Şimdi Ara

Beyaz eşyada hangi marka

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
14.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yawaş yawaş çeyiz hazırlıkları yapmaya başlıyorum.Beyaz eşya alıcam.Fakat hangi markayı seçmeliyim karar veremedim.Vestel ürünleri kaliteli gibi geliyor bana.Arçelik diğerlerine göre biraz daha pahalı.Bekoya filan hiç bakmadım.Siemens nasıl ? Bunların dışında bakabileceğim bi marka var mı ? Hangi markayı seçmeliyim....

Tv - Buzdolabı - çamaşır makinesi - Fırın

• ucuza kaçmassan buzdolabı fırın bulaşık arçelik ,
    çamaşır makinesi beko 7 kg lıklardan biri
    tv beko F 472 SXS
    http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8915410200&CS_Category=STANDART_(392)&CS_Catalog=BEKO_TR_2006_10_14
    590 ytl taksitle
    yada
    F 782 VDNX PIP 100HZ
    http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=7855070200&CS_Category=STANDART_(392)&CS_Catalog=BEKO_TR_2006_10_14

taksitle 1300 ytl

arkadaşım sana tavsiye ne aldığını bil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 15 Ekim 2006; 13:53:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: acr

ucuza kaçmassan buzdolabı fırın bulaşık arçelik ,
    çamaşır makinesi beko 7 kg lıklardan biri
    tv beko F 472 SXS
    http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8915410200&CS_Category=STANDART_(392)&CS_Catalog=BEKO_TR_2006_10_14
    590 ytl taksitle
    yada
    F 782 VDNX PIP 100HZ
    http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=7855070200&CS_Category=STANDART_(392)&CS_Catalog=BEKO_TR_2006_10_14

taksitle 1300 ytl

arkadaşım sana tavsiye ne aldığını bil

Arkadaş sakın arçelik falan alma daha yeni makineyi geri verdik yok ödül almışta falanda palavra arçelik hiç bir ürünü kaliteli yapamaz şikayet var sitesine girde bak iyi mallarınıda almanyadan ,korden ithal eder bu kadar vestel ,arçelik,profilo sakın ha benim sülalem yandı şimdi şikayet varden çıkmıyorum oradan sende çıkmada gör

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Burada Bosch veya Siemens al ama Profilo alma denilmiş.Arkadaşlar,birdaha belirteyim.Eski Profilo beyaz eşya artık yok(PEG)profilo artık Bosch ve Siemens'in fabrikalarında bu iki markayla aynı bantta üretiliyor.Bana inanmıyorsanız önce Bosch/Siemens bayisine sonra da Profilo bayisine gidin.Ön panel,kapı vs. gibi parçaların dışında tamamen aynı olduğunu göreceksiniz.Profilo şu an Bosch ve Siemens'in Türkiye için özel ürettiği yerel markası.Mesela İspanya'daki yerel markaları da Balay.Balay ile Profilo'nun tasarımları hemen hemen aynı.Yani Profilo'nun tasarımı ve üretimi tamamen Bosch ve Siemens'e ait.Aralarındaki 100-200 YTL gibi farklar ise marka payından ve 1-2 değişik teknik özellikten kaynaklanıyor.Bence bu üç markayı da karşılaştırın,bütçenize ve göz zevkinize en iyi hitap edenini alın.Fiyat/Performans/Kalite/Teknolojiyi bütün olarak ele alırsanız Türkiye'de en iyi markalar bunlar.
    Wedo,nasıl bir ürün düşündüğünü de belirtirsen sana model de tavsiye edebilirim.(Mesela fiyat,özellik,kapasite,renk vs.)
    Ayrıca Arçelik,Beko,Ariston ve Vestel'den uzak durun.Zira Arçelik ve Beko,Bosch ve Siemens'i Vestel de Arçelik'i taklit eder.Zaten bayiye gidip malzeme kalitesini incelerseniz bana hak verirsiniz.Aslında Electrolux de iyi ama Türkiye'de servis sorunu yaşarsın,ondan tavsiye etmem.

+1
    sana katılıyorum mesela tv de de profilo-siemens-telefunken-saba-philips aynı fabrikada üretiliyolar...

http://www.profilo-telra.com.tr/./televizyonlar.asp

• Ayrıca Arçelik ve Beko'yu sırf yerli malı diye tercih edenler.Aşağıdaki linklere bir göz atmanızı tavsiye ederim:
    http://www.currys.co.uk/martprd/store/cur_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0329209861.1161025984@@@@&BV_EngineID=cccjaddjdmjhdgicflgceggdhhmdgmj.0&page=Product&fm=22&sm=0&tm=undefined&sku=076038&category_oid=-25927

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/7133870100.htm?&productCode=7133870100

Bu birbiriyle aynı olan iki ürünü inceleyin.Biri Arçelik'in kendi sitesinden,biri İngiltere'de satış yapan bir firmadan.Aynı olan bu makina Türkiye'de 950 YTL iken İngilterede 170 Sterlin (500YTL civarı) Neredeyse Türkiye'deki fiyatı İngiltere'dekinin 2 katı.Yorumu size bırakıyorum.Türk firmasıyız diye geçinip kendi yurttaşlarını kazıklıyorlar.Boşuna demiyorum Arçelik,Beko almayın diye,kanıtı burada.Ben sürekli fiyatları,ürünleri takip ediyorum.Beko'nun Türkiye'ye böyle bir kazık attığını görünce şok oldum,siz de bilin istedim.Bir de diğer firmalara bakın,onların ordaki ile buradaki fiyatları arasında öyle fazla bir fark yok,bu da Beko'nun Türkiye'ye kazığını ortaya çıkarıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: selimer

Arkadaslar benim Size Tavsiyem Eğer Çamaşır makinası için yada komple beyaz eşya için Konuşuyor isek
    vestele de arçelik'e de ürün yapan GORENJE firmasini almanizdir

İstanbul harbiyede Showroom'u var ürünleri görüp inceledim gerçekten çok kaliteli

Artık Türkiye piyasasına kendisi giriyormuş ve Çok iddialilar fiyatlari da Arçelik Ayarinda hatta piyasada yeni olduklari için daha da ekonomik ..

