Şimdi Ara

Güncel lastik tavsiye ve kullanıcı Yorumları 2014

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
9.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son zamanlarda çok fazla lastik konusu açıldı ve bir ana konu açsak güzel olur diye düşündüm.
    Burada her araç olmasa da güncel araçlarda kullanıcılar yaz ve kış olarak kullandıkları lastikleri yazarlarsa ben ilk mesajda bu yorumları toplayıp Liste yapmayı düşünüyorum. Aynı zamanda kampanya ve fiyat araştırmalarını da paylasabilirsiniz.

Ilk olarak ben Ford connectte kullandığım Bridgestone lastikleri için konuşayım. 95 T hiz ve yük endeksli yanakları güçlendirilmiş B390 lastikleri kullanıyorum.Lastiklerin kışlıkları (B390 95TXL) 160 yazlıkları 185 TL'ye aldım.
    Bundan önce continental vardı ve yolda yarildi resmi mevcut fakat foruma koyunca admin konuyu kapatıyor isteyenler özelden atabilirim. Lastik az daha arkalı önlü yanaklardan firlayacakmış.

Biraz eski veya Türk terimiyle düz binek araçlarda 4 mevsim olarak kullandığım Bridgestone B330 evo modelini kullandım. Kışın köyde bile zincire gerek kalmadı ayni zamanda uzun ömürlü (80bin km) bazı arkadaşlar bu lastiği beğenmeye bilir fakat ben çok beğendim ekonomik lastiklerdi.

Sizinde tecrübeleriniz ile marka model ve araç belirterek yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batkent -- 27 Ekim 2014; 17:26:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Michelin Pilot Sport 3 - 205 55 R16 - Focus 2 1.6 tdci

Lastik yumuşak hamurlu . Bu nedenle konfor olarak rahat ve arabadaki sesi azalttı . Yağmurlu ve ıslak zeminli havalarda yol tutuşu güzel . Kuru zeminde eğer ortam biraz tozluysa patinaja eğilim gösteriyor çok olmasada . Rahatsız edecek düzeyde değil . Bir daha olsa alır mıyım ? Bilmiyorum bende bir daha aynı lastiği alacak kadar iyi bir etki bırakmadı .Son olarak inceleme notlarınıda koyayım .

Güncel  lastik  tavsiye  ve kullanıcı  Yorumları 2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BorgaXxX -- 24 Ekim 2014; 8:51:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Michelin Pilot Sport 3 - 205 55 R16 - Focus 2 1.6 tdci

Lastik yumuşak hamurlu . Bu nedenle konfor olarak rahat ve arabadaki sesi azalttı . Yağmurlu ve ıslak zeminli havalarda yol tutuşu güzel . Kuru zeminde eğer ortam biraz tozluysa patinaja eğilim gösteriyor çok olmasada . Rahatsız edecek düzeyde değil . Bir daha olsa alır mıyım ? Bilmiyorum bende bir daha aynı lastiği alacak kadar iyi bir etki bırakmadı .Son olarak inceleme notlarınıda koyayım .

Siz Focus ggibi aağır ve yol ttutuşu güzel bir araçta bu lastikleri begenmediysenuz diğer aaraçlar napsin

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Hocam beğenmedim demeyelim de şöyle diyim . Fren mesafesi gerçekten güzel . Lastik yola yapışıyor hiç kaymıyor . Yüksek hızlarda güzel sarıyor yolu . Fakat çok nadirde olsa (türkiye asfaltınında suçu büyük) kalkışlarda torku biraz fazla kaçırırsanız patinaja atıyor kendini direk . Bunu daha önceki lastiğimde yapıyordu fakat Pilot Sport 3 ü gerçekten uzun araştırmalarım sonucu aldım . Sanırım beklentilerim biraz fazlaydı alırken o yüzden bu olayı yaşayınca böyle bir düşünce hakim oldu kafamda . Aslınad düşünürsek her lastik aynı şeyi yapar türkiye asfaltında .
  • quote:

Hocam beğenmedim demeyelim de şöyle diyim . Fren mesafesi gerçekten güzel . Lastik yola yapışıyor hiç kaymıyor . Yüksek hızlarda güzel sarıyor yolu . Fakat çok nadirde olsa (türkiye asfaltınında suçu büyük) kalkışlarda torku biraz fazla kaçırırsanız patinaja atıyor kendini direk . Bunu daha önceki lastiğimde yapıyordu fakat Pilot Sport 3 ü gerçekten uzun araştırmalarım sonucu aldım . Sanırım beklentilerim biraz fazlaydı alırken o yüzden bu olayı yaşayınca böyle bir düşünce hakim oldu kafamda . Aslınad düşünürsek her lastik aynı şeyi yapar türkiye asfaltında .

Valla hocam banada lastik firmaları şunu gösterdi.
    Aracima uygun yerli en ucuz lastik hangisi ise onu alacağım. Connect kullandığım için bunu tam olarak yapamadım ama bir daha fazla para vermeye gerek yok.

