Şimdi Ara

Bosch FR100 Oda Termostatı Programa Uymama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bosch Classic Condense kombim için FR100 oda termostatı aldım ve kurulumunu kendim yaptım. Bağlantıyı BUS aracılığıyla sağladım ve cihaz ilk çalıştırmada otomatik kurulumu düzgün şekilde tamamladı. Sorunum şu:

Kombi programa bağlı olarak ısıtma modunda istenilen derecede (fabrika ayarı 21 derecedeydi, değiştirmedim) evi ısıtıyor ancak ısıtma programı sonrasında gelen ekonomik işletme ya da don korumasında ısıtmayı kesmiyor. Şöyle ki cihaz programa göre saat 23:30 itibari ile don korumasına geçmeliydi ancak kombi ısıtmaya devam ediyor ve bu sefer 21 dereceyi de geçerek evin sıcaklığını 23 dereceye çıkarmış durumda. Ekranda don korumasına geçilmiş gözüküyor ancak kombi aralıklarla ısıtmaya devam ediyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Kurulumu kitapçığa göre yaptım. Başta da belirttiğim gibi BUS bağlantı var ve her şey otomatik ayarlandı.

Aklıma şu geliyor, acaba kombi için de servis menüsünden termostat için kodlama yapılacak mıydı? Hem kombi hem de termostat kitapçığını satır satır inceledim ancak böyle bir talimatla karşılaşmadım.

Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ampuR -- 26 Ekim 2014; 3:20:53 >

• Kimsenin fikri yok mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.