Şimdi Ara

Android 5.0 Lollipop video inceleme: Yeni özellikleri Nexus 5'te denedik (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
5
Favori
7.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SenTiNeLz

quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

İoscu zavallılar basmış konuyu.neymiş efenim sanal makine kalkarsa 4 kat performans artacakmış kaynak neresi : tabi iki ioscu fanboyumuzun d.tü

Sanal makine olmadan android olamaz teknik olarak imkansız.ayrıca bir yolu bulunup kalkarsa bile en fazla 1.2 katı aşmaz performans artışı.

Konu mobil bir os un guncellemesi gelen yorumlara bakıyorum. Yazılımın y sini bilmeyenler yorum yapıyor. Nerde duyduysa bir sanal makine andoid yavaşlatıyor diyor geçiyor Sanal makine ne ne işe yarar sor hemen google amcasına koşacak. Google da aratmadan ben yazayım. Sanal makine bir tür emulator görevi görür. İşletim sisteminin farklı donanım speclerinde problem çıkmadan çalışmasını sağlar. Ios tek cpu gpu konfgirasyonunu kullandığı için buna gerek duymaz.
    Edit : Imla

Hocam yanlış anlamayın bir şey soracağım, bilmediğimden.

Windowsta nasıl sanal makina olmadan farklı donanımlar çalışıyor. hem universal hem de bireysel driverlar mevcut. Yoksa bile sonradan driver yüklenebiliyor. Bu durum neden androidde olmuyor? Unix altyapısı bunu desteklemiyor olabilir diyeceğima ama bu seferde aklıma linux geliyor. O nasıl farklı donanımlarda sonradan yüklenen driverlarla çalışıyor? Benzer bir durum android için yapılamaz mı? Bir driver ı gğncellemek için tüm kerneli değiştirmek zorunda kalmasak iyi olurdu sanki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• son iki yılın orta üst tellerine gelmeli
    benim s4zoom takozumada. yoksa okoko.(japonca öfkeli)

• Google lolipopu açmış Apple'ı bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Higgins -- 22 Ekim 2014; 16:46:51 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Sen hangi at kafasını yaşıyorsun merak ediyorum kardeş. Android ile İos aynı sistem temeli unix tabanlıdır. biri dalvik ile çalışır diğeri ise unix çekirdeği ile . İos sanal makinesiz nasıl çalışırsa android de çalışır. Teknik olarak imkansız demisin yahu gülüyorum senin gibi zerzavatçılara :D Android çekirdeğini yeniden yazarlar dalvik kalkar ios ile aynı mantık çalışır sistem komut girdileri bile ios ile aynı androidin :İD

5.0'da Dalvik'ten vazgectiler yerine ART geldi hocam bilginiz olsun

• Kim ne derse desin android..

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    ben de olayı aynen sentinelz'in yazdığı gibi biliyordum, bilg mühendisi arkadaşıma da bu yüzden emülator var değil mi diye sorduğumda aynen o da sizin gibi windows nasıl farklı speclerde çalışıyor madem dedi :D

işin aslı spec farklılığı değil uygulama yazmanın daha basit hale getrilmesiymiş. iosda native kodlama oldugu için programlar daha zor yazılıyor ancak daha stabil ve verimli çalışıyormuş
  • Windows phone çok benzemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: SonHayal

quote:

Sen hangi at kafasını yaşıyorsun merak ediyorum kardeş. Android ile İos aynı sistem temeli unix tabanlıdır. biri dalvik ile çalışır diğeri ise unix çekirdeği ile . İos sanal makinesiz nasıl çalışırsa android de çalışır. Teknik olarak imkansız demisin yahu gülüyorum senin gibi zerzavatçılara :D Android çekirdeğini yeniden yazarlar dalvik kalkar ios ile aynı mantık çalışır sistem komut girdileri bile ios ile aynı androidin :İD

Art ne la sanal makinami yine?

• Xperia z ye yada z1 e gelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 22 Ekim 2014; 17:04:34 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil Chuck

G2'ye gelecek mi?

