Şimdi Ara

357.donem kıbrısa gidecekler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
6
Favori
35.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toros tatbikati topcu tatbikatlari musekkel batarya derken askerlik bittiydi. Yanliz her hafta albay gelecek diye denetleme hazirligi icinde olurduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. KH. VE KH.BL. / MAGOSA / MAGOSA
    Hocam burası hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. .

• beyler kıbrıs hakkında bir tane güzel şey duymadım.

hele benim gideceğim yer hakkıdna hiç bir bilgi göremedim, var mı bilen ??

39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 49 UNCU P.A. AĞ.HAV.BL. / GÜZELYURT / GÜZELYURT
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömer sezer

28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. KH. VE KH.BL. / MAGOSA / MAGOSA
    Hocam burası hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. .

Bilgisi olan paylaşırsa bende merak içindeyim :)

• Eğitim Birliği. 15 İNCİ P.EĞT.TUG.P.ÇVŞ.EĞT.TB. / SAMSUN MERKEZ / SAMSUN. Celp Grubu1

Esas Birliği. 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A.K.LIĞI KIŞLA HİZ.TK. / LEFKOŞA / LEFKOŞA.

KuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

StatüKISA_DÖNEM ER

Sınıf. BAKIM

Beyler burasi hakkinda bilgisi olan ben neyim simdi :-) :-) :-) iyi yani kotu yani nedir yardimci olurmusunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Mafettin beni patron :) sabaha kadar kostursun benide barfiks sinav sıkıntı bende.bilekte sıkıntı var benim :// .bide telefonla gidiymmi burdan oraya içeri sokmada sıkıntı olurmu acaba ?

• telefon sokma işi tamamen şansa bağlı benim valizi didik didik aramıştı batarya çavuşu kıllık olsun diye
  • Bende 14 ÜNCÜ ZH.TUG. K.YRD.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. MUH.DES.BL. / LEFKOŞA

Burası hakkında bilgi sahibi olan var mı? Nasıl bir yere gidiyoruz..
  • justbelieve J kullanıcısına yanıt
    E?itim Birli?iUL?., PER.OKL. VE E?T.MRK. E?T.A. 1 YNCY UL?.E?T.TB. / YZMYR GAZYEMYR / YZMYR
    Celp Grubu1
    Esas Birli?i28 YNCY MKNZ.P.TÜM. 28 YNCY TOP.A. 3 ÜNCÜ TOP.TB.KH. VE KH.HYZ.BL. / MAGOSA / MAGOSA

bende haber bekliyorum arkada?lar . orada görü?mek üzere..
  •  357.donem kıbrısa gidecekler

Arkadaşlar uzun araştırma sonucu en uygun tarifeyi buldum. Sizlerle paylaşmak istedim.
  • KTBK K.LIĞI TOP.A.ÇNRA TB. 1 İNCİ 122 MM.LİK ÇNRA BT. / GİRNE / GİRNE
    Bilgisi olan varmi? Amasyadana sonra bura :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: elondel

KTBK K.LIĞI TOP.A.ÇNRA TB. 1 İNCİ 122 MM.LİK ÇNRA BT. / GİRNE / GİRNE
    Bilgisi olan varmi? Amasyadana sonra bura :-D

çok namlulu roket atar bataryası sadece açılımını biliyorum
  • Telefon rahat sokarsinz ama atış yapana kadar büyük ihtimal kullanmaniz zor olur.cavuslar falan uzun donem bi sure skinti yaratiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

tam yerini bilmiyorum ortam nasıldır vs.

ama bölüğün hakkında genel bilgi verebilirim istersen

Hocam bu msjdan sonra birinin özel mesajını cevaplayarak atıığın uzun bir ileti vardı. Onun haricinde başka verebileceğin bilgi var mı?
    Benim merak ettiğim şey şu ki, mesela bende 39. MKNZ.P.TÜM. 49. P.A. 4. P.TB. KH. VE KH. DES. BL. diyor. Bazı arkadaşların 39.tümen 49.alaya kadar aynı devamı farklı. Biz farklı yerde mi olacağız yoksa aynı mı? Bir de benim olduğum tam olarak neresi acaba biliyor musun?

• ebirol E kullanıcısına yanıt
    farklı yerlerde olacaksınız tabiki bir kısmınız alayda olcak bir kısmınız taburda. küçükten büyüğe sıralamak gerekirse

bölükler>taburları>alayları>tümenleri oluşturur.

49. alayın güzelyurt tarafında olduğunu biliyorum ama tam neresidir bilgim yok. google da araştır bir sürü resim çıkıyor zsten
    Benimkisi bölük olduğuna göre sayıca az kişinin var olduğu bir yer diyebilir miyiz (başka bir mesajında bahsettiğin eski köyler gibi 10 kişilik vs. yerler) yoksa yanılır mıyım
  • ebirol E kullanıcısına yanıt
    dostum sen çok yanlış anlamışsın. 2 olayı bir birine karıştırmışsın.

tüm köylerin olduğu yerde askeri birlik var.

10 kişilik bir birlik hiç bir yerde yok. 10 ar kişilik koğuşlar var. kimi koğuşlarda 50-60 kişi yatıyor.

senin gideceğin taburda en az 120 asker var sınır karakolu olursa sayı az olur.
    Dede bizim bolukte koguslar kac kişilik :) telefon kullanmak rahatmı bizde bide az onceki mesajda dediğim gibi sporda sıkıntı var bende biraz bunu nasıl tolere edebilirim sonuçta bilek 2 şınavdan sonra kitleniyor benim yapabilcek bişe yok nasıl girsem boluge az hasarlı atlatmak için? Cokmu sordum acaba

• mustykemal M kullanıcısına yanıt
    koğuşlar 10 ar kişilik ama 5-7 kişi klıyor genelde. 3.bölükte devrecilik yoktur sıracılık vardır. daha gider gitmez telefon kullanamazsın 1 ay geçer üst devrelerinizle konuşursunuz ardından rahat rahat kullanırsınız. görev almaya bakmalısın. gündüz görevine gittiğin sürece pek spor görmezsin.
  • kıbrıs'ta herhalde 100 metreye bir askeri birlik var.
    burada olsun başka yerlerde olsun,herkese kıbrıs çıkmış ama aynı yere düşen yok
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.