Şimdi Ara

yeni konudan devam ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
33
Favori
7.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=99435699

Sabahtan beri oturuyoduk iş geldi biraz çalıştık şimdi patron gitti ben takımları dükkanı pasladım.Ben kalfa maaşı alıyorum ama hem çıraklık hem de kalfalık yapıyorum.Patronla konuşucam ya çırak alsın yada benim maaşına zam yapsın.

edit:ilk parti kurabiyeler pişti 2. Parti pişşin cips falan alıp telefondan güldür güldürü izleyip uyuycam hadi iyi geceler.Bu arada ablamı 3 kere aradım 1 kere mesaj attım cevab vermedi kurabiyeleri onun içn yapmıştım morelimi çok bozdu bu olay

edit2:uyandım biraz kalkıp hazırlanıp işe gidicem

edit3:Dün akşam yaptığım kurabiyelerle kahvaltımı yapıyorum işten izin alabilirsem ablamın yanına gidicem

edit4:işe geldim dükkanı açtım şimdi bilgisayar başındayım patronun gelmesini bekliyorum.Ablamdan haber alamadım hala canım ona sıkkın internetten komik video izliycem biraz

edit5:iş yerindeboş boş oturuyorum ve çok üşüyorum

21\10\2014 12:09

sabah iş yerinde kahvaltı sofrasını kurduk b ağzımıza bi lokma koyamadan
    bi araba girdi içeri kahvaltımızı yaptık arabayı yapmaya başladık bi araba daha girdi içeri zaten hep böyle olur bütün gün boş boş otururuz bi iş gelir sonra millet kapıda kuyruk olur.Birinci arabayı gönderdik ikinci arabanın işi bitmiyor patron uzattıkça uzatıyor işi.Her gelen arabanın hayrına motorunu yıkıyor en çok da buna sinir oluyorum her taraf çamur oluyor bahşiş verende yok.Dayıoğlu aradı o an işim vardı yarım saat sonra ara dedim.Tam dertlerimi anlatcak birini buldum patron rahat bırakmadı.Şimdi takımları topladım yerleri pas pasladım oturuyorum.Arabanın sahibi bi yere gitti gelip arabasını alsın dayıoğlunu arıycam

21\10\2014 15:14

dayımınoğluyla konuştum dertleştik.Beni bitlise çağırdı kafa dağıtmaya 1 haftalığına gel dedi.Çalışmıyo olsam ilk otobüse atlar giderim.Sonra patrondan arabam bozuldu yaptırmaya gidiyom diye izin aldım ablamın yanına gittim kurabiyelerimi verdim çok beğendi.Niye cevab yazmadığını sordum çok yorgunmuş hemen uyumuş.Bundan sonra boş mesaj bile olsa cevap yaz dedim kendimi kötü hissediyorum dedim.Dndüm geri işe geldim.Yolda kendime yemek aldım karnım çok aç yemeğimi yiycem şimdi.

21\10\2014 16:20

patronun arkadaşının arabasına arkadan vurmuşlar sadece tamponda hasar var tapon değişcek.Biz kopartacıymışız gibi biz değiştiriyoruz ayrıca bu kasa transitleri yapmıyoz biz başkasına gönderiyoz.Böyle işlerle uğraşınca sinirleniyoru nedense

21\10\2014 17:40

Bi tane transit geldi.Dlmuş hattından arka lastıkleri yer değiştirdik genelikle dolmuşculardan para çıkmaz ama araç sahibi 5 lira bahşiş verdi.Bu mutl olmama yetti.Keyfim yerine geldi.

21/10/2014 18:37

patron arabasını bi arkadaşına vermiş adam nerde gezdiyse arabayla tavanda bile çamur vardı.Benim patron temizlik hastası zaten arabayı yıkadık şimddi dükkanı kapadım son paramla aarabama yakıt alıp eve gidicem

21/10/2014 19:30

söylemeyi unutmuşum biri dükkandaki süpürgeyi çalmış.Burdan o süpürgeyi alan arkadaşa sesleniyorum inşallah ayağın kayar da o süpürge sapının üstüne düşersin.

21/10/2014 20:24

Evde kimse yok.DoLaptada sebze yemekleri var sadece.Bimden lahmaun aldım şimdi onu pişiriyorum.

21/10/2014 21:46

Yemeğimi yedim.Bİraz müzik dinleyip uyıycam hadi iyi geceler

22/10//2014 07:13

günaydın beyler yyeni uyan dım.Yataktan kalkmaya üşeniyorum

22/10/2014 08:13

arabayla geze geze işe geldim.Evde yiycek bişeyler bulamadım ekmekler küflenmiş.Karnım aç patron ne getirirse onu yiycem artık.

22/10/2014 08:18

az önce youtube de şarkı dinlerken bi filmin fragmınına denk geldim.Filmin adı Unutursam Fısılda 29 ekim'de sinemalardaymış.Filmin fragmanı hoşuma gitti

22/10/2014 10:43

dam Ordu'da orayı vidalatmış ama yolda yerinden çıkmış.Sanayinin girişindeki ilk dükkan biziz adam direk bize geldi.Yan taraftaki kaportacıya yönlendirdim.Kaportacı tampon sökülcek dedi adamda idare etmelik bi şey yap dedi sonra kızdı gitti.Adamın yüzüne söyleyemedim hemen bindi arabaya gitti.Ulan idare etmelik bi işçilik yapsak yine kopucak orası önceki usta yapmış yapıcağını olmamış doğrusunu yapmaya çalılıyoruz yine biz kötü oluyoruz insanları anlamak zor

22/10/2014 12:33 dükkanda boş boş oturuyoruz iş yok.Elektrikler gitti 10dk sonra geri geldi bu arada telefonun sarjı bitmek üzereydi arabanın çakmaklığından şarj ettim biraaaz.Bugün hava çok güzel tam gezmelik.Kaç gündür üşüyodum bugün biraz ısındım.Hava durumuna göre hava yarın dan itibaren 4 gün yağmurlu güneşte durarak ısınmaya çalışıyorumbu havanın tadını çıkarıyorum.Karnım aç adam gibi yemek yiyemedim bi türlü.Bir de sağ ayağımda bi ağrı var kaç gündür sağ topuğuma basamıyodum şimdi de ayak bileğime doğru bi ağrı var.Bu arada ablam mesaj attı sabah kahvaltısını benim kurabiyelerle yapmış.Çok beğenmiş kurabiyelerimi
    22/10/2014 15:02

beyler yine boş boş oturuyorum.Böyle boş zamanlarda ablamın yanına gitmek istiyorum ama patron salmaz.Bizi küs biliyo zaten.Neyse gökyüzüne her bakışımda bi tane uçak görüyorum hatta az önce 5 tane uçak arka arkaya konvoy yaparak geçtiler.Arabadan çok uçak gördüm bugün

22/10/2014 16:07

arabanın tekiyle uğraşırken üstüme yağ döküldü.Nefret ediyorum elbiseme yağ bulaşmasından alttaki atletim de battı.

