Şimdi Ara

357. DÖNEM (KASIM 2014) 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
9
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    24-25 gün Sürer ve teslim tarihinize 24-25 gün ekleyin eksik ya da fazla cumaya gelen gün yemin töreni olur ve kısa bir süre özgürsünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.inci p.egt.tug.k.ligi manisa'ya gelecekler icin yardimci olabilirim ust devrenizden slmlar :) $ 78

• Kardeşim hayırlı teskereler şimdiden...

Kısa dönem olarak acemilik ve ustalık aynı yerde benim... Ustalık 3. Tabur 1.bölük... Bu tabur hakkında bilgin var mı?
    Ustalıkta telefon kullanmak sıkıntı yaratır mı?
    Herkes eğitim çavuşu olursun diyor sıkıntılı bir görev mi?

• pekerinegol P kullanıcısına yanıt
    tertip merhaba.

Benim de acemi ve usta birlik 3.tabur.. ama bölük numarası yazmamışlar :) 1 İNCİ P.EĞT.TUG. 3 ÜNCÜ P.EĞT.TB.KH. VE KH.TK. / MANİSA MERKEZ / MANİSA

muhtemelen seninle orada çok görüşeceğiz.
  • dersim.62 kullanıcısına yanıt
    3.taburun karargah bölüğündesin.yani taburun içindesin.
  • Peki bende 3tabur 1. Bölük yazıyo usta birliği.. ustalık dağıtımında ordu evine veya karargaha gönderilme durumum olabilir mi?

• dersim.62 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim denk geliriz inşallah:)

• pekerinegol P kullanıcısına yanıt
    ben acemide 2.tbr 2.blk teydim.
    sorun hakkında tam bilgim yok ama çok şanslısınız Manisa'da askerliğinizi yapacaksınız gerisi önemli değil.
    haftalık çarşınız olur,denetlemelerde başarılı olursanız ekstra Çarşıda verirler ohhh.
    ben ustada Kıbrıs'a gittiğim gün keşke Manisa'da kalabilme şansımız olaymış dedim.
    büyük ihtimal ya eğitim Çavuş'u olursunuz kısa Dönemleri eğitirsiniz ya da yazaneye takılırsınız,cep telefonu işide rahat olur.
    güzel bir askerlik geçireceksiniz Doğudaki ve Kıbrıs'taki askerlere göre.
    hayırlı tezkereler şimdiden.

• kral1840 devremizin dediğine göre benim karargahmış.

karargahı neden istiyorsun? daha mı rahat oluruz orada :D
  • iyi aksamlar arkadaslar benım de hem acemi hem usta birlik kısa donem manısa umarım rahat bır askerlık gecırırız ne dıyım :)) bende bu usta bırlıkte 1 İNCİ P.EĞT.TUG. 8 İNCİ P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 1 İNCİ P.EĞT.BL. gıbı bıse var nedır burası ne degıldır egıtım cavusu olma durumu var mı ve bu egıtım cavuslugu streslı falan dıyorlar soyle bılen bırılerı varsa ne guzel olur
  • darklife666 D kullanıcısına yanıt
    Kardeş merhaba bende şuan sakaryada senin geleceğin kışlada askerim.acemi birliğimde aynıydı.

• Acemi: 1 INCI P. EĞT. TUĞ. K.LIĞI /MANISA MERKEZ

ESAS BIRLIK: 1.INCI P. EĞT. TUĞ. 3 UNCU P. EĞT. TB. 4 UNCU P. EĞT. BL / MANISA MERKEZ
    KISA DONEM ER / 17.12.2014

• Aynı taburdayız kardeş.. İnşallah rahat bi yerdir

• Burhaniye' ye gelicekler tanışalım
  • Merhaba arkadaşlar. Dün yeminimizi ettik. Burada birkaç bilgi vereceğim dikkate almanız sizin yararınızadır!

