Şimdi Ara

Nissan Navara almak ne kadar mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzunca bir süredir tipi güzel olan ticari olarak kullanmayacağım 2 köpeğim olmasından sebep büyük bir kamyonet bakıyordum ve Navara her zaman ilk sırada geliyordu.

2.el olarak düşündüğümde 2006-2007 modelleri 30.000 TL ye kadar bulabiliyorum. Bir şekilde para işini hallettik. Şimdi malum siteye baktığımda bu fiyatlara da 100bin km üstü bulabiliyorum.Otomatik olarak düşünüyorum.

L200'ü beğenmiyorum. Hilux ve rangerlarında tipi hoşuma gitmiyor.Amarok hem pahalı hem otomatiği yok.

Bu araba hakkında genel yada özellikleri hakkında yorumlarınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas1907 -- 24 Ekim 2014; 17:58:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alimdemir

Grand Picasso için konuşuyorum..

Ne motoru
    Ne yakıtı
    Ne ferahlığı
    Ne donanımı
    Ne sağlamlığı
    Ne genişliği
    Ne fiyatı ile
    2. elde rakibi olmayan bir araç diyorlar.

3800 cc v6 motor bir arabadan inip buna binen var ve daha performanslı diyorlar.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98474913

Haklısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

quote:

Ne motoru
    Ne yakıtı
    Ne ferahlığı
    Ne donanımı
    Ne sağlamlığı
    Ne genişliği
    Ne fiyatı ile

3800 cc v6 motor bir arabadan inip buna binen var ve daha performanslı diyorlar.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

hocam benim sorumla ne alakası var anlamadım. Kamyonet aradığımdan picasso bir alternatif değil benim için.

Navarro ile ne yapacaksan Picasso ile de yapabilirsin. Ama gel gör ki Picasso ile yapabildiklerinin yarısını Navarro ile yapamazsın. Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

Ne motoru
    Ne yakıtı
    Ne ferahlığı
    Ne donanımı
    Ne sağlamlığı
    Ne genişliği
    Ne fiyatı ile

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

hocam benim sorumla ne alakası var anlamadım. Kamyonet aradığımdan picasso bir alternatif değil benim için.

Navarro ile ne yapacaksan Picasso ile de yapabilirsin. Ama gel gör ki Picasso ile yapabildiklerinin yarısını Navarro ile yapamazsın. Saygılar.

Navara...

picassoyu gerektiğinde dağa taşa vurabilir misiniz?
    gerektiğinde arka kasaya taş bile atıp taşıyabilir misiniz?
    80 cm sudan geçebilir misiniz?

bu söylediklerimi yapacağımdan değil de işte. sordunuz diye söyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne motoru
    Ne yakıtı
    Ne ferahlığı
    Ne donanımı
    Ne sağlamlığı
    Ne genişliği
    Ne fiyatı ile

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

Navara...

picassoyu gerektiğinde dağa taşa vurabilir misiniz?
    gerektiğinde arka kasaya taş bile atıp taşıyabilir misiniz?
    80 cm sudan geçebilir misiniz?

bu söylediklerimi yapacağımdan değil de işte. sordunuz diye söyledim

4 ayaklılara cevap yetiştirmek için vakit harcamayın bence.

Üzülürsünüz.

anlamadım hocam gerçekten.

• Nissan navara otomatik ile ilgili söyleyeceğim ilk şey 13 14 litre yakıt tüketim ortalamasını göze almanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gh912 -- 24 Ekim 2014; 18:39:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu videoyu izlediğimden beri navaralara uyuz oluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gh912

Nissan navara otomatik ile ilgili söyleyeceğim tek şey 13 14 litre yakıt tüketim ortalamasını göze almanız.

yakıtı göze aldım hocam. zaten haftada 1-2 doğru dürüst kullanacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Bu videoyu izlediğimden beri navaralara uyuz oluyorum

bu gerçek mi? arabanın şasesi bile kalmadı

• quote:

quote:

Nissan navara otomatik ile ilgili söyleyeceğim tek şey 13 14 litre yakıt tüketim ortalamasını göze almanız.

Yakıtı göze aldıysanız sorun yok.Onun haricinde pickup tercihiniz çok yerinde.Arkadaşın biri grand picasso diyerek saçma sapan bir akıl vermiş.Neden saçma söyleyim.Yazınızda iki tane köpeğim var demişssiniz.Bende bir alabai köpek sahibiyim ve arabada köpek taşımanın ne kadar zor olduğunu özelliklede beslediğiniz köpek iri ırk ise iyi bilirim.Her tarafı salya sümük yaparlar,yer darlığı olduğu için hayvana eziyet olur.Yolculuk sırasında nefesleri aracın içindeki diğer yolcuları rahatsız eder,arabadan indiklerinde bir bakmışsınız her taraf tüy olmuş,süpürmek ve silmek zorunda kalırsınız.Kamyonette ise yük taşıma kabini yolcu bölümüyle ayrı olduğu için vede yük kısmı çok geniş olduğu için hem hayvanlar rahat eder,hemde yolcular rahat eder.İcabında her tarafı salya kıl tüymü ettiler,basarsınız hortumla suyu yük kısmına yıkanır gider.Benimde mitsubishi l200 üm var.Köpeğim için aracın arkasına fiber kabin yaptırdım.Hem o hemde ben çok rahat yolculuk ediyoruz.Arabanın bagajında kesinlikle yolcuları huzursuz ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gh912 -- 24 Ekim 2014; 18:42:15 >

