Şimdi Ara

OTOBÜS YOLUNA GİRMENİN CEZASI VAR MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • istanbullular taksim tünelini bilir. Tünele girdikten sonra sağda otobüsler için bir cep yapılmış, girişinde de sadece iett otobüsleri içindir yazıyor. Buraya otomobille girmenin cezası var mıdır ? Bir arkadaşımı bırakmak için oraya girdim de kafama takıldı. Burada bir de malum 50 hız sınırı var sıkıntılı bir yer kameralarla izleniyor.

• Böyle ceplerden çok geçtim. üstelik kamera bile vardı. Sıkıntı olmadı.
  • Yasak ama artik girdiyseniz yapacak birsey yok. Bir daha olmasin insallah. Mobeseden memurun dikkatini cektiyse yazmistir cezayi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen ay Bursa'da dediginiz gibi tranway, otobüs ve dolmuslara ayrilan yolda, polisler o yola giren sivil araçların fotoğraflarını cekiyordu. Hepsine ceza gitti sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz düşündüm de...

Galiba otobüsünüz yoksa yasaktır diye düşünüyorum.

Yoksa yanlış mı düşündüm, otobüs yolu diyor ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Biraz düşündüm de...

dalga mı geçtiniz yoksa ciddi mi söylüyorsunuz anlamadım ama ben ciddi cevap vereyim.

Otobüs yolu dedim ama yanlış oldu galiba, art arda 4-5 otobüsün durabileceği uzunlukta durağı bulunan 2 şeritli bir yol . Yani öyle metrobüs,tramvay yolu gibi özel bir yol değil durak için ayrılmış bir cep . Ben bu yola girdim durağı biraz geçtim hiç bir otobüsün geçişine mani olmayacak bir yerde durdum arkadaşı indirip yoluma devam ettim.

Girişte "sadece iett otobüsleri içindir" diyor ama bu tarz yollar başka yerlerde de var ve buralara arabaların girip çıktığını çok defa gördüm tek sıkıntı buranın kameralarla izleniyor olması.

Mantıken yasak olmaması lazım çünkü indirdiğim yer çok merkezi bir yer üst kata çıkıp metroya biniliyor oradan , bekleme yapmıyorum yolcu indirip 5 sn içinde yoldan çıkıyorum. Bu benim durduğum yerde taksiler de sürekli duruyor yani dediğim gibi merkezi bir yer yolcuyu oraya bırakmayıp da tünele girmeden 200 m önce bırakmak çok saçma.

@Combalac taksilerin de sürekli girdiğini gördüm hocam yasak olsa girmezler diye düşünüyorum ? Cezayı taksilerden muaf tutacak değiller sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: çölde bir kum tanesi

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Biraz düşündüm de...

dalga mı geçtiniz yoksa ciddi mi söylüyorsunuz anlamadım ama ben ciddi cevap vereyim.

Otobüs yolu dedim ama yanlış oldu galiba, art arda 4-5 otobüsün durabileceği uzunlukta durağı bulunan 2 şeritli bir yol . Yani öyle metrobüs,tramvay yolu gibi özel bir yol değil durak için ayrılmış bir cep . Ben bu yola girdim durağı biraz geçtim hiç bir otobüsün geçişine mani olmayacak bir yerde durdum arkadaşı indirip yoluma devam ettim.

Girişte "sadece iett otobüsleri içindir" diyor ama bu tarz yollar başka yerlerde de var ve buralara arabaların girip çıktığını çok defa gördüm tek sıkıntı buranın kameralarla izleniyor olması.

Mantıken yasak olmaması lazım çünkü indirdiğim yer çok merkezi bir yer üst kata çıkıp metroya biniliyor oradan , bekleme yapmıyorum yolcu indirip 5 sn içinde yoldan çıkıyorum. Bu benim durduğum yerde taksiler de sürekli duruyor yani dediğim gibi merkezi bir yer yolcuyu oraya bırakmayıp da tünele girmeden 200 m önce bırakmak çok saçma.

@Combalac taksilerin de sürekli girdiğini gördüm hocam yasak olsa girmezler diye düşünüyorum ? Cezayı taksilerden muaf tutacak değiller sonuçta.

Dalga geçtim hocam.

Normalde yasak fakat ceza yazmazlar uzun durmadığınız için

Uzun bekleme yapsaydınız yazarlardı.

• Bir sıkıntı olmaz. Ben her sabah Perpa'nın önündeki cebe giriyordum bir zamanlar 10-15 saniyeliğine, ceza falan gelmedi hiç :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.