Şimdi Ara

Okullarda çıkıcaz şarkı tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yılbaşında şehirdeki 3 okulda konser için çıkma şansımız var grubumuz da henüz bugün tamamlandı. Bateri bass ritim ve solo gitar var. Solistler de 2 kişi. Solistler ikizler ve ikisi muhteşem bir kompozisyonda söylüyorlar. İkisini de aldık gruba. Şimdi tarzımız kesinlikle pop tarzı şarkılar değil. Esasında hepimiz metal dinliyoruz amon amarth gibi okullarda çalınmayacak gruplar ama hep dinlediklerimiz. Mağlum bu tür konserlerde seyirciye oynamak lazım. Sizden şarkı tavsiyesi istiyorum türkçe olursa iyi olur. İngilizce olursa da herkesin bildiği türden olsun istiyoruz millet mal gibi bakıp ne çalıyo la bunlar demesin. Bu tür konular çok açıldı ama kusura bakmayın pek istediğim şeyleri bulamadım diğer konularda. Teşekkürler şimdiden.
    Not:Solo gitarist benim ve iyiyimdir zor kolay gibi bi ayrım yapmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Metal işine pek girmeyin. Alternatif'e yönelin.

Türkçe olarak Duman, Mor ve Ötesi'nden bi kaç bişey çalın.

Yabancı olarak bilinenlerden Here Comes the Rain Again, Boulevard of Broken Dreams, This is the Life gibi bi kaç parça çalmanızı öneririm.
  • metallica olsun bari bilmeyen yoktur ve slow olursa daha cok kisi sever. Nothin else metters, mama said, unforgiven 2 gibi
  • metallica duman ve mor ve ötesini zaten düşünüyorduk başka ne olabilir

• amon falan çalamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

amon falan çalamazsınız.

Biliyorum hocam o yüzden tavsiye istedim :D
  • NP-Anathema kullanıcısına yanıt
    ondan değil vokal söyleyemez siz çalamazsınız anlamında demistim neyse çalın bi nem gitsin
  • Incubus love hurts
    The wallace collection daydream
    Beatlestan herhangi bir parca iyi olur bence

• Dumanin bilinen şarkıları ve bulutsuzluk özleminden sozlerimi geri alamam olabilir hocam. Yavuz cetin olabilir ama okullarda dinlenir mi bilemem.

• Yabancı olarak bunlar aklıma geldi: Belki liselerde dinleyenleri vardır (Hoş ben meslek lisesinde neredeyse tek metal dinleyen adamdım)
    Guns N' Roses-Sweet Child O'Mine,Don't Cry
    Nirvana-Smells Like Teen Spirit,Come as you are
    Green Day-Boulevard Of Broken Dreams,Basket Case
    Metallica-Nothing Else Matters yada The Unforgiven
    Led Zeppelin-Black dog
  • YBaşka bulamazsınız hocam sanırım. Türk gruplardan çalmak en iyisi.
  • Saolasınız öneriler için. Smells Like Teen Spirit ve Don't Cry'ı listeye ekledik. Şebnem Ferahtan Çakıl Taşları ekledik Duman'dan 1-2 parça almayı düşünüyoruz. Daha almamız lazım bakalım neler bulacağız.
  • leyla the band - yokluğunda → bu şarkı çok tuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: NP-Anathema

metallica duman ve mor ve ötesini zaten düşünüyorduk başka ne olabilir

• Olmaz tabii de aklınızda olsun, 1-2 farklı bir şey sıkıştırmak isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NP-Anathema

Merhaba arkadaşlar yılbaşında şehirdeki 3 okulda konser için çıkma şansımız var grubumuz da henüz bugün tamamlandı. Bateri bass ritim ve solo gitar var. Solistler de 2 kişi. Solistler ikizler ve ikisi muhteşem bir kompozisyonda söylüyorlar. İkisini de aldık gruba. Şimdi tarzımız kesinlikle pop tarzı şarkılar değil. Esasında hepimiz metal dinliyoruz amon amarth gibi okullarda çalınmayacak gruplar ama hep dinlediklerimiz. Mağlum bu tür konserlerde seyirciye oynamak lazım. Sizden şarkı tavsiyesi istiyorum türkçe olursa iyi olur. İngilizce olursa da herkesin bildiği türden olsun istiyoruz millet mal gibi bakıp ne çalıyo la bunlar demesin. Bu tür konular çok açıldı ama kusura bakmayın pek istediğim şeyleri bulamadım diğer konularda. Teşekkürler şimdiden.
    Not:Solo gitarist benim ve iyiyimdir zor kolay gibi bi ayrım yapmıyorum.

• Grup yeni olduğu için seyirciye oynayın derim. Ne olursa olsun onları memnun etmeniz gerekli. Okul olduğu için popüler rock parçalarını çalarsanız daha iyi olur.

Malt - Deprem
    Barış Akarsu - Islak Islak
    Athena - Arsız Gönül
    Leyla The Band - Yokluğunda
    Pentagram - Gündüz Gece
    Ogün Sanlısoy - Anma Arkadaş
    Demir Demirkan - Aşktan Öte (Rock Versiyon)
    Teoman - Dönence
    Teoman - Anma Arkadaş
    Şebnem Ferah - Durma
    Murder King - Aşk
    Cem Özkan - Dön Bana
    Umut Kuzey - Rock'n Telli
    Badem - Sen Ağlama

Şimdilik alıma gelenler bunlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.