Şimdi Ara

BU IZDIRAP SONUNDA BİTTİ -- Golf 7 2014 Comfortline 1.2TSI 105 hp. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
2
Favori
16.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: uurum

Filo olsam ben de gider golf alırım. 1 sene kiralar sonra aldığım fiyatın üzerine satarım, eğitim seviyemiz belli. Kakalarım gider. Zaten filolar uygun alıyor.

Golfün çok satması onu mantıklı yapmaz. Linea da çok satıyor.

Açın bir fiyatlarına bakın, sunduklarına bakın ondan sonra konuşun. 1500tl ye aldığınız donanımları diğer markalar nasıl veriyor bir bakın. 2bin liraya aldığınız extra garantiyi diğer markalar nasıl veriyor bir bakın.

Doğuş kazığı yiyen arabasını premium zannediyor, yüceltmeye başlıyor. Forumdaki paralı, parasız şakşakçılar da tuzu biberi oluyor.

İmzalarındaki araçlara bakınca neden laf attıkları ortada değil mi sence de ?

Adam akıllı 1 tane mantıklı neden göstermiyorlar .Her şey donanım değilmiş sanki Golf de Bentley konforu var sanki Ferrari performansı var.

Şehir içi fabrika verilerine bakarsak benim arabam da 7.5 litre gösteriyor giriyorum 25 km altındaki trafiğe oluyor 9 litre .

Ha arkadaş almış hayırlı uğurlu olsun ama konu açıp siz yorum yapmayın sadece hayırlı olsun deyin deseydi onu yazar çıkardım . Konu açılmış , kendi görüşümü dile getiridim yani herkes Leon alacak diye bir şey yok ama en mantıklısı da Golf değil bu kadar basit olay.

Satışlar filo, diğer modellerde filo yok zaten. Avrupa da filan da çok satmıyor o haberler uydurmaca.

Yılın otomobili seçilmesi, geçiniz.

Ödüle doymaması kriter değil.

Sınıf lideri olması kandırmaca.

Testte birinci olması hikaye.

İkinci eli güçlü değil yok öyle bir şey alan bin pişman satamıyor.

Bu kadarına dayanamayıp
    Gülmekten yere düştüm

Kedidir o kedi

• quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

madem çarpışma öncesi güvenlik paketin var niye ekstra satıyorsun be WW..!!!
    çarpışma öncesi güvenlik paketi özel zevk degildir ihtiyaçdır
    bu nasıl ticari stratejidir anlam veremiyorum

En azından yolcu Airbag ini ekstra donanım olarak satmıyor, başka markalardaki gibi.
    Gerçi sağ koltukta sevmediğim birisi varsa çok da dert etmem yolcu Airbag inin olmayışını ama
    Kendi sınıfında en fazla güvenlik donanımına sahip diye aldım.
    Ayrıca standart donanım paketleri arasında da fark yok.
    yolcu kabinindeki fazladan iki airbag güvenlik takıntılı ebeveynlerin içini rahatlatmak için. Tamamen abartılı bir donanım tıpkı bahsini ettiğiniz pre-crash donanımı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SILVERSHADOW -- 23 Şubat 2015; 12:13:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tramp.life

Çok mantıklı ve güzel bir seçim yapmışssınız. Forumda çoğu arkadaş aracın kalitesini donanım sayısıyla ölçmeye çalıştığı için farklı düşünüyor ancak iş satın almaya gelince ve galerileri gezip araçların içerisine oturup inceleyince çoğumuzun kararı senede birkaç kez kullanacağımız donanımlar değil, direksiyon başında kendimizi konforlu ve rahat hissetmemiz oluyor. Ki bu konuda vw araçları gerçekten başarılı, kalite hissini özellikle golf modelinde bariz bir şekilde hissediyorsunuz. Ayrıca çok ergonomik her şey yerli yerinde, sade ve kaliteli bir tasarımı var bence.

Bir diğer gözlemimde fiyat hususunda. Golf için eleştiriler hep fiyat bazında. Bu fiyata dizel araç alınır demiş arkadaşlar. Üşenmedim rakiplerinin fiyatlarına baktım hiç de ortada öyle bir durum yok. Bazıları diyecekti rki o fiyattan 2 bin 3 bin indirim yapılıyor, onda şu donanım var bu var. Bence ve gerçek hayatta çoğu kişiye göre en önemli donanım aracın malzeme kalitesi, sessizliği ve hissettirdiği kalite duygusu. yok yağmur sensörüymüş, coming home muş, otomatik farmış, vs. bunları geçiniz.

Son söz olarak 60 bin verdikten sonra hyundai'a kia'ya bineceğime Golfe binerim arkadaş..

Güzel günlerde kullanman dileğiyle..
     BU IZDIRAP SONUNDA BİTTİ -- Golf 7 2014 Comfortline 1.2TSI 105 hp.

