Şimdi Ara

ARABA ÖNERİSİ Ne almalıyım ? (Siz büyüklerden tavsiye bekliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar 19 yaşındayım üniversite kazandığım için babam bana araba almayı düşünüyor çok yakında,ama BÜTÇEM BELLİ 35-42 BİN LİRA arası değişir,sizin tavsiyelerinizi bekliyorum genç arabası istiyorum tipi tatmin edicek,dizel düşünüyor babam o yüzden biraz kısıtlanıyo imkanlar,benim araştırdığım arabalar bunlar ya arasından en iyisini yada sizin bildiğiniz daha iyisi varsa görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

Jetta 2010-2011 1.6 TDI
    Golf 6 1.4 TSI
    Astra 1.3 ctdi 90hp
    Citroen C4 1.6 eHDI 2012
    Fiat Bravo 1.6 MJet 120HP
    Yeni i20 1.2 Benzinli 2014

SİZDENDE YENI ARABA TAVSİYESI YORUMLARI YADA DÜŞÜNDÜKLERİMLE İLGİLİ BİLGİ İSTİYORUM

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER HEPİNİZE..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansoylem -- 25 Aralık 2014; 16:10:42 >

• Kolay gelsin hocam.

Ben 19 yaşında üniversitede okurken babamın gönderdiği para ancak Knorr'un hazir çorbalarına yetiyordu. Bir tencere yapip, her öğün bir tabağının içine ekmek atarak bir günü idare ediyordum. Hey gidi gençlik hey, halinize şükredin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Combalac kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir ama ben burda kimseyi asagilamadim yada yanlıs bisey söylemedim zaten,sadece bütcemi söyledim ve araba tavsiyesi bekledim,bende cok iyi bi hayat yasamadım suana kadar ve simdi sans yüzümüze güldü arsamız satıldı tek ogluyum diye oda beni mutlu etmek istedi kimsenin ne olucagı belli değil bende halime sükrediyorum bekledigim cevabi atsaydin sevinirdin yinede tesekkürler

• Fiesta aslında gayet hoş ve genç işi bir araç. Evet hızlanması falan gayet vasat özellikle 70 beygirlik motorlusu 14.9 sn. , 0-100 km hızlanması var. Ama aracı alıp chipletirsen 90 beygire kadar güç alınabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2012-model-hatasiz-boyasiz-ciziksiz-50-000-km-de-ford-fiesta-e5-182048291/detay
  • öncelikle golf veya astra olabilir. dizelde önemli olan aracın bakımı ve kilometresi yüksek olmuyacak..
  • bgs0 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler yorumun icin temiz dizel fiesta bulabilirsek civarda dediklerini dikkate alicam

• ibrahim1976 İ kullanıcısına yanıt
    "dizelde önemli olan aracın bakımı ve kilometresi yüksek olmuyacak.." cümlesindeki aracın bakımı evet doğru ama kilometresi yüksek olmuyacak lafı bir şehir efsanesi kafanıza takmayın dizel zaten çok km yapılması için yapılan bir motor
    Evet en fazla kac bin dizel alinir sizce golf bende begendim

• RUSSHEL R kullanıcısına yanıt
    Sagol yorumun icin aslinda benimde dedigin gibi onceligim bakim yaki temiz bir arac,hangi arabayi onerirsiniz

• bende senin gibi öğrenciyim sizin isteklerinizi anlayabiliyorum, anlattıklarınıza göre sizin için golf en iyisi olucaktır ancak yeni kasa istiyorsanız ondada fiestayı zorlıcaksınız km ye bakarsak 70.000 120.000 arası idealdir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RUSSHEL -- 21 Ekim 2014; 18:06:53 >
  • RUSSHEL R kullanıcısına yanıt
    ben dizelin kilometresinin yüksek olmasın dememdeki kastım yüksek km. aracı yarın satarken kolay kolay müşteri bulamassın..
    anladım .. illa ki alınır zaten sizde kmsine göre fiyat biçersiniz
  • Combalac kullanıcısına yanıt
    Üniversite de hangi bölümde okudunuz?
  • Tek kapi Punto tercih ederdim. @powermoon

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Üniversite de hangi bölümde okudunuz?

İktisat hocam. Bağlantı mı kuracaksıniz?