- Arkadaşlar genel itibariyle rahat bir acemilik süresi geçirdik. Komutanlar genel olarak çok iyi. Söylenenleri yaparsanız (özellikle zamanında) hiçbir sorun yaşamazsınız. Yaşayacağınız sorun da nasihat yemek olur. (bizim komutanlarımız böyleydi)
    - Hava soğuk arkadaşlar. İçlik götürmenizde yarar var. Eldiven, boyunluk götürün. (bize eldiven ve içlik perşembe günü verildi)
    - İlaç konusu çok çok önemli. Bir kişi hastalandığında bütün takım hasta oluyor. Revire gidebilirsiniz fakat 6 bin askerin olduğu yerde tek revir vardı ve verilen ilaçlar çok etkili değil. Özellikle düzenli ilaç kullanan arkadaşlar ilaçlarınızı kesinlikle götürün.
    not:Antibiyotik, grip ilacı almadığım için çok pişman oldum. Tavsiyem bu ilaçları alın girişte teslim edin. Birkaç gün içinde ilaç dağıtımı başladığında ilacınızı hasta olmasanız dahi alın, baktınız boğazınız gıcıklanmaya başladı içersiniz.
    - Boğaz pastili götürün 2-3 kutu. Ben 1 kutu götürmüştüm.
    - 3-4 tane tuvalet kağıdı (sadece tuvalet için değil grip olursanız kullanabilirsiniz) ve ıslak-kuru mendil götürün. Özellikle ıslak mendil çok işinize yarar.
    - Bulabilirseniz vücut temizleme havlusu götürün. Soğuk yüzünden banyo yapmak istemezseniz kullanırsınız ;)
    - Pudra tavsiyemdir.
    - Hava soğuk olduğu için yağlı bir krem (arko gibi)
    - Traş jeli yerine TRAŞ KÖPÜĞÜ GÖTÜRÜN. Jel bıcağa yapışıyor temizlemesi zor oluyor.
    - Sakalı gür ve hızlı uzayan arkadaşlar geceden traş olmayın farkedilirse seve seve traş olmak zorunda kalırsınız. Sakalı seyrek ve yavaş uzayan arkadaşlar gece traş olabilirler.
    - Kalk saatinden en az 15 dakika erken kalkın. Yoksa traş-tuvalet sırası sizi yorar :D
    - Titiz arkadaşlar varsa tuvaletler çok temiz değil. Ve tuvalet nasıl kullanılır bilmeyen üniversite mezunları yüzünden daha da berbat hale gelebiliyor!
    - Ve sigara içenler biraz insafınız varsa tuvalete sigara atmayın! Çok zor bir şey değil her yerde çöp var!
    - İlginç gelebilir ama yataklar çok rahattı.
    - Yemekler fena değil, fakat 2 günde bir ya ıspanak ya da pırasa çıkıyor :D
    - Temassız ödeme özelliği olan kartınız varsa kesin götürün çay-kahve, kola makineleri kartla çalışıyor. Normal kredi kartları da kullanılabiliyor. Çok bozuk para götürmeyin. 30 lira getiren vardı elinde kaldı çoğu. Ve arkadaşlar en büyük tavsiyem SU. Su alacağınız zaman bir paket (12 tane) alın. 3 lira tutuyor. Kantin sırası sizi sinir sahibi yapabilir. Bu yüzden alacağınız malzemeyi çokça alın. Mesela 10 tane kahve 10 tane çay alın (size bardak ve çay-kahve veriliyor) Böylece sadece sıcak su sırasında bekleyeceksiniz :D
    - Evet arkadaşlar çok bekleyeceksiniz. Ve bence en çok yaptığımız ve sizin de yapacağınız icraat beklemek olacak :D Eğitimler falan çok zor değil.
    - Biz dolaplarımızı kilitledik. Herhangi bir hırsızlık falan olmadı (diğer bölükleri bilemem) İlk birkaç gün yanlışlıkla başkasının botunu giyenler oldu ama sonra böyle sorunlar yaşanmadı. Bot demişken yatacağınız yere kesinlikle bot koydurmayın! Zaten 44 kişi bir yerde yatarken havada oksijen hariç herşey var bir de bot kokusu çekilmiyor.
    - Kimseyle tartışmayın, hiçbirşeyi-hiçkimseyi kafanıza takmayın. Hep pozitif olmaya çalışın. Mantığı nizamiyede bırakın diyenlere, askerde mantık yok diyenlere kulak asmayın. 6 bin tane adamı idare etmek kolay değil. Bir işiniz aksarsa bunun farkına varırsınız. O yüzden ikide bir de askerde mantık yok, bu böyle olur mu? diye söylenenlerden uzak durun.
    - İlk girdiğinizde herkesle sohbet etmeye çalışın. Kafa dengi birilerini bulmaya çalışın. Sigara içmeyenler sigara içmeyen bir tayfa ile bir araya gelmeye bakın. Aynı tabur aynı bölüğe düşmek için birbirinizin peşini bırakmayın. Hep arka arkaya durun böylece can dostunuz bu adamlardan biri olacak ve daha rahat olacaksınız. Bunu yazmamın sebebi, üniversite mezunu olmuş ama kendini bir gıdım geliştirmemiş bir adamla badi olursanız biraz stres yapabilirsiniz. Yani öyle adamlar gördümki anlatsam kimse inanmaz.