2210/2014 18:38

bizimkiler hala gelmemiş cebde para yok evdede yemek.Son paramla bimden börek aldım yarın akşam ne yaparım bilmiyom

22/10/2014 22:59

yemeğimi yedi banyomu yaptım yatıyorum şimdi hadi iyi geceler

23/10/2014 08:13

günaydın beyler.İşee geldim dükkanı açtım patron akşam ben gittikten sonra çalışmış takımları topladım şimdi oturuyorum.Sabah kahvaltı yapamadım karnım aç

23/10/2014 20:12

Beyler sabahtan beri boş boş oturuyoduk.Youtubeden cem yılmazın videolarını izliyodum o yüzden buraya yazamadım.Bütün gün iş gelmedi patron bi yerlere gidip geldi.En son transit şanzımanı parçalarıyla geldi.Benim patron transit şanzımanı sökmeyi öğrenen ilk ustalardan.Transitler ilk çıktığında yetkili serviste çalışıyomuş benim staj yaptığım yerde.Fordun fabrikasına bu şanzımanların eğitimine gitmiş.Sanayide kime transit şanzımanı derseniz benim ustayı gösterirler.Neyse benim patron temizlik hastası toplayıp geldiği parçaları mazotla yıkadı yetmedi tiner aldırdı tinerle duruladı oda yetmedi sabunlu suyla yıkadı.Ben bi yandan sövüyorum karnım aç çünkü.İş yok güç yok boş boş otururken babam aradı akşam gel beni al diye.Fırsat geçmiş elime dururmuyum patrondan izin aldım bide 20 lira istedim arabaya yakıt alıcam cebimde para yok adamın parası
    yokmuş 10 lira verdi yan dükkandan 10 lira borç aldım direk ablamın yanına gittim.Orda da para dilendim ama ay sonu olduğu için kimsede para yok ablamla takıldım biraz işi çokdu fazla muhabbet edemedim.Ordan babamları almaya yola çıktım.Yol çalışması vardı.Karşı şeritin 2 şeritini kapatıp yolu oraya vermişler 200 300 metre sonra yol düzeliyo kendi yoluna geçiyosun.Kendi yoluma geçerken sol tarafımda bi kamyonet vardı komyenet hızlı şekilde şerit değiştirince arkasında çimento torbalarından biri yola uçtu tam benim önüme direksiyonu sağa kırıp frene bastım ama duramadım çimentonun üzerinden geçtim.Sonra o kamyonete yetişip kornayla uyardım elimle arka tarafı gösterdim adam teşekkür etti sonra sağa çekip durdu.Benim maceram burda bitmedi ilerde çok keskin bi virajı dönerken gözümün önünde yukardan aşağı bi şey sallandı arabanın dışında yaprak uçuyo sandım baktım gidetek büyüyo arı falan sandım o yusuf yusuf oldum tabi o şey düştü aşağı baktım güneşliğe sıkıştırdığım tükenmez kalem.Rahatlayıp yoluma devam ettim yolda yakıt az olduğu için basmamaya çalıştım ama bi tane ford mondeonun peşine takıldım o bastıkça ben peşinden kökledim gazı sonra adam beni deli sandı yavaşladı.Yokuş aşağı iniyoduk zaten o yavaşlayınca ben gaza geldim gaz pedalına abanınca mermi gibi geçtim yanından.Sağ salim gitceğim yere vardım.Babamların işi bitmmiş hala malzemeleri arabaya yükledim babamları bekledimeye başladım.geri dönüşte 50 lirslık yakıt aldırdım babama.Eğer arabayla gezmessem 2 hafta işe gider gelirm o yakıtla.Araba arıza yapmazsa başka para harcıycak yerim yok sadece bu hafta telefonuma kontör yüklemem gerekiyo paketimin süresidold.Geri kalan parayıda ablama vericem biriktirsin diye bende durursa harcarım o parayı

23/10/2014 21:37

ben yatıyorum beyler bugün hiç çalışmadım ama çok yorulmuşum dinleneyim biraz.Bu arada parçaladığımız bi transit şanzımanının resmini buldumi onu koyyım dedim

24/10/2014 08:28

günaydın beyler.Dün akşam bizimkiler geldiği için güzel bi yemek yemiştim.Bizimkiler gelirken kıymalı pide getirmişler sabah kıymalı pideyle kahvaltımı yaptım.Gezerek dükkana geldim.Yan tarafta lastikçi var arabayı oraya bırakcaktım hala açmamışlar.Ne kadar erken gelirsem geleyim açık olurdu orası normlde arabadanda inemdim gezmeye doyamadım.Nereye gitceğim belirsiz gezmeyebaşladım.Ablamın servis beklediği yere doğru gitmeye başladım.Normalde ablam işe giderken servise binmez iş arkadaşlrı şirket arabasıyla alır onu zaten servis saatinede daha çok vardı ben yine bi umut ordan geçeyim dedim.Baktım ablam orda kenara çektim indim arabadan biraz muhabbet ettim.Ablamın görünce keyfim yerine geldi zaten.Dödüm geri dükkana geldim.Lastikçiye bırakcaktım arabayı ama lastiklerimin değişmesi gerekiyomuş tüm sorun lastiklerimdeymiş.Sıfır lastiğin tanesi 130 lira 4 tane çıkma lastik 150 tl lastik alamadan döndüm geri ama dayımınoğlu bitlise çağırmıştı.Bitlise arabayla gidersem mecbur değiştiricem lastikleri lastikçi senin lastiklerle bakkala bile gitmem dedi.Bitlise gidip gelek için 700-800 lira da yakıt parası koymam gerekiyo kenara

24/10/2014 12:02

geçen gün patronun arabasını tam temizleyememişiz davlumbaz içlerinde çamur kalmış patron komple arabayı yıkattırdı bana bende zaman geçsin diye 2 kere sabunlayıp yıkadım arabayı.Pırıl pırıl oldu araba bagaj kapağında biraz leke kalmış sonra farkettim kimse görmeden bezle sildim orları.İş yok güç yok boş boş otururken dışarda kaza oldu büyük bi gürültü koptu 2 doblo j kafa kafaya birbirine girdi.Biri taksi diğeri dolmuş hattında.Burda hergün kaza olur aynı günde 3 tane kaza oldu.Benim sarı dül dül kaza yapılan yere parkediyorum sürekli korkuyorum biri gelip arabamı pert edicek diye.Her kaza olduğunda dükkandan çıkına kadar kalbim saniyede 1550 kere atmaya başlıyo.O kadar büyük gürültü
    kopuyoki ortada araba kalmadı sanıyorum sonra bakıyorum arabalarda bi şey yok

24/10/2014 17:19

Günler sonra para kazandıracak bir iş geldi.dolmuş hattında bir transtin ön balatalarını değiştik bu arada arabanın sahibi bir yere gitmişti.Beklerken bizim patronun canı sıkılldı arabanın şanzıman arka keçesinde yağ kaçağı vardı onu yaptık.Bugün çok ayakta bekledim o yüzden ayaklarım ağrıyor.Dışarda yağmur yağıyor.ARabama lastik almam gerekiyor.Islak yolda frene bastığımda buzda kayar gibi kayıyor araba.Lastikçiyle konuştum 1 2 ay içinde önlere sıfır lastik alıcam daha sonra param oldukça arkalara da alıcam.Patron az önce çıktı işten gitti bende 18:30 da dükkanı kapatıp gidicem hazır dükkan boşken alem yapıyım biraz.

24/10/2014 20:55

telefondan film izleyip uyuycam birazdan.Karnım aç.Annem patates yemeği yapmış kocaman kemik parçaları atmış yemeğin içine kemiklerin üzrendeki etleri sıyırcakmışız.Açlıktan ölsem bile uğraşmam ben onla sadece patatesleri yedim kalktı sofradan.Otomobil genele konu açtım Bitlis yolu hakkında bilgi almaya çalışıyom.Bi arkadaş bazı bölgelerde arabanda Türk bayrağı olmasın demiş özellikle tunceliyi geçerken araban yolda kalmasın demiş hafiften tırstım.Tofaşteam diye bi forum var arabamla ilgili bi sorun olduğu zaman oraya konu açarım ama akşamdan 6 dan beri siteye giremiyorum.Facebooktan sayfalarına baktım forumu güncellerken bi sorun olmuş tüm forumu silmişler şimdi yedeği yüklemeye çalışıyolarmış.Citizen konumu okuyorsan bi yardım etsen oraya.Hayatımda sevdiğim hangi işi yaparsam hep sıkıntı yaşıyorum.Bu satırları yazarken müzik açmıştım Ahmet Kayanın Adı Yılmaz şarkısı çalmaya başladı.Bu şarkı ablamın en sevdiği şarkıdır ablam geldi aklıma konuşcağımız konu da yok şimdi boş bi mesaj atarsam cevab vermez.Neyse fazla uzattım kalkıp mutfakta yiycek bi şeyler arıycam sonrada yatıcam hadi iyi geceler

