Şimdi Ara

Gıda Mühendisiyim Sorularınızı Alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
10
Favori
6.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Medya aracılığıyla oluşturulan bilgi kirliliği belki de en çok gıda üzerinde. En azından dh'lileri bilinçlendirmek adına sorularınız varsa dilim döndüğünce cevaplayıp gerçekleri ortaya dökmeye gayret edeceğim.

Gıda Mühendisiyim Sorularınızı Alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizhanH -- 20 Ekim 2014; 21:16:58 >

• hangi üni? hemen iş buldunuz mu? ne kadar alıyorsunuz?
  • no ss no güven
  • Bende sizin gibi dandik bir bölüm de okuyorum ne olacak halimiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tukettigimiz gidalar hakkinda bilinmeyen ya da saklanan neler var?

• Yere düşen gidalari ne yapiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Yere düşen gidalari ne yapiyorsunuz?

3 kere öpüp başına koyup çöpe atarlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu börgırkink mek danılts falan nasıl gıda testini geçiyor?
  • Hergün adıyamanlıdan iki dürüm gömüyorum mecburiyetten ne olur halim genel bi aydınlatsan olur

• Yere düşen kimyasal sıvıları, GDO'lu hıyarları, Dünya dengesinin bozulması için ürettiğiniz böcük ilaçlarını ne yapıyosunuz.

Bişey yapmanıza gerek yok biz istemiyoruz :))))))))))
  • Ooo hocam merhaba benim aşkım olan meslektesiniz umarım seviyorsunuzdur ama benim kadar sevemezsiniz lisede gıda teknolojisi okuyorum hedefim bolu abant izzet baysal isteğim gıda muhendisi olmak 12 13 e yakin teknik gezi yaptım harika bir meslek lisedede 20 saat ders alıyoruz cok sevitorum o mesleği kazanacagim ayrıca alanimda en iyi olmak istiyorum ıngilzcemi gelistirmek istiyorum ayrıca üstün düzeyde office programi kullanabiliyorum hacc uzerinde calismalarim oldu diksiyon kursuna da gittim hadi hayırlısı olsun artık üniversite işsiz kalsam dahj sevdigim istedigim meslek olsun istiyorum peki sizde böyle bir ask ile mi sectiniz?

• Gida konusunda bana da danışabilirsiniz Turkiyede en guvenilir markalar dahi calismalari gorunce hosunuza gitmeyebilir haribo firmasınin istanbul fabrikasi cidden cok kirli örneğin Migros gibi yerlerde paketli ekmek olan dpygun ekmek aynı ekmegi bime ekmecik adi altinda satip 3.75 e satarken bime migrosa 5.75 e satiyor ve saglik acisindan yani titizlik pek yok diyebilirim ekmekler yere dusse bisey olmuyor seri üretim varsa titizlik yoktur mantığı hakim turkiye de ozellikle yerli firmalarda

• Sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

fp kardeşim al sana SS (tabi biraz sansürlü kendimi ifşa edecek değilim)

sypros kardeşim diplomadan okulu çıkarmışsındır zaten. Askerlik nedeniyle işe almıyorlar kasımda askerim inşallah. Dönünce de işim hazırr gibi askerlik engeli var sadece. Avusturalyadan da bir firmayı ayarlamaya çalışıyorum. Çalışmak isteyene her zaman iş var.

KraftMK dandik bir bölümde değilsin. Böyle düşünmene sebep olan ne? Bu mesleği ezmeye çalışıyorlar ama cahilliklerinden. Sen kendini eziklersen bir başkası gelip pohpohlamaz seni. Önce sen inanacaksın sonra herkes.

GAMBIT hocam çok açık uçlu bir soru olmuş bu biraz daha açarsan memnun olurum.

Derin Mavi yerine göre değişiyor

• önemli bi şey yaptığını düşünüyo musun,hayalin bu bölüm müydü yoksa şartlar mı zorunlu kıldı,gıda dan mezun biri nerelerde çalışır bi de son aşağı yukarı piyasada alınan paraları yazar mısın,teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guandistru

Yere düşen kimyasal sıvıları, GDO'lu hıyarları, Dünya dengesinin bozulması için ürettiğiniz böcük ilaçlarını ne yapıyosunuz.

Bişey yapmanıza gerek yok biz istemiyoruz :))))))))))

Kimyasal sıvı? Hocam gıdacıyım kimyacı değil.

GDO bize ilgili değil. Genetikçilere biyologlara sor.

Böcük ilaçlarıda kimya ve ziraatin konusu.
  • gıda okuyan bi tanıdığım içki yaptım demişti yapılabilirmi?? sende yaptın mı ??
  • Patates soyduğunuz doğrumu?

• Jelatin ve emulgatörler hakkında doğru ve tatmin edici bilgiler istiyorum.

• avustralyadaki firmaya nası ulaştın nereden buldun bunu da detaylı anlatabilir misin
  • Ne s yapiyorsun tam olarak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.