Şimdi Ara

PHİLİPS 37'' LCD HANGİ MODELİNİ TERCİH ETMELİYİM YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlarım merhaba LCD alıcam ama marka ve model tercihlerinde kararsız kalıyorum.Bu hafta sonu baktıgım modellerden biri (PHILIPS 37PF5320 37" LCD) ikinciside (PHİLİPS 37PF7331) bu iki modelden hangisi daha iyidir.Yada 37'' LCD olarak bu ürünlere tavsiye hangi modelleri önerirsiniz.Fiyatları ortalama 4,000 YTL

Şimdiden herkese teşekkürler.

• PHİLİPS 7* serisi, 5* serisinden iyidir, o kesin.
    37" alternatif olarak bakabilecegin marka ve modeller, (bence)

LG 37LC2R
    Toshiba 37WL66

40" olarak da;
    Samsung LE40R71B-72B (bu biraz 4.000 ytl'nin ustu,4.400 civari sanirim.)
  • 37pf7331 de pıksel plus oldugu ıcın tabıkı 37pf7331 olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sulokal

PHİLİPS 7* serisi, 5* serisinden iyidir, o kesin.
    37" alternatif olarak bakabilecegin marka ve modeller, (bence)

LG 37LC2R
    Toshiba 37WL66

40" olarak da;
    Samsung LE40R71B-72B (bu biraz 4.000 ytl'nin ustu,4.400 civari sanirim.)

PHİLİPS 37PF7331 ve LG 37LC2R bu modeller arasında kaldım acaba hangisini tercih etmeliyim.Hangisinden en iyi perfonmansı alırım.Yada bu markalara eş eş değer başka ürün varmı acaba.Teşekkürler.
  • buna benim cevap vermem dogru olmayabilir,
    cunku bende 37LC2R var.

32" olsa idi alacagin cihaz,
    herhangi birini al derdim de,
    37" olunca biraz ince elemek gerekebiliyor.
    simdi daha da cok karisti kafan di mi?

sen zaten Philips'i begenmissin,
    diger iki modele de bak, kararini ver.

LG 37LC2R
    Toshiba 37WL66
  • quote:

buna benim cevap vermem dogru olmayabilir,
    cunku bende 37LC2R var.

32" olsa idi alacagin cihaz,
    herhangi birini al derdim de,
    37" olunca biraz ince elemek gerekebiliyor.
    simdi daha da cok karisti kafan di mi?

sen zaten Philips'i begenmissin,
    diger iki modele de bak, kararini ver.

LG 37LC2R
    Toshiba 37WL66

Aynen dedigin gibi dostum dahada cok karıstı sen öyle diyince.Yazdıgın modelleri tek tek karşılaştıracam öyle kara vercem.
    Peki sen LG 37LC2R modelınden menlunmusun seni tatmin ettimi:)
  • http://forum.donanimhaber.com/m_9203063/tm.htm

bu topigi oku, sana cok faydasi olur.
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_9203063/tm.htm

bu topigi oku, sana cok faydasi olur.

Tamda o konuyu okuyodum:)SAgol dostum.
  • 37'LCD icin birde buraya yazayim...
    Forum Uyesi Arkadaslara Merhaba...
    Panel televizyon konusunda arastirma yaparken, Donanim haber Forumunda yazismalar gorduk. Ve oldukca faydalandik.
    Faydalandik ama kafamizda karismadi degil. Cihaz satan dukkanlara giitik, satis elemanlarindan bilgi aldik daha da cok kafamiz karisti.
    Karar asamasinda sizlerden ozellikle soru sordugumuz cihazi kullanan yani evinde isyerinde kullandigi icin memnun
    olup olmayan arkadaslardan bilgi/yardim bekliyoruz.

37 inch LCD Tv almaya karar verdik.

Basta samsung LE-37S71B ye yonlendik Premium bayisindeki fiyati KDV dahil 12 Taksit 4.099 YTL idi... (Nakliye-Kurulum da dahil)(Pesinde %10 indirim)

Aramalar arastirmalar devam ederken Teknosa'da Toshiba'nin 37WL66 sersi bir Lcd 'sini gorduk .Hic aklimizda olmayan bir marka idi. Fiyat olarak KDV dahil 12 taksit 3.299 YTL dediler. Bunda da nakliye kurulum dahil pesinde % 10 indirim idi. Cozunurluk Samsung ile ayni 1366x768 idi kontrast olarak Samsung'dan dusuk ,PIP(resimicinde resim)ozelligi yoktu. Ama 2 HDMI/scart girisi vardi.