25/10/2014 08:17

Günaydın beyler.Sabah evde kahvaltı hazırlayan olmadı.Khvaltı yapamadım.Dışarda yağmur yağıyor yolu uzatarak geldim işe.PAtronnu gelmesini bekliyorum bugün haftalık günü

25/10/2014 12:30

sabah bi transitgeldi bu saate kadar onunla uğraştık.Bakım yaptık,4 fre balata değiştik,sağarka akis keçesini değiştik.Benim patron titiz olubca her söktüğümüz parçayı yıkayıp geri takıyoz bide her yerini kontrol ediyoz doğal olarak iş uzuyor.Sağ ayağım çok kötü üstüne basınca ağrıyor akşam olsada evime gitsem.Eve giderken cips falan alıcam

25/10/2014 17:37 son edit

beyler morelim bozuldu biraz yazmayı ara vericem biraz.Şu hayatta sevdiğim ne varsa hepsini kaybediyorum hep sorun yaşıyorum.Hiç bi şey istediğim gibi olmuyor belki sorun bendedir şükretmesini bilmiyorumdur.Her şey ters gidiyor.26 gün sonra benim doğum günüm kimse hatırlamıycak.Yaşamak zor geliyor bana artık hiç bi şeyden zevk alamıyorum.Hayatımdan 2 gün neler yaşadığımı sizlerle paylaştım.Belki ilerde böyle bi konu vardı deyip gelip konuma bakarsanız o bile beni mutlu eder.Şimdilik yazmaya ara veriyorum bana belli olmaz morelim düzelir 1 saat sonra tekrar yazmaya devam ederim şimdilik görüşürüz hakkınızı helal edin

25/10/2014 20:09

beyler ara vericem demiştim ama dayanamadım kafayı yemek üzereyim birileriyle konuşmam gerekiyor.Çevremde dertleşebilceğim biride yok.Patrondan haftalığımı alınca ablama mesaj attım paramı sana vericem biriktir diye.Önceden böyle yapıyoduk hedef koymuştuk 5 bin lira biriktircektik.Ama ben arabam çok arızalandığı zaman mecbur yaptırmak için ablamda olam paramdan alıyodum dolayısıyla para kalmıyodu.Bugün baştan biriktirmeye başlıycaktım önceden havale yapıyodum parayı ama banka benden ekstra para almaya bailadığı için nakit veriyim dedim.Neyse ablam a mesaj attım oda gerçekten istemiyorum artık ve nedeni yazmış dedi.Benim öz ablam değil manevi ablam staj yaptığım yerden tanışmıştım ve arkadaşlığımız öz abla kardeş boyutlarına gelmişti.Abnem babam boşanma aşamasındayken kafa dağıtmak beni memleketine götürmüştü.Anne babasının evinde kalmıştım o kadar güveniyodu bana.Bu teklifide kendisi yapmıştı.Oda benim gibi sorunlar yaşamış halimden çok iyi anlıyodu.2 3 hafta önce bazı olaylar yaşadık hepsi benim eşşekliğimdiya neyse.Şimdi ailemden korkuyor ailemin ona bulaşmasından korkuyor.Benle iş yapmaktan kaçıyor bu sebebten.Benim hayatta tek değer verdiğim kişiydi.ailem bile anlamazke n bni o çok yardım etmişti.Şimdi böyle yapması beni kahrediyor.Unutmaya çalışıyorumm olmuyor.Karar verdim onu çıkartıcam hayatımdan artık.Facebooktan engelledim son bi kez yanına gidip telefonundan numaramı falan silicem.Şu an ağlamak istiyoru

26/10/2014 11:34
    beyler kafam çok dolu.Ablamın dediklerini düşündükçe üzülüyorum.Diğer yandan evden baskı yapıyolar.Haftalığından 100 lira ver biriktirelim dediler kabul etmedim şimdide her hafta ev masrafları için 50 lira istiyolar.Kafam patlamak üzere düşünemiyorum ne yapcağımıda bilmiyorum.Facebook hesabımı dondurdum.Dh,tofaşteam ve ekşi sözlükte takılcam biraz.Üniversiteye hazırlanmayı düşünüyorum.Meslek seçemiyorum bi türlü polislik istiyodu ama gözlük kullanıyorum ameliyatıda çok para.Beni bitlise çağıran dayımınoğluda polis kazanması çok zor dedi vazgeçirdi beni.Kendi alanım da uzmanlaşıcam.Otomotiv mühendisliği okuycam 230 puanla alan yerler var.Şansımı deniycem sırf şu evden kurtulmak için okıycam.Dershane ortamını sevmiyorum evde tek başıma hazırlancıcam.Şimdş ygs konularını araştırıyorum.

26/10/2014 16:08

bütün gün evdeydim dışarda yağmur yağcak gibiydi o yüzden pek dışarı çıkasımgelmdei.Aslınd her pazar dışrı çıkar internet kafeye gider biraz takılır sonrada biraz yürüyerek şehir turu atar eve giderdim.Evde duramadım bunaldım çıktım dışarı internet kafedeyim şu an.

26/10/2014 19:33

beyler internet kafedeyken evden aradılar kız kardeşimi dershaneden alcakmışın.İnternet cafede bi kaç tane müzik indirdim slow tarzı karadeniz müzikleri dinliyorum bu sıralar.Bu müzikleri dinlerken kendimi uzaklarda bi dağın başında oturmuş elimdeki sıcak çikolatayı yudumlarken düşlüyorum.Güldür güldürün 43. bölümü yayınlanmış onu indirdim.Sabah televizyon izlerken aklıma eskiden trt de yayınlanmış olan 7 numara dizisi geldi.Ekşi sözlükte bu diziyle ilgili replikler okudum bazılrına çok güldüm.Youtubeden o diziyle ilgili bi kaç sahne izledim gükmekten koptum.Dizinin 3. bölümünü indirdim.Kardeşimi almaya giderken bankamatikten kontör yükliyim dedim.Paketimi yenileye bilmek için 25 lira gerekiyor bozuk yoktu 40 lira yatırdım bankaya 25 lirasını telefona gönderdim.10 lirayı geri çektim.Kontör geldi ama telsiz kullanım vergisini hesaba katmamışım.24,25 liram kaldı telefonda.Gittim bi bankamatikten 10 lira daha yükledim ama 10 lira gelmedi onun yerine 50 liralık konuşma hakkı geldi.10 lirayı yüklerken fişte almadım numarayımı yanlış yazdım hatırlamıyorum.Turkcellden kullanım detayına aktım 25 lira yüklenmiş gözüküyo kesilen vergide gözüküyor ama 10 lira gözükmüyor.Kendime söve söve gittim eve 5 liraya kıyıp 30 liralık köntör yükleseydim böyle uğraşmıycaktım.Eve yaklaştıkça sağ ayağımın üstüne basamaz oldum bi dakine kardeşimi al dedik lerinde arabayla gidicem.Bizimkiler komşuya gitti birazdan tekrar bankamatiğe gidip 10 lira daha yükliycem geri dönüştede de cips falan alıcam.Sonra otjrup güldür güldürü izliycem gülmeye ihtiyacım var ve beni bu hayatta güldüren tek şey bu programlar.Yine çok uzattım yazma işini bi aksilik olmassa yarın sabah görüşürüz

