Şimdi Ara

Hala hoca diyorlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hoca değiştirmekten ciğerimiz soldu.24 yaşındayım 24 kadar td gördüm takımda.Yeter artık şu ülke bu konunun kişilerle yapılmayacağını göremiyor mu ?

Gitsinler Arsenal'i araştırsınlar, Dortmund'u araştırsınlar, Porto'yu araştırsınlar, Barcelona'yı araştırsınlar.

Oyuncu gelişimi olarak Arsenal
    Altyapı olarak Dortmund
    Oyuncu pazarlama olarak Porto
    Sistem temeli olarak Barcelona şu dünyadaki en iyi örneklerdir.

Barca ve Porto'dan hocalar değişse de takım kendi karakterini ortaya koyuyor.Bizim takımda karakter kalmadı.Demirkol bile kuruluş mottosu Türk olmayan takımları yenmek olan bir kulüp böyle futbol oynamaz dedi.

Bizim takımın futbol ruhu ne ? ATM nin ofsansif hali.İleride basan topa sahip olan.Demek ki takımların da ruhu var.Bizim takımın ruhu da bu.

Buna uygun oyuncular alınsın.Altyapı düzenlensin.Baksınlar Arsenal oyuncuları nasıl geliştiriyor.Barcelona nasıl taa altyapıdan takımın oyun mantığını çocuklara işliyor.

Yeter ulan Demet Akalın doğru adamı buldu biz hala doğru hocayı bulamadık.

• Takımda o ana kadar en iyi oynayan Olcan'ı ve Melo'yu derbide 0-0 iken oyundan çıkaracak kadar inanılması güç hamle yapan ,
    Bruma'yı CL ve Süper Lig'de , Olcan'ı CL'de ilk 18'e bile almayacak saçma tercih yapan hocayı nasıl tutalım ? Yıllardır eldeki kadroyu bu kadar saçma kullanan bi hoca daha görmedim. 2 tane kanat oyuncumuz var Olcan - Bruma , ikisine de 18'e almıyor. Tribündeki 55.000 taraftarın her birine tek tek kadro yazdır yemin ederim hepsi Prandelli'den daha iyi kadro kurar.
  • Terim döneminde takım hem içerde hem dışarıda mükemmel top oynuyordu , Mancini geldi deplasmanda kötüydük ama içeride harika oynuyordu ve takım en azından umut veriyordu. Prandelli döneminde ne içeride ne dışarıda 15 dakika bile iyi top oynadığımız zaman yok , takım gelecek için umut bile vermiyor.
  • Doğru hoca gelsin sabredelim. Doğru hocalar kimdi Lucescu, Skibbe, Gerets, Fatih Terim belki biraz da Mancini.
    Ama Prandelli doğru hoca değil. Bu adamla sabredelim dersen birşey olmaz.
  • Mancini'nin gitmesine sevindim fakat kalsaydi da olurdu. Mancini'ye defans yapiyor diye kiziyorduk , korkak oynatiyor diye kiziyorduk da , prandelli ne defans ne ofans oynattiriyor takimi . bruma'yi oynatmayan hoca defolsun gitsin sacma sapan sistemini baska takimda yapsin.

Sabretmeye gerek yok.Arsenal wenger'e sabrediyor da ne oluyor. Evet mali acidan cok basarililar da , borsa oyunu oynamiyoruz. Hedef lig ise yabanci hocaya hic gerek yok . tamam bi final , yari final beklemiyoruz ama en kotu son 16 son 8 bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mancini ligde defans oynatıyordu savına katılmıyorum ama Mancini'ci olmadığımı da baştan söylemek istiyorum. Bize kulüp ile büyümek isteyen bir hoca lazım büyük bir hoca değil.

Fatih Terim'i şu olanlardan sonra hala Galatasaray'ın başında görmek isteyen varsa önce bir IQ seviyesi eğer onda bir problem yoksa ahlak seviyesini ölçtürsün.
  • Prandelli sabredilecek bir hoca değil. Ama mesela Bilic 4 sene şampiyon olunamasa da sabredilecek bir adamdır. Bize genç, dinamik, başarıya aç, gelecek vaadeden bir td gerekiyor. Dünyada da durum böyle zaten; Klopp, Guardiola , Diego Simeone, Luis Enrique vs. arttırabiliriz. Bu adamlar hep genç. Bize de böyle bir TD lazımdı. Thomas Tuchel mesela gelebilirdi bize. Keşke de gelseydi.
  • Prandelli'ye değil Mancini'ye sabredecektik. iş işten geçti.
  • prandelli ile olmayacağı bursa maçında belliydi,skor taraftarı olduğumuz için prandellide ağır skor taraftarı olduğu için anca şimdi adama tepki var.