• quote:

Bunu ilk defa gördüm,nissan firmasının kesinlikle bu videoya bir açıklama getirmesi lazım,resmen tır çarptıktan sonra aracın üstünden geçti,aracın şasesi bu kadar kolay dağılmamalıydı.Şase sağlam olsaydı en azından çarptıktan sonra aracı bir yere fırlatırdı.Resmen üstünden geçti.Şaka gibi.Tuz buz oldu tabirinin cuk oturmuş hali.Bu ne ya.

• Hocam peki pickup aldığınız için eğer 4x4 modeli alıcaksanız araba gibi vergilendirilip yılda 3.578TL, 4x2 alırsanız 1.168TL vergi, her yıl muayne zorunluluğu, otomobilin 90km/h olduğu yerde siz 80km/h, 110km/h olduğu yerde siz 85km/h, 120km/h olduğu yerde ise sizin 95km/h hız sınırınız olduğunu, ayrıca kamyonet olduğundan virajlarda güven vermediğini vede araba gibi konfor beklememeniz gerektiğini biliyorsunuzdur umarım.
  • Korando sportslar var alternatif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Araç patlamış resmen. Sağ çıkan oldu mu acaba

• Navara hokus pokus yapmis resmen. Ortadan kaybolmus adam aniden

• benimde köpeğim var ve arabanın içi kıl tüy (salyasıda akıyor)süpürsende çıkmıyor,kamyonet çok iyi arkaya su tut gitsin.
  • aynı durum bende de var. 2 tane iri ırk köpeğim var yıllardır onlara göre ne alayım diye düşünür dururum. Navara'yı bende ciddi ciddi inceledim sonra kaza yapıp 4 tane mühendisimizin vefat ettiği bir kazanın fotoraflarını gördüm pick-up dan tamamen vazgeçtim. (Tüprag kaza diye aratın bulursunuz). Tabi bu gibi durumlar normal arabada da oluyor ama ne bileyim pick-up dan o zaman vazgeçtim işte
    Şimdi Volvo xc70 bakıyorum arka tarafları baya geniş oturma kısımı ile araya plexiglass bişeyler yapılırsa olur sanki gibi geliyor.
  • Navarada nevara?? Gördüm o kazalari aman yarabbi

• quote:

quote:

quote:

Yakıtı göze aldıysanız sorun yok.Onun haricinde pickup tercihiniz çok yerinde.Arkadaşın biri grand picasso diyerek saçma sapan bir akıl vermiş.Neden saçma söyleyim.Yazınızda iki tane köpeğim var demişssiniz.Bende bir alabai köpek sahibiyim ve arabada köpek taşımanın ne kadar zor olduğunu özelliklede beslediğiniz köpek iri ırk ise iyi bilirim.Her tarafı salya sümük yaparlar,yer darlığı olduğu için hayvana eziyet olur.Yolculuk sırasında nefesleri aracın içindeki diğer yolcuları rahatsız eder,arabadan indiklerinde bir bakmışsınız her taraf tüy olmuş,süpürmek ve silmek zorunda kalırsınız.Kamyonette ise yük taşıma kabini yolcu bölümüyle ayrı olduğu için vede yük kısmı çok geniş olduğu için hem hayvanlar rahat eder,hemde yolcular rahat eder.İcabında her tarafı salya kıl tüymü ettiler,basarsınız hortumla suyu yük kısmına yıkanır gider.Benimde mitsubishi l200 üm var.Köpeğim için aracın arkasına fiber kabin yaptırdım.Hem o hemde ben çok rahat yolculuk ediyoruz.Arabanın bagajında kesinlikle yolcuları huzursuz ediyorlar.

tamamen düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. işte tamamen amaç bu hocam kamyonet almak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: b2580x

Hocam peki pickup aldığınız için eğer 4x4 modeli alıcaksanız araba gibi vergilendirilip yılda 3.578TL, 4x2 alırsanız 1.168TL vergi, her yıl muayne zorunluluğu, otomobilin 90km/h olduğu yerde siz 80km/h, 110km/h olduğu yerde siz 85km/h, 120km/h olduğu yerde ise sizin 95km/h hız sınırınız olduğunu, ayrıca kamyonet olduğundan virajlarda güven vermediğini vede araba gibi konfor beklememeniz gerektiğini biliyorsunuzdur umarım.

hız yapmayı seven bir tip değilim 4x2 düşündüğüm için vergisini de çok kafama takmıyorum.Her yılda muayeneye götürürüm sorun olmaz diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.