• Bridgestone turanza er300: hayatimda kullandigim en kotu lastiktir. Arabanin suspansiyonlar zaten cok gergin lastiklerin hamuruda suyu cekilmis odundan hallice oldugu icin cukurlari popomla absorbe ediyorum.

Ankara donusunce sag arka lastik parcalandi taban ve yanak ayrildi, allahtan 150 km/h hizla giderken yol yapim calismasindan dolayi yavaslamistim. zar zor kontra vererek arkayi toparlayip el freni ile durabildim.

Alacagim yazlik lastik:
    1. Goodyear efg performance

Almayi dusundugum kislik lastigi:
    Continental wintercontact ts850 hatta bunun ab etiketine ulasabilirseniz yollarsaniz iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Aracima uygun yerli en ucuz lastik hangisi ise onu alacağım. Connect kullandığım için bunu tam olarak yapamadım ama bir daha fazla para vermeye gerek yok.

batkent sana sadece şöyle söyleyebilirim. yaz lastiği alıcaksak tabikide michelin energy saver ama kış lastigi kullanıcaksan kesinlikle lassa snoways ikiside benim kullandığım ve gerçekten memnun kaldığım en güzel lastikler diyebilirim. fiyat kıyaslamaları için bakabilirsin

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=lastik&qs=%2fbrand%3d%7bmichelin%7d&sc=4

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=lastik&qs=%2fbrand%3d%7blassa%7d&sc=4

http://kolayoto.com/lastikler/kis-lastigi.html?brand=178

http://kolayoto.com/michelin/energy-saver.html

• quote:

Orijinalden alıntı: emre (mastang)

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

batkent sana sadece şöyle söyleyebilirim. yaz lastiği alıcaksak tabikide michelin energy saver ama kış lastigi kullanıcaksan kesinlikle lassa snoways ikiside benim kullandığım ve gerçekten memnun kaldığım en güzel lastikler diyebilirim. fiyat kıyaslamaları için bakabilirsin

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=lastik&qs=%2fbrand%3d%7bmichelin%7d&sc=4

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=lastik&qs=%2fbrand%3d%7blassa%7d&sc=4

http://kolayoto.com/lastikler/kis-lastigi.html?brand=178

http://kolayoto.com/michelin/energy-saver.html

hocam binek için ideal olabilir fakat benim araç için ideal bir lastik değil. yük endeksi artınca fiyatı uçuyor

• Er300 leri 3 yıl kullandım,rahat etmek için egp aldım,yumuşak,pamuk gibi,darbe emişi güzel üstüne tasarruf sağlıyordu.ama tutunma özelliklerini beğenmedim;araç virajda çok yatıyor, fren pedalına çok basınç uygulamam gerekiyordu.3 ay sonra egp leri sonra satıp turanza t001 aldım,tutunma müthiş.yine olsa yine alırım,eşime dostuma gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.t001 i er300 le karıştırmayın,darbe emişi tatmin edici düzeyde.

• quote:

Michelin Pilot Sport 3 - 205 55 R16 - Focus 2 1.6 tdci

Aynen katılıyorum, aracım megane 3. Bende aynı lastikleri kullanıyorum, Mersin`de ikamet ediyorum malum sıcak memleket, kuru yolda gazı az kaçırsanız patinaja meyilli. Fren mesafesinide öyle aman aman beğendiğimi söyleyemem, düşük hızlarda kuru yolda arac sık sık abs ye düşüyor, lastik kaynaklımıdır bilmiyorum. Yanlız ıslak zeminde yol tutuş ve frenleme gayet iyi, konforlu, yol sesini az alıyor, yumuşak hamurlu. 6000 km dir kullanıyorum genel anlamda memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Er300 leri 3 yıl kullandım,rahat etmek için egp aldım,yumuşak,pamuk gibi,darbe emişi güzel üstüne tasarruf sağlıyordu.ama tutunma özelliklerini beğenmedim;araç virajda çok yatıyor, fren pedalına çok basınç uygulamam gerekiyordu.3 ay sonra egp leri sonra satıp turanza t001 aldım,tutunma müthiş.yine olsa yine alırım,eşime dostuma gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.t001 i er300 le karıştırmayın,darbe emişi tatmin edici düzeyde.

er300 ü yıllar önce taktırmıştım, konforu azdır ama yol tutuş ve dayanıklılık 10 numaradır, tam 110 bin km kullandım ( o sıra maddiyat biraz bozuktu o yüzden değiştirememiştim ) ,,, şu anki arabama bridgestone re002 taktırdım, pahalı olduğu ve sık satılan bir model olmadığı için siparişle 3 haftada geldi ( 4 lastik 1735 tl verdim ) aynen bu da er300 gibi çok güzel yol tutuşu var ama daha sesssiz daha yumuşak ,pahalı lastikte bridgestone un üstüne tanımam,bana çok güven veriyor parası çok olanlara bunu tavsiye ediyorum ,,,,

bu arada satmış olduğum öbür arabam astraya ucuz olduğu için kumho almıştım, o kadar memnun kaldım ki mondeoya niye bundan almadım diye pişman oldum,paramın yarısı cebimde kalırdı dedim ,,, hasılı velkelam param çok diyene bridgestone , param kıymetli diyene kumho öneriyorum