G1 e dahi gelme ihtimali yüksek .. G2 ye kesin gelecek

• imate kullanıcısına yanıt
    wozniak kullanıcısına yanıt
    Android ÇEKİRDEĞİ dalvik veya art üzerinde çalışır benden üstün zekaya sahip olduğunu sanan kardeş.
    Dalvik veya art linux üzerinde çalışır.dalvikin veya artın üstünde android çekirdeği çalışır.android çekirdeğinin üstünde android uygulamaları çalışır.
    Daha çook şey birbirinde çalışıyor zeki kardeş linux ta donanım üzerinde vmlinux(virtual machine linux) kurar öyle çalışır
    Anladınmı üstün zekalı kardeş?
    Android frameworkünü arada bir aracı olmadan anlaştıramassın birbirlerinin dilini bilmezler deyim basit haliyle.
    Bide bilmiş bilmiş yazmaları yokmu beni benden alıyor.

@wozniak çünkü android deki programlama dilinin linux ile alakası yok.android java kodlaması kullanır.(doğrudan linux bağlantılı uygulamalarda vardır, ama uygulamanın arayüz kısmı yine dalvik veya art üzerinde çalışan android frameworkte çalışır. örnek:superuser root iznini vermek için "su" isminde linux uygulaması kullanır ama arayüzü android üzerinde çalışır. ) Classes.dex bunun kanıtıdır.Linux c++ ile kodlanır, gnu üzerinde gcc ile makine diline çevrilir.basitçesi; Birbirinin dilini anlamazlar araya tercüman sokmak lazım ki oda dalvik veya art oluyor.siz bu über mühendis arkadaşlara pek kulak asmayın derim.

Dalvikin veya Artın buradaki yaptıgı tercümanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 22 Ekim 2014; 17:39:35 >

• ios 1 gb androidin 4gb tından iyi diyen arkadaşlar gerçekçi olun lütfen .. 1 gb ram yetmiyor .. hardcore kullanıcılar kendileri söylüyor uygulamaların kendi kendine kapanması gibi sorunları .. apple öyle bir gaz vermiski adamlar 1gb ram i savunuyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Windows phone çok benzemiş

• Nexus 5e ne zaman gelecek ekim dediler gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

quote:

ART çalışma sistemi, uygulama cihaza sadece ilk yüklendiğinde sanal makine tarafından native dile çevrilir, Dalvikte ise her açılışda bu işlem tekrar eder.Bu da daha düşük açılış hızına ve işlemciye ek yük bindirmeye sebep olur.Haliyle bataryaya da süresine olumsuz etki eder.
    Bakalım pratikte ne kadar işe yarayacak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Nexus 5 e ne zamana dağıtılacak beyler şu güncelleme bile yok mu hala güncelleme falan yok ne zaman gelicek bide onu deyiverseydin erdi reyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: feerrroooo

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

quote:

ART çalışma sistemi, uygulama cihaza sadece ilk yüklendiğinde sanal makine tarafından native dile çevrilir, Dalvikte ise her açılışda bu işlem tekrar eder.Bu da daha düşük açılış hızına ve işlemciye ek yük bindirmeye sebep olur.Haliyle bataryaya da süresine olumsuz etki eder.
    Bakalım pratikte ne kadar işe yarayacak..

Anladim hocam. Mesela android de bir uygulama acinca hangi model telefon hangi android surumu olursa olsun basta bos siyah bir ekran geliyor. Ondan sonra uygulama aciliyor. Ios da ise uygulamaya dokundugunuz an buyuyerek gelen animasyonun icinde programin coktan acilmis oldugunu goruyorsunuz.

Verdigin bilgiye gore bu anlattigim uygulama acilma suresinde hizlanma olcak gibi. Ios hizina ulasirsa harika olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Nexus 5e ne zaman gelecek ekim dediler gelmedi

Kardeş daha çıkmadı 5.0 hala deneme aşamasında

• Kullanmadan yorum yapıyorum fakat Android 5.0 arayüzü bir tek bana abartıldığı kadar hoş gelmedi sanırım. 4.x sürümlerindeki Android arayüzü daha hoştu bence, hele o alttaki ikonlar hiç olmamış. Tabii kullanınca alışılır, orası ayrı.
  • ben gerçekten beğendim yeni sürümü

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.