Şimdi Ara

Türk futbolunun 13 kabusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galatasaray yenilip Olympiakos kazanınca Yunanistan UEFA sıralamasında Türkiye’yi geçti. İlk 12’ye geri dönemezsek 2015-16 lig şampiyonumuz Şampiyonlar Ligi’ne, kupa şampiyonumuz Avrupa Ligi’ne elemesiz direkt katılım hakkına sahip olmayacak.

Şampiyonlar Ligi maçlarında Galatasaray Borussia Dortmund’a yenilip Olympiakos Juventus’u yenince Türkiye UEFA sıralamasında Yunanistan’a geçildi. Kritik 12’nci basamaktan 13’üncülüğe geriledi.

Bu sezon sonunda oluşacak UEFA sıralaması Avrupa Kupaları’na 2016-17 sezonu katılımını belirleyecek. UEFA, önümüzdeki sezondan itibaren ilk 12’deki ülkelerin kupa şampiyonlarına play-off oynamadan doğrudan Avrupa Ligi gruplarına katılma hakkı verecek. Daha da kritik nokta; 12’den düşmek lig şampiyonunun Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılımının tehlikeye düşmesi demek. Diğer bir deyişle; eğer sezon sonuna kadar takımlarımızın toplayacağı puanlarla sıralamada en az bir basamak tırmanamaz ve ilk 12’de kalamazsak 2015-16 lig şampiyonumuz 2016-17 Şampiyonlar Ligi’ne, kupa ön eleme oynayarak girme durumunda kalabilir. Kupa şampiyonumuz da Avrupa Ligi’ne direkt katılamaz.

Bir önemli ayrıntı da, sıralamada 10-14 arasındaki ülkelerden sadece Çek Cumhuriyeti’nin toplayacağı puanların dörde; Belçika, İsviçre, Yunanistan ve Türkiye’nin puanlarının beşe bölünecek olması... Bunu ülkelerin o sezon Avrupa Kupaları’na kaç takımla katıldıkları belirliyor. Çek Cumhuriyeti, tabloya devam eden sadece bir takımıyla katkıda bulunacağından ciddi bir tehdit gibi durmuyor. Ancak Yunanistan ve Belçika’nın dörder takımı devam ediyor; İsviçre ve Türkiye’nin ise üçer takımı... Bu nedenle Galatasaray ve Trabzonspor’un Belçika temsilcileri Anderlecht ve Lokeren ile, Beşiktaş’ın da Yunanistan temsilcisi Asteras Tripolis ile maçları ve rakiplerini grupta geride bırakmaları büyük önem taşıyor.

UEFA SIRALAMASI
    10.Belçika 31.800
    11.İsviçre 30.575
    12.Yunanistan 29,900
    13.Türkiye 29,800
    14.Çek Cum. 27.875

KAYNAK

• "siz evinizde otururken biz ülkemize puan kazandırıyoruz."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

"siz evinizde otururken biz ülkemize puan kazandırıyoruz."

Valla hocam onu Bursaspor Eskişehirspor gibi ön elemede elenen takımlara soylıyeceksınız.

birde Olimpiakos bu sene eleme oynarak mı gruplara kaldı bilen var mI =
  • ChuckPalahniuk kullanıcısına yanıt
    Kim üzerine alınırsa. Ben bunu tek bir takım için yazmadım.

Hani böbürlenip " biz avrupadayız siz neredesiniz??" diyen tiplere gelsin bu şarkı.
  • quote:

Hani böbürlenip " biz avrupadayız siz neredesiniz??" diyen tiplere gelsin bu şarkı.

Yok ben kime yazdığını anladım zaten. Kim üzerine alınırsa değil :) Boşuna Galatasaraylılara böyle şeyler yazmayın diyorum. Zaten Avrupada ki en başarılı takımımız.

Haa Fenerbahcenın avrupada olmamasından mutlu olanlara yazdıysan anlarım. GS-FB-BJK beraber gitse alabilcekleri muhtemel puanlar tabiki daha cok olurdu ki ne zamandır gerek Bjk nın mali yapısından aldığı cezalar gerek Fenerın aldığı cezalar yüzünden beraber yollayamıyoruz avrupaya
  • Kazanilan puanlarin en sz %70 ini gala almistir avrupaya gidemeyenler bilmiyor galiba bizide kendinize bnzetiyorsunyz kendi ayagimizla batakliga girdik resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkopol kullanıcısına yanıt
    Arkadaş niye direk üzerinize alınıyorsunuz onu anlamıyorum.

Ben tek bir takım belirtmedim. Bunu söyleyen tiplere söylüyorum dedim.

