Şimdi Ara

ÖTV İndirimi Geliyor (Bakan açıkladı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
9.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahlaksahibi

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: vidanj

Ecnebi sevdasi yuzunden her sey. Iran sempaizanligi yapan mi dersin, Arap sempatizanligi mi, Amerikan sempatizanligi mi?

Kendi ulkemdeki mazlum icin aç icin toplanilsa su vergiler ve kullanildigini gorsem sinir krizleri yasamayacagim. Bana ne ulan Suriyeliden? Benim vatandasim acken o doyuyor. Bi de gevrek gevrek aciklama yapiyor. Bak yine dellendim iste.

Sana şu kadar söyleyeyim

gaziantep İslahiye de suriyeliler kampının yemek ihalesi hükümet milletvekilleri ile ayni masada yemek yiyen bir kişide ve yakından tanıyorum

Adamın bu işten kazancını söylesem sana forum yıkılır bu yüzden bende kalsın ama çok çok yüksek bir rakam.

Iste biz araba alırken bu hükümet yandaşlarının parasini, yakıt alırken başlarımızın keyif parasini veriyoruz. Bu yüzden indirim yaparken cebinden gidiyormuş gibi indirim, havadan geliyormuş gibi zam yaparlar

Ben yoruldum takmiyorum artık

iyide sözcü-cumhuriyet ya da pensilvanyaya mı verecekler ihaleyi arpa kesildi ciyaklama arttı.ayrıca ihale kanunu açık usulsüzlük varsa git şikayet et

nick mesaj uyumu konusunda çığır açtınız.

nicke bak ahlak sahibi, savunduğu şeye bak ihale yolsuzluğu.

ihale yasası açıkmış, yahu istisna koymaktan alfabedeki harfleri bitirdi adamlar be.

• Bence şu silindir hacmi saçmalığı ve rezilliği kalkmalı sonra istedikleri kadar zam yapsınlar.. zam yaptıkça satışlar düşüyor zaten belli yere kadar yapabilirler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen Almanya'daki gibi araçların CO2 salınımlarına göre sınıflandırması gelir. En az salınım yapanlar %45'te kalır, diğerlerine zam yaparlar sonra bakın az CO2 salınımı yapanın ÖTV'si az işte derler.
  • indirim pek olası görünmüyor

• Her sene ekim ayinda cikan muhabbetler....

• Hocam başlığa ''Star gazetesinden alınmıştır'' diye ibare ekle lütfen, zira konuya girip vakit kaybetmeyelim.
  • tamda ablama araba alacaktık beklesek mi alsak mı bilemedim şimdi kafamda deli sorular
  • Şu keltoşu hiç sevmiyorum ya diğer bakankarın kim olduğunu bilmiyorum ama melonun neci olduğunu biliyorum adam öyle sömürücü yasalar çıkardıki aklımda yer etti.

• O degil de bu sabah benzinlikte gordum. Benzinin vergiler dahil fiyati 4.70 e mi dustu ben mazota mi baktim yanlislikla

• Vergi teşviki = az kirletenler aynı kalacak, diğerlerinini vergisi artacak
  • Bak arkadaşım bu ülkede vergilerle ilgili iki seçenek vardır. Öeellikle yeni yıla girilirken bazı vergilere zam gelir bazı vergilere zamcık gelir. Benim bu haberrden anladığım emisyonu yüksek olanlara zam gelecek emisyonu düşük olanlara zamcık gelecek. Yani herhangi bir ürün alacaksan zamla zamcık arasında seçim yapman gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Kime neye inanacağımızı şaşırdık artık..!

Sağlı sollu girişiyorlar halka.

Mal olduk yeminle.

ÖTV İndirimi Geliyor (Bakan açıkladı)

Halkın nakavt olmasına az kaldı

• Artik bi tablo hazirlayin emisyonlara gore vergi vercez.

1.6 3.0 ayni vergiyi verebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vidanj

Ecnebi sevdasi yuzunden her sey. Iran sempaizanligi yapan mi dersin, Arap sempatizanligi mi, Amerikan sempatizanligi mi?

