Şimdi Ara

Tavsiye bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar üniversite ile ev arası 10 km yolun %80 i düz bol şeritli yol.Okula giderken otobüsü genelde kullanıyorum ama otobüs o kadar dolu oluyor ki durmuyor bazen.Zaten alsada tıkış fıkış gidiyorum.Bütün amacım okula gidip gelmek bide direksiyonumu geliştirmek.Pedere çıtlatsam 5000 civarı çıkarabilirler diye düşünüyorum.Şimdi Üniversiteye giden servis keşfettim 2 liraya götürüyor ama 1 aya kalmaz millet servisi öğrenince oda yalan olma ihtimali var.araba alsam Üniversite bitene kadar sadece kullanırım sonra satarım yani satarken sıkıntısız satabileceğim bişey olması lazım.

Sizce almalı mıyım almalıysam önerileriniz nelerdir?

Edit.:

Bazı Abilerimizin nasihatları doğrultusunda şu güncellemeyi yapıyorum alacağım araba olabildiğince ucuz ve güvenli olsun arabadan iyi anlayan alım satım çok yapmış Abilerim kardeşlerim varsa PM atarlarsa bir iki soru sormak istiyorum. Bunun dışında yorumlarınızı da bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starkan -- 21 Ekim 2014; 19:48:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lada samara
  • Kardeşim
    Benden sana tavsiye , sıkış fıkış (tıkış doğrusu) da olsa öncelikle güvenliğini düşün.
    Otobüs kaza yapsa kurtulursun ama , 5000 lik lada seni kurtarmaz. Tamam sıkıcı olabilir , ama biraz sabret paranı topla güzel birşey al güvenliğini de düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxplosive

Kardeşim
    Benden sana tavsiye , sıkış fıkış (tıkış doğrusu) da olsa öncelikle güvenliğini düşün.
    Otobüs kaza yapsa kurtulursun ama , 5000 lik lada seni kurtarmaz. Tamam sıkıcı olabilir , ama biraz sabret paranı topla güzel birşey al güvenliğini de düşün

Peki hemde güvenli olsun desem ne kadar çıkmam gerekir. Bunu meraktan soruyorum çünkü çok fazla çıkamam

• 5.000 liralik arabayla gidersen olabilecekleri özetleyim

1- Otobüsten çok daha masraflı olur.

2- Arabayla uğraşmaktan, ona üzülüp kafayı takmaktan derse konsantre olamazsin. Çünkü araba hiçbir zaman benzin masrafindan ibaret değildir.

3- Ucuz ve dandik bir araba olacağı için bazi arkadaşlarin arasinda alay konusu olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: starkan

Arkadaslar üniversite ile ev arası 10 km yolun %80 i düz bol şeritli yol.Okula giderken otobüsü genelde kullanıyorum ama otobüs o kadar dolu oluyor ki durmuyor bazen.Zaten alsada tıkış fıkış gidiyorum.Bütün amacım okula gidip gelmek bide direksiyonumu geliştirmek.Pedere çıtlatsam 5000 civarı çıkarabilirler diye düşünüyorum.Şimdi Üniversiteye giden servis keşfettim 2 liraya götürüyor ama 1 aya kalmaz millet servisi öğrenince oda yalan olma ihtimali var.araba alsam Üniversite bitene kadar sadece kullanırım sonra satarım yani satarken sıkıntısız satabileceğim bişey olması lazım.

Sizce almalı mıyım almalıysam önerileriniz nelerdir?

Okul süleyman demirel üniveristesi mi?
  • bende aynı dertten yakınıyordum (eğer sdü ise) anyı durum bende de vardı. motorsiklet veya araba diye düşündüm önce. malum ısparta ayazı, soğuğu meşhur. ben kendime fiat bis aldım.
    sağolsun öğrenci çarpan, öğernci skn ısparta esnafı yüzünden kendi arabamı aldım. İnsaf otobüs 1.75 olur mu. İstanbulda 1.10'a bi ucundan bir ucuna gidiliyor. bursa 1.25. ısparta 1.75
    arabayla gidip gelsen otobuse verdiğin günlük araba (normal kullanımda) gidiş geliş lpg'li samara 5 lira yakar. otobüsle gitsen 3.50 lira. arada 1.50 fark'a bence değer.
    ama birde yanına arkadaş bulursan, oda yakıta ortak olursa ucuza gidersin, yolda sıkılmazsın, otobüs derdine düşmeszsin, bol bol zamanın olur, 20 dakka kalaa yola çıkarsın.. arabaları da seviyorsan bence bi araba Isparta otobüsçüleri yüzünden şart oldu. (Bakımlarını ve sigortasınıda unutma)

• sahin261 kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben istanbuldayım 1.10 yani ama hakikaten araba arızalansa uğraşamam ben ya zaten programım yoğun yolda tehlikeli aslında bende ilk başta motor düşündüm sonra kar kış ayvayı yeriz dedim vazgeçtim bide bizim okul yolunda gizli buzlanma var.atraksiyona gerek yok vazgeçtim yani.Ama içimde hep bir araba aşkı var sahibinden.e bakıyorum hala :)
  • Combalac kullanıcısına yanıt
    aynen abi kesin dalga mevzusu olurum zaten özel üni.

aklımda da şu vardı.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-satilik-164753993/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: starkan

aynen abi kesin dalga mevzusu olurum zaten özel üni.

aklımda da şu vardı.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-satilik-164753993/detay

Esenyurt ise direk kapat ilanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAXSTAR kullanıcısına yanıt
    niye ordakiler çalıntı mı oluyor?

• Ana mesajı güncelledim.

• Ufak ama senin isini görür.ustaya göster.
    Satılık Suzuki Alto Temiz 1992 -http://sahibinden.com/179056541

• mericx M kullanıcısına yanıt
    Park ederken direğe toslasam içinde ezilip ölmem değil mi? fiyat konusunda tam 5000 olsun demedim civarı olsun herkes 5000 lik araba önermiş. beni hiç üzmesin dedim yoksa öyle bir şey bulamazsam almıyacam zaten

• starkan kullanıcısına yanıt
    O zaman kuşlar,samara,favorit,broadway,spring lerden kafana uyanı alacaksın.:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.