Şimdi Ara

Kaçak Durumundayken Yurt Dışına Çıkmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben birkaç ay önce askerlik şubesine gidip askerliğimi yapmak üzere işlemleri yaptırmıştım. Şimdi e-devletten kontrol ettim ve görev yerim belli olmuş. 03.11.2014 tarihinde birliğime teslim olmam gerekiyor. Ancak olaylar farklı yönde gelişti ve ben askere gitme konusunda fikir değiştirdim. Ben sülüsü hiç almasam ve yurt dışına çıksam havaalanında GBT sorgusunda sorun olur mu? Yalnız yurtdışına çıkışım Kasım ayının sonunda gerçekleşecek. Yani askerde olmam gereken bir zamanda yurt dışına çıkacam

Daha önce "BAKAYA" durumundakiler için yurt dışı çıkışının bir sorun olmayacağı söylenmiş. Ancak ben bakaya durumunda değil doğrudan kaçak durumundayım sanırım. Bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin.

• Yerin belli olmuş, olaylar farklı yönde gelişti ne demek? Daha yeni 3 şehit verdik, ayıptır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekadamm

Yerin belli olmuş, olaylar farklı yönde gelişti ne demek? Daha yeni 3 şehit verdik, ayıptır..

Hey Allahım,

"Olaylar farklı yönde gelişti." demek olaylar farklı yönde gelişti demektir. Diyelim ki babam öldü, diyelim ki eşim öldü, diyelim ki aileme askere gittiğim takdirde bakacak tek bir kişim bile yok. Diyelim ki ben askere gidersem evde para kazanacak tek bir kişi kalmayacak ve kundaktaki bebeğim aç kalacak. Ve daha bir çok şey diyelim. Ya da hiçbir şey demeyelim, kısaca "SANA NE ULAN" diyelim. Nasıl fikir? Bilip bilmeden ahkam kesip demagoji yapmayı ne çok seviyorsunuz yahu. 3 şehit verdiysek boşalan "şehit" kadrosuna potansiyel 3 yeni şehit adayı göndererek çözüme ulaşılmaz. Bunu algılayacak olgunluğa geldikten sonra bir zahmet oraya buraya yaz.

Her şeyi geçtim; vatanı, orduevinde subaylara garsonluk yaparak mı kurtaracağım? Bu mu benim vatan görevim?

Asıl senin yaptığın ayıptır. hem de çok...

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandRiver

quote:

Yerin belli olmuş, olaylar farklı yönde gelişti ne demek? Daha yeni 3 şehit verdik, ayıptır..

Hey Allahım,

"Olaylar farklı yönde gelişti." demek olaylar farklı yönde gelişti demektir. Diyelim ki babam öldü, diyelim ki eşim öldü, diyelim ki aileme askere gittiğim takdirde bakacak tek bir kişim bile yok. Diyelim ki ben askere gidersem evde para kazanacak tek bir kişi kalmayacak ve kundaktaki bebeğim aç kalacak. Ve daha bir çok şey diyelim. Ya da hiçbir şey demeyelim, kısaca "SANA NE ULAN" diyelim. Nasıl fikir? Bilip bilmeden ahkam kesip demagoji yapmayı ne çok seviyorsunuz yahu. 3 şehit verdiysek boşalan "şehit" kadrosuna potansiyel 3 yeni şehit adayı göndererek çözüme ulaşılmaz. Bunu algılayacak olgunluğa geldikten sonra bir zahmet oraya buraya yaz.

Her şeyi geçtim; vatanı, orduevinde subaylara garsonluk yaparak mı kurtaracağım? Bu mu benim vatan görevim?

Ben kasım döneminde askere gidiyorum, sen kaçıyorsun benim sana tepki göstermeye hakkım vardır. Herkesin dertleri var, ben yüksek lisans seviyesinde eğitim almış bir insan olarak gidiyorum askere, neyin ne olduğunu iyi biliyorum. Askerlik görevini ya herkes yapacak ya da kimse yapmayacak, senin celp döneminde gelip burada kaçma planları yapman, askere gidecekleri enayi gibi hissettirebilir. Sende daha bunu anlayacak kapasite bile yok! Şu günlerde burada kaçma planları yapamazsın.

Bir de demişsin ki garsonluk yaparak mı vatanı kurtaracağım, geç bu işleri! sana suruç sınır kapısında görev verseler, arkana bakmadan kaçarsın! (zaten potansiyel şehit adayı diyerek kendini ele vermişsin) Senin gibileri herkes biliyor. Büyük ihtimal bedelli çıkacak hayalleriyle sivil hayatında bir kaçak olarak yaşayacaksın, sonra tutup zorla askere götürüleceksin. Anne, baba ve eş vs. ölümü olsa zaten şubata kaydırma hakkın olurdu. Sende böyle bir durum sezmedim yok, açıkça korkaklık kokusu aldım. Eğer gerçekten böyle bir durumun varsa özür dilemesini bilirim. (ama olmadığını ikimizde biliyoruz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekadamm -- 26 Ekim 2014; 8:58:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GrandRiver

quote:

Hey Allahım,

Ben kasım döneminde askere gidiyorum, sen kaçıyorsun benim sana tepki göstermeye hakkım vardır. Herkesin dertleri var, ben yüksek lisans seviyesinde eğitim almış bir insan olarak gidiyorum askere, neyin ne olduğunu iyi biliyorum. Askerlik görevini ya herkes yapacak ya da kimse yapmayacak, senin celp döneminde gelip burada kaçma planları yapman, askere gidecekleri enayi gibi hissettirebilir. Sende daha bunu anlayacak kapasite bile yok! Şu günlerde burada kaçma planları yapamazsın.

Bir de demişsin ki garsonluk yaparak mı vatanı kurtaracağım, geç bu işleri! sana suruç sınır kapısında görev verseler, arkana bakmadan kaçarsın! (zaten potansiyel şehit adayı diyerek kendini ele vermişsin) Senin gibileri herkes biliyor. Büyük ihtimal bedelli çıkacak hayalleriyle sivil hayatında bir kaçak olarak yaşayacaksın, sonra tutup zorla askere götürüleceksin. Anne, baba ve eş vs. ölümü olsa zaten şubata kaydırma hakkın olurdu. Sende böyle bir durum sezmedim yok, açıkça korkaklık kokusu aldım. Eğer gerçekten böyle bir durumun varsa özür dilemesini bilirim. (ama olmadığını ikimizde biliyoruz)

Bana Suruç sınır kapısında görev vermelerine gerek yok vatanseverliğimi ispat için. Vaktinde Şırnak/Uludere'nin sınır köyünde öğretmenlik görevi verildi, gözümü kırpmadan gittim iki yıl boyunca sen yüksek yüksek lisanslarını yaparken. Milletin hayatından bihabersin, bir de "kapasiten bile yok" diye hakaretler ediyorsun.

Ha bir de her şeyi geçtim, açık ve net bir şekilde tekrar söylüyorum: SANA NE! Bu tip planlar yapamazmışım. Vay be! Burası bir forum ve bilgi paylaşımı esas. Çıksın da bir DH yöneticisi desin bana burda böyle planlar yapamazsın diye. Kasım'da sana başarılar. Umarım sağ salim dönersin askerlikten de ailen "vatan sağ olsun" demek durumunda kalmaz.

Konuyu dağıtmak ve tartışmayı büyütmek istemiyorum. Bundan sonra yazma lütfen. Yazmayı tercih edersen de cevap vermeyeceğim.

Durumum hakkında bilgi sahibi olan varsa cevapları bekliyorum. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.