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: targu

halkımızı zaten koç gurbu toptan kazıklıyor tofaşla,arçelikle,beko ile demirdöküm ile bıktırdınız artık dandik ürün merakınızla, ya arçelik bir şey üretemez en yakın örnek klima örnegi bunu bilmeyen yok uyumayın arçelik türkiyede daıkını satarken daha ucuza mal etme ve adi ürün kullanmayı teklif etti ama daıkın red etti ve yolları ayrıldı daıkın tebaya geçti arçelik bu sefer apıştı kaldı gitti ispanyadan klima fabrikası satın aldı tekno geri arçelik bunu yapamadı, teknoloji alınır ama kafa olmayınca içine edilir ve bu fabrikayı bir iki mal halka kaktırdıktan sonra kapattı ve hemen LG ile anlaştı onun şimid 5. kalite klimalarını satıyor kimse daıkın ,panasonic,mitsubisihi kadar kaliteli diyemez bu adi mallar kendi yapsın bire bir de göreyim tamamen yerli, öyle grundig ismini almakla olmaz körler sagırla birbirini agılar profiloda grundig fabrikasını satın aldı aldıda ne oldu hiç teknoloji üretecek kafa olmayınca dünyayı satın alsan ne olur buraya yazı yazarken geçmişide araştırın arçeligin bütün kaliteli ürünleri ya whirpool (kurutma makineleri) ya LG ( 8124 SJ-5980) GERİSİ ADİ.
    BİRDE İKİ GERİ FABRİKA (VESTEL-ARÇELİK) UTANMADAN AYNI ÜRÜNÜ AYNI ANDA PİYASAYA SÜRDÜ ŞU 2000 DEVİRLİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ SIEMENSİN ADİ BİR TAKLİDİ BUNLARIN YAPACAGI BU
    Gürcan bey yeni nickiniz hayırlı olsun öncelikle:)Sizi hemen tanıdım.
    2000 devirli çamaşır makinesi konusunda size hak veriyorum.Arçelik en azından kasasını biraz değiştirerek kendine uyarlamış da Vestel "Gorenje"markasının yerine aynen Vestel'i yapıştırarak satıyor.Gerçekten bu kendilerini ve ünlü markaları taklit eden iki markanın piştiye uğraması komik.Bu makine Gorenje'ye aittir ve dediğiniz gibi Siemens'in 1800 devirlik makinesine rakip olmaya çalışsın diye ürettirilmiştir.(Asla olamaz)
    Profilo konusunda size katılmıyorum.Grundig'in fabrikasını satın aldılar ama teknolojiye yatırım yapmadıkları doğru değil.DVD/VCD,uydu alıcı entegre Tv'ler EPG'li tvler hep Profilo tarafından piyasaya sürülmüştür,ve Bek tarafından taklit edilmiştir(bkz. Beko combo TV)Hatta şu anda wireless(kablosuz)plazma ve LCD çıkarmışlar,Almanyadaki fuarlarda yabancı firmalar ile kapışıyorlar.Ürünleri şu an Samsung ile kıyaslanacak düzeyde değil ama yerli bir firma için gayet iyi diye düşünüyorum(Birçok ithal maldan da daha iyi).Müşteri memnuniyeti konusunda da iyiler,bizim uydu alıcımızda bir sorun oldu,giderildi ama giderildiği halde biz memnun kalmadığımız için sağlam malı iade aldılar.Sürekli yeni teknoloji üretiyorlar,birsürü ünlü markaya mal yapıyorlar(örn Philips)(Ayrıca formula yarışları için TV,benzin istasyonlarına özel pompalı yazarkasa,sinema bileti veren yazarkasa gibi özel üretimleri de var.).Ürünleri gayet güzel.Ayrıca Vestel de bu konuda fena değil,şu an gelişma aşamasındalar ama bu iki firmanın ileride Avrupa TV pazarını ellerine geçireceklerinden eminim.Vestel beyaz eşya konusunda felaket ama elektroniklerde ürün geliştirme konusunda iyi.Ayrıca belirteyim,Profilo telra Profilo beyaz eşyadan tamamen ayrı olan bir Türk firmasıdır.Almanya ile bir ilgileri yoktur.

Sayın selimer, sizin bahsettiğiniz 2000 devirli gorenje malı makinenin arçelik marka olanından burada makinecialt isimli arkadaş almıştı ve problemli olduğunu söylüyordu.(bakınız http://forum.donanimhaber.com/m_8967811/tm.htm 3,4,5'inci sayfalar ) Benim çamaşır makinesi alacak olanlara tavsiyem sırasıyla
    1-miele
    2-siemens IQ sersi
    3-siemens, bosch, profilo, electrolux ve whirlpool'dur. iyi günler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.