Şimdi Ara

Motorsiklet Terörü ve Mutlu son:) [SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam saat 19:25'te Sarıyer'den Zeytinburnu'na gitmek üzere Maslak - Levent istikametinde dur kalk ve yoğun trafikte ilerliyordum. Opet'e gelmeden Pelit pastane önünde en sağ şeritte iken durmuş bekliyoruz. Hemen arkamda bir motorcu var ve aradan girmeye çalışıyor ama gözü de yemiyor. Ben de önümdeki araç ilerleyince adama yardımcı olmak için biraz sola yanaşarak motorcuya yer açtım.

Motorcu sağımdan geçmek için bir hışımla gaz verdi ve sağ aynama sertçe çarptı ve parçaladı.. Önce durdu ve şöyle bir baktı ve ardından bastı gaza ve kaçtı. Ben de dörtlüleri yakıp öndeki araçlara selektör yaparak biraz ilerledim. Bir ümit opette beni bekler diye düşündüm yada en azından ben yakalarım diye düşünürken.. Adam yoğun trafikte bastı kaçtı..

El yordamı ile yerine taktım, opetteki kamera kayıtlarını inceledim ama kamerada görünmüyordu. Pelitin orada kamera var ancak güvenlik şefi sadece emniyete veririz dedi. Bunun zerine önce en yakındaki Sarıyer ilçe karakoluna ve sonra da ayazağı karakoluna gittim.. ancak yeni yasa gereği ortada yaralama yoksa.. Aracın plakası elimde yoksa.. Kamera görüntülerini istemek için Bakırköy'deki Trafik Sulh mahkemesine başvurmam gerekiyormuş..

Anlayacağınız yapan yaptığı ile kaldı..

Aracın aynası otomatik kapanan tipte ve oldukça pahalı olduğunu düşünüyorum.

Yolda motosiklet sürücülerine her zaman değer verir.. Her zaman yol verirdim.. İnanın artık her gördüğüm motorcuya sadece nefret duyuyorum içimde..

EDIT: GELİŞME VE FOTOLAR AŞAĞIDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 25 Ekim 2014; 23:41:32 >

• Böylelerini trafikten ömür boyu men etmek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanimizin gunden gune kani bozuklasiyor.

Babam 24 yildir ayni sitede oturur guvenlik kamerasi yok otoparkta, 7 ay once birisi geri geri gelirken babamin arabasinin camurluguna vurup gitmis kim oldugunu da bulamadik, komsu komsuya bunu yapiyorsa gerisi bos..

Sozde ev alma komsu al demisler.

Allah daha beterlerinden korusun, gecmis olsun.

• Abi SSler bilgisayarda gözükmüyor.
  • Bugünde biri çarpan aracın sahibini direk öldürmüş kaçmış

• Motosiklete bağlamamak lazım. Bunu yapan her çeşit insan var. Daha geçen gün dobloyla otoparkta arabaya çarpıp kaçan adam utanmadan konusunu açmıştı mesela.
  • Şeref yoksunu insanlar bunu yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı olay benimde başıma geldi. Sağ aynaya vurup geriye katladı "motor", katlanırken de arka kapak fırladı sola doğru uçtu hatta uçarken ön camdan izlediğim anı unutmadım niyeyse

Derken bi baktım kaçıyor düştüm peşine sizin gibi korna falan çalarak. Yakaladım ilerde namussuzu "ulan vuruyosun bi de kaçıyosun" derken aynaya baktı "e kırılmamış işte" dedi ve yine kaçtı. Bu sefer trafiğe takıldım yakalayamadım... Şaka gibi e kırılmamış işte diyor. Ulan sanki mesele kırılması..

İlerde çektim emniyet şeridine yürüme geri gidip kapağı aldım. Epey de yol yapmışım kovalarken. "Yok abi kesin kayboldu döneyim" falan derken bi baktım orda aldım taktım. Giderken yeminle aklımda parası falan yoktu, işin yoksa git uğraş kapak al boyat kurusun falan... Sırf bu yüzden az sövmedim. Ne yüzsüz ahlaksız insanımız var arkadaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kicker -- 23 Ekim 2014; 3:23:05 >

• araç kamerası
    devlet suçlunu yanında...
  • Abi cok geçmiş olsun.

Bende aktif olarak motor kullanıyorum 2 senedir bugüne kadar kimseye zararım olmadı. Bunu yapanlara söylenecek söz yok tabi.

Bende aksine arabalardan çok sıkıntı yaşıyorum. Sıkıştıranlar adam yerine koyup sinyal vermeyenler vs. Vs.

• Motorlarda da suç var biz araba kullanıcılarında da.Hele ki evlere servis yapan yemek dükkanlarını falan saymıyorum bile onlar hepten kasap kullanıyor yetiştireceğiz diyerekten.
  • resimleri göremedim
  • bir zibidi yüzünden güzel tavrınızı değiştirmeyiniz.
    çok geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Dün akşam saat 19:25'te Sarıyer'den Zeytinburnu'na gitmek üzere Maslak - Levent istikametinde dur kalk ve yoğun trafikte ilerliyordum. Opet'e gelmeden Pelit pastane önünde en sağ şeritte iken durmuş bekliyoruz. Hemen arkamda bir motorcu var ve aradan girmeye çalışıyor ama gözü de yemiyor. Ben de önümdeki araç ilerleyince adama yardımcı olmak için biraz sola yanaşarak motorcuya yer açtım.