27/10/2014 13:12

Beyler çok iş var o yüzdengeç kaldım.sabah güzel başlamıştı güzelce kahvaltımı yaptım.İşe gitmek için arabaya bindim benim sarı düldül nazlandı zar zor çalıştı.Tekleye tekleye çalıştı biraz bekledim düzelir diye düzelmedi yakıtımda vardı başka sorun da gözükmüyodu gazdan ayamı çekmemle istop etti.Bir daha çalışmadı benzine aldım uzun uzun marş bastım yine çalışmadı.Morelim bozuldu cefaksr yol arkadım 4 senedir gıkını çıkarmdan beni sırtında taşıyan yol arkadaşım beni yolda bırakmıştı.Kaputu açtım etrafa bakmaya başladım.Karbüratörün altından damla damla benzin kaçırıyodu daha önceden de aynı şekilde kaçırıyodu ordan ama ben tamir etmiştim orayı.Açıkcası korktum benzinde çalıştırazmazdım bu şekilde eğer tüpde bitimişşe ve gösterge yanlış gösteriyosa ayvayı yemiştim.Ateşleme sistemine bakmaya başladım gece yağmur yağmıştı belki ızlanmış olabilir diye.4. bujini kablosu değişik geldi bana onu değiştireyim dedim.Evde önceki sahibinden kalma buji kabloları vardı ömrünü tamalamışlardı ama ben çöpe atmamıştım onları.Kabloyu değiştirdim araba çalıştı.O sevinçle gazdan ayağımı çektim araba tekrar istop etti.Kablunu bıji tarafındaki ucunu çıkartıp tekrar marş bastım yine çalıştı.Ama bu işte bi gariblik vardı.4. silinidr ateşleme yapmıyodu araba takır takır hiç teklemden çalışyodu.Ben o sevinçle buji kablosunu avuçladım öncekini yerine takıp deniycektim araba hala çalışıyoduu kabloda da yortık varmış kabloyu avuçlamamla fırlatmam bir oldu 15 bin volt eleltirik yedim.Arabaların ateşleme sitemleri eski tip sistemlerde 15-20 bin volt arasında çalışır yeni sonn teknoloji ateşleme sistemlerinde 30-60 bin volt arasında çalışır.Yüksek basınç altındaki hava yakıt karışımını küçük bi kıvılcımla ateşleyemessiniz.Neyse ben kabloyu fırlatınca kablo termostanın üsütne düştü.Termostanın gövdesi alüminyum arabalarda akünün - kutup başı gövdeye bağşanır.Yani elinize bi lamba alıp akünün + ucuna bağlayıp diğer ucuda gövde üzerinde boyasız bi yere değdirince lamba yanar.Ben kabloyu fırlatıca devre tamamlandı kıvılxcımlar çıkmaya başladı.Telaşla arabayı stop ettim her şeyi düzelltim bi şeyy olmaış gibi işe geldim.İş elbiselerimi de arabada unutmuşum yıkanmamışlar.Devamını akşam yazarım silinidir kapağı söktük yoğunuz biraz

28/10/2014 12:34

düm akşam 9 da çıktım işten silindir kapağı sökmüktük.Kapak rektifieyiceden geç geldi arabada dolmuş hattında çalıştığı için yattığı her dakika zarar ediyor.Bu sebeble dün akşam mesai yaptık biraz.Bir de dün yeni çıkan transitlerden geldi 4 fren balata değiştik biraz tipsiz duruyo ama tam benim istediğim araba.Bugün babamın işleri varmış.Sabah işe giderken benle geldi.isteddiği yerde durmadığım için sabah azarımızı yedik.Neyse onu bıraktım işe geldim işe arabayla geldiğim zaman en geç saat 8 de dükkanın önündeolmam gerekiyor yoksa park edicek yer bulunmuyor.Zar zor yer buldum soktum arabayı bi yere.Patronun eniştesi arabasını bizim dükkana bıakmış neen bilmiyorum.sabah arabayı dükkandan çıkartıcaktımdışarıda bi yere park edicektim.Araba Fiat Tipo geri geri gelirken dükkanın ortasındaki kanala düşürüyodum arbayı son anda farkettim.Arabayı ite ite çıakrdım dışarı korktum.Sün akşam ortalığı kirletmiştik biraz etrafı süpürdüm.Sonra da pas pasladım.Şimdi biraz ortalık karıştı babamcanımı sıktı.Babamla patronum arasında kaldım.Canım sıkkın biraz.

29/10/2014 21:41

Beyler kusura baka yın güncelleyemedim konuyu işler yoğundu biraz boş zamanımlarımda buraya yazamıycak kadar yorgundum.Artık günleri karıştırıyorrum.Dün yaşadığım olayı 2 gün önce yaşamış gibi hatırlıyorum.Bu tarz hatalar yapabilrim kusura bakmsyın.Sanırım dündü babam bni çağırmıştı.Patronumu arayıp izin almış eve gidip bana para getirip geri gelicek demiş.Patronun işi yoğundu içerde 2 araba vardı birinin 1 günlük işi vardı ama yinede git dedi.Gitti babamın benle işi uzun biliyorum özel şförlüğünü yapıcaktım.Parayı getirince salmadı be i bekle dedi.Babamı belediye ye götürdüm.Dışarda beklerken patron aradı nerdesin dedi niye bu ksdar uzu sürdü işin dedi.Bende durumu açıkladım patron ben parça almaya gidiyom dükkana gel dedi.Parça almaya 30 dk lık yoöa gidecek dükkanda bekliycek kimse yok.Bende geliyom dedim.Babamı aradım patron çağorıyo dddim kızdı salmadı beni.Ben yine dışarda beklerken patron aradınerdesin dedi yoldayım dedim.Aradan 10 15 dk geçti yine aradı bu sefer açmadı söyliycek yalanım yok.Babamın işi bitmiyor bi türlü bende dükkana geçtim.Fazla uzak ta değildim zaten 10 dk ya geçtim dükkana.İyiki gitmişim 5 dk sonra tekrar pstron aradı.Tamir ettiğimiz arabanın şaşi numarasını istedi.20 dk geçti babam aradı durumu anlattım kızdı kapattı telefonu.O gün zar zor akşam ettim eve geldim.Yemeği yedim sofradan kalkarken durdurdu beni.Ben izin almıştı patronundan niye gitti dedi.İzn alsa patron beni sramaz gel diye ama ben bişey demedim her zaman yaptığı gibi kafamı eğdim halının desenlerini incelemeye başlzdım ağzımı açmadım.Sonra seni sanayiden alıcam ya okıycan yada benim yanımda çalışcan dedi.Ben hiç bi şey demeden kalktım odama gittim.Morelim yerine gelsin diye müzik dinledim biraz.Babam Gerçekten beni çalıştığım yerden alıp zorla kendi yanında çalıştırırsa çok kötü şeyler olur sonum intihara kadar gidebilir.Babam bana düşman gibi davranıyor hata yaptıpım zaman bağıfıp çağırıyor ana avrat küfrediyor para mara verdiğide yok.Bu arada ablam unutmaya çalışıyom dedim ama ablama kızgınlığım geçince tekrar mesaj attım.Arabamla yaşadığım sorunu anlattım cevab yazdı sonradan dayanamadım 4 5 tane mesaj daha attım ama cevab vermedi.Akşam dayanamayıp aradım.Yalandan sana tavşan alıyım mı diye sordum kendisi hayvanları çok sever tavşandan muhabbete başladım sesi çok neşeliydi ablamla konuşunca morelim düzeldi keyfim yerine geldi.Cabnımı sıkan tek şey babam bana kafayı takmış durumda ben her yere giderken fotoğraf makinemle giderim.Babam köylerdeki inşaatlarda çalışır köylerde de fotoğraf çekmek için bol bol malzeme olduğu için çalışırken boş zamanlarda fotoğraf çekerim.Fotoğraf çektiğim için her seferinde azar yiyorum aynı zamanda telefonda konuştuğum için azar yediğim olmuştur.Çektiğim fotoğraflarda herkez tarafından beğenilir.Ama benim severek ve güzel yaptığım hiç bir işi ailem sevmez.Sırf bu yüzden çektiğim çektiğim güzel fotoğrafları bastırp odamdaki yemek masasının üzerine tek tek yapıştırdım üzerinide şeffaf naylon örtülerden örttüm annem her toz alışında görsün eve gelen misafirler fotoğraflarımı görsünler diye.Neyse lafı çok uzattım ben üniversite oju ak istiyorum babamdan kurtulmanı tek yolu bu.Dershane araştırıyorum iş saatlerinede uyan bi dershane bulufsam gidip kaydolucam.Ama tek başıma yapmamam bunu ablama sorucam benle gelirmisin diye.Son yaşadığımız olaydan sonda kabul ettiğini sanmıyorum ama duygu sömürüsü yapıcam biraz.Staj yaptığım yere ablama ziyarete gittiğimde sen oku sana burs ayarlarım diyenler oldu.Burs işini de araştırıcam ordan gelen parayla üniversite okuyabilir miyim.Az önce internette depresyon testi yaptım tdste göre depresyon başlangıç aşamasındaymış bi uzmana gitmem gerekiyomuş.Bir debeyin yorgunluğu diye bi yazıga denk geldim orda yazanlarla benim sorunlarım aynı şeylerdi bol bol ceviz,fındık yiycem bundan sonra.Hadi iyi geceler uykum geldi yatıcam

