Şimdi Ara

Xperia Z mi Lumia 925 mi? Veya başka öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan elimde lg-p350 var. Uzun süredir bu cihazı kullanıyorum, anlaşıldığı üzere çok sık telefon alamıyorum, bütçe de kısıtlı.

En fazla 1000tl olmak koşuluyla kamerası iyi olan, tasarım olarak özgün bir cihaz arıyorum. Xperia Z'nin tasarımını ilk çıktığından beri beğeniyorum, Lumia 925'i de yeni gördüm ve onun da tarzı çok hoşuma gitti.

Gel gelelim Lumia ısınıyormuş, şarjı hiç dayanmıyormuş. Z de çok farklı sayılmaz; onda da bir ton sıkıntı var batarya da dahil. Sizce bu iki telefondan birisini almak mantıklı olur mu şuan?

Baştan uyarayım, g2 ye hem param yetmiyor; hem de kılıfsız kullanacağım için nispeten sağlam bir şeyler arıyorum.

İlgilenip, cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Başka telefonlar da önerebilirsiniz.

Çok nadir, basit oyunlar oynarım. İnterneti çok kullanırım, ortalama da whatsapp da yazışıyorum fakat wifi yada mobil bağlantım hep açık olmalı gün boyu.

• Aklima nedense zenfone 6 geldi. Ama bataryasını bilmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

Aklima nedense zenfone 6 geldi. Ama bataryasını bilmem.

Hocam 6 inç beni aşar. En fazla 5 düşünüyorum. Zenfone 5 de kamera yönünden pek sağlıklı sonuç vermiyor sanırım, aynı şekilde batarya da.

Teşekkür ederim.
  • Xperia Z cunku wp platformu bana gore cidden sikinti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bboymurat

quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

Aklima nedense zenfone 6 geldi. Ama bataryasını bilmem.

Hocam 6 inç beni aşar. En fazla 5 düşünüyorum. Zenfone 5 de kamera yönünden pek sağlıklı sonuç vermiyor sanırım, aynı şekilde batarya da.

Teşekkür ederim.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam xperia zr modeli vardı. Ona da bi bakın derim

• mursan99 kullanıcısına yanıt
    Uygulama konusu dert değil. Hatta iyi bile olur, sadeliği severim. :)
    Fakat başka dertleri varsa açıklarsan sevinirim. Lumia'yı çekici yapan dediğim gibi öncelikle tasarımı ve kamera kalitesi. Kamerası çok çok iyi diyorlar, Z ile kıyaslama yapar belki ikisini de bilen birisi. Yoksa ben Lumia'ları hiç düşünmemiştim bile fakat hem boyutu, tarzı, fotoğraf kaltiesi, herkeste olmaması ve stabilite konusunda güzel yorumlar alması dikkatimi çekti.
  • BurayaNerdenÜyeOluyoruz kullanıcısına yanıt
    İyi hatırlattınız hocam, ZR de güzel bir tercih olabilir. Z ile aynı fiyattalar. Z bana şekil şemal olarak çok daha güzel geliyor fakat Z ve 925 olmazsa ZR alabilirim. Bu üçü arasında öncelikli seçim yapacağım. Çok teşekkürler.

Bakalım bu üç telefonu kullanan birileri fikir verirse karar verebilirim belki. Ben 2-3 sene telefon değiştirmek istemiyorum ekstrem bir durum olmaz ise.
  • quote:

İyi hatırlattınız hocam, ZR de güzel bir tercih olabilir. Z ile aynı fiyattalar. Z bana şekil şemal olarak çok daha güzel geliyor fakat Z ve 925 olmazsa ZR alabilirim. Bu üçü arasında öncelikli seçim yapacağım. Çok teşekkürler.

Bakalım bu üç telefonu kullanan birileri fikir verirse karar verebilirim belki. Ben 2-3 sene telefon değiştirmek istemiyorum ekstrem bir durum olmaz ise.

http://m.istanbulbilisim.com.tr/lg-d821-nexus-5-beyaz-cep-telefonu-fiyati,116552.html?ref=akakce&source=mobil&v=1.75,3

Nexus 5 te uzun zaman goturur hocam bence.

• bboymurat B kullanıcısına yanıt
    Lumia 925 iyi bir seçim olur. Kamerası Xperia Z'den iyi. Hatta Xperia Z1 ile yarıştıranlar var. Metal kasası da oldukça şık. Yalnız hafıza kartı desteği yok. 32 GB'lık modeli de sadece vodafone'da satılıyor diye biliyorum. Yalnız biraz da kalın bir tasarıma sahip.

Isınma konusuna da gelirsek, piyasada ısınmayan telefon yok. Kim ısınmıyor diyorsa yalan söylüyordur ya da telefon sadece cebinde duruyordur.

Sağlamlık konusunda da Nokia'dan başka markaya güvenilmez zaten.

Pil konusunda da Xperia Z ile oldukça yakınlar. Şuradan Xperia Z ile Lumia 920 pil sürelerini karşılaştırabilirsiniz:http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Kullandığınız uygulamaların Windows Phone mağazasında olup olmadığını şuradan kontrol edebilirsiniz:http://www.windowsphone.com/en-us/store

• Player 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam alakanız için teşekkür ederim öncelikle. Elbette tüm telefonlar şarj ederken, oyun oynarken ısınıyor fakat L935 için eğer araştırma yaparsanız Whatsapp kullanırken bile aşırı ısındığı, 3g ile dolaşıp hele ki video izlerseniz elinizin yandığını söyleyen yorumlar dolu birsürü. Bu yüzden korktum biraz. Siz kullandınız mı acaba?
  • quote:

Hocam alakanız için teşekkür ederim öncelikle. Elbette tüm telefonlar şarj ederken, oyun oynarken ısınıyor fakat L935 için eğer araştırma yaparsanız Whatsapp kullanırken bile aşırı ısındığı, 3g ile dolaşıp hele ki video izlerseniz elinizin yandığını söyleyen yorumlar dolu birsürü. Bu yüzden korktum biraz. Siz kullandınız mı acaba?