Aklimizda olmayan Toshiba 'yi birde bayisinde gorelim dedik Karsimiza 37 WL67Z LCD TV'yi cikti. Bayide ki Satici arkadas hic yardimci olamadi. uzerinde ne yaziyorsa onu okuyor. Urun bu kendiniz bilirsiniz der gibi.Brosurunu alip okudugumuzda artilari olarak WXGA (Ne demekse) 1920x1080 FULL HD - 3D Comb filtreleme, 3D renk yontemi oldugu yaziyordu fiyat da 3.997 YTl idi ve 15 taksit yapiyorlardi.Teknik olarak bilgimiz yok. Satista teshir edilen cihazlarin ayarinda ise emin olunamiyor. Olsa bile ayarlar cok farkli oldugundan kiyaslama saglikli degil.

Cevap bekleyen Sorularimiz.

Toshiba 37XL66 ile 37 WL67Z arasindaki 700 YTL lik farki vermeye deger mi?
    O farki verirsek ayni fiyat olan Samsung LE-37S71B si mi? Toshiba 37WL67Z mi?

Son bir soru bayilerde urune yazili fiyatlar uzerinde pazarlik yapilabiliyor ve asagiya alinabiliyor mu?

Dedik ya kafamiz karisti.

Simdiden tesekkurler.
    Sedef ...

• sedefolcay ;

oncelikle WXGA, pc baglantisinda goruntu standartini ifade eden bir terim.
    pc monitoru olarak kullanildiginda, 1200x768 cozunurluk elde edeceginizi gosteriyor.
    bundan daha iyi cozunurluk elde edebileceginiz 37" LCD Tv'ler var.
    (ornegin, benim kullandigim LG 37LC2R 1360x768 cozunurluk destekliyor.)

Toshiba'nin hicbir modelinde PIP yok,
    yuksek cozunurluk olan 37 WL67Z modelide,
    1080p taramayi desteklememesi acisindan cok anlam tasimiyor.

Geriye listenizde olan, LE 37S71B modeli kaliyor.Bu model, rekabet amaçlı
    40r71b modelinin, ucuzlatilmis hali.kullanilan panel kalitesi daha dusuk.
    yani, vw golf comfort degilde, vw golf pasific gibi bi sey.(cok anlamsiz gelmis olabilir)

cevaplar,
    bence ;
    37WL66 ile 37WLZ67Z arasindaki farka degmez.
    cunku yuksek cozunurluk suan mevcut dusuk cozunurluklu yayinlarda,
    arti katmayacagi gibi, problem yaratacaktir.

37S71B yerine 40R71B dusunun.daha ustun bir urundur.

tavsiye edebilecegim diger lcd tv'ler.
    LG 37LC2R

• Valla arkadaşlar herkesin kafası bir duman olmuş

Ben de kısmetse 1 hafta 10 güne kalmaz bir LCD alacağım. Ancak Sulokal'ın değerlendirmesini yine de görmek isterim. Çünkü tarafsız yaklaşabildiğini düşünüyorum. LG'yi aldığında Philips'in 37pf7331 modeli yoktu sanırım. Eğer görüntüsü hakkında bilgin varsa kendi cihazınla kıyaslarmısın? Söz seni töhmet altında bırakmayız. Bu arada ben Philips 37pf7331 modelini pixel plus için almayı düşünüyorum gerçi sulokal ve diğer LG kullanıcılarının yorumları beni bir ara LG'ye yöneltti ancak aklımPhilips'te. Görüntüde bence gözle farkedilen bir iyileştirme yapıyor. LG'nin görüntüsüne de kötü diyemem. Hatta kimi göz onu daha iyi bulursa da şaşırmam. Ancak Toshiba alacaklar için cihazın görüntüsünü muhakkak (Sony, Philips, Samsung, LG vs.) tanınmış ve TR'de daha çok satılan modellerle kıyaslayın ve kesinlikle iyice araştırmadan almayın diyorum. Yine forumda bu cihazla ilgili sıkıntısı olan birisi hk. bir yazı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbuci -- 7 Kasım 2006; 17:29:38 >

