Şimdi Ara

Daihatsu Kulübü (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.085
Cevap
22
Favori
334.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zor bişey istiyorsun :) manuel 2005 var bende, 3 tanıdık sırada almak için :)
  • eninde sonunda bulucam bu arabanın temizini. :)
  • Dün baya ilanlara baktım sirionlara. İşe giderken aklıma geldi ne kadar az olduğu. İçimden nerden denk gelip inceleme fırsatı olacak derken yanımda ışıklarda durdu mk2 kasası. Arasan bulamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memocan2468 -- 21 Ekim 2014; 0:54:52 >
  • Arkadaşlar, eşim için araç bakıyoruz şu sıra. Sirion da bunlardan biri. Fakat kafamı kurcalayan konular var normal olarak.

Bu araçların servis ve parça tedarikleri ne durumda? Bazıları Toyota servislerinin hizmet verdiğini, gerekirse parça tedarik ettiğini söylüyor. Ama bana çok mantıklı gelmedi. Sizlerden de fikir almak istedim. Nedir işin aslı astarı? Servis ve parça konusu sıkıntılı mıdır? Bunu en iyi sizler bilirsiniz.

Birde arkadaşar, Sirion'un otomatik şanzumanlarında sıkıntı yaşanır mı? Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Arkadaşlar, eşim için araç bakıyoruz şu sıra. Sirion da bunlardan biri. Fakat kafamı kurcalayan konular var normal olarak.

Bu araçların servis ve parça tedarikleri ne durumda? Bazıları Toyota servislerinin hizmet verdiğini, gerekirse parça tedarik ettiğini söylüyor. Ama bana çok mantıklı gelmedi. Sizlerden de fikir almak istedim. Nedir işin aslı astarı? Servis ve parça konusu sıkıntılı mıdır? Bunu en iyi sizler bilirsiniz.

Birde arkadaşar, Sirion'un otomatik şanzumanlarında sıkıntı yaşanır mı? Tavsiye eder misiniz?

Hocam öncelikle büyük şehirlere yakın yerlerde yaşıyorsan parça ve servis sıkıntın pek olmaz ama mobil bir bölgedeysen (küçük şehir ve ilçe gibi) parçaların sana ulaşması ve kaliteli işçilik bulman zorlaşabilir.

Zaten sirionun yürür ve motorla ilgili birçok parçası Yaris ve Corallayla aynı diye biliyorum ama far takımı ve kaporta farklı. Evet Daihatsu Toyota grubunda bir şirket ama Toyota servisleri %100 bakıyor diye bir bilgim yok. Herkes Toyata servisine götürüp tavır tafra yiyeceğine Daihatsu servislerinde işini görüyor. Daihatsunun forum sitesinde 1 parçaya 1 ay bekleyenide okudum 2 gün içinde gelenide. Muhtemelen parçanın nadir bozulan veya değişmesi pek gerekmeyen parçasıydı 1 ay bekleyen.

Bunların haricinde Daihatsu sorunsuz genelde sıkıntı vermeyen bir araç kullananlar çok memnun. Ama alacağın aracın temiz olması şart. Resmen hor kullanılmış bir araç alırsan (marka önemli değil her araçta aynı) başın dertten kurtulmaz. Örneğin bende otomatik 2. nesil sirion bakıyorum. Geçen sahbindende ilan düşmüş ben 2. gün farkettim araba satılmış konyadaydı. Araç 2006 model otomatik benzin 57.000 deydi. Acil ibaresiyle 19,7500 fiyatı vardı muhtemelen 19500e gitmiştir. Sirionun otomatiği zorlanmamış, dikkatl, kullanılmış ve bakımları zamanında yaptırılmışsa sorun çıkaracak bir otomatik değil.