30/10/2014 08:24

günaydın beyler her zaman ki gibi sabah dükkanı açamaya geldim.Yolda gelirken ablamın servis beklediği yere gittim orda bekliyodu bu sefer hiç durmadım yüzüne bile bakmadan korna çaldım gidebilceğim kadar hızlı geçtim yanından.Bunu neden yaptım bilmiyorum bazen düşünemiyorum böyle bilinçsiz hareketler yapıyorum.Şimdi ddükkandayım en sevdiğim dizi olan Elveda Rumeli dizisinin müziklerini dinliyorum

bu şsarkıyı ne zaman dinlesem ağlıycak gibi oluyorum

30/10\2014 10:57

bugün dükkan çok kalabalık reklamcılar geldi tabela asıcaklar adamlar şehir dışında gelmiiler ve tabelalar yanlış olmuş işleri uzun anlıycanız..Alarmcılar da geldi alarmda taktırıyoruz.Dükkana hırsız girdiği an polisi arıycakcakmış sistem.Yangın alarmı da taktırıyoruz.Dükkanın içinde 9 10 kişi ordan oraya koşturuyor.Bizim çaycının babası rahatsızlanmış gitmiş.2 sokak öteden çay taşıyorum dükkana

30/10/2014 20:14

Beyler daha önceki mesajlarımda yazmıştım arabayı park ettiğim yerde gelip vurucaklar diye sonunda kaorktuğum başıma geldi gwlip vırdular arabama.Kaza şu aşağıdaki fotoğraftaki yerde oldu,.Burda her gün kaza olur her kaza oluşunda benim arabda gitti diye fırlarım dışarım sonunda korktuğum başıma geldi.Benim araba kaza anında fotğraftaki beyaz şahinin olduğı yerdeydi sol tarafımda eski kasa doğan vardı.1 numaralı yerden ford fiesta geliyodu.2 numaralı yerdende transporter geliyodu.Transporter fiestaya vurmammak için sola kırdı direksiyonu hem fiestaya hemde doğana vurdu doğanda gelip benim arabaya vurdu.Ben her zamanki kazaya bakarkeen senin arabaya vurdular deyince kafamdan aşağı kaynar sular döküldü.Koşa koşa gidip arabaya baktım tamda çürüklerin olduğu yerden vurmuş.Göbek atasım geldi resmen.Ne zamandır çürükleri yaptırmayı düşünüyodum bi kutu macun almıştım geçen pazar yağmır yağmasaydı macunlıycaktım.Sabah benim araba başka yerdeydi.Orası boşalınca arabayı oraya alıyım dedim.Arabayı çalıştırdım baktım bizim yan dükkanın sahibi arabasını oraya çekiyor.Beni görünce parketmedi oraya ilk önce sen niyetlenmişsin sen gir dedi.Israr ettim kabul etmedi sokmadı arabasını oraya.Kaza olmadan 5 10 dk önce patronumdan izin alıp gitticektim.Yani çok fırsat geçti elime arabayı ordan almak için ama kader belki izin alıp gitseydim yolda daha büyük kaza yapıcaktım belkide veya yan dükkanın sahibi çekseydi arabasını oraya onun arabası hasar aalıcaktı.Adamın babası hasta acil bi durum olsa arabasız kalacaktı.Neyse lafı çok uzattım yine kaportacıya gittim göstersim arabayı.Yarın trafik şubeye gidicem tutanağı polis tuttu tutanağın örneğini alıcam ve bana çarpan doğanın sahibinin ehliyet fotokopisini alıcam.Araba babamın üstüne araba park halinde olduğu için benim ehliyetimi istemedi polisler tutanakta babamın adı geçti inşallah yarın trafik şubede sıkıntı çıkarmazlar.Bir de kazanın fotoğraflarını ççekmedim ben tutanağı polis tuttuğu için ekspertiz sıkıntı çıkarmaz inşallah

31/10/2014 08:28

Günaydın beyler sabah sabah dükkana geldim.Evden çıkmadan önce banyo yaptım inşallah hasta olmam.Dün akşam evdekilere ne diycem diye düşüne düşüne gittim eve.Evdekile hiç bi şey demediler.Kıyamet yaklaştı harelde.Bugün trafik şubeye gidip işlemleri halledicem.Sonrada arabayı kaportacıya bırakıcam.Hazır işten kaçmışken ablamın yanınada gidicem.Dün dükkana alarm taktırmıştık sabah 20 sn içinde dükkana girip alarmı devreden çıkarmam gerekiyor.Bi nevi sabah sporum akşamda alarmı kurup 20 sn içinde dükkandan çıkmam gerekşyor

arabamın son hali.Tamponu geçen sene geri gelirken vurmuştum Allaha emanet duruyodu bahaneyle oda değişcek.

Dün tabelacılar gelmişti bunu astılar bide dışarıya tabela astılar.Dükkanın içine asmamız için 4 tanede araba resmi verdiler bi resim bi adam boyunda ve bunların hiç biri için para vermedik hepsi castrolun hediyesi

31/10/2014 18:38

Beyler sanah çok yoğunduk araba üstüne araba geldi.Öğleden sonra 2 gibi izin aldım çıktım dükkandan.Arabayı sigortasının yaptırdığımız kişi akrabamız ilk önce onun yanına gittim.Bilgi adlım.Sonra emniyete gittim kaza tutanağını aldım.Ordan direk ablamın yanına gittim.2 saat ablamın yanında takıldım.Muhabbet ettiik dertlerimi anlattim o bana derlerini anlattı içimi boşalttım rahatladım.Hayatta tüm dertlerimi anlatabileceğim,beni sıkılmadan dinliycek tek kişi ablam.Ablamın yanından çıktım benim arabaya çarpan arabanın sahibini buldum ehliyet fotokopisini aldım.Arabamda bi kaç sorun vardı.Şanzıman tarafından zırıltı sesi geliyodu ona baktırdım baskı balata kaçırıyo ginbi geliyodu bana ustaya onada baktırdım.Ne demişler terzi kendi söküğünü dikemez kendi arabamı başka ustalara götürüyorum.Tüm işlerim bitince arabamı yaptırcağım kaportacıya gittim aynı zmanda geçen yaz bir ay çalışmıştım bu kaportacıda ustanın işçiliğini bildiğim için buraya getirdim arabayı.Belgelerimi verdim kaportacıya o dosya açıcak sonra ekspertiz gelip ropar tutacak ondan sonra yapıcaklar arabayı.Dükkana gittim patron dükkanı kapatmış yan dükkanda oturuyor.Dükkanda telefonun şarj aleti vardı girdim onu aldım.Baktım saat daha erken internet kafeye gidiyim film indiriyim dedim.Arabayı park edicek bi yer bulunca internet cafeye geldim güldür güldürün bi kaç bölümünü indiricem.İnternet normalden yyavaş acelem var bi tanesi insim gidicem eve

31/10/2014 21/24

az önce okul arkadaşım aradı.Arabanın kaza fotoğraflarını faceye atmıştım onları görmüş.Baya Makara yaptık birbirimizle.Günlerdir böyle gülmemiştim ya telefonu kapatasım gelmedi.Keşke her günüm böyle olsa ablamla konuştum rahatladım sonra arkadaşımla konuşmak çok iyi geldi.Birde facebook hesabımı dondurmuştum bügün tekrar açtım başka bi arkadaşım nerelerdesin diye mesaj attı.Beni merak edenler de varmış şaşırdım.Ablamı facebooktan engellemiştim tekrar arkadaş olarak ekledim.Facebook ta akraba kısmına annem olarak ekledim görünce çok sevindi.Onun profilinde de oğul yazıyor.Keşke ablam ,öz ablam olsa veya annem.Arkamda Onun gibi beni destekleyen biri olsaydı belki şu an sanayi köşelerinde sürünmezdim.