• bu iki modeli yanyana gorme sansim olmadi maalesef.
    ancak bundan bir eski model olan,
    37pf7320 ile yanyana incelemistim.
    philips'i begenmemistim.
    yeni modeli nasildir, kisa zamanda bakmaya calisirim.

http://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=1330&IID=14697
  • Sayin Sulokal
    Bilgilendirmeniz ve onerileriniz icin tesekkurler.
    37 ye karar vermemizin sebebi kullanacagimiz oda daki en uygun TV oldugunu dusunmemiz ve 40 a gore fiyatinin cok daha uygun olmasi idi.

Gordugumuz LCD TV lerin arasinda bu da olabilir dedigimiz LG'nin 37LC2R si var idi bilgilenmek icin okudugumuz forumlardan birinde sizin actiginiz bir baslikta memnun oldugunuzu okumus idim . LG bayisinde 3.400 arti KDV idi yani yaklasik 4.000YTL.

Yine olabilir dedigimiz LCD TV lerden Bir digeri de Philips'in 37PF7331/12 si var bununda fiyati KDV dahil 4.300 Ytl. Artisi pixel plus ozelligi var dediler. Philipsin 37" LCD olarak cok ust modelleri var ama fiyatlari cok ama cok fazla...Acikcasi marka onceligimiz yok. Iyi yi en uygun fiyata ve sartlarda almaya calisiyoruz. Fakat fiyat olarak ta bunlari yukarda acikladigim urunler Toshiba ve Samsung ile kiyaslayinca elemistik.
    Ve almaya karar verirsek fiyat ve satis sonrasi destek icin en uygun yer olarak onerebileceginiz bir yer neresi olabilir.
    Tesekkurler
    Sedef

• lg lc2r de philips pf7331 de kaliteli lcd ler fiyatlarıda makul ikisini bir arada görebileceğin bir sürü mağaza var, bence ikisini en az dvd görüntüsünde kıyasala hangisi gözüne güzel görünüyorsa onu al, şuan tv yayınları oldukça kötü yakın gelecekte bunların düzeleceğini umuyorsak bu görüntülere bakarak lcd kıyaslamak pekde mantıklı değil,
  • ben LG'ye 3509 Philips'e 3650 nakit fiyat aldım... Fark yok sayılır... İncelemek... düşünmek... karar vermek te bize kalıyor...
  • imparatorus ben de senin gibi ikisi arasında kaldım
    zira ben philips'i uydu yayınıyla izleme fırsatım oldu görüntü bence gayet tatmin ediciydi
    ama sulokal'ın söyledikleri lg nin de basarılı oldugu yönünde ama benim gönlümde philipsten yana senin gibi
    senin ikisini yanyana görme sansın oldu mu uydu yayınıyla sence hangisi daha basarılı

bi de bu fiyatları nereden aldıgını soyleyebilir misin
    ben bayiden 3900 dogubanktan 3250 fiyat aldım philips'e
    3650 fiyat veren ürünü ne zaman teslim edebilirmiş
  • Yako86 merhaba..

Bosch bayileri Philips'in yetkili satıcısı. Sana yakın olan birkaç Bosch bayisine sor pazarlık yapınca düşüyorlar belki benden daha iyi fiyat bile alabilirsin ancak sanırım bu fiyat iyi.. Ben sahrayıceditteki iki bayiden bu fiyatı aldım. Ürünü siparişten 5-6 gün sonra alırsın dediler. Satıcı Philips ile görüşmesinin üzerine böyle söyledi. Sanırım mal depolarında yok gelecek... LG için verdiğim fiyat Teknosadaki fiyattır (%10 indirim tek sefer çekimde ya da nakit ödemede geçerli)...