925 için şarj olurken bile aşırı ısındığını okumuştum bilginize fakat kamera kalitesi gerçekten çok iyi ayrıca 735 düşünürmüsünüz?
  • Wp onermiyorum yinede zevk sizin.

L925 ile uzun süreli bir deneyimim olmadı. Ancak bu tür ısınma sorunları bugün olup yarın bir güncelleme ile de düzelebilir. Zaten hem 3g'den bağlanıp hem de aynı zamanda video izlemek her telefon için zorlayıcı bir durum. El yakacak kadar bir telefonun ısınması da biraz abartı olur. İzlediğim testlerde en çok ısınan diğer telefon modelleri "lokal olarak" 45 derece felan görmüştü. Bu da "el yakma" demek için biraz abartı olur.

Bahsedilen Whatsapp'daki ısınma da halen devam ediyor mu araştırmak lazım. Gelmiş olan bir Whatsup güncellemesi ile bitmiş de olabilir.
  • @Player 1
    Baya sıkıntılı çıkmış gibi görünüyor cihaz. Hocam 925 de beni çeken kamerası ve tasarımıydı. Onun dışında başka Lumia pek düşünmüyorum. Biraz baktım selfie telefonu falan etiketini görünce zaten direk soğudum. Teşekkürler.

@Harrow35
    Hocam telefon şuana kadar birsürü güncelleme almış. Başlığına da yazdım bakalım, en mantıklısı şuan kullanan arkadaşların yorumlarını beklemek olacak sanırım. Telefon cidden çok hoşuma gitti. Normalde zaten ben Android harici cihazlara pek olumlu bakmıyordum ama Nokia çok çekici. :) Teşekkürler.

Biraz daha araştırayım, o sırada belki bilenler bir şeyler yazar.
    Xperia z alin wp a bulasma sakin

• Sistem wp8 iken bariz şekilde tüm lumialar da aşırı derece ısınma vardı ancak 8.1 güncellemesinden sonra artık o kadar ısınmıyor sosyal medya uygulamaları ufak tefek eksiklikleride olsa gayet stabil çalışıyor tüm gün mobil veri açık forumda dolaşırken çok az ısınma oluyor whatsapp'ta farkına varmıyorum bile 925'in kötü tarafı şarjın az gitmesi ancak 1 günü rahat çıkarır

Edit:Wp bulaşmayın diyenlerin çoğu sistemi kullanmadan yorum yapıyorlar görende sanacak cihaz temel işlevleri yerine getiremiyor eksiklikleri olduğu doğru ancak işe yarar çoğu uygulama mevcut ve çoğuda stabil her gün yeni bir uygulama çıkıyor yada mevcut uygulamalar güncelleme alıyor çok yakında GDR1 ve 2 güncellemeleri gelecek sistem daha iyi olacak ayrıca seneye çıkması beklenen WP10 devrim niteliğinde bir güncelleme olacak ilerleyen yıllarda sadece bir öngörü olarak piyasada ios ve wp kapışması olacak microsoft gibi bir firmanın pes edeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 23 Ekim 2014; 20:17:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Sistem wp8 iken bariz şekilde tüm lumialar da aşırı derece ısınma vardı ancak 8.1 güncellemesinden sonra artık o kadar ısınmıyor sosyal medya uygulamaları ufak tefek eksiklikleride olsa gayet stabil çalışıyor tüm gün mobil veri açık forumda dolaşırken çok az ısınma oluyor whatsapp'ta farkına varmıyorum bile 925'in kötü tarafı şarjın az gitmesi ancak 1 günü rahat çıkarır

Edit:Wp bulaşmayın diyenlerin çoğu sistemi kullanmadan yorum yapıyorlar görende sanacak cihaz temel işlevleri yerine getiremiyor eksiklikleri olduğu doğru ancak işe yarar çoğu uygulama mevcut ve çoğuda stabil her gün yeni bir uygulama çıkıyor yada mevcut uygulamalar güncelleme alıyor çok yakında GDR1 ve 2 güncellemeleri gelecek sistem daha iyi olacak ayrıca seneye çıkması beklenen WP10 devrim niteliğinde bir güncelleme olacak ilerleyen yıllarda sadece bir öngörü olarak piyasada ios ve wp kapışması olacak microsoft gibi bir firmanın pes edeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Bir günü çıkarması zaten kafii hocam. Fazlasında gözümüz yok ama mal gibi de bırakmasın gün içinde. :)

İki telefonu hatta zr yi de dahil edersek 3 telefonu kullanan arkadaşlardan da yorum gelirse pazartesi sipariş vereceğim ona göre. Lumia 925 kamerası ve tasarımıyla hala aklımdan çıkmıyor ama sorunları düşündürücü. Xperia z de tasarım olarak güzel. Zr yi pek istemiyorum açıkçası tarzından dolayı ama bakalım.

Teşekkür ettim vakit ayıran herkese.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.