Şimdi Ara

Kapattırdığım adsl hattımı tekrar açtılar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Size başıma gelen ttnet internet iptali hakkında bir rezaleti anlatacağım.
    15 ekim 2014 günü kapatma başvurusu yaptığım internet hattımin iptal başvurusu alındı, cumartesi günü de özellikle belirtmeme rağmen caydirma için müşteri hizmetlerinden aradılar ve muhtemelen suriyeli bir mh yetkilisi, bozuk bir aksan ile ' beyfendi hattınızı neden iptal ettirdiğinizı sorabilir miyim? Dedim tabii : 2 mb hıza 16 mb parası ödemek istemiyorum ve olup olmadık zamanlarda internetin kesilmesinden rahatsızım... Sonra başladı saymaya, ışte beyefendi size 49.90 tl ye telefon ve interneti aynı ücrete vereceğiz... Ben dedim geçti borun pazarı artık 15 km mesafeden resmi olarak kablosuz olarak 16 mb alıyorum.teklifinizle ilgilenmiyorum. Sonrada bana peki efendim aboneliğinizı kapatıyorum size on ay hiçbir ücret ödemeden fikrinizi değiştirmeniz halinde ücretsiz geri dönüş imkanı veriyoruz onaylıyormusunuz? Özellikle sordum beni yükümlülüğe sokarmi bu durum? Daha fazla bir ücret alacak misiniz? Yok efendim öyle birşey yok dedi. Bu gün de gelen bir sms sayın müşterimiz kimlik bilginiz gerekmekte lütfen en kısa sürede email olarak gönderiniz.. Bu durumdan işgillendim ve tekrar mh aradım ve ne duyayim aboneliğim devam etmektey mis mis dondurulmuş, 10 sonra açtırirsam dondurma ücretini ödeyecekmisim. Dedim ben komple kapatmak istiyorum ne yapmam lazım hanımefendi? Dedi tekrar açtırip tekrar iptal başvurusu yapmanız gerekli isterseniz burdan ön ıptal başvurusu yapabiliriz.. Dedim yine telekomami gideceğim hanımefendi? Birşey diyemedi. Yani sadede geleyim, arkadaşlar iptal başvurusu yaptıktan sonra 4440375 den gelen aramaları açmayıniz. Beni kandırdılar sizi de uyarıyorum. Telekom da boşuboşuna yanan zamanıma üzülüyorum. Türk telekom danda ttnetden de Allah Türk halkını muhafaza eylesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ttnet yapar, artı olarak kapatma değil iptal yaptırmalıydınız telefondaki şahıs iptal isteğinizi kapatmaya çevirerek hattı iptal etmemiş. sadece kullanıma kapatmış tam şark kurnazlığı dedikleri şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

Merhaba arkadaşlar,
    15 ekim 2014 günü kapatma başvurusu yaptığım internet hattımin iptal başvurusu alındı, cumartesi günü de özellikle belirtmeme rağmen caydirma için müşteri hizmetlerinden aradılar ve muhtemelen suriyeli bir mh yetkilisi, bozuk bir aksan ile ' beyfendi hattınızı neden iptal ettirdiğinizı sorabilir miyim? Dedim tabii : 2 mb hıza 16 mb parası ödemek istemiyorum ve olup olmadık zamanlarda internetin kesilmesinden rahatsızım... Sonra başladı saymaya, ışte beyefendi size 49.90 tl ye telefon ve interneti aynı ücrete vereceğiz... Ben dedim geçti borun pazarı artık 15 km mesafeden resmi olarak kablosuz olarak 16 mb alıyorum.teklifinizle ilgilenmiyorum. Sonrada bana peki efendim aboneliğinizı kapatıyorum size on ay hiçbir ücret ödemeden fikrinizi değiştirmeniz halinde ücretsiz geri dönüş imkanı veriyoruz onaylıyormusunuz? Özellikle sordum beni yükümlülüğe sokarmi bu durum? Daha fazla bir ücret alacak misiniz? Yok efendim öyle birşey yok dedi. Bu gün de gelen bir sms sayın müşterimiz kimlik bilginiz gerekmekte lütfen en kısa sürede email olarak gönderiniz.. Bu durumdan işgillendim ve tekrar mh aradım ve ne duyayim aboneliğim devam etmektey mis mis dondurulmuş, 10 sonra açtırirsam dondurma ücretini ödeyecekmisim. Dedim ben komple kapatmak istiyorum ne yapmam lazım hanımefendi? Dedi tekrar açtırip tekrar iptal başvurusu yapmanız gerekli isterseniz burdan ön ıptal başvurusu yapabiliriz.. Dedim yine telekomami gideceğim hanımefendi? Birşey diyemedi. Yani sadede geleyim, arkadaşlar iptal başvurusu yaptıktan sonra 4440375 den gelen aramaları açmayıniz. Beni kandırdılar sizi de uyarıyorum. Telekom da boşuboşuna yanan zamanıma üzülüyorum. Türk telekom danda ttnetden de Allah Türk halkını muhafaza eylesin.

