Şimdi Ara

LNB nin 7. senesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu an ki mevcut lnb(7 yıllık) eskidi mi acaba, yani yağmur yağacağını önceden tahmin eder oldum hava kapanıyor yayın hemen sapıtmaya başlıyor(daha yağmur yağmadan) sonra yağmur başlayınca daha da beter oluyor sinyal yok uyarısı verip duruyor, daha çok kanal d-atv-cnn türk gibi kanallar gidiyor diğer dandik kanallarda sıkıntı daha az oluyor. Çanak 90 cm o da 15 senelik bu arada onun etkisi olur mu bilmiyorum. lnb yi değiştirsem mi acaba araştırdığım kadarıyla invertor black ultra tavsiye ediliyor ama o da(tek çıkışlı) bi sitede 15 tl, bi sitede 40 tl anlamadım gitti, ne yapalım ne edelim bi fikir verin

• Calisiyorsa kullanmaya devam et
    Bendede vestel canak ve lnb leri var 3 tane ev degisti hala kullaniyorum
    Lnblerin plastikleri cok az catladi oralari yapistici ile doldurdum

Star hd
    Kanal d hd de %100 sinyal kalitesi var
    17db gosteriyor enigma 2 cihazda
    Canaklar 90lik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 02an1907

Arkadaşlar şu an ki mevcut lnb(7 yıllık) eskidi mi acaba, yani yağmur yağacağını önceden tahmin eder oldum hava kapanıyor yayın hemen sapıtmaya başlıyor(daha yağmur yağmadan) sonra yağmur başlayınca daha da beter oluyor sinyal yok uyarısı verip duruyor, daha çok kanal d-atv-cnn türk gibi kanallar gidiyor diğer dandik kanallarda sıkıntı daha az oluyor. Çanak 90 cm o da 15 senelik bu arada onun etkisi olur mu bilmiyorum. lnb yi değiştirsem mi acaba araştırdığım kadarıyla invertor black ultra tavsiye ediliyor ama o da(tek çıkışlı) bi sitede 15 tl, bi sitede 40 tl anlamadım gitti, ne yapalım ne edelim bi fikir verin

Azcik daha bekle antika degeri artsin

• LBN lerde sorun çıkmaz fazla bozulma falan olmaz. sen kablo girişini falan kontrol et çanak anten sağlam mı onu kontrol et rüzgarda falan kıpırdamasın vidaları falan sıkıla. bende 10 yıllık LNB var ilk günkü gibi :)
  • Bende ki de 2004'ten kalma plastikleri erimiş artik ama hiç bir kanalda sorun yok :)

• acıyok kullanıcısına yanıt
    Değerlenir mi acaba
  • Peki arkadaşlar daha yağmur başlamadan görüntü gidiyor bu ne ile ilgili acaba, 7 yıldır bu şekilde kullanıyordum artık yeter dedim valla şu an fox hd açık mesela sinyal kalitesi 50-60, sinyal gücü 80 gösteriyor. trt spor u açtım (hd değil) sinyal kalitesi 70-80 sinyal gücü 90, hava kapanınca ilk giden kanal ise cnn türk HD ve kanal d HD onun da sinyal kalitesi 20, sinyal gücü 90 şu an da bi sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 02an1907 -- 24 Ekim 2014; 16:37:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 02an1907

Peki arkadaşlar daha yağmur başlamadan görüntü gidiyor bu ne ile ilgili acaba, 7 yıldır bu şekilde kullanıyordum artık yeter dedim valla şu an fox hd açık mesela sinyal kalitesi 50-60, sinyal gücü 80 gösteriyor. trt spor u açtım (hd değil) sinyal kalitesi 70-80 sinyal gücü 90, hava kapanınca ilk giden kanal ise cnn türk HD ve kanal d HD onun da sinyal kalitesi 20, sinyal gücü 90 şu an da bi sıkıntı yok.

Kanal d hd sinyal kalitesi %90 ve ustu olmali 90lik canak varsa

• Lnb de sıkıntı olduğunu sanmıyorum kaliteye bak 1 cm yukarı kaldır sinyal düşerse eski haline getir 1 cm sola cevir sinyal giderse ters yöne 2 cm çevir olmadı eski haline getir en kötü 25-30 tl uyducuya bayılırsın. Belkide lnb gitmiştir
    Uyducuyum
    Çift çanaksa disectede sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 24 Ekim 2014; 17:11:03 >
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Hocam dün çok uğraştım sinyali tutturuyorum tam sıkıyorum vidaları hop gidiyor sinyal, yani ayarlamak çok zor ufak bir oynamada yayın gidiveriyor, geldiği zaman da sinyal düşük oluyor. yarın çağıracam ustayı gelsin ayarlasın makina ile
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    90 lık çanak var kanal d hd nin sinyal kalitesi %20 maalesef
  • 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyledir vida sıkarken bile sinyal düşebilir onun için ben vidaları sıkarken bile satfindree bakar sıktıktan sonra çanağa yüklenir milimlikm ayarı kastırarak yaparım.

• 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Usta çağıracaksan dikkat et bazı ustalar ölü mikicidir. Örn ayarla düzelecek çanağa kabloda sıkıntı var derler
    Kablonun metrrsi 0.2 krştur metresini 1 tlden itelerler 20 metre gitse 20 kablo 30 el emegi ettii 50 4 tl l lik kablo gitse 46 tl l kardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 24 Ekim 2014; 21:26:33 >
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Uyarınız için teşekkürler,ben de bilirim o uyanıkları
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.