Şimdi Ara

cRPG Önerisi istiyorum >> Click Me..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada belirttiğim gibi böyle tek karakter üzerinden oynanan işte witcher mass effect dark souls vs gibi rpg aksyion hack and slash işte ne derseniz artık.Bunlar yerine Bana şöyle Dragon age tarzı Might&Magic tarzı 4-5-6-7-8 kişikik grupları yönetebileceğim hepsinin ayrı ayrı özellikleri ve skilleri olan bir rpg arıyorum.

Oynamayı düşündüklerim PS:Torment ve NeverWinter Nights 2 bunları neden oynamalıyım yada bunlar dışında başka cRPG önerisinde bulunabilirmisiniz birde oyunu açıklarsanız nedeniyle filan daha cazip gelebilir:D

Ha birde mümkünse biraz zor biliyorum ama 2000den sonra yapılmış olmasını tercih ederim.2000 öncesi has rpg kabul edilsede artık Sayılarla oyun oynamaktan bıktım birazda effect armordu silahdı filan görmek istiyorum yani:D

Fps de olur tpsde Kuş bakışıda her türlü oynarım:D ama crpt (Parti sistemi gruplu) olması kaydı ile:D
    Şimdiden çooook teşekkürler önerdiğiniz her bir oyunu tek tek forumlarında ve youtubeda inceleyeceğimden emin olabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheHiddenCarry -- 22 Ekim 2014; 0:20:10 >

• Unutmadan eğer crpg bulmakta zorlanırsanız Diablo tarzı torchlight 1-2 tarzı kuş bakışı hack&slash aksiyon rpg türleride önerebilirsiniz.Artık nasıl bir açlık varsa üzerimde:D Bütün kış internet olmayacağından dolayı bunun yokluğunu hissetmemem lazım.Evde offline singleplayer MMO tarzında çok kişili bol diyaloglu bol itemli min 50 saatin üzerinde oyunlar lazım banaaaa:D
  • Neleri oynadığını bilmiyorum o yüzden aklıma gelenleri yazıyorum.Bunlar dediğin gibi parti tabanlı oyunlar.
    Blackguards: Türkçe yaması da var, deneme fırsatım olmadı ama parti tabanlı hoş oyun.

Divinity Original Sin: Daha bu sene çıkan, eski rpg'lere en yaklaşan, Larian'ın çok güzel dönüş yaptığı, puanları da çok güzel olan bir rpg.

Wasteland 2: Bu da fallout havasını koklamak isteyenler için yapılmış daha bu ay çıkmış rpgmiz, yorumlar genelde olumlu.

Baldur's Gate 1-2: Klasikler unutulmaz, 1. oynayamadım, 2.yi bitirmiştim harika cidden. Fazla bahsetmeyeyim, babalardan biri zaten. En son enchanted'li yenilenmiş versiyonları çıktı.

Neverwinter Nights 1: Neden 1, çünkü ikinciyi hiç sevemedim. İlk oyununu rpg'ye yeni alıştığım sıralarda oynamıştım ve diyalogları bakımından çok hoşuma gitmişti.Güzel anılar yaşatan bir oyun.İkinci oyunun kendisinden çok ek paketi çok övülüyor.

Shadowrun ve Shadowrun:Dragonfall : Cyber-punk seviyorsan bulunmaz nimet. Frp ve Cyber punk ögelerini bir arada bulabilirsin.

Arcanum of steamworks and magick obscura: Normalde steampunk dönemini sevmem, ama bu oyun öyle bir konumda ki, büyü ile teknolojinin savaşını steampunk döneminde yansıtıyor. Her şeyiyle çok geniş kapsamlı bir oyundur ve vaktinde kıymeti bilinmemişlerden de birisidir ne yazık ki.Zamanında zevkle oynamıştım.Bitirmek nasip olmadı.

Planescape Torment: Bu oyun için, kitap ya da uzun metinler okumaktan sıkılmaman ve okuduğunu anlayabilip hayalinde canlandırabileceğin bir ingilizce gerekiyor.Bunlar varsa da sana her türlü olumlu karşılığını veriyor. Oynanış değil de daha çok hikaye yönüyle şov yapan bir oyun.Bu da baba tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimm -- 21 Ekim 2014; 23:57:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Grimm

Neleri oynadığını bilmiyorum o yüzden aklıma gelenleri yazıyorum.Bunlar dediğin gibi parti tabanlı oyunlar.
    Blackguards: Türkçe yaması da var, deneme fırsatım olmadı ama parti tabanlı hoş oyun.

Divinity Original Sin: Daha bu sene çıkan, eski rpg'lere en yaklaşan, Larian'ın çok güzel dönüş yaptığı, puanları da çok güzel olan bir rpg.

Wasteland 2: Bu da fallout havasını koklamak isteyenler için yapılmış daha bu ay çıkmış rpgmiz, yorumlar genelde olumlu.