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın, sanırım potenza grubu sizinki,

• iniyesta kullanıcısına yanıt
    evet potenza grubu,, niye 1735 tl verip re002 aldın diye sorarsan burası çok önemli, çünkü herkesin yere göğe sığdıramadığı good year efficiant grip lastiklerinden almıştım,memnun kalmadım 2 ay sonra sattım,, yüksek hızlarda ve virajlarda güven vermiyordu,, haa efendi gideceksen 10 numara lastik, ben good year egp dan daha sessiz daha yumuşak lastik görmedim ama iş performansa gelince durum değişiyor
  • quote:

evet potenza grubu,, niye 1735 tl verip re002 aldın diye sorarsan burası çok önemli, çünkü herkesin yere göğe sığdıramadığı good year efficiant grip lastiklerinden almıştım,memnun kalmadım 2 ay sonra sattım,, yüksek hızlarda ve virajlarda güven vermiyordu,, haa efendi gideceksen 10 numara lastik, ben good year egp dan daha sessiz daha yumuşak lastik görmedim ama iş performansa gelince durum değişiyor

Hocam bBridgestonenun ucuz llastikleri de güzel fakat ben üst seviyede Pirelli düşünüyorum malum formula 1 sponsoru. Bridgestone de f1 sayesinde bu kadar iyi yerleregegelmişti. Ayn şekilde cçoğu 0 km pPremium aracta Pirelli gormeye başladım.

• valla kış lastiği olarak Lassa nın snoways era diye bir lastiğini kullanmıştım ve çok beğenmiştim.şu andaki durumlar nasıldır bilemiyorum.bahsettiğim olay 3 yıl önceydi.
  • Şirket politikasını beğenmesem de kışlık için Continental wintercontact ts850 diyorum.
    Yazlık olarak Goodyear Effecientgrip kullanınca ABS çok daha fazla devreye girer oldu, Contide çoğu zaman absyi hissetmiyordum.
    Bir de şunu hesaba katmak lazım: Ucuz lastik alacaksın 3 sene sonra kütük gibi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Şirket politikasını beğenmesem de kışlık için Continental wintercontact ts850 diyorum.
    Yazlık olarak Goodyear Effecientgrip kullanınca ABS çok daha fazla devreye girer oldu, Contide çoğu zaman absyi hissetmiyordum.
    Bir de şunu hesaba katmak lazım: Ucuz lastik alacaksın 3 sene sonra kütük gibi olacak.

ne gibi kütük ? Artık eski söylemleri bıraksak da biraz yerli ürünlere saygı göstersek
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Almak istediğimiz lastikleri kullananların forumlardaki yorumlarını biraz araştırırsak o markaları buluruz. Ben marka adı vermeyeceğim ama yerli olduğunu sen söyledin.
    Yazlıkta yerli tercih ederim ama kışlıkta iş değişir.
  • quote:

Ne yazık ki yuvarlanma direncinin düşüklüğüyle övünen tüm lastiklerde (EGP vey Primacy 3 gibi) direksiyon tepkilerine verilen keskinlik ve yüksek hızda yola yapışma hissi gibi konularda zaafiyet çıkıyor.
    Ancak bazı kullanıcı bunu grupları anlayamaz çünkü 50-60.000 km'deki betonlaşmış lastiklerinden bu tarz lastiklere geçenler "mis gibi lastik misss" psikolojisinde olurlar. Halbuki taze lastikler arasında geçenler farkın kabak gibi ortaya çıktığını görür.
    Keza bende Primacy 3 alma hatasında bulundum, şimdi 5.000 km'nin ardından dayanamayıp satışa çıkardım. Bu tarz lastikler evet konforlu, evet sessiz, evet daha az yakıyor ancak ne yola yapışıyor ne direksiyona keskin tepki veriyor nede sürüşte zevk bırakıyor. Resmen tekerlerklerin altına jöle sürülmüş gibi vıcık vıcık veya hissiz boşluktaymış gibi tepkiler veriyor. Ve bunu ne yazıkki sadece Bridgestone Potenza gibi, Hankook V12 Evo2 gibi, Dunlop Sport Maxx RT gibi lastiklerden bunlara geçenler anlayabilir; diğerlerine mis gibi gelir EGP veya Primacy 3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 24 Ekim 2014; 22:15:15 >

• 2012 Fiesta tdci aracıma 195 50 15 continental conti premium contact 5 sipariş ettim.Yorumları gayet olumluydu gelince takıp deneyeceğiz bakalım.
  • Pirelli pzero Nero GT kullanan var mı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.