1/11/2014 08:07

Beyler sabah evden erken çıktım.Tabletime güncelleme gelmiş.1 senedir bu gncellemyi bekliyordum.Güncellemyi yapmak için işe erken geldim.iş yerinde sınırsızz internet,wifi ve bilgisayar var.Ama bende bu şans varken yaşamam hata.yağmur yağıyodu iş yerine 50 60 metre kala hızlıca derin bi su birikintisine girdim araba bi kaç metre gitti stop etti çalışmadı bi daha.Etrafta kimsede yok arabayı tek başıma ite ite dükkna geldim.ETraftan bi kaç kişinin yardımıyla dükkana soktum arbayı.Biraaz ıslanan distribütöre,ateşeme bobinine ve bujilere hava vurdum çalıştı araba.Tam geldim bilgisayarın başına kuruldum içeri bi araba girdi.aAdama patron yok dedim adamda patronumu aradı patronunda geliyom bekle dedi.Siz olsanız ne yaparsınız şimdi.Samsung kies de 2 saattir yükenmiyor.Sinirlerim alt üst oldu sabah sabah.

2/11/2014 19:10

herkese iyiy akşamlar.Mobilden konuyu güncellemk zor oluyor eriniyorum.O yüzden sürekli yazamıyorum.Dün çöpleri atmaya gidince çöpte pas pas buldum sapa sağlam şeyi çöpe atmışlar.Ablamın çalışırken ayakları üşüyomuş.Ayağının altına koyacak bir şeey arıyordu.Dün gittiğimde çöpten bulduğu bi plastik parçasını kopymuş ayağının altına.Bu paspası ablama götüriyim dedim.Paspası bi güzel yıkadım Whatshapp dan pas pasın resmini ablama gönderdim.Sana getiriyim mi dedim.Oda getirme dedi.Ben çok fazla yanına gdip geldiğim için orda çalışanlardan biri beni oranın müdürüne ispiyon etmiş.Orda herkesi tanıyorum.Herkeste beni tanıyor kimin yaptığını biliyorum ama neyse.Müdür ablamı sorguaya çekmiş niye geliyor bi daha odana alma demiş.Bende sanayi de çalıştığım için iş çeviriyoz sanıyolar.Ablam böyle diyince ben yine yıkıldım.Beni hayata bağlayan tek kişiydi ablam.Mesajlarımda cevab vermiyor biliyorum işi çok yoğun tuvalete bile gidemiyor ama ben yine üzülüyorum bana kızgın sanıyorum..Mecbur yapıcak bi şeyim yok 1 2 ay uğramıycağım yanına.Dün çok üşüdüm akşam dayanamayıp arabayı çalıştırıp arabada ısınmaya çalıştım.Yarım saat arabanın içinde oturdum ısındım.Arabayı dükkana alayım şanzıman ve difransiyel yağlarını kontrol edeyim dedim.Ben arabada otururken içeri araba girmiş.4 fren baltası değişcek.Değiştirdik kaputu bi açtık hep çamur içinde benim patron dayanamadı motoru yıkadı.Araba gidince kapattık dükkanı.Haftalığımı aldım sabah erkenden gelen arabanın sahibi bahşiş bırakmış bana adama çok sövmüştüm hatta arabanın km siyle oynanmış garantisi devam etsin diye.Plakayı fordun gerekli mevkilerine ilettim.İşten çıkınca arabaya gaz aldım ruh halime uygun bir müzik açıp arabayla dolaştım kafa dağıttım ordan eve gittim.Sabah evdekiler erken kalktı.Arabayla bi yerlere internetten bi kaç yerebaktım bu sırada babam çağırdı su almaya gitcez dedi.ÇEşmeden akan su kokuyor bizde yakındaki bi köye gidip topraktan çıkan suyu şişelere doldurup geliyoruz.Arabayla gezme hayalim yattı.Bizim odanın lambası bozuktu ne zamandır yap diye söyleniyodu annem.Pense falan arabadaydı arabanın teybinde sorun vardı ilk önce onu yapıyım dedim.ARabda uğraştıktan sonra eve geldim babam lambayı yapmış bende döndüm geri arabada müzik dinlmeye gittim.Bu sırada televizyon çekmiyomuş babam çatıya çıkıp onu yapıyomuş kardeşimide almış.Annem beni çağırdı bi ton laf söyledi kardeşimi dersi varmış ben babam yardım atmiyomuşum arbada oturuymuşum.Evden de kovulmam yakındır.Neyse kardeşimi dershaneye bıraktım arabayla havada çok soğuk.Su almaya gittik.Arakadaşım aradı sanayiye çağırdı geliyom dedim.Sanayiye gittim arakadaşlarla buluştum arabların fotoğraflarını çektik dağıldık.Ben internet kafeye gittim.Bu sırada babam aradı nerdesin dedi bağırıp çağırmaya başladı eve çağırdı.Sinirle kaltım Cüzdanımıda arbada unutmuşum internet cafedeki adma sorun çıkarmadı allahtan koşa koşa arabaya gidip arabayla cafeye gittim hesabı ödedim.Sinirle eve çıktım bir şey derseler artık patlıycaktım.Adama doğruyu söylüyorum yine de yalancı diyorlar bağırıyolar.EVe gttim geçtim odama babamın çaırmasın bekledim ama çağırmadı çağırsaydı çok fena patlıycaktım.Annem yan odaya geçti ağlamaya başladı.Bizim ev böyle işte sürekli kavga var.KArdeşi almaya gittim arabayla.Dershanin önüne çektim arabayı.Millet dağılmaya başlayınca arabayı çalıştırayım dedim çalışmadı.MArş bastım bastım çalışmadı.Sonunda cefakar yol arkadaşım ablamdan sonra tek kıymaetli arkadaşım arabamda beni yolda bırakmıştı.Etrafta herkesa bize bakıyordu.Bi şekilde benzinde çalıştırdım.Sonra tüpe aldım sorunsuz çalıştı.Anayola girib 15 20 metre gidinc etekrar stop etti.Arızanın nerde olduğunu biliyrorum 30 cm lik bi kablo bulup akünün artı kutbundan tüpün kesicisine akım versem düzlicek araba.O an kablo bulamadım.Trafiğin ortasında benzinde çalışşın diye dua ederek tekrar marşa bastım.Motorda benzin kaçağı vardı ondan korkuyodum.Depoda ki benzin bitmek üzereydi eve gitmez diye düşündüm ama yolda yapıcak bi şeyim yoktu eve kadar gittim öyle.Eve önünde kablo çekip tüpde çalıştırdım arabayı kabloyu çıkartıp tekrar marş bastım sorunsuz çalıştı araba.Stop edip tekrar çalıştırsım yine sıkıntı yoktu.Söve söve eve gittim yemek yedim sonra dışarı çıkıp yürüye yürüye internet kafeeye geldim

Dün dönercide siparişleri beklerken çaldı bu şarkı başa sarıp sarıp dinliyorum sürekli

