Şimdi Ara

90-100 bin tl ile ne almak lazım?PİYASA REZALET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba.İmzamdaki aracımı satmak üzereyim alıcı ile anlaştık 65 e bıraktım.Zaten aracımı tanıyordu ( en ufak boya yok 130 bin de, almayı düşünenler için bu aracı yazayım dedim ).Maksimum 100 bin bütçem var ( kredi ile çıkılacak bu rakama )

İkinci el E sınıfı bir araç düşünüyorum.Zaten piyasa rezalet durumda gidip Golf e veya türevlerine 90-100 bin verecek değilim.Onun yerine adam gibi araba alırım diye düşünüyorum.Bmw düşünmüyorum.Seçeneklerim fazla değil zaten.E serisi, S80 ve Xf arasında gidip geliyorum.

S80 model yılı ve 1.6 olması sebebiyle cazip geliyor.Diğer taraftan Jaguar prestijine alışkınım Xf aklımı çelmiyor değil her ne kadar 3.0 olsada..E serisi ise hep bu kasanın olağanüstü kalitesiyle ünlüdür.Yani kafam biraz karışık.Siz olsanız hangisini alırdınız?Yakıt tüketimi ve ikinci el gibi konular ile fazla ilgilenmiyorum, otomobil keyif için vardır yatırım için değil .Bu yüzden o konuda yorum yapmamanızı rica ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2007-e200-avangarde-komp-hafiza-isitma-panoramik-bayii-boyasiz-184299632/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-yagiz-oto-dan-jaguar-premium-3%2C0-full-bayii-178987743/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2012-s-80-1.6-turbo-180-beygir-hatasiz-184340100/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıBirisiyimdir -- 24 Ekim 2014; 16:07:35 >

• S80 kasa değiştirecek diye biliyorum.Değiştirmesede yüzü çok eskidi.Ama iç dış kaliteli bir araç tabi orası ayrı.Xf güzelde 3.0 motor bence gereksiz.Yoksa elbette tartışılmaz Jaguar kalitesi.Ben olsam E serisi alırdım.Makyajlı kasa bir E200 yada E220 iyi gider.
  • 6-7 yaşındaki araçlara 100 bin lira vermek çok mantıklı değil bence. Avrupa ülkelerinde 5-6 bin euroya satılıyor bu araçlar. Seçenekleriniz arasında en mantıklısı S80. Modelin olabildiğince yüksek olması daha yeni teknolojileri ve daha yeni güvenlik önlemlerini içermesi ile daha az arıza riski açısından iyi olacaktır.
  • E200 şimdiki araçlardan çok daha kaliteli ve konforlu. Düşük kmli ve temiz bulunursa müthiş olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prestij ve zerafet istiyorsan XF

Konfor ve Kalite istiyorsan w211

Yakıt ekonomisi ve sorunsuzluk istiyorsan (yaşı genç olması nedeni ile ) S80

derim.
  • Vergiye ok diyorsanız 3.0 :)
  • Vergi tamamsa kesinlijle jaguar degilse 2007 110000 araca o para verme s80 al

• Yerinizde olsam ben:

Mercedes E-class aklımı çeler ama eski geldiği için kasa olarak bana almazdım büyük ihtimal.

Volvo S80 gelince Güvenli mi? Güvenli 1.6 motor o kasa yakacağının 2.0 benzinlilerden çok daha az olacağını düşünmem.

Ama güvenli ve bence iç mekan olarak şık 2.eli düşünmüyorsam alır geçerim.

XF tamamen aşık olduğum bir model o sınıfta bir araç alacak olsam yürütme maliyetleri sorun olmayacağını bilsem alırım.

Nedeni de farklı bir araç Jaguar gibi aristokrat bir markanın aracı.Satma kaygısı yok firma da ve Türkiye'de her köşe başında yok.

İşte şu var yürütme maliyetleri.

Jaguar XF alırsanız mininmum masraflar:

2700TL yıllık vergisi

Şehiriçi kmde en düşükten hesaplarsak (Fabrika verisi 15.8 litre) km de en az 80 kuruş ki bu rahat 85-90 kuruş olur İstanbul'da

iseniz.