Baldur's Gate 1-2: Klasikler unutulmaz, 1. oynayamadım, 2.yi bitirmiştim harika cidden. Fazla bahsetmeyeyim, babalardan biri zaten. En son enchanted'li yenilenmiş versiyonları çıktı.

Neverwinter Nights 1: Neden 1, çünkü ikinciyi hiç sevemedim. İlk oyununu rpg'ye yeni alıştığım sıralarda oynamıştım ve diyalogları bakımından çok hoşuma gitmişti.Güzel anılar yaşatan bir oyun.İkinci oyunun kendisinden çok ek paketi çok övülüyor.

Shadowrun ve Shadowrun:Dragonfall : Cyber-punk seviyorsan bulunmaz nimet. Frp ve Cyber punk ögelerini bir arada bulabilirsin.

Arcanum of steamworks and magick obscura: Normalde steampunk dönemini sevmem, ama bu oyun öyle bir konumda ki, büyü ile teknolojinin savaşını steampunk döneminde yansıtıyor. Her şeyiyle çok geniş kapsamlı bir oyundur ve vaktinde kıymeti bilinmemişlerden de birisidir ne yazık ki.Zamanında zevkle oynamıştım.Bitirmek nasip olmadı.

Planescape Torment: Bu oyun için, kitap ya da uzun metinler okumaktan sıkılmaman ve okuduğunu anlayabilip hayalinde canlandırabileceğin bir ingilizce gerekiyor.Bunlar varsa da sana her türlü olumlu karşılığını veriyor. Oynanış değil de daha çok hikaye yönüyle şov yapan bir oyun.Bu da baba tabii.

Oww çok teşekkürler bu arada haklısın oynadığım oyunları yazmayı unutmuşum
    Original Sin yüklü oynuyorum ama bir türlü hangi 2 li grupla başlasam karar veremediğimden sonrada pişman olmaktan korktuğumdan bir türlü tam olarak başlayamadım.Sürekli yeniden başlıyorum oyuna o yüzden:D

Baldur's gate 2nin enhanced editionunu edinmiştim.Aslında hikaye olarak güzel gidiyordu taaki act 3e kadar:D Ondan sonra bir karıştı görevler birbirine hangisi main hangisi side birbirine girdi üstüne birde act 1-2de takır takır mob keserken 3te aynı itemlerle resmen bütün parti yatıyor.Pek eğlenemedim yani act 3ten sonra ve yarıda bıraktım oyunu.Mundar etmekten korktum.

Wasteland 2 unutmuşum kesinlike oynayacağım bir oyun bir köşeye atalım şunu :D
    Aynı şekilde Neverwinter nights içinde 1 mi 2mi biraz yabancı forumlarda araştırıp ona göre 2sindne birini seçicem
    ShadowRun sürpriz oldu benim için daha önce görmüştüm aha kesin oynucam deyip işten güçten unutmuştum iyi hatırlattın..Onuda atalm bir köşeye elde var 2 oyun şuanlık
    Arcanım of steamworks oyun BG2 gibi onun daha teknolojik hali gibi geldi bana ingilizcem kötü deil ama bazen öyle uzun cümleler kuruolarki anlamakta zorlanıyorum.Bu tür oyunlarda zaten aksyiondan çok diyalog ön planda o yüzden korkuyorum başlamaya mundar etmek istemem oyunu:D

PS:Torment'te aslında çok düşündüm youtubeda bir baktım anam o nasıl diyalogtur Baldur'sgate 2 den bile daha uzun ve karmaşık.Eğer birde ilerde görevler iyicene dallanıp budaklanıyorsa hikayenin ucunu kaçırırsam aksyionda düşük olacağından ruhsuz olarak oynamak zorunda kalırım:D
    Keşke bir türkçe yama filan olaydı Ama bu oyunuda yazalım bir köşeye 3 oldu şuanlık:D Eh fena sayılmaz bende araştırım biraz bakalm bu kışı sıcacık karanlık odamda geceleri rpg oynayarak geçirmek istiyorum

Birde böyle Yüzüklerin efendisi tarzında Fantastik best sellersda olur olmayadabilir.Kitap önerisinde bulunacak varmı? RPglerin yanında Kuru fasulye pilav gibi iyi gider o türler.:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheHiddenCarry -- 22 Ekim 2014; 0:19:13 >

• Kitap da önereyim. Kral Katili Güncesi, ilk iki kitabı çıktı üçüncüsünü merakla bekliyoruz. Bir de Ölüm Kapısı Serisi, 7 kitap.
  • Şu Kral katili güncesi'ni araştıyorum şimdide biri şöyle yazmış çok etkilendim ve paylaşmak istedim seninlede

"uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. trebon kasabasını yakıp kül ettim. felurian'la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. çoğu insanın alındıgından daha küçük bir yaşta üniversite'den atıldım. başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım. benim adım kvothe. belki beni duymuşsunuzdur.

Bu sözden çok etkilendim:D Kesin olarak okuyacağım seriler arasına girdi şimdiden.
  • kotor olabilir. 2002 yılı yapımı sanırım ama tam istediğin gibi. mass effecte benziyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.