Şimdi Ara

Kalorifer Kokusu Neden Olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, bu forumda açtığım ilk konu. klima kapatılıp, fan üflemeye devam ettiğinde gelen kötü kokuyu hepimiz biliriz ve sonradan yavaşça kaybolur.

Fakat benim arabamda bu koku hiç gitmiyor. sizce arabamda mı bir sıkıntı var, yoksa bu koku normal midir? polen filtresiyle falan bir alakası var mıdır? herkese şimdiden teşekkürler.

• polen filtresini çıkartın 1 hafta falan öyle takılın bakalım
  • Klima dezenfekte spreyi var hocam ondan alın sıkın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klimalar uzun süre kullanılmazsa bu kokular daha çok olur. Klimalar kullanılmadığı mevsimlerde dahi bir süre açılıp kullanılmalı, bu arada da camların mümkünse tamamı açılıp havalandırılmalı. Bu işlem yapılırsa yaz - kış bu tür kokular olmaz aracınızda.
  • Polen filtresinin yenilenmesi gerekiyor. Ucuz bişey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RUSSHEL

polen filtresini çıkartın 1 hafta falan öyle takılın bakalım

Polen filtresini çıkarırsanız havadaki toz, klima kanallarında birikecektir.. Bu durumda temizliği daha zor oalcaktır.

Siz polen filtresini değiştirin, ayrıca klima bakım spreyleri var, onlardan kullanın...
  • cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim. bakım km'sini beklemeden gidip polen filtresini değiştireceğim, işe yaramazsa diğer arkadaşın söylediği spreyi deneyeceğim. yine bi işe yaramazsa buraya yazarım. ya aslında ben rahatsız olmuyorum da ailem çok rahatsız oluyor.
    yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • Klima düzeneğinde evaparatörde hava soğutulurken yoğuşan suyun tahliyesi için bir hortum bulunur, eğer orada bir tıkanıklık varsa suyu tam atamıyor olabilir. Biriken ve orada daha uzun süre kalan su da sürekli kötü kokuya neden oluyor olabilir, eğer filtre değişimi ya da temizleyici sprey işe yaramazsa bir kontrol ettirin.

Bende de son zamanlarda vardı kötü koku, detaylı iç temizlik esnasında klimayı da temizlediler gitti. Ama şimdi de kaloriferi sıcak açtığımda başlarda ütü kokusu gibi bir koku geliyor, acayip bir durum
  • Yaz kış arada bi çalıştırmak gerekir der büyükler onuda yapın hocam

• Bizim doğan ın kaloriferi de koku yapıyordu. Motor tarafından fare girmiş ve kalorifer peteğinin orada ölüp kalmıştı. Bulana kadar ölmüştük. Öyle bir şey olmasın
  • Polen filtresinin dandikliğinden.orjinalini alin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.