Şimdi Ara

ios 8.1 ile devam eden sorunlar iPhonedan soğuttu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ios8.0 güncellemesinden sonra gelen wifi kopması ve yavaşlığı 8.1 ile düzeltilir diye bekledim ancak hala aynı sorun devam ediyor. Bazıları sıfırlayıp kuracaktın falan diyor ben direk ayarlara girip indirip kurdum bunun bir etkisi var mıdır? Yani o kadar para verilen telefonun whatsapptan bir mesajı 10 saniyeye atması insanı deli ediyor. Satıp nexus veya note 3 almayı düşünüyorum sorunu çözemedim bir türlü

Edit: Cihaz i5s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andorid -- 23 Ekim 2014; 21:29:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Andorid

ios8.0 güncellemesinden sonra gelen wifi kopması ve yavaşlığı 8.1 ile düzeltilir diye bekledim ancak hala aynı sorun devam ediyor. Bazıları sıfırlayıp kuracaktın falan diyor ben direk ayarlara girip indirip kurdum bunun bir etkisi var mıdır? Yani o kadar para verilen telefonun whatsapptan bir mesajı 10 saniyeye atması insanı deli ediyor. Satıp nexus veya note 3 almayı düşünüyorum sorunu çözemedim bir türlü

Yıllardır aynı backup ı kullanıyorum saçma sapan sorunlar çıkmaya başladı imessage dan gelen resimler gözükmüyor, continuity üzerinden mac de arama yapınca reset atıyor vs.

• Ben itunestan restore ettim hiç bir sorun yok.

Ayarlardan indirip kurmuştum baştan ama telefon berbat haldeydi şuan çok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Green Pears

Ben itunestan restore ettim hiç bir sorun yok.

Nasıl olduğunu açıklar mısınız? veya açıklayan bir link?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Green Pears

Ben itunestan restore ettim hiç bir sorun yok.

Nasıl olduğunu açıklar mısınız? veya açıklayan bir link?

Önce yedek alacaksınız hocam.Ardından ıtunes üzerinden telefonu restore edeceksiniz.Tabi daha bilgili arkadaşlar varsa onlarda yazsın
  • Ben iTunes'tan restore ile 0'dan kurdum. Aynı sorunlar devam ediyor, biraz hızlı kullanmaya gelince hemen yeniden başlıyor cihaz. Örneğin 3G'yi kapatıp arka plandan ayarları kapatıp home tuşuna basınca bazen sapıtıyor ve yeniden başlıyor.

Wifi sorunu hala devam ediyor. Bazen bağlı olduğu halde internet erişimi olmuyor bazen bağlanmıyor. 7.1.2'de bu sorunlar yoktu. Bir diğer sorun da iki uygulamayı aynı anda kapatınca bazı uygulamalar tam kapanmıyor altta uygulama simgesi kalıyor.

Android sorunlarından bıkıp stabil diye iPhone'a geçtim ama bu basit ve saçma sorunlar hem şaşırtıyor hem de can sıkıyor.
  • Andorid A kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara itunes yükleyin sonra telefonu pcye bağlayın ardından pc tanıyınca telefonu, itunes ana ekranda iphonumu yedekle olacak tıklayıp yedekleyin sonra ana sayfadaki iphoneme geri yükle ye tıklayın (güncellemeyi kontrol et yanındaki) pcnize 2gb olan ios8.1 yükleyecek ve otomatik telefona yüklenecek telefonda hello yazısını görene kadar pcden ayırmayın telefonu hello yazısıda zaten tekrar kurulum ekranı alın size sıfırda. İos 8.1 daha stabil daha güzel

• Hello yazısından sonra tekrar eski ayarları yüklesek aynı sorunla karşılaşmayız değil mi? yoksa yeni iPhone mu yapacağız?
  • Arkadaşımda aynı şekilde problemler yaşıyordu. Resimlerin telefonda durması gibi bir zorunluluk var mı diye sordum, hayır dedi.. Resimleri bilgisayara yedekledik, başkada herhangi yedeklenecek bir şeyi yoktu. Sonra iTunes ile yedeksiz restore attık. Rehberini MyContacts app ile yedekledik, şu anda hiçbir sorunu yok, telefonu 5s..

Hatta resimleri geri attım filan dedi sorunsuz kullanıyormuş..

Resim, müzik gibi yedeklerden sonra restore yaparsanız sorunsuz çalışıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazına talibim .
  • quote:

ios8.0 güncellemesinden sonra gelen wifi kopması ve yavaşlığı 8.1 ile düzeltilir diye bekledim ancak hala aynı sorun devam ediyor. Bazıları sıfırlayıp kuracaktın falan diyor ben direk ayarlara girip indirip kurdum bunun bir etkisi var mıdır? Yani o kadar para verilen telefonun whatsapptan bir mesajı 10 saniyeye atması insanı deli ediyor. Satıp nexus veya note 3 almayı düşünüyorum sorunu çözemedim bir türlü

Once ayarlardan sonra restore ile kurdum wifi desen gun boyu 10 dk kullanabilirsem sukredecek boyuta geldim takilmalar oluyor sarjda daha kotu cihaz 5s

• Andorid A kullanıcısına yanıt
    Yedeklemeyi yapmayın zaten rehber mail vs yedekleri icloudtan otomatik kendi yüklenecek diğer uygulamaları kendiniz yükleyin resimleri restoreden önce pcye atın

Dikkat! Retoreden önce telefon ayarlardan icloud içindeki rehber mail tıklari yeşil olmalı yani rehberimizi icloudta yedeklensin yoksa kişiler silinir

• arkadaslar 8.1 i kurdum ama bu video izlemek ölüm olmus dolmuyo donup kalıyo video izlemegi berbat etmişler sizdede oyle mi nasıl cözebilirim bunu

• bana soarasanız uzak durun aman

• benim ipad 2 de wifi'den kopma sorunu var.
    yıl 2014 olmuş wifi'dan kopma sorunundan bahsediyoruz.
    eskiden 5800 almıştım, wifi'den kopmuyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 5s kullanıyorum. batarya dışında bi sorunum yok, eskiye oranla daha çabuk bitiyor. Cihazımı hiç restore etmedim yıllardır aynı yedeği kullanırım. Uygun bi zamanda restore edip deneyeceğim.
    Bu adreste nasıl restore edileceği anlatılıyor, bi dene istersen.
    http://support.apple.com/kb/HT1414?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

• 8.1 harbiden wifi sapitiyor. Ozellikle online oyunlarda cok belli oluyor.

• bi kaç program devamlı kapatıyor kendini kaldırıp tekrar yükleyince düzeliyor ama bi sure sonra tekrar ayni sorun oluşuyor 7.1.1 de böyle bir şey yoktu
    ayrıca Wi-Fi kopması kesinlikle mevcut

• 7'ye dönmek mümkün değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti3

Ben de 5s kullanıyorum. batarya dışında bi sorunum yok, eskiye oranla daha çabuk bitiyor. Cihazımı hiç restore etmedim yıllardır aynı yedeği kullanırım. Uygun bi zamanda restore edip deneyeceğim.
    Bu adreste nasıl restore edileceği anlatılıyor, bi dene istersen.
    http://support.apple.com/kb/HT1414?viewlocale=tr_TR&locale=tr_TR

bosuna restore etme hocam birsey değişmiyor ben restore ettim üstüne yedeği atmadan bile şarj filan dayanmıyor bariz şekilde 7.1.1 ve 8.02 den kötü durumda şarj

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.