Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.085
Cevap
22
Favori
334.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba.ben 3 senedir sirion kullanıyorum ve bugün yeni üye oldum.sizlere katılmak istiyorum ama izmirdeyim,nasıl ulaşabilirim?
  • Rallycy Dostum burada da bizler varız;daha yoğun olarak toplandığımız bir yer de var..www.daihatsuaskina.com

OPeth im tercihin hayırlı olsun!Ben de bir Japon dostu olarak tercihini son derece mantıklı bulduğumu bilmeni istiyorum!Hayırlı olsun inşaallah!
  • arkadaşlar daihatsuaskina.com üyesi olmaya çok çalıştım ama birtürlü üye olamadım oraya.üye girişinde sürekli olarak hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz,sürekli şifre yanlış diyor:(....
  • bende 2005 model terios var. araba çalıştırıp sağ sol manevrayla park yerinden çıkarken tkerleklerin bulunduğu yerden düdük ötergibi ses geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: mn.dede

bende 2005 model terios var. araba çalıştırıp sağ sol manevrayla park yerinden çıkarken tkerleklerin bulunduğu yerden düdük ötergibi ses geliyor

Düdük sesi. O bahsettiğiniz sesi ilk duyduğumda ben de aynı kelimelerle tanımlamıştım

Bir soruna işaret değil, aksine faydalı bir belirteç. ABS sisteminin devreye girdiğini belirten bir sinyal o. Kullandığım bütün Daihatsu modellerinde mevcut idi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law

Rallycy Dostum burada da bizler varız;daha yoğun olarak toplandığımız bir yer de var..www.daihatsuaskina.com

OPeth im tercihin hayırlı olsun!Ben de bir Japon dostu olarak tercihini son derece mantıklı bulduğumu bilmeni istiyorum!Hayırlı olsun inşaallah!

sağolun
  • ankaradaki yetkili servislerden hangisini önerirsiniz?
    bakım zamanı geldi de aracın
  • En deneyimlisi Tecimeroğlu.. Eskişehir yolu üzerinde.. Söğütözü n de MTA nın karşısında,biraz içeride..
  • merhaba arkadaşlar,

geçenlerde yolda bi sirion gördüm..ve resmen arabaya çarpıldım..eve gelip nette araştırınca gördüğüm aracın eski kasa olduğunu öğrendim..kasası 2005 de değişmiş galiba..

bu sevimli ufaklığın 102 beygir olduğunu öğrenince hayran olmamak mümkün değil gerçekten..yorumların hepsini okuyamadım ama sirioncu arkadaşlardan memnun olmayan yok anladığım kadarıyla...

yeni kasa sirion için görüşleriniz nedir ? eski ve yeni kasaların şu aralar piyasası nedir ? araç almak için eski kasa toyota yaris yada fiat panda düşünüyordum..ama sirionuda ciddi olarak listeye ekledim...

daihatsu klüpteki herkese sevgiler saygılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mentet

merhaba arkadaşlar,

geçenlerde yolda bi sirion gördüm..ve resmen arabaya çarpıldım..eve gelip nette araştırınca gördüğüm aracın eski kasa olduğunu öğrendim..kasası 2005 de değişmiş galiba..

bu sevimli ufaklığın 102 beygir olduğunu öğrenince hayran olmamak mümkün değil gerçekten..yorumların hepsini okuyamadım ama sirioncu arkadaşlardan memnun olmayan yok anladığım kadarıyla...

yeni kasa sirion için görüşleriniz nedir ? eski ve yeni kasaların şu aralar piyasası nedir ? araç almak için eski kasa toyota yaris yada fiat panda düşünüyordum..ama sirionuda ciddi olarak listeye ekledim...

daihatsu klüpteki herkese sevgiler saygılar..

Yeni kasa Sirion ferah, iç mekanı geniş bir araba. Performans konusunda 1,3 den büyük işler başarmasını beklemek doğru olmaz. Eski kasaya göre artıları: Ciddi miktarda daha sessiz, iç mekan daha geniş, süspansiyonlar yumuşak (konforlu), ayrıca fren pedalı da yumuşak. Bu da şehir içinde adeta limuzin gibi bir yumuşak duruş-kalkış şansı tanıyor. Bunlara kıyasla, yol tutuş konusunda zayıf olmasa da çok güvenli hissettirmiyor çünkü yumuşak süspansiyonlar nedeniyle araba sert girilen virajlarda yatıyor. Motor 1,3 bir araçtan beklenebilecek performansı DVVT desteğiyle rahatlıkla sunuyor. Pedalların yumuşaklığı bir yandan şehir içinde güzel ve yumuşak bir kullanım vaadederken bir yandan da yumuşak olması sebebiyle acaba durur mu dedirtiyor. Elbette duruyor ama verdiği his o şekilde.

Toparlamak gerekirse, isteğiniz yol tutuş ve performans ise eski kasayı tavsiye ederim. Konforlu ve daha geniş iç mekana sahip, yumuşak tavırlarıyla konforlu sürüşe sahip akıllı bir şehir otomobili arayışında iseniz, yeni kasa Sirion'u tavsiye ederim. Eski kasa Sirion'a kıyasla çok daha iyi huylu bir araba yeni Sirion. Aramızda kalsın; eskisi biraz yaramaz Aslında sadece isimlerinin aynı kaldığını ve iki araba arasında hiçbir benzerlik olmadığını söylersem yalan söylemiş olmam.