03/11/2014 08:27

günaydın beyler.Sabah sıcak yatağımdan kalkmak biraz zor oldu.Dışarısı çok soğuktu.Arabaya gidene kadar parmaklarım ucu dondu.Arabam sıkıntısız çalıştı.İlk önce ustama götürdüm fikrini almak için.Arızanın tüpün kesicilerinde olduğundan emin olunca tüpcüye gittim.Derdimi tüpcüye anlattım.Kesicilere akım yetersiz geldiği için çalışmıyomuş elektrikçiye gididp röle çektirmem gerekiyor ama ona para veremem şimdi.Yolda kalana kadar devam böyle.Patron gelsin kaportacıya götürcem arabyı.

birde dün akşam paylaştığım şarkıyı Şevval Samdan dinleyin

03/11/2014 10:09

dükkandayım ve çok üşüyorum parmaklarımı hissetmemeye başladım.üstümde hırka varama fermuarı bozulmuş önünü kapatamıyorum.Dükkanda kimse yok yan dükkanlarda soba var gidip ısınamıyorum

04/11/2014 16:09

Sabahtan beri çalışıyorduk.Isınmak için yan dükkana gittim daha oturamadan araba geldi.Sabah arızayı bulabilmek için 2 kere şanzıman söktük arızayı bulduk ama tamir edemesik arabanın servis zamanı geldi gitmek zorunda kaldı boş zamanında bi daha gelip tekrar şanzıman sökücez.Sabahtan beri babam arıyor açmıyorum telefonu.Sabah arabayı kopartacıya bıraktım bu soğuk havalarda arabasız kaldım.Sabah arabanın kaloriferi çalışmadı.Dükkana gidene kadar buz kestim arabanın içinde dükkanın önünde sigorta kutusunu kurcalıyınca çalıştı.Üstümü kalın giyindim fazlada soğuk yoktu bugün fazla üşümedim.Dün eksper gelmeden önce cekici aldım arabya biraz işlem yaptım patronuma 2 tekme attırdım sonuç olarak kapı kolu,çamurluk ve tampon sigortadan değişiyor.Dün dükkanın içinde arabayı ileri geri alırken yan dükkandaki lastikçi çağırdı çoık güzel sıfır lastik düşmüş eline peşin 160 lira taksit 200 liraya veririm dedi.Benim cebimde de 100 lira para vardı.Patronum dükkanın kirasını ödiycek etraftan para toplamaya çalışıyor ondan isteyemedim.Ablama mesaj attım 50 lira borç verirmisin diye 20 dk sonra aradı hiç bişey sormadı direk banka hesapp numaramı istedi.normalde ikimizde aynı bankayı kullanıyoruz ama banka benden para kesmaya başlayınca farklı bankaya geçtim.Parayıda o bankaya yatırmasını istedim.Ama ben IBAn numarasını yanlış almışım.Para gelmedi bana.Bende lastikleri taktırdım 100 lirayı verdim 50 lirayıda bankadan çekip getircem dedim ama bankaya gidip geliyom para yatmamış.Akşam bi daha ablamı aradım para ondan çıkmış gözüküyor diğer banka hesabıma 50 lira daha gönderdi.Müşteri hizmetlerini ara diğer işlemi iptal et dedim ama şu an uğraşmam dedi.Akşam mesaj attı yarın hallederim dedi.Bilmiyom neyin kafasını yaşıyor 50 lira çok az bi para harelde onun için.O Para geri gelmesse mecbur ben vericem kabul etmez ama zorla vericem.Daha öncede ehliyet için 30 lira borç almıştım zorla geri vrmiştim borç olarak vermedim diyodu.İnternetten baktım para hesabıma gelmiş ama cüzdanı bulamıyorum.Arabayı kaportacıya bırakkmıştım.Arabada unuttum sandım akşam dükkanı kapatıncaarabayı almaya gittim.Arabayı aradım taradım cüzdanı bulamadım.Cüzdanı çaldılar diye düşündüm çünkü bankaya rabayla gidip gelmiştim cüzdan koltuğun üzrenideydi.Son bi umut dükkana geldim.Etrafa bakındım dükkanda unutmuşum cüzdanı gözümün önündeymiş ama ışıkları yakmadığım için görememişim hemenbankaya gidip parayı çekip yerine ulaştırdım

05/11/2014 16:04

Dün akşam işten çıkınca arabamın yanına gittim.Kafamda ne zaman çıkar arabam diye düşünüyodum.Dün çamurluğu değiştirseler akşam astarı atsalar bu akşam da çamurluğu boyassalr yarın alrım arabamı diye düşünüyodum.Arabaanın yanında gidince tüm hayallerim suya düştü.Her zaman olduğu gibi planlarım bozuldu.
    Arabamın sadece tamponu ve camını sökmüşler.Parçaları yokmuş burda koskaca şehirde tofaşın paqrçaları yok.Parçacı ankaraya sordurcakmış eğer orda varsa en erken parça buraya gelirmiş yani en erken pazartesi günü arabama kavuşabilirim.Dün akşam zaten erken kapatmıştık dükkanı dolaşarak ece gittim.Dün babam beni arıyodu esnaf koperatifinden kredi çekcekmiş koperetiften gelip bizim boştaki dükkana bakçakmışlar.Telefona çıkmadığım için bi güzel azar yedim.Arkadaş çalışıyorum sırtımda koskoca transit şanzımanı var onun telefonuna bakıcakmışım.Bugün sabah babamın amcaoğluyla bankaya gittik dükkana bakacak adamı almaya.Babam sabah 9 da bankada olun demişti.Sabah 9 da gittik adam gelmemiş daha.Söve söve dükkana gittim.Bu arada babamın amcaoğlunun arabasını aldım.DEpoda benzin yok geziyorum o şekildde.Adam geldi dükkanı baktı.adamın kendi arabası var biz gidiyoz almaya.işimiz bitince dükkanı kapatıp çalıştığım yere gittim araba pislik içindeydi arabayı yıkadım içinin süpürdüm.Müşterilerimize promosyon olarak verdiğimiz cam suyu ve araba kokusundan koydum arabaya görsünle diye yan koltuğa koydum.işim bitince arabayı geri vermeye gittim.Arabanda su kaçağı varmış geçen gün arabayı yakılarmış az daha bana yapamazmısın diye sordular.Herkese tek tek bu arabalrdan anlamdaığımı anlattım.Ben Fordcuyum forddan başka arabadan anlamam.Yürüyerek dükkana geldim.Uzun zamandır bu kadar yürümemiştim ayaklarım ağrıdı.Evle işim arası yürüme 40 dk sürüyor.Araba yokken bu yürüme olayı üzünden nerdeyse işi bırakma noktasına gelmiştim.Akşamalrı güzel oluyoda sabah sıcak yataktan kalkıp yürümek zor geliyor.Şimdi dükkandayım patron bi yere gitti 2 saate gelirim dedi.Sabah ablama mesaj attım ruh halimi anlattım.üzüntü smileyi atmış.Onunla ku,onuşmak morelimi yerine getiriyor her zaman.öğlene doğru aradım para işini ne yaptın diye ama telefonu açmadı.Sonrada geri dönmedi sanırım 100 lira bana girdi.10 günsonra doğum günüm inşallah ablam hatırlar.Ajandasına not almıştı.Bakalım ne hediye alıcak büyük ihitmal çikolata olucak hediye çikolata alırsa yemiycem saklıycam.Arabanın arkasınıda ablam sağolsun yazdırmayı düşünüyorum.

05/10/2014 06:18

günaydın beyler.Uyandın birazdan kalkıp işe gitmek için hazırlanıcam 40 dk yol yüriycem

06/11/2014 14:21

Az önce yemek alamya giderken ablam aradı.Geçen akşam mesaj atmıştım cavab vermemişti.Dün akşam aradım açmadı telefonun.Dün akşam telefonunu iş yerinde unutmuş.Kayıp 50 lira geri yatmış hesabına onun söylemek için aramış.Kafana takılmasın dedi.BEnde 100 lira bana girdi nasıl ödiycem diye düşünüyodum dedim.O 50 lirayı senden almıycaktım zaten dedi.