Burdada Daihatsunun resmi sitesindeki bayilerinin olduğu şehirler var . umarım aradığın aracı yakında bulursun.
     Daihatsu Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay86

eninde sonunda bulucam bu arabanın temizini. :)

Oktay hocam 21.10.2014 tarihinde konyadan 2006 model 57kda siron sporty konuldu. 23ünde satılmış. Buraya yazmışsın bekliyorum diye benden kaçtı umarım sana nasip olmuştur
  • merhaba daihatsu kulubu yeni daihatsu cuore sahibi oldum bana istanbul anadolu yakasında daihatsu ustası tavsiye edebilirmisiniz?
  • arkadaşlar merhaba, daihatsu terios mu yoksa suzuki sx4 mü, bilenlere sormak istedim. daihatsu türkiyeden çekilmiş ama o da çok hoşuma gidiyo goldları. suzukinin çekişi falan nasıl? otomatik bşr araç alacağım ve yerden yüksek olsun istiyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz5799

merhaba daihatsu kulubu yeni daihatsu cuore sahibi oldum bana istanbul anadolu yakasında daihatsu ustası tavsiye edebilirmisiniz?

Hocam İstanbul Anadolu Yakası'nda Maltepe Özay Otomotiv var. Ben hiç müşterileri olmadım ama daihatsuyla ilgili meşhur forumda çok olumlu yorumları vardı. Zaten eski Daihatsu Servisi-Bayisiymiş bayağı ilgili ve işlerinde uzman oldukları söyleniyor. Bilgin olsun diye yazıyorum. Kazasız belasız sürümler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

quote:

merhaba daihatsu kulubu yeni daihatsu cuore sahibi oldum bana istanbul anadolu yakasında daihatsu ustası tavsiye edebilirmisiniz?

Hocam İstanbul Anadolu Yakası'nda Maltepe Özay Otomotiv var. Ben hiç müşterileri olmadım ama daihatsuyla ilgili meşhur forumda çok olumlu yorumları vardı. Zaten eski Daihatsu Servisi-Bayisiymiş bayağı ilgili ve işlerinde uzman oldukları söyleniyor. Bilgin olsun diye yazıyorum. Kazasız belasız sürümler...

Kardesım cok saol ben bugun kendı tanıdıgım ustaya bakbaktırdım arabayı alt takımmdan bıkac parca lıstesı verdı dudullu kadosanda daıhatsu parcaları satan biyerden fiyat aldım amortisor takoZu 90 tl olurmu ya fıyat baya yuksek geldı sag sol amortoısor takozu 90 * 2 sag sol. Dıs aks korugu 15*2 sag sol dıreksıyon korugu 15*2 toplamn 240 tl ozellıkle amortısor takozu cok pahalı geldı bana parcaları baska uyerden temın edebılırmıyım bu konuda yardımcı olursan cok sevınırım kardes

• Daihatsu askına sitesi kapandı mı bı uye olamadım aktıvasyon alamıyorum

• Merhaba, ben de 16000 liraya kadar ara bakiyorum ve son kasa sirion cok hosuma gidiyor, fakat forumlarda okudugum kadariyla parcasi cok.pahaliymia ve az bulunurmuş, ben Bursa'da yasiyorum gercekten parca sorunu yasar miyim, bu paraya ayni kulvarda sikinti cikarmayacak japon ya da kore arac tavsiyeniz var mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutbey80

Merhaba, ben de 16000 liraya kadar ara bakiyorum ve son kasa sirion cok hosuma gidiyor, fakat forumlarda okudugum kadariyla parcasi cok.pahaliymia ve az bulunurmuş, ben Bursa'da yasiyorum gercekten parca sorunu yasar miyim, bu paraya ayni kulvarda sikinti cikarmayacak japon ya da kore arac tavsiyeniz var mi.

merhaba aykut kardeşim yeni bir daihatsu kullanıcısı olarak tavsiye etmıyorum sebebi ise 3 gundur parca arıyorum hemde ıstanbul gıbı bı yerde bıde sen bursadasın hesabını yap bıyerden haber beklıyorum orda da bulamassam artık gıttıgı yere kadar surerım aracım daıhatsu cuore. ama arac gayet guzel seri ve az yakıyor tek yasadıgım sıkıntı parca bulma sıkıntısı
  • cengiz5799 C kullanıcısına yanıt
    Anladım ben de bundan korkuyordum, bilgilendirme için teşekkürler, o zaman başka modellere yöneleceğim, maalesef para az olunca bulmakta zorlaşıyor
  • quote:

Anladım ben de bundan korkuyordum, bilgilendirme için teşekkürler, o zaman başka modellere yöneleceğim, maalesef para az olunca bulmakta zorlaşıyor

seni daihatsudan sogutmak istemem sironla toyata yarısın parcaları bırebır aynı dıye duydum bu konuda da arastırma yapabılırsın..
  • quote:

quote:

seni daihatsudan sogutmak istemem sironla toyata yarısın parcaları bırebır aynı dıye duydum bu konuda da arastırma yapabılırsın..

