Şimdi Ara

Steam Türk Lirası ve TR/RU/US ve Playstore Fiyat Kıyaslaması!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Steam Türk Lirası ve TR/RU/US ve Playstore Fiyat Kıyaslaması!

Steam artık Türkiye'de yaşayan herkes için sadece Türkçe olmakla kalmadı, Türk Lirası kullanımına ve inanılmaz fiyat değişimlerine de geçti!

Detaylar videoda!

• Çok da inanılmaz olmadığı, bazı oyunlarda dolardan daha fazla bi kurla çevrildiği (Örn. Ubisoft oyunları) söyleniyor.
  • gerçekten helal olsun arkadaşlar korsan indirmeyelim lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Çok da inanılmaz olmadığı, bazı oyunlarda dolardan daha fazla bi kurla çevrildiği (Örn. Ubisoft oyunları) söyleniyor.

Bugün 60 Dolarlık Call of Duty Adwanced Warfare oyununu 99 TL den aldım.1,65 Tl lik kur uygulamış sanki cok uygun bence...
  • Fiyatlar mükemmel.

Ryse 59 TL, Shadow of Mordor ve Alien Isolation 75 TL olmuş.
  • Mesajımın beğenilmemesi de ilginçmiş, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler hesabı

Haber olarak da birçok yerde yayımlandı ve sonrasında okurlardan gelen uyarılarla birçok editör haberlerini bu yönde değiştirdi.

Onu da not olarak ileteyim.

Bazı fiyatların gerçekten iyi olduğu söyleniyor yalnız, ona lafımız yok zaten.
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    Ubisoft, uPlay fiyatları ile aynı yapmış yani EA gibi Türkiye'yi € bölgesinde görüyor. O yüzden fiyatları çok normal.

Ben de kendi platformumda € ile satsam bir ülkeye başka platformda $ ile sattırmazdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assassin2016 kullanıcısına yanıt
    Niye satılmasın, Euro bölgesinde miyiz? Değiliz.

Zamanında bunu Steam de yaptı ve Türk oyuncular "biz AB üyesi değiliz, haliyle Euro kuruna gerek yok, dolar olarak daha avantajlıyız, bize daha ucuz olur, daha çok alışveriş yapılır" dedi ve Steam dolar üzerinden satışa öyle çevirmişti.

Zaten buradaki sıkıntımız, Steam'in sabit bir kur üzerinden TL'ye çevirmemiş olması.
    59 dolar olan oyunun birisi 150 TL, diğeri 89 TL. Niye?

Önceden hepsi dolardı, o zaman Ubisoft efendi Steam üzerinde niye bizden Euro talep etmiyordu? Şimdi mi aklına gelmiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 22 Ekim 2014; 11:42:55 >
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    Steam bize US fiyatı sunduğu için gerek EA gerek Ubisoft oyunları $ olarak geliyordu bu böyleyken dur şunu € olarak koyayım mümkün olamazdı.

Şimdi siz olsanız kendi platformunuzda daha pahalı satıp başka bir platformda daha ucuza satar mısınız ? Olaya oyuncu değil satıcı gözünden bakın.
    Bu Euro olayı tamamen keyfi ve saçmalık. Mesela Crew'da Ubisoft oyunu ve 60$ idi ama şuan 115₺. Watch Dogs 60$ idi ama şuan 160₺. Aynı şekilde AC Unity ve Far Cry 4 ise 180₺. Bunları nasıl açıklayacaksınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Bu Euro olayı tamamen keyfi ve saçmalık. Mesela Crew'da Ubisoft oyunu ve 60$ idi ama şuan 115₺. Watch Dogs 60$ idi ama şuan 160₺. Aynı şekilde AC Unity ve Far Cry 4 ise 180₺. Bunları nasıl açıklayacaksınız?

Crew;http://www.aralgame.com/beta/ubisoft/pc-the-crew

Yine aynı şekilde Watch_Dogs kutulu olarakta 160 civarında.

Ubi bunlarda Aral fiyatına uymuş gibi duruyor, Far Cry 4 ve AC Unity'de ise kendi platformu olan uPlay fiyatlarını vermiş.

Tam olarak belli bir standart yapmamış Ubisoft eski oyunlarının bir kısmı kutulu olanlarla aynı 20 TL. Sanki Aral ile olan anlaşmasına göre fiyat vermişler Steam'e.

Hocam dediğiniz mantıklı rakamlar uyuşuyor ama yine de saçma bir fiyat politikası olduğunu düşünüyorum. Önceden dolar olan birşeyi bunca firma TL'ye uygun bir şekilde çeviriyor Steam'de ama sen gelmiş bunu kafana göre Euro veya başka birşey olarak çeviriyosun saçmalık, kısa zamanda düzenlenmesi gerekiyor bence fiyatların. Üstelik eğer Aral'a göre yapıyorsa Watch Dogs gibi Aral'a özel 72₺ gibi fiyatlarla çıkan oyunları Steam'de de 72₺'ye satmazsa o zaman sorarım ben Ubisofta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız şimdi dikkat ettim, Steam'in TL fiyatlandırmasına geçişle ilgili olarak yaptığı ödeme düzenlemesi çok güzel. Hemen bankaları, Turkcell cüzdanı falan bile eklemişler. Bu anlamda fena şekilde takdir ettim. Yarın öbür gün taksit imkanı falan da gelirse şaşırmam. Öyle bişey olursa Playstore, Aral bilmemne falan hepsi biter herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Hah mesela, ben de bunu demek istiyorum işte.

Ayrıca Origin, Uplay'da Euro üzerinden olan oyun Steam'de dolar üzerindendi. Bazılarında avantaj-dezavantaj oluyordu. Yine oralarda da fiyatlar aynı değildi ki. Hangisi avantajlı diye bakıp almak gerekiyordu.

Burada TL'ye çevirirken sabit bi kur uygulamaları gerekiyordu bence.
    Sanki Steam Türkiye'de ofis açmış, fiyatları da Türk esnafıymışçasına belirlemiş

Ha belki Aral, Playstore bilmemne gibi firmalarla da bi anlaşma yapılmış ve ona göre bir fiyat belirlenmiş olabilir haksız rekabet vb durumları olmasın diye. Veya Steam kendisi bu durumları gözetmiş olabilir. Bazı fiyatlar gerçekten güzel, kendilerince bi denge oluşturmaya çalışmışlar herhalde. Ben anca buna yorabildim. Direk TL olarak ödeme imkanı ve Türk Bankacılık sistemleri ile entegrasyonu bakımından müthiş olmuş, o anlamda haklarını yememek lazım. Başka hiçbir yabancı firma bunu yapmamıştı. Helal diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.