Şimdi Ara

Sıcak içecek otomatı işletmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kafamda böyle bir iş var, makineyi de boğaz'da bir iskeleye koyacağım, yeri filan herşeyi ayarladım ancak makinenin işletmesi hakkında pek bilgim yok, internette de net bir şeyler bulamadım.

2.500 ₺ temiz bir makine buldum, ancak günde ne kadar çay, kahve, şeker vs gider, içine ne kadar malzeme koymak gerekir, ne kadar aralıklarla kontrol edip temizlemek gerekir, vb konularda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını beklemekteyim, çok büyük bir kazanç beklemiyorum ama makina zarar etmesin, biraz harçlık bıraksın kafi benim için, çünkü yeri çok güzel iş yapacak bir yer, bu konuda umudum var, yorumlarınızı esirgemeyin, iyi forumlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşke fikri olan birileri çıksaydı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zabıtayı ikna edip, vergi vermen gerekecektir sanırım.
    elektrikte cabası.

ama fena fikir değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyWizard007 -- 21 Ekim 2014; 16:22:00 >
  • Fikir güzel ama makinanın verdiği çayı kahveyi kimse içmez.Seyyar şekilde çay satabilirsin.
  • Vergisi, izni vs herşey ok, makineyi de iskelede çay satan meşhur bir çaycı abi var, oraya koyacağım, çünkü sadece çay veriyor kendisi ama her gün onlarca kişi kahve vs soruyor, ben de atıcam yanına kahve makinasını, harçlık çıkar diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Fikir güzel ama makinanın verdiği çayı kahveyi kimse içmez.Seyyar şekilde çay satabilirsin.

Sahil kenarlarında işe yarayabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenAnderson

quote:

Fikir güzel ama makinanın verdiği çayı kahveyi kimse içmez.Seyyar şekilde çay satabilirsin.

Makinenin verdiği çay kahve içilmeyecek kadar kötü oluyor.En fazla 1 kere denemek için alan olur.Seyyar bir ocakla satmak çok daha mantıklı , kağıt bardağa verip gidersin.
  • quote:

quote:

quote:

Makinenin verdiği çay kahve içilmeyecek kadar kötü oluyor.En fazla 1 kere denemek için alan olur.Seyyar bir ocakla satmak çok daha mantıklı , kağıt bardağa verip gidersin.

Bardağın altına bir bardak daha koyup da verebilir müşterinin eli yanmasın diye, Starbucks'ta bile yok bu özellik

• quote:

quote:

quote:

Bizim okulda var ben memnunum.Zaten makinenin yaptığı evde 3'ü bir arada yapar gibi döküp üzerine sıcak su ekliyor.

• Askerde acemi birliğinde bu makinelerden vardı
    Sahibi her sabah ciroyu alıp gerekli yüklemeleri yapardı.
    Iyi işlerdi.

• kahve felan koyma sıcak cıkolata ıceceklerı salep vs koy tamamdır
  • Vergisi filan yok deme vergi konusu var bu olayın. İzin filan da alıyorsun ayrıca. Sonra makineler özelliklerine göre fiyatları da değişiyor. Senin bu bulduğun makine kaç bardaklık, kaç çeşit var, su kapasitesi nasıl ? Bunlar önemli konular..

• HOCAM KIŞIN GÜZEL İŞLERDE YAZIN NAPCAKSIN MAKİNAYI BİDE ONUN ŞARJI FLN NASIL OLUYO ? NEYLE ÇALIŞIYO ? E BİDE GECE SERSERİSİ VAR GİDER *İÇLİĞİNE KIRARSA NOLCAK SIKINTI YANİ
  • hocam ben de otomat düşünüyorum. vergisi izni okey demişsin. nerelere gidilip kimler ile konuştuğunuzu paylaşabilir misiniz? istanbulda değilim ;) vergi boyutuna da açıklık getirirseniz sevinirim. aylık mı yıllık mı ne kadar vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinbugra

hocam ben de otomat düşünüyorum. vergisi izni okey demişsin. nerelere gidilip kimler ile konuştuğunuzu paylaşabilir misiniz? istanbulda değilim ;) vergi boyutuna da açıklık getirirseniz sevinirim. aylık mı yıllık mı ne kadar vs...

Hocam tanıdık var benim, sağolsun halletti kendi yöntemleriyle, ben karışmadım bile yani ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kettle gibi çalışsın. Sen plastik bardağa 3ü1 arada, 2si1 arada, sade kahve, latte, espresso, böğürtlen çayı, kuşburnu, ıhlamur, oralet :D ne buldun doldur. Üstüne koy suyu tamamdır. Geliştirmek istersen marketlerden atıştırmalık al 5-10 kuruş kar koy sat.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.