Şimdi Ara

Nokia adı artık sadece cep telefonlarında yaşayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia adı artık sadece cep telefonlarında yaşayacak

Microsoft'un Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın alması sonrasında isimlendirme konusunda nasıl bir değişiklik yapılacağı merak ediliyordu. Microsoft dün resmi olarak dedikodulara son noktayı koydu.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Lumia akıllı telefonlarında artık Microsoft markasını görmeye başlayacağız. Bundan sonraki cihazlar Microsoft Lumia olarak piyasaya sürülecek. Nokia markası ise sadece cep telefonu ürünlerinde kullanılacak ve Nokia 130 gibi isimlendirmeler devam edecek. Firma Nokia isim haklarını 10 yıllığına üzerine aldı. Bu noktada Asha serisinin ne olacağı ise karanlıkta kalıyor. Microsoft yeni değişikliğin ilk örneklerini de internette paylaştı.

İsim değişikliği bunun yanında web siteleri ve sosyal medya kanallarına da yansıyacak. Ancak hali hazırda satılan Lumia akıllı telefonlarında bir isim değişikliği yapılmayacak. 

Microsoft değişikliğin tam olarak tüketiciye yansıması için yeni bir Lumia cihazı üzerinde çalışıyor ve kısa süre içerisinde de Microsoft Lumia markası altında piyasaya sürülecek. Ancak bu cihazın ne tür bir donanıma sahip olacağı ve ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor. 

Nokia adı artık sadece cep telefonlarında yaşayacak

Kaynak:http://conversations.nokia.com/2014/10/24/say-hello-microsoft-lumia/

• Koskoca finliyi nasıl batirdilar ama, Amerikalılar gerçekten çok tehlikeli ve malesef finliler de çok saf insanlar. Microsoft gibi saçma bir firmaya satılmalarıda ayrı bir şekilde üzdü beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yetosoft yine sadece abd pazarına yönelik aptalca hamleler yapmaya devam ediyor.
    bakalım ne zaman uyanıcak dünyada abde haricinde de büyük bir pazar olduğuna.

redneck ülkesi dışında kim ipler nokia varken microsoft lumia markasını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 24 Ekim 2014; 16:19:31 >
  • Elop yatacak yerin yok
  • Madem silecekti neden kendi bir uretim merkezi kurup uretmedide birsürü masraf edip marka satin aldi.ne garip,90 lı yillarin en iyi 3 telefon markası tarihe gömüldü.Ericsson,Siemens ve Nokia..

• Bu isimle bu telefonları alan bizden değildir :p Şaka bir yana bence çok itici duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Madem silecekti neden kendi bir uretim merkezi kurup uretmedide birsürü masraf edip marka satin aldi.ne garip,90 lı yillarin en iyi 3 telefon markası tarihe gömüldü.Ericsson,Siemens ve Nokia..

Ev alırken temelini atıp inşaatını kendimiz mi yapıyoruz yoksa hazır satılan bir ev mi alıyoruz? Microsoft Nokianın üretim-pazarlama-tasarım vs. gibi senelerdir know how'ı gelişmiş bölümlerini satın aldı. Sadece tesis kurmakla bitmiyor bu iş maalesef.
  • Microsoftu biraz daha buyuk yazsalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan üzülüyo ister istemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 24 Ekim 2014; 16:36:03 >
  • Bence geç bile kaldılar. Lumia x30 telefonların hepsinde Microsoft yazmalıydı.

• Bakalım kullanıcılar bunu benimseyecekler mi. Sanmıyorum. Millet Nokia'yı Nokia olduğu için alıyor yani belirli bir marka güvenirliği var diye.

• quote:

Madem silecekti neden kendi bir uretim merkezi kurup uretmedide birsürü masraf edip marka satin aldi.ne garip,90 lı yillarin en iyi 3 telefon markası tarihe gömüldü.Ericsson,Siemens ve Nokia..

Normal çünkü geri kaldılar Nokia 2008den beri kendini geliştiremedi android ios gibi daha fonksiyonel işletim sistemleri çıktı Nokia symbianda ısrar etti ve sonucu böyle oldu, tüm teknoloji alanlarında bir kural vardır geri kalırsan ezilirsin!

• bence iki marka tam TENCERE KAPAK gibi birbirini bulmuşlar. ikiside teknolojiyi gıdım gıdım müşterisine veren firmalardı. şimdi tam oldu birbirlerini buldular.

• Iphone katili diye seneler once 5800 gibi bir cihaz cikaran firmanin hazin sonu, nereden bilirlerdi meger apple katilleri olacak..

• camlı tabak telefon kullanmak istemiyoruz tuslu idealimiz bakmadan mesaj yazmak gibisi yoktu bence :D

• quote:

Hazır bir ürünü almak mı daha az emek harcatır. Yoksa baştan yaratmak mı? Microsoft sadece şirketi almadı, şirketin sahip olduğu patentler, geliştirdiği teknolojiler. Bu devirde en çok ARGE'ye para harcanıyor üretim en az maliyet harcadıkları yer.

• Önde microsoft yazmaz umarım

• Nokia isminin silinmesi iyi olmuş. Böylesi daha iyi. Sahte Nokia'lar görmektense hiç görmemek daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ati'yi AMD aldıktan sonra nasıl AMD yaptıysa bu da öyle olacak.

• way be , güle güle nokia,

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.