06/11/2014 15:09

az önce araba geldi yazıyı yarıda kesmek zorunda kaldım.Bitmiş durumdayken Allah karşıma ablam gibi bi insanı çıkardı onun gibi bi eş nasip eder.Tek istediğim mutlu bi hayat

08/11/2014 13:38

MErhaba beyler.Dükkandayım sabah biraz çalıştık.Yemeğimi yedeim şimdi oturuyorum.Canım sıkkın yalnızım.Ablamın yanına gitmek istiyorum ama gidemem.Oraya gidersem ablam laf döylerler şimdi hemde arabam yok 1 saatim yollarda geçer.Bugün haftalık günüm akşama ablama olan borcumu vericem.O bahaneyle arıycam.Biraz konuşmaya çalışıcam.Stresten suratımda sivilce çıkıyor.Bişeye kafa takıp morelim bozlulunca dudak çevresinde sivilce çıkıyor ağzımı açamıyorum ağrıdan.Ablamında böyle sorunu vardı krem kullanıyodu o kremin adını istiycem.3 gündür nerde yatıp kalktığımı bilmiyorum.Kardeşim öğlende geliyo okuldan ama akşam 10 kadar ders çallışıyor odalarımız aynı olduğu için ışıktan uyuyamıyorum.Annemlerin yatağına yatıyorum sonra kendi yatağıma geciyorum.Bizimkiler sabah 5 uyandırıyolar zaten.Dün gece zor uyudum uykum gelmedi.Film izledim,dh de takıldım gece 2 gibi bi dalmışım.Gece 3 te zil çaldı daym gelmiş.Pazarcı olduğı için erken kalkıp köyden pazara geliyor.Bizide köyden bi çuval getirmiş.Çuvalda ne var dı bilmiyorum.DAyımda hemen pazara gitti zaten.Zar zor uyudum ablamada mesaj attım gece ama cevab vermedi.Haftaya cumartesi doğum günüm bakalım ablam hatırlıycak mı?Eğer hatırlamassa ben yıkılrım yine morelim alt üst olur.Gelir burda isyan ederim haberiniz olsun.

09/11/2014 12:44

Bugün çok mutluyum.Hava çok güzel arabam ol sa bi yerlere gidicektim.Akşam ablama aradım cevab vermedi.Bende kızdım biraz.O olaydan sonra mesafeli davranıyosun diye mesaj attım ablama..Mesajı gönderdikten sonra biraz pişman oldum ablam bi şey derse şakaya vurcaktım işi.Bi şey demedi.!csaat sonra elektrikli süpürgeyle evi süpüüyodum o yüzden duymadım dedi.Bi şey sorucaktım onu sordum rahatladım.Babam çağırdı akşam maaşımın yarısını onlara vericekmişim.Hayatta vermem ben o evde mutlu değilim ki mutlu omadığım yerde niye para veriyim ki gider otelde yaşarım kafam rahat olur.Vermiycem para mara kovsunlar beni evden diye bekliyorum.Zaten aldığım para olduğu gibi asrabaya gidiyor.Neyse ablamla Giresuna gittiğimizde çektiğimiz fotoğraflara baktım.Fotoğraflarla biraz uğraşıp facabooka yükledim.Bu sırada arkadaşım aradı.Babasından arabayı almış gel gezelim dedi işim var dedim işim bitince ararım seni dedim.Birazdan arıycam şu an internet kafedeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-390090328 -- 13 Kasım 2014; 13:11:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 28/10/2014 12:34

düm akşam 9 da çıktım işten silindir kapağı sökmüktük.Kapak rektifieyiceden geç geldi arabada dolmuş hattında çalıştığı için yattığı her dakika zarar ediyor.Bu sebeble dün akşam mesai yaptık biraz.Bir de dün yeni çıkan transitlerden geldi 4 fren balata değiştik biraz tipsiz duruyo ama tam benim istediğim araba.Bugün babamın işleri varmış.Sabah işe giderken benle geldi.isteddiği yerde durmadığım için sabah azarımızı yedik.Neyse onu bıraktım işe geldim işe arabayla geldiğim zaman en geç saat 8 de dükkanın önündeolmam gerekiyor yoksa park edicek yer bulunmuyor.Zar zor yer buldum soktum arabayı bi yere.Patronun eniştesi arabasını bizim dükkana bıakmış neen bilmiyorum.sabah arabayı dükkandan çıkartıcaktımdışarıda bi yere park edicektim.Araba Fiat Tipo geri geri gelirken dükkanın ortasındaki kanala düşürüyodum arbayı son anda farkettim.Arabayı ite ite çıakrdım dışarı korktum.Sün akşam ortalığı kirletmiştik biraz etrafı süpürdüm.Sonra da pas pasladım.Şimdi biraz ortalık karıştı babamcanımı sıktı.Babamla patronum arasında kaldım.Canım sıkkın biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-390090328 -- 28 Ekim 2014; 12:36:37 >

• amaç ney çözemedim

• aferim olum şimdi sadece dinlen
  • .Şimdi herhangi bi firmanın ar-ge bölümünde çalışmak varken sanayide jant kapağı değiştiriyorum ah eğitim sistemi

• quote:

Orijinalden alıntı: krmlfc

.Şimdi herhangi bi firmanın ar-ge bölümünde çalışmak varken sanayide jant kapağı değiştiriyorum ah eğitim sistemi

Eml bitirip bir firmanın, ar-ge bölümünde çalışmayı beklemek...

Esit:Adam forumu günlük olarak kullanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #ŞARBAY# -- 22 Ekim 2014; 19:17:03 >
  • Eline sağlık.

• #ŞARBAY# kullanıcısına yanıt
    eml yi biterene kadar sayısız motor söküp topladım,en pislik arızalarla uğraştım ama ben teknisyenlikten ileri gidemiyorum.Hayatında bir yerden bi yere gitmek dışında arabalarla uğramamış bi kişi mühendis olabiliyor.Asıl gariplik burda değil mi?

• bi araba geldi far ampülü değiştm ve ucu kırık bi tornavidayı taşlama makinesiyle düzelttim

• Adamın acayip canı sıkılmış
  • quote:

eml yi biterene kadar sayısız motor söküp topladım,en pislik arızalarla uğraştım ama ben teknisyenlikten ileri gidemiyorum.Hayatında bir yerden bi yere gitmek dışında arabalarla uğramamış bi kişi mühendis olabiliyor.Asıl gariplik burda değil mi?

kusura bakma ama senin dediğin durum:

bilek gücü X zeka
  • mesaim bitti eve gidiyorum.Evde kimse olmassa kurabiye yapıcam sonrada bi kısmını ablama götürücem

• kurabiye yapıyorum ablamada götürcem ama telefonlarıma bakmıyor sabah mesaj atmıştım halbuki morelim bozuldu şimdi

• Zig Zag kullanıcısına yanıt
    şimdiye kadar zekamı kullanamadım ben.Zekamda kullanmaya kullanmaya uyuşmuş gibi elimde imkan var ama psikolog tedavisi görmem gerekiyor

• bildiğin hamarat
  • lk parti kurabiyeler pişti 2. Parti pişşin cips falan alıp telefondan güldür güldürü izleyip uyuycam hadi iyi geceler.Bu arada ablamı 3 kere aradım 1 kere mesaj attım cevab vermedi kurabiyeleri onun içn yapmıştım morelimi çok bozdu bu olay

• uyandım biraz kalkıp hazırlanıp işe gidicem

• Güldüm :D

• dün akşam yaptığım kurabiyelerle kahvaltımı yapıyorum işten izin alabilirsem ablamın yanına gidicem

• quote:

eml mezunu adam çıkıp mühendislik okuyana laf atıyor. o mühendisler o motoru geliştirmese sen neyi söküp takacaktın acaba.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.