Şimdi Ara

Bosch WAT24460TR İncelemesi (Yeni Seri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
5
Favori
12.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 10 yıldır kullandığımız WFL1610 modeli artık iflas ettiğinden yeni bir makine arayışına girmiştim bir süre araştırmanın sonunda dönüp dolaşıp yine kendimi bosch bayisinin önünde buldum yeni ürün olması nedeniyle ilgimi çeken 24460TR'yi incelemeye başladım makine aklıma yattı ve almaya karar verdim bayi 1.500 lira fiyat verdi eski makineyide 100 liraya sayarak ürünün bana maliyeti 1.400 TL oldu ve ürünü satın aldım dün kurulumu yapıldı servis gayet titizdi ve makine yeni olmasına rağmen gayet iyi anlatım yaptılar ek ücret ödüyerek garanti süresini 7 yıla uzattım cihazın bugün ikinci günü cihaz inverter motora sahip ve gayet sessiz ayrıca cihazda miktar otomatiği var çamaşır miktarına göre süre ve zaman ayarı yapabiliyorsunuz cihazla sadece bir yıkama yaptığımdan henüz net bir deneyimim yok zamanla deneyimlerimi aktarmaya devam edicem umarım memnun kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 23 Ekim 2014; 20:44:28 >

• Hayırlı olsun, kaç kiloluk makine ? 6 sanırım
  • ozeceze kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 8kg 1200 devir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 23 Ekim 2014; 22:18:36 >
  • sarsıntı durumu nedir maksimum devirlerde ?
    Açıkça söylemek gerekirse yıkadığım çamaşırlar narin olduğu için 800 devirde sıktırdım ancak herhangi bir sarsıntı durumu yoktu makinenin yük kontrol sistemi gayet başarılı tam dağıtmadan sıkmaya geçmiyor.
  • anladım hocam bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hayrıyla kullanırsınız inşallah
    Teşekkürler deneyim kazandıkça görüşlerimi paylaşıcam hayırlı akşamlar.
  • Hayırlı olsun.
    Hemen takıntılı olduğum konuyu sorayım suyu kullanması nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 24 Ekim 2014; 2:18:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler her bosch gibi su pintisi tükürükle yıkıyor yanlış hatırlamıyorsam kot programında biraz fazla su alıyor enerji verimliliğinde +++ %30 olarak geçiyor boschları bu yüzden sevmiyorum tam durulanmadığı gibi bir his oluşuyor insanın kafasında bir diğer eleştirdiğim yönüde su jetinin olmaması üzerinde çakma su jeti var sadece su alırken çamaşırların üstüne su geliyor

• sabah sabah güldürdünüz bosch anlaşılan vazgeçmeyecek bu emerji verimliliğinde ilk sıralarda yer almaktan. O çakma su jeti de suyu göremeyip de susuz yıkıyor bu diyenlere karşılık bakın su alıyor bu makine gözünüze sokalım anlamında konmuş bir şey olarak tahmin ediyorum çünkü bir faydasının olduğunu düşünmüyorum

Almanlar su jeti kullanmamakta ısrar ediyor bir tek miele akıllandıda yeni serilerine koydu çakma su jeti bir nevi ilk başta işe yarıyor kuru çamaşırların daha çabuk ıslanmasını sağlıyor bu arada dijital ekranıda beğenmedim lcd ekran kullanılabilirdi en azından unutmadan ekranda kaç litre su tükettiğini vs. belirtiyor 1286lew alıcaktım aslında ancak bayi 3 gün sonra teslim edebiliriz diyince vazgeçtim servislerinide sevmiyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 24 Ekim 2014; 8:22:07 >
  • Kullanılmaması çok saçma bence gerçi su jetinin yıkamaya olan etkisine de pek inanmıyorum ama yine de çamaşırın ilk ıslatılma ve durulanması aşamasında bir katkısı oluyor diye düşünüyorum. Electrolux biraz daha önde görünüyor kağıt üstünde ama bosch kadar sağlam mıdır orası tartışılır. Gerçi bosch da eski kalitesini devam ettirmiyor deniyor ama ben de electrolux e sıcak bakmıyorum. Özellikle paldır küldür sıkmasının amortisörlerine uzun vadede vereceği zararı düşünürsek servisle ilerde çok fazla yüz yüze gelebilirdiniz.

• Hocam hayirli olsun. Ürünün linkini verebilirmisiniz bulamadim bosch sitesinde de:)
    AEG buzdolabında ki bir sorun nedeniyle AEG&Electrolux servisiyle ilk defa muhattap oldum servis kaydından tam 4 gün sonra gelebildiler üstelik izmirde oturmama rağmen bunu düşünerek AEG grubunu eledim zaten forumda AEG ve Electrolux serisinin poh pohlanmasını anlamıyorum bundan bir kaç sene önce yapıştırma kazan denilerek AEG grubu tavsiye edilmiyordu Bosch,siemens,goranje tavsiye ediliyordu şimdide bosch vs. beğenilmiyor forumda birileri kendi kullandıkları makinelere göre insanları yönlendiriyor bu davranış bence objektiflikten çok uzak bu kişilerin önerilerini pek samimi bulmuyorum.
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yeni seri henüz bosch'un sitesine eklenmedi

Belki işinizi görür

http://www.bimeks.com.tr/urun/144577/bosch-wat24460tr-camasir-makinesi.aspx
  • Biz de aldık 2 haftadır kullanıyoruz. Annem gayet memnun şimdilik.

23 yıllık arçelik'ten geçtik.
  • Hayırlı olsun güle güle kullanin..

• Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

AEG buzdolabında ki bir sorun nedeniyle AEG&Electrolux servisiyle ilk defa muhattap oldum servis kaydından tam 4 gün sonra gelebildiler üstelik izmirde oturmama rağmen bunu düşünerek AEG grubunu eledim zaten forumda AEG ve Electrolux serisinin poh pohlanmasını anlamıyorum bundan bir kaç sene önce yapıştırma kazan denilerek AEG grubu tavsiye edilmiyordu Bosch,siemens,goranje tavsiye ediliyordu şimdide bosch vs. beğenilmiyor forumda birileri kendi kullandıkları makinelere göre insanları yönlendiriyor bu davranış bence objektiflikten çok uzak bu kişilerin önerilerini pek samimi bulmuyorum.

Kötü bir deneyim yaşamışsınız gerçekten. Tercihinizi bosch tan yana kullanmak mantıklı olmuş. Kafanız rahat eder serviste sıkıntı yaşamazsınız. Sorunsuz bir şekilde kullanırsınız umarım. Dediğiniz bir çok şeyde haklısınız.

Aslında uygun fiyata arçeliğin yeni seri bir modelini kıstırmıştım 1000 liradan fazla vermeyi düşünmüyordum makine için ancak evdekilerin bosch takıntısı yüzünden biraz burun kıvırarak bosch aldım bununda tükürükle çamaşır yıkamasına uyuz oluyorum ancak yapcak birşey yok

Bahsettiğim makine buydu

http://www.arcelik.com.tr/camasir-makineleri-8-kg-8103-ycm-camasir-makinesi-onden-yuklemeli.html

Eski makineyi 200 liraya sayıp eski bir tanıdığımız olan dükkan sahibiyle sıkı pazarlıkla 1075TL'ye düşürdüm ancak evdekilerin eve arçelik sokmam demesiyle yüzümün ekşimesi bir oldu ne güzel ucuza kapatacaktım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.