Motorcu sağımdan geçmek için bir hışımla gaz verdi ve sağ aynama sertçe çarptı ve parçaladı.. Önce durdu ve şöyle bir baktı ve ardından bastı gaza ve kaçtı. Ben de dörtlüleri yakıp öndeki araçlara selektör yaparak biraz ilerledim. Bir ümit opette beni bekler diye düşündüm yada en azından ben yakalarım diye düşünürken.. Adam yoğun trafikte bastı kaçtı..

El yordamı ile yerine taktım, opetteki kamera kayıtlarını inceledim ama kamerada görünmüyordu. Pelitin orada kamera var ancak güvenlik şefi sadece emniyete veririz dedi. Bunun zerine önce en yakındaki Sarıyer ilçe karakoluna ve sonra da ayazağı karakoluna gittim.. ancak yeni yasa gereği ortada yaralama yoksa.. Aracın plakası elimde yoksa.. Kamera görüntülerini istemek için Bakırköy'deki Trafik Sulh mahkemesine başvurmam gerekiyormuş..

Anlayacağınız yapan yaptığı ile kaldı..

Aracın aynası otomatik kapanan tipte ve oldukça pahalı olduğunu düşünüyorum.

Yolda motosiklet sürücülerine her zaman değer verir.. Her zaman yol verirdim.. İnanın artık her gördüğüm motorcuya sadece nefret duyuyorum içimde..

Motorsiklet Terörü ve Mutlu son:) [SS'li] Motorsiklet Terörü ve Mutlu son:) [SS'li]

Hocam geçmiş olsun. Yazık olmuş Picasso'ya.

• Hocam herşeyi anladım da diğer motorculardan niye nefret ettiğini anlamadım.
    Bu arada çok geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 23 Ekim 2014; 10:51:45 >
  • motorcular bizi fark edin diye sürekli konuşuyorlar ama kendilerinin umurumda değil trafik...her yerden çıkıyorlar zırt pırt
  • trafikteki her otomobil sürücüsü ne kadar farklı ise, motorsiklet sürücülerüde farklı karakterdedir.
    ah bu motorcular diye herkesi bir tutmamalı. aynanızı kıran motorcu yanlış bir davranış sergilemiş ve sonrasında kaçmış.
    siz her zaman iyi niyetli olun, 1-2 defa sıkıntı yaşarsınız ama hep karlı ıkarsınız.
  • Geçmiş olsun. Sırf nerden motor önüme atlayacak diye 3 aynayı da sık sık kontrol eder oldum.

• Motor kullanıyorum, aralardan da geçiyorum, kendimi ve başkalarını tehlikeye atıyorum ama buna mecbur hissediyorum kendimi.

Sonuçta araç sürücülerinin oluşturduğu trafikten kurtulmaya çalışıyoruz. Bizim için de daha tehlikeli ama buna mecburuz. Ben sizler gibi o trafiği çekmek istemiyorum, çekmem de. Ben o trafiği çekmemek için arabayı bırakıp motorla gidiyorum. Madem oluşturuyorsunuz o trafiği o zaman bunlara katlanacaksınız. Belki az bir oranınız ön yargılarını yıkıp motor, bisiklet kullanmaya başlasa ayrı bir şeridi motorlara, bisikletlere verirler ama kullanan yok ki.

Çarpıp kaçanlara bir şey diyemiyorum. İnsanlıktan kaçıyorlar haberleri yok. Aynı şekilde motorculara çarpıp kaçan araç sürücüleri de çok oluyor. Sizin adınıza üzüldüm, kötü bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Motor kullanıyorum, aralardan da geçiyorum, kendimi ve başkalarını tehlikeye atıyorum ama buna mecbur hissediyorum kendimi.

Sonuçta araç sürücülerinin oluşturduğu trafikten kurtulmaya çalışıyoruz. Bizim için de daha tehlikeli ama buna mecburuz. Ben sizler gibi o trafiği çekmek istemiyorum, çekmem de. Ben o trafiği çekmemek için arabayı bırakıp motorla gidiyorum. Madem oluşturuyorsunuz o trafiği o zaman bunlara katlanacaksınız. Belki az bir oranınız ön yargılarını yıkıp motor, bisiklet kullanmaya başlasa ayrı bir şeridi motorlara, bisikletlere verirler ama kullanan yok ki.

Çarpıp kaçanlara bir şey diyemiyorum. İnsanlıktan kaçıyorlar haberleri yok. Aynı şekilde motorculara çarpıp kaçan araç sürücüleri de çok oluyor. Sizin adınıza üzüldüm, kötü bir durum.

Türkiye'de motora binmek çok tehlikeli. Kuzenim heves etti scooter aldı, dikkatsiz sürücüler yüzünden farklı zamanlarda 2 bacağıda kırıldı. Toplum olarak motosiklet kullanımına erişmemiz için daha çooook gelişmemiz lazım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.