Bursasporlusu
    Gs lisi
    Bjk lisi
    TS lisi

hepsi buna dahil. Böyle böbürlenip atarlanan tipler vardı. Onlara gelsin lafım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Kazanilan puanlarin en sz %70 ini gala almistir avrupaya gidemeyenler bilmiyor galiba bizide kendinize bnzetiyorsunyz kendi ayagimizla batakliga girdik resmen

Türk futbolunun 13 kabusu
  • bugün beşiktaş yener yine 12. oluruz. bu sene beşiktaş tan iyi Türk takımı yok ligte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 seneye kalmaz çeklerde geçer bizi

• quote:

Sen şikeden yargılanırken bak bakalım son 3 senede ne kadar puan kazandırmış o küçümsediğin takım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaLer

quote:

Sen şikeden yargılanırken bak bakalım son 3 senede ne kadar puan kazandırmış o küçümsediğin takım.

biz şikeden yargılanırken gittik Avrupa Liginde yarı final oynadık, tek golle final kaçtı. bunlar puandan sayılmıyor değil mi bak bakalım o sezon kim en çok puan topladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodborne

bugün beşiktaş yener yine 12. oluruz. bu sene beşiktaş tan iyi Türk takımı yok ligte.

Bugün bizim yenmemiz,asteras'ın yenilmesi daha sonra bizim asteras'ı yenmemiz lazım ayrıca ts ve gs'nin de belçika takımları lokeren ve anderlecht'i yenmesi iyi olur.Hem gs her ne kadar kötü olursa olsun grupta 3.lük şansı devam ediyor sadece anderlecht'i yenmesi yeterli olur bunun için,uefa ülke puanı ve avrupa macerasını uzatmak için iyi olur gs adına.
  • Algılamakta zorluk çekenler rica ediyorum yazmasın. Hala tek takım üzerinden gidiyorum diye cevap verenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaLer

quote:

Zaten sorun orada güzel arkadaşım. Şikeden yargılandığımız yıl gitmedik Trabzon gitti. Bu sene biz değil siz gidiyorsunuz. Örnek verdiğim iki sene bir halta yaramadınız. En önemli sene bizim Avrupa Ligi'nde yarı finale, sizin de CL'den çeyrek finale çıktığınız seneydi. Ne kazandırdınız Allah aşkına.. Olympiacos tek başına sırtlıyor Yunanistan'ı.. Bu yıl Beşiktaş'a bel bağladık onlar olmasa Ts ve sizle halimiz harap.

Sürekli yarı final oynayan ya da Avrupa'nun birinci ve ikinci sınıfı takımıymışsınız gibi konuşmuyorsunuz bitiyorum. 3 maçta 9 gol yediniz be. Ortalamaya al maç başı 3 gol yapıyor.

• Sakin olun, sıra düşmemizin Avrupa'da ne yapacağını bilen takımlara hiçbir zararı olmayacaktır. Bundan Bursa gibi 2. lig takımlarına elenen takımlar zarar görecektir.
    Bizim 2. takımımızın ŞL'ye gidememesinin sebebi playoffta şampiyon olamayan takımların torbasında olması. Kim bu takmlar, İngiltere'den genelde Arsenal, İtalya 3.sü, Almanya 4.sü, İspanya 4.sü vs.
    Ama şampiyon takımımız ön eleme oynarsa bu sefer playoffta şampiyon takımlar torbasında olacağız. Burada da şampiyon takımını bile ŞL'ye direk yollayamayacak takımlar olacak. Evet biz de bu takımlardan olacağız ama karşılaşacağımız rakipleri, FB, GS, BJK gibi büyük takımlarımız rahatça geçer.
  • quote:

"siz evinizde otururken biz ülkemize puan kazandırıyoruz."

Evet evinizde otururken 21.980 puan kazandırdık ülkemize...Geçen sezon

ve bu sezon şimdiye kadar. Olympiakos içnde yunanistan liginde

yabancı sınırı yok sanırsam ,yardırıyorlar belli ki ve evlerinde cidden iyi oynuyorlar.
  • Galatasaraya laf edenlere vallahi çok gülüyorum. Galatasaray olmasa 13 değil 15dik farkında olun bunun.
  • ShaLer kullanıcısına yanıt
    1)Adam takım belirtmeden laf etmiş.

2)Tsnin son 3 yılda kazandırdığı puan Fenerin tek sene katılıp yarı finalde yaptığı puana ya anca denk ya da yakındır.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Kazanilan puanlarin en sz %70 ini gala almistir avrupaya gidemeyenler bilmiyor galiba bizide kendinize bnzetiyorsunyz kendi ayagimizla batakliga girdik resmen

sen neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorum

6 yıl avrupaya gidemedğin zaman puanları kim toplamış bir bak sonra gelip laf çarpmaya bak

avrupa maçından sonra oyuncularının ve tdnin açıklamalarını da bir oku
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.