Soracağınız soru varsa sorun. Ben de aklıma gelenleri yazarım.

• Teşekkürler verdiğin bilgiler için
  • SEVK EDEN ASKERLIK
    SUBESI
    : SEYHAN
    EGT. MERKEZI : 1 INCI P.EGT.TUG.K.LIGI/MANISA MERKEZ
    KUVVETI : K.K.K.LIGI MUV. ÖZELLIGI : -
    SINIFI : IKMAL
    HIZMET SEKLI : 6/8 AYLIK ER
    SEVK TARIHI : 17.12.2014 IASE BEDELI : 30,18 TL
    YOL SÜRESI : 2 YOL BEDELI : 90 TL
    KATILACAGI TARIH : 20.12.2014 TOPLAM BEDEL : 120,18 TL

------
    SEVK TARİHİ 17 YOL SÜRESİ 2 GÜN AMA KATILACAĞI TARİH 20 BU NASIL OLUYOR YAHU
  • Diğer başlığa da yazdım buraya da ekleyeyim.

Merhaba, İzmir'de asker için alışveriş yapacak arkadaşlara bir yer tavsiye etmek istiyorum. Ben dün öğleden sonra gidip alışverişimi yaptım. Dükkânın ismi Gazi Ticaret. Bu dükkâna giderken uğradığım diğer askeri malzeme satan dükkânda inanılmaz bir suratsızlık ile karşılaşınca sadece cüzdan birde ufak kilit alıp çıktım.(Cüzdanda bile kazıklanmışım 7,5 TL ödedim ama Gazi Ticaret’te 5TL imiş aynısı).

Burayı şans eseri buldum. İçeri girerken bile güler yüz ile karşıladılar. Bizimle ilgilenen çalışan iki arkadaş vardı bir tanesi yeni askerden gelmişti(İsimlerini unuttum kusura bakmayın). Eğer listeniz yok ise orada hazır listeler var, kendi listeniz var ise de oradan gerekli her şeyi temin edebiliyorsunuz. Ne satarsam kardır mantığında değiller. Gittiğiniz yere göre bu lazım olabilir ya da onu almayın boşa masraf gibi tavsiyelerde bulunuyorlar. Fiyat konusunda şu şudur diyemiyeceğim ben hepsini aldım toptan indirim yaptılar. İç çamaşırından tutun içliğe kadar. İçlikler konusunda bir termal birde standart var. Termaller pahalı ben standart aldım. Özetle kazıklanmayacağınızı söyleyebilirim.

Gazi Ticaret
    Adresi: 856 sok. No:7/D Asil Han Konak
    Tel: 4413113
    Kemeraltı’nın orada açık otopark var karsısında Tansaş, PTT var PTT’nin yan tarafı.

• Eğitim Birliği1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ / MANİSA
    Esas Birliği57 NCİ TOP.TUG. K.YRD.LIĞI 5 İNCİ TOP.TB. 2 NCİ 203/37 MM.LİK K/M OB.BT. / İZMİR BORNOVA / İZMİR
    Celp Grubu 2
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf TOPÇU
    Sevk Bitiş19/12/2014

Manisada birbirimizi bulursak iyi olur güvenebiliceğimiz insanlara ihtiyaç oluyor askerde.Ben Sakarya dan gelicem büyük ihtimal otobüsle gelicem.Galiba en çok can sıkan şey çalınan eşyalar inşallah böyle birşeyle karşı karşıya kalmayız hiçbirimiz.Bu arada sanırım manisa merkezle izmir bornova arası çok yakınmış yarım saat falan diyorlar benim acemilikle usta birliği baya bir yakın.
  • TÜRK.rew kullanıcısına yanıt
    kardeşim dolaplarımızı kitledik sıkıntı olmadı demişssin ya dolaplar nasıl yani asma kilit alalımmı yoksa dolapların içinden kilitmi var anahtarlı yani sen asma kilit alıpmı kitledin yoksa kendi kilidiylemi kitledin bilgiler için çok sağol bu arada çok yardımcı oldun şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.