96.000 km bakımı büyük ihtimal ilandaki yapılmamıştır:

96.000 KM BAKIM / 6 NCI YIL
    MOTOR YAĞI 7 LT £102,55
    YAĞ FİLİTRESİ £9,83
    YAĞ KARTER TAPASI £10,26
    POLEN FİLİTRESİ £21,74
    HAVA FİLİTRESİ £26,43
    BENZİN FLİTRESİ TO (V) R47153 £17,74
    BENZİN FLİTRESİ FROM (V) R47154 £116,02

1*HER BAKIMDA KONTROL EDİLECEK GEREKİRSE DEĞİŞECEK PARÇALAR
    POLEN FİLİTRESİ £21,74
    HAVA FİLİTRESİ £26,43
    ÖN FREN BALATASI £117,13
    ARKA FREN BALATASI TO (V) R47153 £78,08
    ARKA FREN BALATASI FROM (V) R47154 £70,28
    SİLECEK SÜPÜRGESİ TK £42,04
    CAM SİLECEK SUYU £2,00

Bakım maliyeti 2.700TL olacak işçilik hariç sırf parça işçilik saati 165 TL bu da bir 500 TL tutsa en az 3200 tl bakımı olur.

Buna KDV dahil değil bir de 3800TL civarı bir bakım maliyeti olacak size.

Ben bu kadar yük altına girer miydim? Bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeraklıBirisiyimdir

Herkese merhaba.İmzamdaki aracımı satmak üzereyim alıcı ile anlaştık 65 e bıraktım.Zaten aracımı tanıyordu ( en ufak boya yok 130 bin de, almayı düşünenler için bu aracı yazayım dedim ).Maksimum 100 bin bütçem var ( kredi ile çıkılacak bu rakama )

İkinci el E sınıfı bir araç düşünüyorum.Zaten piyasa rezalet durumda gidip Golf e veya türevlerine 90-100 bin verecek değilim.Onun yerine adam gibi araba alırım diye düşünüyorum.Bmw düşünmüyorum.Seçeneklerim fazla değil zaten.E serisi, S80 ve Xf arasında gidip geliyorum.

S80 model yılı ve 1.6 olması sebebiyle cazip geliyor.Diğer taraftan Jaguar prestijine alışkınım Xf aklımı çelmiyor değil her ne kadar 3.0 olsada..E serisi ise hep bu kasanın olağanüstü kalitesiyle ünlüdür.Yani kafam biraz karışık.Siz olsanız hangisini alırdınız?Yakıt tüketimi ve ikinci el gibi konular ile fazla ilgilenmiyorum, otomobil keyif için vardır yatırım için değil .Bu yüzden o konuda yorum yapmamanızı rica ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2007-e200-avangarde-komp-hafiza-isitma-panoramik-bayii-boyasiz-184299632/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-yagiz-oto-dan-jaguar-premium-3%2C0-full-bayii-178987743/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2012-s-80-1.6-turbo-180-beygir-hatasiz-184340100/detay

Bence siz Jaguar'ı satmayın. Çünkü gençlikten midir yoksa kararsızlıktan mıdır nedir ne istediğinizi bilmiyorsunuz.

5 ay önce modifiye merakınız vardı. 3 serisi, Insignia, C serisi ya Lancia Delta alıp modifiye yapacaktınız. Bu konuyu açtıktan 10-15 gün sonra da CRV, XV, Forester, Accord tarzı benzinli araç bakacağınızı söylemiştiniz. Şimdi ise bambaşka şeyler söylüyorsunuz... Hayır mesela ben de çok kararsızımdır ama bu kadar da değil

Boşverin siz, üniversitenize odaklanın önce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Amcamda böyledir benim 3 yılda bir araba değiştirir, ne alacağını bilemez her telden çalar.O da İnsignia bakıyordu Almandan şaşmam almandan şaşmam diyip İnsignia aşağı insignia yukarı evde koştururdu.Sonra arkadaşının 300 C sine biniyor, tırım tırım 300C aradı 1 hafta.Sonra ondanda vazgeçip Peugeot 508 almış .Var yani böyle kararsız insanlar, bende sizin yazdığınızı okuyunca aklıma geldi yazayım dedim.

@reguse

Konuya gelecek olursak Xf elbette herkesin hayalini süsleyen bir otomobil.Ancak her ne kadar yakıt vs önemli değil demiş olsanızda ben 3.0 motor en az 17 litre yakacak bir aracı şehir içinde elerdim.Yoksa Jaguar Xf dedinmi bugün her araca tercih edilebilecek bir model.3 araçta mantıklı gelmiyor bana o fiyatlara.S80 eskidi, Xf gereksiz masrafa sahip, E serisi tamam kaliteli ama eskidi o fiyatlara almak mantıklı gelmiyor.Yani ben olsam bende kararsız olurdum.İlle bu üçünden biri olacaksa mantık açısından S80 iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Cars -- 24 Ekim 2014; 18:05:55 >

• 7 yıllık e200 100kağıt ya e240 olsa anlayacam
  • Xf e bayiliyorum.konsolu mukemmel.

• Dostum bence bos kasa 3.16 al 2012 ya da 2013 kalan parayla biraz modifiye kasarsin,
    Olmadi sport line 3.16 cek :) az kilometrede

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.