süper kupa maçından sonra kayış koptu adamda ne yaptığını ne kendisi biliyor ne oyunculara anlatabiliyor
  • Dikkat edilecek en büyük nokta ise: Genç ve Dinamik hoca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harry Kewell

Mancini ligde defans oynatıyordu savına katılmıyorum ama Mancini'ci olmadığımı da baştan söylemek istiyorum. Bize kulüp ile büyümek isteyen bir hoca lazım büyük bir hoca değil.

Fatih Terim'i şu olanlardan sonra hala Galatasaray'ın başında görmek isteyen varsa önce bir IQ seviyesi eğer onda bir problem yoksa ahlak seviyesini ölçtürsün.

Mancini'yi savunanların da devre arası transferlerine bakmaları yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Hoca değiştirmekten ciğerimiz soldu.24 yaşındayım 24 kadar td gördüm takımda.Yeter artık şu ülke bu konunun kişilerle yapılmayacağını göremiyor mu ?

Gitsinler Arsenal'i araştırsınlar, Dortmund'u araştırsınlar, Porto'yu araştırsınlar, Barcelona'yı araştırsınlar.

Oyuncu gelişimi olarak Arsenal
    Altyapı olarak Dortmund
    Oyuncu pazarlama olarak Porto
    Sistem temeli olarak Barcelona şu dünyadaki en iyi örneklerdir.

Barca ve Porto'dan hocalar değişse de takım kendi karakterini ortaya koyuyor.Bizim takımda karakter kalmadı.Demirkol bile kuruluş mottosu Türk olmayan takımları yenmek olan bir kulüp böyle futbol oynamaz dedi.

Bizim takımın futbol ruhu ne ? ATM nin ofsansif hali.İleride basan topa sahip olan.Demek ki takımların da ruhu var.Bizim takımın ruhu da bu.

Buna uygun oyuncular alınsın.Altyapı düzenlensin.Baksınlar Arsenal oyuncuları nasıl geliştiriyor.Barcelona nasıl taa altyapıdan takımın oyun mantığını çocuklara işliyor.

Yeter ulan Demet Akalın doğru adamı buldu biz hala doğru hocayı bulamadık.

Sadece bizim takimin degil Turk futbolunun ruhu ofansif ve ileride basan futboldur. Ve bir ulkenin futbol ekolu kolay kolay degismez. Simdiye kadar butun basarilari bu ruh sayesinde elde ettik.

Prandelli , Mancini gibi pasif, rakibi sahasinda kabul eden, ezik futbol taktigi ile sadece Galatasaray degil hicbir Turk takimi basarili olamaz. Ona uygun futbolcu alana kadar su rezil futbolu oynatan Prandelli'yi gondermek lazim. Melo'dan stoper yapan, Sneijder'i on libero oynatan, 18 kisilik kadroya kanat oyuncusu almayan kafadan bahsediyoruz.

Gidin bakin 2011-2012 sezonundaki efsane futbolu kimlerle oynamisiz? Surekli sovup durdugumuz Selcuk'la, A2 takima goderdigimiz Emre ile, kadro disi biraktigimiz Engin ile, altyapidan cikarilan Semih ile oynamisiz. Demek ki oyle cilek transferleri yapmakla, seksi hocalar getirmekle iyi futbol oynanmiyor. Isim onemli degil. Sisteme uygun nokta transferlerle oynaniyor.

Dediklerine katiliyorum. Ama butun bunlarin sorumlusu Unal Aysal yonetimidir. Bir futbol kulubu daha plansiz ve amator yonetilemez.