Doğru, Sirion toyota yarisin motorunu kulanıyor motor parçası konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum ama diğer aksam konusunda emin değilim tampon vb gibi.
  • Merhaba arkadaşlar hayırlı günler, Coure kullanıcılarına iki - üç sorum olacak.

Ben 2004 - 2007 Model arası fazla km yapmamış, 50 Bim Km - 100 Bin Km arasında olan Coure 1.0 Motorla kendi aracım 2004 Picanto ile takas yapmak istiyorum.

Sizce bu Coure nin motoru ömrü kaç bin km dir ? Her hangi bir kronik arızası filan varmıdır ?

Şehir dışı - Ortalama ve Şehir içi 100 km de kaç litre tüketiyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-2007-cuore-1.0-abs-li%2Cklima-li%2Ccift-airbag-li-7.000-tl-pesinatla-182482473/detay

Bu yukarıdaki linkteki araç sizce nasıldır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler, Coure kullanıcılarına iki - üç sorum olacak.

Ben 2004 - 2007 Model arası fazla km yapmamış, 50 Bim Km - 100 Bin Km arasında olan Coure 1.0 Motorla kendi aracım 2004 Picanto ile takas yapmak istiyorum.

Sizce bu Coure nin motoru ömrü kaç bin km dir ? Her hangi bir kronik arızası filan varmıdır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-2007-cuore-1.0-abs-li%2Cklima-li%2Ccift-airbag-li-7.000-tl-pesinatla-182482473/detay

merhaba ben yeni bir coure sahibiyim 2004 model arac ıcın ızlenımım arac 4 kısılık fakat ideal 3 kişi ıle sıkıntı yok yanı arac çekısınde bıu değişme olmuyor fakat 4 kısı oldugu zman arac cekısde zorlandıgını bellı edıyor fazla değil ama arkayı 3lersenız cekıs gucu baya değişiyor buda fazla yakıt sarfıyatı demek coure ıcın yakıt sarfıyatı genel olarak sehır dısı uzun yol da 17 20 arası şehır ıcı 20 25 arası dır benım arastırmalarım bu yonde ama suan benım arac fazla yakıyor 30 35 arası bunuda fıltrelerden ve yuksek devırde calısmasına baglıyorum cumartesı gunu aracımı servıse gotureceğim servısten detaylı bılgı aldığım zman sızı aydınlatırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler, Coure kullanıcılarına iki - üç sorum olacak.

merhaba ben yeni bir coure sahibiyim 2004 model arac ıcın ızlenımım arac 4 kısılık fakat ideal 3 kişi ıle sıkıntı yok yanı arac çekısınde bıu değişme olmuyor fakat 4 kısı oldugu zman arac cekısde zorlandıgını bellı edıyor fazla değil ama arkayı 3lersenız cekıs gucu baya değişiyor buda fazla yakıt sarfıyatı demek coure ıcın yakıt sarfıyatı genel olarak sehır dısı uzun yol da 17 20 arası şehır ıcı 20 25 arası dır benım arastırmalarım bu yonde ama suan benım arac fazla yakıyor 30 35 arası bunuda fıltrelerden ve yuksek devırde calısmasına baglıyorum cumartesı gunu aracımı servıse gotureceğim servısten detaylı bılgı aldığım zman sızı aydınlatırım

Aracınızın yakıt tüketimini Litre olarak ifade ederseniz sevinirim. Malum ülkemizde petrol fiyatları arttığı için yakıt tüketiminizi kuruş olarak ifade ettiğiniz zaman yanıltıcı olur.

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    litre bazında denediğim zaman zaman paylasırım
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.