quote:

Sonra başladı saymaya, ışte beyefendi size 49.90 tl ye telefon ve interneti aynı ücrete vereceğiz... Ben dedim geçti borun pazarı artık 15 km mesafeden resmi olarak kablosuz olarak 16 mb alıyorum.teklifinizle ilgilenmiyorum. Sonrada bana peki efendim aboneliğinizı kapatıyorum size on ay hiçbir ücret ödemeden fikrinizi değiştirmeniz halinde ücretsiz geri dönüş imkanı veriyoruz onaylıyormusunuz? Özellikle sordum beni yükümlülüğe sokarmi bu durum? Daha fazla bir ücret alacak misiniz? Yok efendim öyle birşey yok dedi.

Burda siz tam olarak anlatmamışsınız istediğinizi ... hayır tamamen iptal edin diyecektiniz , özellikle kırımızı ile belirttiğim yerde hatanız var , kesin ve net konuşmamışsınız

• Bana da 6 aylığına durduralım hizmeti. Siz onay vermedikçe kesinlikle internetiniz açılmaz demişlerdi. İyi ki kabul etmemişim. Israrlı bir şekilde hattımı tamamen kapatın dedim ve kapattılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

Merhaba arkadaşlar,

quote:

Sonra başladı saymaya, ışte beyefendi size 49.90 tl ye telefon ve interneti aynı ücrete vereceğiz... Ben dedim geçti borun pazarı artık 15 km mesafeden resmi olarak kablosuz olarak 16 mb alıyorum.teklifinizle ilgilenmiyorum. Sonrada bana peki efendim aboneliğinizı kapatıyorum size on ay hiçbir ücret ödemeden fikrinizi değiştirmeniz halinde ücretsiz geri dönüş imkanı veriyoruz onaylıyormusunuz? Özellikle sordum beni yükümlülüğe sokarmi bu durum? Daha fazla bir ücret alacak misiniz? Yok efendim öyle birşey yok dedi.

Burda siz tam olarak anlatmamışsınız istediğinizi ... hayır tamamen iptal edin diyecektiniz , özellikle kırımızı ile belirttiğim yerde hatanız var , kesin ve net konuşmamışsınız

Haklısınız hocam, nazik olalım derken hep konuşmayı engelliyorlar zaten. Tekrar müdürlüğe gittim ama, tekrar iptal ettirdim aboneliği, 4440375 dende çağrı gelirse hiç açmıyacağım. Bir hafta içinde hattınız iptal edilecek dedi görevli bakalım.

• iceman_54 kullanıcısına yanıt
    Tam emin değilim ve sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum ama eğer gelen telefonu açmazsanız büyük ihtimal hattınızı açar ve faturalandırmaya devam ederler. Telefonu açıp açık bir şekilde hattınızı tamamen kapattırmak istediğinizi söylemelisiniz.
  • Yazılı başvuru olmadıktan sonra telefonla iptal başvurusu yapıp gelen aramayı cevaplamasanız dahi hattınız kullanıma açılır. Sözleşmelerde yazıyor olması lazım, bir yerlerde görmüştüm bunu. Telefonla ön başvuru alıyorlar, sonrasında yanılmıyorsam 10 gün içinde yazılı olarak başvurmanız gerekiyor. Aksi halde iptal ön başvurunuz işleme alınmıyor.