• yaramaz derken hırçın çocuk anlamında söyledin sanırım Umut??
  • sırf o kromajlar ve avrupai havasından ben eski kasayı daha çok seviyorum. zengin duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

sırf o kromajlar ve avrupai havasından ben eski kasayı daha çok seviyorum. zengin duruyor.

bende aynı görüşteyim..eski kasa sirion gerçekten kendine özgü çok karizmatik bi araç..yeni kasaya önyargılı yaklaşsamda arabayı inceledikçe daha sevimli gelmeye başladı..

bu arada ,umut bey açıklamalarınız için çok teşekkür ederim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentet -- 4 Aralık 2008; 11:14:13 >
  • yaaa alamadık bir sirion şu ilanda ki arabanın abs seçeneği işaretlenmemiş nasıl anlarız olduğunu
    http://www.sahibinden.com/sahibindenWQQaXQQ11528688WQQpXQQdisplayitem
  • BU araba gerçekten sahibinin iddia ettiği gibi sadece 2 parça boyalıysa ve km.si de gerçek km.si ise yani oynanmamışsa fiyat müthiş haberiniz olsun! Tr ye zamanında getirilmiş Sirion ların çok büyük çoğunluğu Touring model olan ABS li versiyon..İlan sahibi;arabanın özelliklerinde olduğu halde birçok aksesuar ı işaretlememiş!Dolayısıyla bu konuda özensiz;dikkatsiz biri olabilir..Ama ABS siz model olan Comfort ta olabilir..Bunu ayırdetmenin bir yoluda arka tekerleklerin arkasında plastik çamurluğun olup olmayışıdır..(ABS li modelde çamurluklar var)..Ya da göstergede anahtar son konumdayken ABS lambası yanar Touring olan üst model ABS li de!Bu iki bilgiyi teyit edecek foto.ları adamdan temin ederseniz ve ABS li çıkarsa araç bence kesinlikle kaçırılmayacak bir araç!!!

• ABS YOKMUŞ ARKADAŞLAR
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben bir VW passat kullanıcısıyım.(2004).Daha önce reno,citroen,mercedes ve ford gibi çeşitli arabalarım oldu.Ama hiç bir zaman japon arabaları bana sıcak gelmedi.Taaki geçenlerde bir 2005 terios görene kadar.Eşime bir araba almayı düşünüyoruz.terioslar hakında çok fazla bilgim yok.sadece yüksek yapısı nedeni ile devrilme riski yüksekmidir diye endişe ediyorum.Birde piyasası olmayan bir araba.Ama biz tabi alıp satıcıı değiliz.Uzun yıllar bineriz.
    otoexperde bir araba var ,aşağıdaki linkten aracı görebilirsiniz.
    Vereceğiniz bilgiler bu arabayı alıp almama kararımı etkileyecektir.
    bu teriosun hangi modeli acaba?en baz modelimidir donanım açısından?Gerçi telefonda aldığım bilgilere göre, sunroof,deri koltuk,çelik cant,abs,klima gibi özellikler var.23.bin km de ve 17bin tl bırakırız diyoalr.
    yorum ve önerilerinizi bekliyorum...
    teşekürler

http://www.otoeksper.com.tr/arac_bilgileri.php?AID=27010425

• Çok güzel fiyat ve az km'de bir araç bulmuşsunuz.

Fizik kurallarına hiçbir araç dayanamaz. Bunu yazmamdaki sebep her aracın teorik olarak devrilmesinin mümkün olduğudur buna Lambo bile dahil... Ama pratikte, 1.3 motorlu dar ve yüksek yapılı bir SUV'yi virajlarda ne kadar zorlayabilirsiniz ki??? İki teker üstüne kalkacak kadar zorlarsanız, bir başka deyişle Corvette'in bile iz kaybederek ya da yanlayarak 180 ile döndüğü bir viraja 140-150 ile girmeye kalkarsanız taklalı güvericin durumları kaçınılmaz olur

Bunun dışında bu araçlar Daihatsu'nun 100 yıllık küçük araç üretim tecrübesinin ürünüdür. Ayrıca Daihatsu, Toyota'ya ait bir markadır ve dünyanın en büyük küçük araç üreticisidir. Dolayısıyla bu araç sadece yüksek diye devrilmesi söz konusu değil. İçiniz rahat olsun.

Aşağıdaki linkten ilgilendiğiniz aracın broşürünü indirebilirsiniz. Donanım seviyelerini içeren bilgi içinde mevcut.
    Terios Broşürü

• selam,
    zaten bu terios ile hız yapılmayacak.sadece şehir içinde eşim kullanacak.donanımı nasıl sizce?öndeki krom demirlik yok ve yedek lastik için daha sağlam bi koruma bazılarında.pahalımıdır bu aksesuarlar?
  • selam,
    terios broşürü işime yaradı.Öğrenmek istediğim ayrı bir konu ise;4x4 özelliği yakıt tüketimine etki ediyor ve daha fazla yakıt sarfiyatı meydana geliyor.Arazi dışı normal kullanımda bir düğme ile 4x4 özelliği deaktiv hale geldiğini okdum.Bu doğrumudur?Çünkü bir başka yerde de devamlı 4 çeker olduğunu öğrendim.
    Hangi bilgi doğrudur?
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.