Şimdi Ara

LOL gtx870m FPS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oyundan grafik olarak tam verim alamıyorum. FPS düşüşleri yaşıyorum. Nvidia ayarları konusunda yardımcı olabilecek var mı? Laptop kullanıyorum monster t5.

• muhtemelen işlemcinin içindeki onboard gpu yu kullannıyordur
    nvidia denetim masasından ayarlamayı dene
  • 2 Ekran kartlı laptop kullanıyorsan değiştirilebilir grafik yöneticisi ile performans moduna geçmeyi dene. üstteki arkadaşın da dediği gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 25 Ekim 2014; 21:38:06 >
  • Dikey senkronizasyon mu ne onu kapat 170 olur fps.ben de 60 la oynadım 10 gun falan aynı ekran kartı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedense gtx 860m ile tfnin ortasında 50 fpsye düşüyor anlık. neden olabilir ki
  • CrashBone kullanıcısına yanıt
    performansa ayarlı bütün hepsi ve gtx870 seçili lol için. bütün exe lerini ekledim nerdeyse gtx870 ile çalışsın diye. ama yine de arada 60 altına düşüyor ki dikey senkronu kapattığım halde. çok çok rahatsız edici değil ama bu ekran kartı ile uçması lazım oyunun.
  • Exe ismini degisip nvidia ya ekle sorun cozulur. Bazen agzinla kus tutsan intel gpusunu devren cikaramiyosun. Bn anca boyle cozuyorum.

• Sıcaklık sorununuz olabilir sıcaklık degerlerine bir bakın.

• Normal şartlarda o ekran kartıyla LoL'de fps sorunu yaşaman imkansız.Arkadaşların dediği gibi onboard aktif sanırım bilgisayarında.Diğer oyunlarda sıkıntı var mı peki?

• Kartı biliyorum, çok iyi bir karttır. Fightlarda falan değilken 140+ FPS vermesi lazım, gerçekten bilemedim.

- RAM'lerde bir hata bir bozukluk olabilir onları bir kontrol edin/ettirin.
    - İşlemcinin tüm çekirdeklerinin çalıştığından emin olun.
    - Bilgisayar güçteyken ekran kartı sıcaklıklarını inceleyin.
    - Güç seçeneklerinden performans moduna sokmayı deneyin.
    - Alttaki fanların çıkışlarının boşta olmasına, hava çıkışlarının açık olmasına dikkat edin.
    - Bilgisayarı çok yoran uygulamaların kapalı olup olmadığını kontrol edin. (Alttan başka bir oyun açık olmasın örneğin)

Bunlar aklıma geldi, başka sorun da olabilir siz yine de bir bakın.
  • sıcaklıkta da bir sıkıntı yok diğer oyunlarda da. sadece lole özel bir durum. onboard aktif olduğunu sanmıyorum. geforce experience üzerinde de oyun grafik ayarlarını tavsiye edilen şekilde optimize ettirdim. çakışan bi arka plan uygulaması mı var diye merak ediyorum. antivirüsü oyuna girerken kapatıyorum. başka da ne olabilir acaba
  • Bir de ekran kartı ayarlarından Vertical Sync, v-sync (dikey senkronizasyon)'u kapatmayı deneyebilir misiniz?
  • birşey bildiklerini kanıtlamak için,o kadar şekil anlatmışlarki.neyse lol luncher sağ tık>grafik işlemciyile çalıstır>nvidia gtxXXX
  • 1 ay önce gtx770m ekran kartıyla 260 fps alıyordum.Şindi 60 ve hiç kıpırdama yok.Pc 1 aylık.Galiba çift karttan oluyor yada başka fikri olan?

• Bazen FPS düşüşü ve kasılmalar oluyor oyunda ve tüm maç boyunca sürüyor.Otomatik olarak harici karta geçiyor sanırım pek anlamam ama.
  • son çare çevre detayını orta yapınca fps oynaması kalmıyor. bazı ufak ayarlar bir şekilde sıkıntı çıkarıyor demek ki. ben herşey maximum yapmıştım sonuçta güçlü ekran kartı diye ama gerek yok sanırım :) her ayarı tek tek denedim ve çevre bilmem nesi fps'yi en çok etkiledi çok yüksek yapınca. gölgeleri zaten sevmiyorum onu da kapattım. Bu şekilde sıkıntı yok pek
  • Güncelleştirmelere iyi bak ondandır büyük ihtimal veya oyunu nvidia ekran kartıyla çalılştırmıyorsundur oyuna sağ tıkla harici ekran kartıyla çalıştır de sorun çözülür
  • Gt 650m var herhangibir fps sorunu yasamiyorum full ayarlarda 120 fps filan

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.