• bence ülkenin kendisi bozuk, zihniyet de spora yansıyor haliyle.

not: akp eleştirisi yapmadım, partinin savunucuları mümkünse alıntılayıp kendilerini yormasınlar. genel olarak yüzyıllardır bu toprakta bulunan ahlak sistemi ve yaşayış biçiminedir üstteki cümlem.
  • Ben de 24 yasindayim ve futbolu takip etmeye basladigimdan beri bu kadar kötü bir teknil direktorumuz oldugunu hatırlamıyorum. Hani.bu adami kovsunlar yerine biri gelmesi ona bile eyvallah. Adam sanki Aziz Yildirimin ajani..kim iyi oynarsa takimdan kesiyor kusturuyor yabancı siniri diyoruz cl macinda brumayi 18 e almiyor vsvs

• Lmao ne insanlar var ya ingiltere ve onlarin yapisi ile Türkiye karsilastirmak.
    Zaten gram Futbol bilgisine sahip degilsiniz mac sonu bilginiz 2 3 oyuncuya sövmek bunu zaten biliyoruzda 80 sonrasi Türkiyede hic bir takimda bir hocanin rekorunun 4 sene oldugunu bile bilmiyorsunuz.
    Basariyi hocanin kalmasina baglamak son derece ilginc bir yaklasim. Kötü hoca alirsan beklersen mali olarak dibe batarsin bunun tartismasi bile olmaz.
    Türkiyede sadece 96 2000 arasi isler dogru yapilmistir Futbolda kurulan takim sonrasinda alt yapidan genc oyuncularla desteklenip Uefa kupasina kadar giden basari bunu yaparkende Türkiye liglerinde kaliteli isimleri almak ve en önemlisi bunlari oynatmak oynatirkende mac basi ücretlerin önemi.

Alt yapin yok cikanlari zaten oynatmiyorsun
    Aldigin yerli oyunculari oynatmiyorsun
    Getirdigin hocalarin futbol sistemi yok Türkiye sartlarina uygun degil
    2 ila 4 milyon euro verip adama mac basi 30 bin euro versen bunun faydasi ne olur zaten

Birakin sacma sapan örnekleri gercekleri görün Porto ve Barsa gibi takimlarin alt yapisina hocalar karisamaz onlarin hoca ve sistemi zaten vardir sadece a takim hocasi iclerinde yetenek olanlari alir oynatir özellikle Porto icin bunu yapmaya getirilen hoca zaten transfer imkani kisitli oldugu icin mecburdur. Barsa örnek bile almam kac tane milli oyuncusunu oynatmayip oraya buraya kiralamis yada satmistir.

96 ve 2000 arasinda kaliteli yabanci oyuncu, ümit milli takim oyunculari, yerli iyi tranferler seneler icinde alt yapidan alinan oyuncularla harc yapilip basari geldi
    Ama Terimin ilk senesi benzer yapi Emre colak ve Semih örnekleri varken Hamit vs vs para babasi oyuncular ve cilekleriniz ile tam tersine yok edildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trybskts

Takımda o ana kadar en iyi oynayan Olcan'ı ve Melo'yu derbide 0-0 iken oyundan çıkaracak kadar inanılması güç hamle yapan ,
    Bruma'yı CL ve Süper Lig'de , Olcan'ı CL'de ilk 18'e bile almayacak saçma tercih yapan hocayı nasıl tutalım ? Yıllardır eldeki kadroyu bu kadar saçma kullanan bi hoca daha görmedim. 2 tane kanat oyuncumuz var Olcan - Bruma , ikisine de 18'e almıyor. Tribündeki 55.000 taraftarın her birine tek tek kadro yazdır yemin ederim hepsi Prandelli'den daha iyi kadro kurar.

• http://www.webaslan.com/futbol/carpici-bruma-ornegiSXHBQ72096SXQ

Oyuncu yetistirme pazarlama konusunda demirkol un mükemmel tespitleri var. Sorun maalesef sadece futbol altyapisi degil. Genel seviyede alt yapi eksikligi egitimsizlik vs. Once ulkede olan genel egitim problemini cozmemiz gerekiyor keske is sadece arsenali portoyu ornek alarak hallhalletmek kadar kolay olsaydi.

• pape kullanıcısına yanıt
    Zaten rol model almaktan kastım bu.Oyuncuyu pazarlamayı bilmen lazım.Elbette gidip de Arsenal şöyle yapıyor hadi bizde yapalım ile olmaz.
  • bu takımın fergusonu fatih terimdi.
    gerekirse 2 sezon kötü oynasaydık da bu adamın başına çorap örülmeseydi.
    manchini bile kovulmasa olurdu.adamın beyninde birşeyler vardı en azından.

ama prendelli ile bu işler olmaz.
    yılmaz vural gelsin bunun yerine kutlamaya çıkarım
  • Doğru hoca zaten takımın başındaydı sizin kafadakilere (kendini elit zanneden imaj hayranı futbol,spor özürlüsü tipler) rahat battı şimdi tırı vırı yapıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.