• vidanj kullanıcısına yanıt

İlla dizel olacaksa 1.3 MultiJet 90HP 6 ileri Dynamic + Skydome olabilir.
    Ya da Corsa Sport 3K 1.3 CDTi 90HP 6 ileri olur.

Genç adamsın vesselam, Punto'yu beğendiysen 1.4 T-Jet Sport al derim.

Ondan da öte 207 Sportium 2011 model ve düşük kilometrede o fiyata bulabilirsin.

ARABA ÖNERİSİ Ne almalıyım ? (Siz büyüklerden tavsiye bekliyorum)

• astra-golf falan c snıfı iyi güzel ama beklediğinden çok yakar. Yakıt masrafı bir yerden sonra koymaya başlar öğrenci adama. (nerden biliyorsun dersen bende öğrenciyim, bana 1.2 benzinli moturun lpg yakıtı bile koyuyordu.)

İlk önerim Dizel b sınıfı araçlar;
    Fiesta-Corsa

İkinci önerim eğer yüksek iç hacim ve büyük araç istiyorsan hafif-ticari araçlar;
    nemo-fiorino
    Bu araçların her yıl muayneye girmesi gerektiği ve hız sınırı düşük olması falan dikkate alınmalı. Ama bir kaç arkadaşımda oldu bu tarz arabalar gayet kullanışlı. Hatta bir tanesi şuanda 2008 5.20 d olmasına rağmen fiorinoya biniyor yakıt koyamadığı için.

üçüncü önerim;
    Mitsubishi Lancer

dördüncü ve son önerim;
    O paraya sıfır ibiza-punto falan alabilirsiniz, 2015 yılı başında elde kalan 2014 modeller için iyi indirim olur hatta 2013 elde kalan marka-model bile olabilir.

Not: önerilerimi önem ve tavsiye sırasına göre yazdım
    Not 2: Fiatın avrupada satılan modelleriyle ilgili sıkıntınız olmasın ama yerli üretim modellerini almayın. İtalyada satılan modeller için;http://www.fiat.it/it/modelli

• 1.si yeni bir teknolojik cihaz cikinca eski versiyonu kullananlarin "filan cihazi kullaniyorum bunu almayi gerek gormuyorum'cular
    2.si universteye giden ogrencinin illa eziyet cekmesini isteyenler, kendi zamaninda cektikleri eziyeti bugunun metropolunde bile cektirmeye calisanlar
    3.su ise adam ehliyet sinavina girip sinavi gecse ama sadece emniyette karti bastirmamis olsa bile "insallah kaza yaparsinda mahkemede surunursun''culer

cidden anlamiyorum derdiniz ne konuya faydali bir yorum yapmaktan bu kadar mi acizsiniz. basin eksiyi umrumda degil. sizin yasadiginiz donemle simdiki donem bir degil. o zamanlar sehirde 1000tane arac vardi gokdelenler bir elin parmagini gecmezdi hadi arabalari yakalip binalari yikalim.

not: bu konudaki bu tarz mesaj yazan arkadasa kesinlikle yuklenmiyorum zira iclerinde en merhametli yazani bu arkadas sadece kendi zamanini anlatmis ve kiymet bilin demis. nice adamlar gorduk universteye giderken 70bin tllik arac tavsiyesi istedi diye baban iflas etsinde alamasin derecesinde haset iceren mesajlari...

• dusau kullanıcısına yanıt
    Valla golf cok istiyorum ya nedense bulabilirsem temizini düsünmeden aldırabilirim,ibiza seceneginide degerlendirdim hosuma gitti 2012 falan bulunabiliyor o fiyata hem yeni arabalar sonucta hemde km az acaba memnun degillermi mesela 2012 ibizami 2006 leonmi desem ?

• powermoon kullanıcısına yanıt
    Dediklerine baktım sagolasin performans olarak iyiyler ama dis gorunus tatmin etmedi cunku benim butceme gore yil biraz geriliyo ve corsa eski kasa cok kotu bence puntoda evl degilse hosuma gitmiyo,sende cok istiyosun diyebilirsin haklisinda ama olmusken en iyisi olsun istiyorum :D peugeot dayimda var cok kullandım ve hic zevk alamadim disi ne kadar iyiyse ici o kadar kötü ve standart.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.