Şimdi Ara

357.donem kıbrısa gidecekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
6
Favori
35.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1. celp lefkoşa merkez komutanlığında kısa dönem er olarak yapacağım. Acemilik amasya.
  • EGT. MERKEZI : 15 INCI P.EGT.TUG. 12 NCI P.EGT.A./AMASYA MERKEZ
    USTA BİRLİĞİ : 39. MKNZ.P.TÜM. 49. P.A. 4. P.TB. KH. VE KH. DES. BL. / GÜZELYURT / GÜZELYURT
  • 28. tümen 61. alay 3.tbr 7. bölükteydim 353 kd kasım celbi.
    burası ve kıbrıs hakkında sorularınızı alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

28. tümen 61. alay 3.tbr 7. bölükteydim 353 kd kasım celbi.

kıbrısta cep tel kullanmak nasıl oluyor, kullanma imkanı oluyor mu? kullanma imkanı yoksa yurt dışı aramaları nasıl yaparız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifhsr

quote:

kıbrısta cep tel kullanmak nasıl oluyor, kullanma imkanı oluyor mu? kullanma imkanı yoksa yurt dışı aramaları nasıl yaparız?

burdan giderken götürün cep telefonu,ordan almanız uzun sürer yani bir ay çarşıya çıkamazsınız,çıksanız içeri sokması sıkıntı stres.birde üst devreleriniz satar içerde telefon onlardan da alabilirsiniz.
    hattı mecbur oradan alacaksınız türkiyeden farklı hatlar telsim ya da kıbrıs türkcell i alırsınız orda
    30-40 liraya 1 gb net yüklenir ya da 30-40 liraya 100 dakka türkiye arama yüklenir.türkiyeden sizi arayamazlar ararlarsa hem size hem onlara yazar.santralden arayabilirsiniz türkiyeyi ama ondada çok sıra olur.ankesörlüde çok pahalı.

• allah yardımcınız olsun

özellikle 39/50/1 e düşen varsa
  • LEFKOŞA K.T.K.A.K.LIĞI TOP.TB.KH. VE KH.HİZ.BL çıktı
  • quote:

Kıbrıs özelinde soruyorum, Amasyada acemi birliğini tamamladıktan sonra gideceğim oraya. Yemin töreni Cuma günü olduktan sonra ailemizle beraber çıkıp, Pazar günü Kıbrıs'a teslim olacağız doğru mu biliyorum acaba?
  • ben de 1. celp acemilik amasya 15. tugay 12. alay usta ise 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 39 UNCU TOP.A. 4 ÜNCÜ TOP.TB. 1 İNCİ 155/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT. / GİRNE / GİRNE

facebook akif dişçi varsa aynı yere düşen iletişime geçebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akif1903 -- 26 Ekim 2014; 22:32:55 >
  • 39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 49 UNCU P.A. KH. VE KH.HİZ.BL. / GÜZELYURT / GÜZELYURT

güzelyurta cıkan bir arkdaş var sanırım şimdilik.. daha önce burda yapan varmı .. bide bu hat meselesi kafamı karıstırdı şimdi wodafon hattımı götürsem orda kullanamıcamı ben yeni hatmı almak zorundayım yani...
  • fm13ftlciv3 kullanıcısına yanıt
    kıbrıs türkiye gibi değil bunu belirteyim başta.

türkiyede çoğu şehirde 1-2 askeri alan olur bütük şehirlerde 3-4 tane en fzla. değilmi? toplu haldedir.

kıbrısta durum farklı küçük küçük çok sayıda ve dağınık askeri birlikler var. eskiden köy olan her yerleşim yerinde birlik konuşlanmış durumda. buda 2-3 km bir farklı farklı birlikler demek oluyor.

kıbrıs için kimse yaptığı yer dışında iyi veya kötü diyemeyeceğini düşünüyorum. ama genel manada sıralama yapacak olursak en kötü durumdakiler hudut birlikleri. nöbet süreleri çok fazla.

biraz daha içerideki birlikler sınıra göre nispeten daha iyi. ama ne olursa olsun acemi birliğinizi mumla arayacağınız kesin.

kıbrısın doğusunda durumlar nasıl bilmiyorum ama batısı için şunları söyleye bilirim.

- havalimanından dağıtılırken bir çok birliği gördüm. lefkoşaaki topçu birliklerinin olduğu yerler eski rum binalarının arasındaydı. bina bakımından biraz kötü ama içeri tarafa büyük bir bina yapmışlar hangi topçu bilmiyorum yılmazköy yakınlarında bir gece oraya gittim küçücük koğuşlarda sıkış tepiş yatıyorlardı. koridorda birbirinin üzerine atlayan zıplayan biraz hareketli bir birlikti benim gördüğüm

-gene batıda tank taburu var girne taraflarında beşparömak dağlaronın dibinde oradakilere konuştuğumda genel olarak rahat olduklarını söyldiler.