Sulokal'ın LG ile ilgili detaylı açıklamalarını içeren forumun 7 sayfasını da okudum. Çok güzel ve açıklayıcı bilgiler var.. Katkısı geçen tüm arkadaşlara canıgönülden teşekkür ederim. Kafama takılan iki husus var bu cihazda birincisi her ne kadar kamera çekimlerinden dolayı densede kameranın yatay çekimlerinde oluşan flulaşmadan bahsediliyor (Özellikle maç yayınlarında ve futbol oyunlarında tespit etmişler). Bunun LG'ye mahsus bir şey olmadığını tüm LCD'lerin ortak problemi olduğunu söylüyorlar ama insanın kafası takılıyor. (Philips'te de olması muhtemel).İkincisi ise XD Engine yazılımının özellikle kontrast iyileştirmesinde başarılı olduğu konusu, yine aynı forumda pixel plus'ın gelen yayının görüntünün iyileştirilmesinde daha başarılı olduğu ve pixel plus'ın ödüllü olduğu gibi... Tabi bunlar görüşler ve fikirler. Herkesin söylediği gibi aslolan bizim cihazları bizzat kendimizin değerlendirmesi önemli... Ben 32pf7331'i diğer lcd'lerle yanyana görmüş ve diğerlerinden daha iyi bulmuştum ancak almak istediğim 37pf7331 ile 37lc2r'yi yanyana değerlendirme şansım olmadı. Kısmetse bu akşam Acıbadem carrefour'da Tepe Home'a arkadaşla gidip son noktayı koymayı düşünüyoruz. Orada oldukça fazla cihaz var. Ancak yanyana değil.. Oysaki şu cihazları HDMI receiverlarla, DVD playerlarla kontrol etmek isterdim...
    ..

Umarım gönlüne göre bir cihaz alırsın... Problem yaşamaman dileğiyle...

• quote:

Orjinalden alıntı: sedefolcay
    Gordugumuz LCD TV lerin arasinda bu da olabilir dedigimiz LG'nin 37LC2R si var idi bilgilenmek icin okudugumuz forumlardan birinde sizin actiginiz bir baslikta memnun oldugunuzu okumus idim . LG bayisinde 3.400 arti KDV idi yani yaklasik 4.000YTL.

Yine olabilir dedigimiz LCD TV lerden Bir digeri de Philips'in 37PF7331/12 si var bununda fiyati KDV dahil 4.300 Ytl. Artisi pixel plus ozelligi var dediler. Philipsin 37" LCD olarak cok ust modelleri var ama fiyatlari cok ama cok fazla...Acikcasi marka onceligimiz yok. Iyi yi en uygun fiyata ve sartlarda almaya calisiyoruz. Fakat fiyat olarak ta bunlari yukarda acikladigim urunler Toshiba ve Samsung ile kiyaslayinca elemistik.
    Ve almaya karar verirsek fiyat ve satis sonrasi destek icin en uygun yer olarak onerebileceginiz bir yer neresi olabilir.
    Tesekkurler
    Sedef

sn. sedefolcay,

37LC2R'den son derece memnunum.
    memnuniyet gorecelidir elbet.
    aldiginiz fiyatlar bana pahali geldi.
    suan 3600 ytl vadeli bulunabiliyor sanirim.
    ama ilk soylenen fiyatlar genelde, liste fiyatı oluyor.
    biraz ugrasmaniz lazim anlayacaginiz.

37" lcd alinca mutlaka kaliteli uydu receiver ve
    kaliteli baglanti yapmaniz gerektigini unutmayin.
    digiturk veya kablolu yayinla, bu buyuklukteki ekrandan memnun kalmazsiniz.

Philips'te arti olarak pixcel plus var demissiniz ama,
    butun orta ve ust markalarin panellerinde, bunun muadili olan,
    bir goruntu isleme teknolojisi bulunuyor.Ama philips bunun reklamını cok iyi yapiyor.
    insanlarda saniyor ki, bundan iyisi yok.

hangisi ustun derseniz, bence panel ureticisi olan tum markalarinki iyidir.
    cunku bu onlarin konusu.Ornegin 37LC2R modelinde de XD engine III var.
    LG'nin en son goruntu isleme teknolojisi.

