Şimdi Ara

STOP ETME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1994model ford festiva aracımla4. ve 5. viteslerde giderken şehir dışında ayağımı gazdan çekip debriyaja basınca stop ediyor
    şehiriçinde düşük vitslerde pek olmuyo ama genelde yüksek hızlarda oluyo
    şehir dışında yavaşlayıp debriyaja basınca rölantı düşüyo stop ediyo
    park halindede motor ısısı yükselince rolantı 1000 devirin üzerine çıkıyo bazen
    araç lpg li ama benzindede aynı sorun var
    muhtemel eksiklikler hava filtresi kutusu kırık ben yapıştırdım bantla motorun genel görünümünü resim çekip atarım
    neden stop ediyor olabilir?

• Bir kere. Aynı problem hem lpg hem benzinde varsa problem yakıt sisteminde değildir. Ya akış sistemindedir ya da elektrik.

Sadece yüksek viteslerde olduğunu söylediniz. Debriyaja bastığınız an vitesin önemi kalmaz, ancak, yüksek hızlarda hava filtresi etrafında hava hareketleri hızlanır. Stop probleminiz kuvvetle muhtemel hava filtresi kutusundan kaynaklanıyor. Onu hallederken komple bir gözden geçirin emme manifoldu borularını.

Ancak olayı sıcak motorda 1000 rölantiye bağlayamadım. Teorilerim var ancak doğru diyerek sunamam. Kelebek temizlik zamanınız gelmiş de olabilir.
  • Araç hakkında biraz bilgi verirmisiniz? Karbüratörlümü enjeksiyonlumu motor kodu vs.. bu şekilde sarı çizmeli ford aga
  • boğaz kelebeği temizliği + lpg ayarı isinizi çözebilir sanırım
  • sanırım üsstteki yazıyı okursanız 1994 model ford festiva yazdım agam
    aracım kalbiratörlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: akmurat60

1994model ford festiva aracımla4. ve 5. viteslerde giderken şehir dışında ayağımı gazdan çekip debriyaja basınca stop ediyor
    muhtemel eksiklikler hava filtresi kutusu kırık ben yapıştırdım bantla motorun genel görünümünü resim çekip atarım

Probleminiz elektronik aksamdan kaynaklanıyor olabilir. Yetkili servislere ya da elektrik ustalarına durumunuzu anlatıp yardım alabilirisniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MobilOtoServis

quote:

1994model ford festiva aracımla4. ve 5. viteslerde giderken şehir dışında ayağımı gazdan çekip debriyaja basınca stop ediyor

Probleminiz elektronik aksamdan kaynaklanıyor olabilir. Yetkili servislere ya da elektrik ustalarına durumunuzu anlatıp yardım alabilirisniz.

ustalardan artık tırsar oldum deneme yanılmayla iş yapıyolar olsada olmasada parasını alıyolar
    örneğin ;
    bobin yanmıştı 3 elektirkci değiştim 3 üde bulamadı arızayı toplam 150 lira verdim en sonunda kendim buldum rızayı 20 lira verdim bobin aldım çözdüm. daha çok örnek varda konuyu dağıtmayalım. burdan çok şey öğreniyorum arkadaşlar sayesin de...

• quote:

resimler
     STOP ETME STOP ETME

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.