- 39 tümen içindeki en sıkı birlik 50.alay. kıbrıs çıkartmasında da büyük paya sahip olan bu birlikte 1.tabur tümen komutanının en gözde askerleri. bu nedenle her zaman hazır durumda kalmak için biraz yoruyorlar nam-ı diyar kamboçya olarak ta geçer bu 1.tabur. gerçi tabur komutanının başarılarından sonra kendisini izmire tayin ettiler. şimdilerde başka bir komutan gelmiştir.

kıbrısın denetlemesi,idari testi bitmez. hepsi peşi sıra gelir. kime yerdebu hafif atlatılır kimi yerde sancısı uzun sürer. heleki son dönemde ismi epeyce bir duyulmaya başlandığı düşünülürse sizi şubat yada martta k.k.k denetlemesi kaçınılmaz bir sonuç olarak görünmekte. allah tan bizim dönemde yapılmadı bu denetleme

ama neresinde olursanız olun. fazla üşümeden bir kış geçireceksiniz. çamuru pistir. pis derken kötü anlamında. ben böyle bir çamur görmedim hayatımda. bizim orayamı özgü bilmiyorum ama 2 kg bot oluyor sana 6 kg. resmen topuklu bot oluveriyor ayağınızda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

kıbrıs türkiye gibi değil bunu belirteyim başta.

türkiyede çoğu şehirde 1-2 askeri alan olur bütük şehirlerde 3-4 tane en fzla. değilmi? toplu haldedir.

kıbrısta durum farklı küçük küçük çok sayıda ve dağınık askeri birlikler var. eskiden köy olan her yerleşim yerinde birlik konuşlanmış durumda. buda 2-3 km bir farklı farklı birlikler demek oluyor.

kıbrıs için kimse yaptığı yer dışında iyi veya kötü diyemeyeceğini düşünüyorum. ama genel manada sıralama yapacak olursak en kötü durumdakiler hudut birlikleri. nöbet süreleri çok fazla.

biraz daha içerideki birlikler sınıra göre nispeten daha iyi. ama ne olursa olsun acemi birliğinizi mumla arayacağınız kesin.

kıbrısın doğusunda durumlar nasıl bilmiyorum ama batısı için şunları söyleye bilirim.

- havalimanından dağıtılırken bir çok birliği gördüm. lefkoşaaki topçu birliklerinin olduğu yerler eski rum binalarının arasındaydı. bina bakımından biraz kötü ama içeri tarafa büyük bir bina yapmışlar hangi topçu bilmiyorum yılmazköy yakınlarında bir gece oraya gittim küçücük koğuşlarda sıkış tepiş yatıyorlardı. koridorda birbirinin üzerine atlayan zıplayan biraz hareketli bir birlikti benim gördüğüm

-gene batıda tank taburu var girne taraflarında beşparömak dağlaronın dibinde oradakilere konuştuğumda genel olarak rahat olduklarını söyldiler.

- 39 tümen içindeki en sıkı birlik 50.alay. kıbrıs çıkartmasında da büyük paya sahip olan bu birlikte 1.tabur tümen komutanının en gözde askerleri. bu nedenle her zaman hazır durumda kalmak için biraz yoruyorlar nam-ı diyar kamboçya olarak ta geçer bu 1.tabur. gerçi tabur komutanının başarılarından sonra kendisini izmire tayin ettiler. şimdilerde başka bir komutan gelmiştir.

kıbrısın denetlemesi,idari testi bitmez. hepsi peşi sıra gelir. kime yerdebu hafif atlatılır kimi yerde sancısı uzun sürer. heleki son dönemde ismi epeyce bir duyulmaya başlandığı düşünülürse sizi şubat yada martta k.k.k denetlemesi kaçınılmaz bir sonuç olarak görünmekte. allah tan bizim dönemde yapılmadı bu denetleme

ama neresinde olursanız olun. fazla üşümeden bir kış geçireceksiniz. çamuru pistir. pis derken kötü anlamında. ben böyle bir çamur görmedim hayatımda. bizim orayamı özgü bilmiyorum ama 2 kg bot oluyor sana 6 kg. resmen topuklu bot oluveriyor ayağınızda.

39. MKNZ.P.TÜM. 49. P.A. 4. P.TB. KH. VE KH. DES. BL. / GÜZELYURT

39. tümen - 49. piyade alayı 4.tabur hakkında bir bilginiz var mı? yeri neresi acaba nasıl bir yerleşim burası?

• EGT. MERKEZI : 15 INCI P.EGT.TUG. 12 NCI P.EGT.A./AMASYA MERKEZ
    USTA: 39. MKNZ.P.TUM 49. P.A KH.VE KH.HİZ.BL / GÜZELYURT
  • Öncelikle herkese hayırlı olsun. Esas birliği lefkoşa merkez komutanlığı olan arkadaş var mı?
     357.donem kıbrısa gidecekler
  • ebirol E kullanıcısına yanıt
    tam yerini bilmiyorum ortam nasıldır vs.

ama bölüğün hakkında genel bilgi verebilirim istersen
  • kıbrısa gidecek arkadaşlar elimde sony experia tipo var almak isteyen olursa pmden görüşebiliriz.
  • Eğitim Birliği 15 İNCİ P.EĞT.TUG.P.ÇVŞ.EĞT.TB. / SAMSUN MERKEZ / SAMSUN

esas 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A. AĞ.HAV.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s&m -- 25 Ekim 2014; 9:19:36 >
  • ebirol E kullanıcısına yanıt
    sana verilen süre içinde teslim olacaksın.

acemi birliğinden çıkışta izin belgesi ve hudut geçiş belgesi verecekler. izin belgende yazan sürede teslim olman gerekiyor.

.::ÖNEMLİ NOT::.

kıbrısta askerlik yapacak tüm arkadaşlar ercan havalimanına indiğinizde AS.İZ. yazan yani inzibat ın olduğu bankodan giriş yapınız. sıra fazla var diye vatandaşların giriş yaptığı bankolardan giriş yapmayın. ayrıca hudut geçiş belgenize inzibatın giriş tarih kaşesini bastığına emin olun.
  • Eğitim Birliği 15 İNCİ P.EĞT.TUG. 12 NCİ P.EĞT.A. / AMASYA MERKEZ / AMASYA
    Esas Birliği KTBK K.LIĞI MEBS BL. / GİRNE / GİRNE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.