Şimdi Ara

Aracın devirdaim yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
14.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracım sürekli hararet yapıyo.Sorunun devirdaimden olabilceğini düşünüyorum.Devirdaimin çalışıp çalışmadıgını nasıl anlayabilirim ? Bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhanulu -- 26 Ekim 2014; 12:08:15 >

• devirdaim kasnağı ve mili dışarıdan gözükür, dönüyorsa içteki parçada sorun vardır. hararet müşürü, fan, radyatör ve borularını ve boru bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. radyatör suyunda gariplik yoksa bu sayılan parçalara yoğunlaşın. su bulanıksa conta gitmiştir.
  • suda bi sorun görünmüyo.antifriz var ve rengi aynı.son zamanlarda hararet anormal yükseliyo.gçen hararet yaptıktan sonra yağına baktım.yağ çubugunun dibinde az miktarda beyaz köpük vardı.conta yakma belirtisi olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhanulu

Arkadaşlar aracım sürekli hararet yapıyo.Sorunun devirdaimden olabilceğini düşünüyorum.Devirdaimin çalışıp çalışmadıgını nasıl anlayabilirim ? Bilgisi olan var mı ?

başlığı düzeltsen iyi olur
  • Termostad acmiyo olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhanulu

Arkadaşlar aracım sürekli hararet yapıyo.Sorunun devirdaimden olabilceğini düşünüyorum.Devirdaimin çalışıp çalışmadıgını nasıl anlayabilirim ? Bilgisi olan var mı ?

Yedek su deposuna geri dönüş hortumunu çıkarıp aracı çalıştırıp araca hafif gaz vererek hortumdan su gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Akış kesik kesikse problem devir daim pompasında olabilir. Ama düzgün bir sekılde gelıyorsa sorun olmadığını gösterir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.