Her tür abonelikte bu böyledir, sözlü olarak abonelik başlatılabilir ama iptaller yazılı olmak zorundadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Yazılı başvuru olmadıktan sonra telefonla iptal başvurusu yapıp gelen aramayı cevaplamasanız dahi hattınız kullanıma açılır. Sözleşmelerde yazıyor olması lazım, bir yerlerde görmüştüm bunu. Telefonla ön başvuru alıyorlar, sonrasında yanılmıyorsam 10 gün içinde yazılı olarak başvurmanız gerekiyor. Aksi halde iptal ön başvurunuz işleme alınmıyor.

Her tür abonelikte bu böyledir, sözlü olarak abonelik başlatılabilir ama iptaller yazılı olmak zorundadır.

bizi kolay kolay bırakamazsın, seni biraz uğraştıracağız bir başka deyişi yani hocam yazılı iptal başvurusu yaptım, gelen aramadada o halde hattımı tamamen iptal ettirmek istiyorum derim.

• Bundan 8 ay önce sırf ikna indirimi almak için telekom müdürlüğünden iptal başvurusu yaptım eve geldiğimde net kesilmişti, 2 gün netsiz kaldım sonra çağrı merkezinden aradılar bir dünya saydılar kafa şişirmeyin işimi halledin telefonu kapatıcam dedim, taahhütlü kampanyalar önerdiler kesinlikle beni bunlarla kandıramazssınız dedim peki ozaman iptal ediyorum onaylıyormusunuz dedi onaylıyorum dedim. Sonra beyfendi size 6 aylık tahhütsüz indirim sağlayalım dedi bu indirim bitince iptal edin dedi iyi dedim madem öyle gel böyle geçtim kullandım, neyse buda bitti tabi. 1 eylülde gittim müdürlüğe yine iptal başvurusu yaptım fakat 1 harta geçmesine rağmen kimse aramadı telefonuma 2 kez ''size müthüş bir teklifimiz var 4440375'den gelen çağrıyı cevaplayın'' mesajı geldi.

Ve sonradan öğrendimki ikna indrimi alanları hattı iptal ederse birdaha teklif sunmak için aramıyorlarmış, hattı 1 hafta içinde tamamen iptal ediyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 22 Ekim 2014; 7:48:24 >

• Abone ederken 10 dkda telde ediyorlar iptal ederken alma sorun cikariyor alt tarafi aboneligi silcen.

Yazılı yapmış miydiniz, ben o detayı görmemişim herhalde. O zaman haklısınız tabii. Güven olmaz bunlara...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @
    Srcn81
    kullandığınız 6 ay yanınıza kar kalmış işte, bende 9 ay indirim almıştım, tekrar indirim istediğimde taahhüt istediler, yoooook dedim yemez.
    @igorparker
    ne olursa olsun da, değirmenin suyu kesilmesin bunların mantığı hocam..
    @djcool
    aynen bende imzaladığım kağıdı verdiler saklıyorum ne oluuur ne olmaz.
  • gelen çağrıyı cevaplamadığınız taktirde 5 iş gücü işerisinde iptal edilir hattınız. İptal başvurusu yaptığınız tarihte faturanız kesilir. En güzeli aramayı cevaplamayıp 5 iş günü sonrasında iptal edilip edilmediğini sorarsınız. Eğer iptal edilmezse btk ya şikayet edersiniz.
  • Ben de internet hattımı kapattırdım. 3 ay sonra tivibu kapanmamış diye fatura geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam size aynen katılıyorum.
    Peder interneti telekom bayisın denn gidip kapattı.
    Ardından aramışlar hattinizi dondurun sonra beklemeden actirisiniz felan diye babamın da yazın açtırmayan niyeti olduğu için tamam demiş. Hat dondurulması için kimlik bilgilerinin telekoma faxlanmasi gerekmis bunu da soylemediler 11 ekim de babam yeter neden kapatmadilar su interneti felan dedi. Aradı tartıştı hattı tekrar actirdi. Sonra hemen gidip tekrar kapatma başvurusunda bulunda 2 gün önce tamamen ilisigimiz kesildi bakalım bize nasıl nasil fatura çıkaracaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressione -- 29 Ekim 2014; 9:16:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.