Kendi ulkemdeki mazlum icin aç icin toplanilsa su vergiler ve kullanildigini gorsem sinir krizleri yasamayacagim. Bana ne ulan Suriyeliden? Benim vatandasim acken o doyuyor. Bi de gevrek gevrek aciklama yapiyor. Bak yine dellendim iste.

Sana şu kadar söyleyeyim

gaziantep İslahiye de suriyeliler kampının yemek ihalesi hükümet milletvekilleri ile ayni masada yemek yiyen bir kişide ve yakından tanıyorum

Adamın bu işten kazancını söylesem sana forum yıkılır bu yüzden bende kalsın ama çok çok yüksek bir rakam.

Iste biz araba alırken bu hükümet yandaşlarının parasini, yakıt alırken başlarımızın keyif parasini veriyoruz. Bu yüzden indirim yaparken cebinden gidiyormuş gibi indirim, havadan geliyormuş gibi zam yaparlar

Ben yoruldum takmiyorum artık

iyide sözcü-cumhuriyet ya da pensilvanyaya mı verecekler ihaleyi arpa kesildi ciyaklama arttı.ayrıca ihale kanunu açık usulsüzlük varsa git şikayet et

Sakın ol şampiyon pensilvanya ve sözcü nedir ya ?

Hakeden birine verilebilir hem şikayet etsen ne olacak kimi kime şikayet ediyorsun?

Her neyse uzatmanın anlamı yok

iyi işte haketmediğini nerden biliyorsun.hemen yandaş yundaş bunlar bilindik ağızlar.

Adamı yakından tanıyorum adam gibi duyuru yapılmadan ihale açılmadan adamın haberi vardı oradan biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Şu keltoşu hiç sevmiyorum ya diğer bakankarın kim olduğunu bilmiyorum ama melonun neci olduğunu biliyorum adam öyle sömürücü yasalar çıkardıki aklımda yer etti.

Melo ya bişeymi didin.

• Dizeller uçar artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ötv gelirleri 2015 yılı için yaklaşık 100 milyar TL. ÖTV'nin kalkmasının hayal olması yüzde 1 milyon olduğu gibi, bahsedilen çevreci beyaz eşya otomobil bilmemnedeki ötv'nin inmesi demek dayatılacak başka vergi geliyor demektir. Ya da büyüme artsın diye tüketimi arttırmaya çalışacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sythel

Bütçe görüşmeleri Komisyon’da başladı. Bütçeyi ‘muhacirlere ve mazlumlara sahip çıkan bütçe’ olarak tanımlayan Şimşek’in yaptığı sunuma göre yeni yılda çevreyi az kirleten otonun ve beyaz eşyanın vergisi düşecek.

Enerji tüketiminde cimri beyaz eşyaların kullanılmasının yaygınlaştırılması amacıyla verimlilik sınıfına göre ÖTV oranları farklılaşacak. Üçüncü olarak ise karbondioksit salınımı düşük olan araçlara vergi teşviki gelecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in dün Komisyon’da yaptığı 2015 bütçe sunumuna göre tasarrufları özendirmek amacıyla vergi sistemi de gözden geçirilecek.

Kaynak :http://haber.stargazete.com/newsdetail.asp?Newsid=956103

muhacirlere ve mazlumlara sahip çıkan bütçe

yeni nesil ta.ak geçme yöntemi

• quote:

Orijinalden alıntı: britony

Ötv gelirleri 2015 yılı için yaklaşık 100 milyar TL. ÖTV'nin kalkmasının hayal olması yüzde 1 milyon olduğu gibi, bahsedilen çevreci beyaz eşya otomobil bilmemnedeki ötv'nin inmesi demek dayatılacak başka vergi geliyor demektir. Ya da büyüme artsın diye tüketimi arttırmaya çalışacaklar.

1.6 90 emisyon olanda var 140 olanda.

90 olandan yuzde 30 140 olandan yuzde 60 alacak falan filan.

Bu duzenleme emisyonu dusuk yuksek hacimlere yarayacak.

Ama 1.6 ve yuksek emisyonlular nal toplucak.2.0 motor satişlari patlar .

1.6 lar azalir.

• Orneğin mazda cx5 2.0

Ford kuga 1.6 dan daha ucuz olacak .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.