Samsung ve LG dunyadaki en buyuk panel ureticilerinden.
    Koreli olmalari sizi korkutmasin, bu iki marka, dunyada oldukca kabul goren markalardir.
    Philips ise, LG 'nin panel uretimine ortaktir. Buyuk ortak LG'dir yinede.
    Ayni sekilde Sony'de Samsung'un bazi fabrikalarinda uretime ortaktir.
    Ama buyuk ortak Samsung'dur.

Dolayısı ile ben bu iki firmanin urunlerini tavsiye ederim.
    Ancak Samsung'u da uygun fiyata alamazsiniz, Anadolu Elektronik, yuksek fiyat politikası uyguluyor.

bunlarin akabinde karar sizin.

quote:

Orjinalden alıntı:IMPARATORUS

Kafama takılan iki husus var bu cihazda birincisi her ne kadar kamera çekimlerinden dolayı densede kameranın yatay çekimlerinde oluşan flulaşmadan bahsediliyor (Özellikle maç yayınlarında ve futbol oyunlarında tespit etmişler). Bunun LG'ye mahsus bir şey olmadığını tüm LCD'lerin ortak problemi olduğunu söylüyorlar ama insanın kafası takılıyor. (Philips'te de olması muhtemel).İkincisi ise XD Engine yazılımının özellikle kontrast iyileştirmesinde başarılı olduğu konusu, yine aynı forumda pixel plus'ın gelen yayının görüntünün iyileştirilmesinde daha başarılı olduğu ve pixel plus'ın ödüllü olduğu gibi... Tabi bunlar görüşler ve fikirler. Herkesin söylediği gibi aslolan bizim cihazları bizzat kendimizin değerlendirmesi önemli..

cok haklisiniz,
    onemli olan sizin degerlendirmeniz.
    icinizde acaba...??'larin kalmamasi lazim.

Mac yayinlarinda beni rahatsiz edecek kadar piksellesem yada
    ghosting olmuyor.Ve bunun yayindan kaynaklanmasi muhtemel.
    TV8'de İngiltere Ligi seyrederken, neredeyse hic olmuyor.
    Cunku cekim kalitesi cok iyi.Ancak Lig Tv'de cok hizli kamera hareketlerinde
    bu tur sikinti olabiliyor.standart kamera hareketlerinde olmuyor.

Ancak bu tur problemler, HD gelmeden,
    Piksel Plus,DNI,XD,vs yazilimlarla halledilebilecegini sanmiyorum.
    Bi derece azaltilabiliyor bu yazilimlarla, ama hepsinde durum ayni.

selamlar...

• IMPARATORUS ilgin için cok tesekkurler... verdiğin bilgiler için de

sulokal ın coğu mesajını okudum lc2r deneyimleri baslıgında yine de kendisine sormak istediğim bir kaç nokta var
    tv yi alınca ya digiturk ya da uydu alıcısı alacaz... sanırım en iyi bağlantıyı componentla yapabiliyoruz
    bu da senin diger baslıkta verdiğin iki alıcıyla mumkunmus
    bunlardan birisini mi alalım
    yoksa digiturk un su kampanyasından mı yararlanalım(daha dogrusu bu humax kaliteli midir ve component ı var mıdır)
    http://www.digiturk.com.tr/kampanyalar/humax.aspx
    bi merak ettiğim konu da tv 8 i uyduyla nasıl izledigin(premier league maclarını)
    philips 37pf7331 le lg 37lc2r arasında giriş ve cıkıslar acısından bi fark var mı(hem bilgisayar hem alıcıyı baglamak için)
    girişlerin resimlerine bakman içinhttp://www.p4c.philips.com/files/3/37pf7411_12/37pf7411_12_pss_tur.pdf
    baska bi konu da kalite baglama kablolarını ve receiver ları nerden ve hangi fiyata bulabilecegimiz (ist. avrupa yakasında)

• Bence alacağınız modellerde en iyi yeni çıkan Samsung LE37S71B Sonomo serisi LCD lerdir.3000:1 Konrtast 6,4 Milyar renk %78 renk gamutu verir. 3 Yıl garantilidir. Antalyada bi mağaza kampanya yapmıştı en son gördüğüm 4,000 YTL ye Sehpa hediyeli bi değerlendir istersen. ben bu modelin 40" almıştım. 0242 230 11 99 tel noları.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.