Değerli Hocam;
    Ağzınıza sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan25

Yazin koydekilere tarlada kullanmak icin o motor lazim olabilir duruma gore mesaj atarim size cunku baska bir ise yaramayan bir motor kendileri 120 ye kadar nazli nazli hizlanip gerisine Allah kerim diyor

Yahu sen hic o motora sahip vir golfun icinde bulundun mu da boyle konusuyosun, once bin dene, sonra gel burda ayni seyleri yazabiliyomusun bi bak bakalim

Değerli Hocam;
    Duygularıma tercüman olmuşsunuz, sağolun.
    60 beygirlik 1.2 Siena mahvetti bu imajı.
    Oysa baksan yıllarca 75 beygirlik araçları canavar sanıyorduk

• Neden donanım muhasebe uzmanlığına bu kadar kafa yormayın diyoruz, goz var izan var;

Maksat suda yüzmek farketmez serinlik olsun derseniz, ikisi de su;

• quote:

Orijinalden alıntı: SILVERSHADOW

quote:

quote:

Yazin koydekilere tarlada kullanmak icin o motor lazim olabilir duruma gore mesaj atarim size cunku baska bir ise yaramayan bir motor kendileri 120 ye kadar nazli nazli hizlanip gerisine Allah kerim diyor

Yahu sen hic o motora sahip vir golfun icinde bulundun mu da boyle konusuyosun, once bin dene, sonra gel burda ayni seyleri yazabiliyomusun bi bak bakalim

Değerli Hocam;
    Duygularıma tercüman olmuşsunuz, sağolun.
    60 beygirlik 1.2 Siena mahvetti bu imajı.
    Oysa baksan yıllarca 75 beygirlik araçları canavar sanıyorduk

, Tamam ikiside 1.2 motor olabilir ama biraz mantık olsa, nerdeyse iki katı beygir gücü ve son teknoloji turbo motor gibi farklar var arada, ama böyle dimdik karşıya baktıkları için göremiyolar bunları, ya da görmek istemiyolar Focusa binmeden önce 65bg'lik 2001 Clio en kral araba gibiydi gözümüzde

• Hayırlı uğurlu olsun hocam

• hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın haftaya bizede gelecek bir tane golf

• quote:

Orijinalden alıntı: Intrepid

hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın haftaya bizede gelecek bir tane golf

Motor renk donanım opsiyonlar varsa öğrenebilir miyiz
  • quote:

quote:

hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın haftaya bizede gelecek bir tane golf

1.2 dsg beyaz c. line opsiyonda sürüş konfor ile ışık paket var

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun aracınız, Allah kaza bela vermesin

• quote:

quote:

Ayni uniteye sahip arac amcamda mevcut surekli kullaniyorum ayrica niye bu sinir para verdiniz diye en iyisi o olacak diye birsey yok istediginizi soylesenizde gercekler degismeyecektir.

• quote:

quote:

quote:

Ayni uniteye sahip arac amcamda mevcut surekli kullaniyorum ayrica niye bu sinir para verdiniz diye en iyisi o olacak diye birsey yok istediginizi soylesenizde gercekler degismeyecektir.

Sinir yok size öyle gelmiş, sadece sitem var o da cümlenizin sonunda bahsettiğiniz gerçekleri anlamayışınız veya anlamamak(kabullenmek) istememenizden kaynaklanıyor, 1.2 kullananların içinde(tandıklarım içinde) bir tek siz memnun değilsiniz, bu durumda oturup düşünmek lazım sorun araçta mı diye performans istiyorsanız aynı fiyata leon fr varmış (sitem şahsınıza değil foruma, k.bakmayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcsrn -- 28 Ekim 2014; 23:41:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

Neden donanım muhasebe uzmanlığına bu kadar kafa yormayın diyoruz, goz var izan var;

Maksat suda yüzmek farketmez serinlik olsun derseniz, ikisi de su;

GOLF anlatılmaz yaşanır. göz var nizam var. karşılaştırma çok iyi olmuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun aracınız, Allah kaza bela vermesin

sağolun eksin olmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: BlizZard

Aslında hiç arabalarla ilgili bir sempatim ve özel ilgim olmamasına rağmen aile içinde dayımın gecenin geç saatlerinde ısrarlı olarak telefonumu çaldırmasından dolayı zoraki araştırmalara girmiş bulundum.Nacizane genç ve tecübesiz bir mühendis olarak kendimce ve mantığıma yatkın olarak yine kendi kriterlerim doğrultusunda bir tercih oldu.
    Volkswagen'e gittik fiyat aldık.

yalın olarak (sadece) : 2014 model 1.2 TSI golf 7 105 hp manuel şnz. "58.600 TL"

extra satın alınan opsiyonlar;

+ sürüş paketi (c.c. + ön arka park s.) + çarpışma öncesi güvenlik paketi (1500 + 490) = Total = "1990 TL"

60.590 TL liste fiyatından 59.800'e düşüldü.
    59.800 nakit olarak anlaştım perşembe aracımı teslim alacağım.

şehir içi sene de max. 15.000 km asfaltta yapacağım bir araç olacak,bazen ben bazen hanım kullanacak.Siz motor ve motorlu araç tutkunları arasında bu forumda 1.5 ay harcadıktan sonra bu kararı verdim ve aracımı sizlerin olumlu olumsuz küçümseyici önemseyici şevkatli yorumları arasında son defa görücüye çıkarıyorum.
    Demokrası böyle olmalı bu devirde hevesle ile tavsiye veren de, daha frenaj modda sabır telkin eden ekonomist de, iktisatcı da,cebi sıkışıksa cebine bakar,böylesine şeffaf bir forum da aradığımı istediğimi daima sağdım.Bence BMC! Anlayan anladı.

dipnot: imgelemelerden rahatsızlık ve bulanıklık hisseden sorsun söylesin.

hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

• quote:

hayırlı olsun. güzel seçim. golf konusuna herkesi bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS2015

quote:

sağolun araç annemin araç gelsin ben temsil ederim onun adına konuda :)

• quote:

quote:

quote:

olur tabi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

olur tabi.

şimdi hatırladım sizi tam bir hafta önce golf konusunda araç gemiden indikten nekadar sonra teslim olur diye sormuştum 7-10 gün demiştiniz 29 ekim tatil diye gelecek haftaya attılar :(

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.