Şimdi Ara

Bulaşıkların Lekeli Çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 7 yıllık Arçelik bulaşık makinam var 4 proğramlı gri,son iki senedir bunu yapıyordu ama artık çözemiyorum,yardıma ihtiyacım var.

Sorun şu bulaşıklar bembeyaz bir katmanla içinden çıkıyor,daha önceleri temizleme tozu attıktan sonra sıkıntı giderdi artık olmuyor,sirke kullanıyordum onu bırakıp parlatıcıya geçtim ama gene nafile,hanım makineden çıkanları bir de elde yıkamak zorunda kalıyor
    Makinadan çıkıan bulaşıkların insan içine çıkacak hali yok,anlayan arkadaşlar yardım ederse memnun olur,şimdiden teşekkürler.

• Makinede herhangi bir bozukluk olması kuvvetle muhtemel. Servis çagırdınız mı?
  • hayır çağırmadım su tanziki az daha öncelerde de ara ara yapmış ve temizleyici toz ile işi kurtarmıştık,acaba bir yerleri mi tıkandı diye düşünüyorum.
  • Filtrelerde tıkanıklık yoksa, servis cagırmak daha dogru olur sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

hayır çağırmadım su tanziki az daha öncelerde de ara ara yapmış ve temizleyici toz ile işi kurtarmıştık,acaba bir yerleri mi tıkandı diye düşünüyorum.

Hocam ben bu sorun yüzünden makineyi değiştim, bosch'un en üst modellerinden birini aldım... Öncelikle deterjanı değiştirin, ben yeni makinede bile finish kullanınca bulaşıklar lekeli çıkıyor mümkünse fairy kapsüllerden kullanın, makinenin su pervanelerini elinizle söküp temizleyin (bazen oraya tahta kaşık vb parçaları gidebiliyor, temizlik maddesi etkisiz kalabiliyor)..... Eğer bunlar çözüm olmazsa reçine kutusu yada rezistans bozuktur, servis çağırmanız gerekir...
  • Teşekkürler tuzu yeniledim çamaşır suyu döküp en sıcak ayarda çalıştırdım pervanelerede bakarım deterjan olarak pril jel kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıkıntı düzelmişti ama tekrar başladı
  • Sıkıntı servis tarafından çözüldü otomatik tuz ayarı dusukmus bilgi vereyim dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.