Şimdi Ara

2012 C180 1.6 turbo 7g 'den 320i ed'ye geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı kasa 2012 model 35.000 km'de güncel 1.6 Turbo 7gtronic+ şanzımanlı c180 AMG aracım var. çok çok da memnunum.

Nokta hatasız aracımın piyasası sanırım 105 civarı (yanlışım varsa düzeltin)

Yeni C180'e de bayıldım ancak benim aracın üzerine 55-60bin tl vermem gerek ki bence aynı motorlu bir araca vermek için bu çok fazla.

BMW'de ise hakiki deri'li, harman-kardon'lu , hafızalı koltuklu , sunroof'lu aracı benim aracın üzerine 40bin tl verip alabilecek gibiyim (0 km).

Benim araca göre 320i ed'nin

avantajları:

+ hakiki deri
    + harman kardon ses sistemi
    + daha iyi arka diz mesafesi
    + daha güçlü motor, daha iyi şanzıman
    +güncel kasa

dezavantajları

- ön park sensörü yok
    - panoramik sunroof yerine normal sunroof
    - virajlarda dönen far yok
    - mercedes dayanıklılığı (???)

Napsam bilemedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 21 Ekim 2014; 9:04:34 >

• Kafaniza yatti ise yapilabilinecek bir hamle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınızdan memnunsanız ki yazınızda öyle söylemişsiniz ne gerek var bir daha 40,000 tl gibi bir para vermeye.Bence o parayı ailenize yada kendinize harcayın derim.
  • Evet f30 genel anlamda çok iyi bir araç ama sizin aracınızda yabana atılacak bir araç değil. Makyajsız kasa olsa anlarımda hem makyajlı kasa hem 1.6 turbo 7gtronic.

Sadece hakiki deri ve harman kardon için geçmeye değmez kaldıki 40 bin tl vermeye hiç hiç değmez
    İlla ki değiştiricem dersenizde c180 exclusive yada 320d'e geçin exculusive'de iç mekan derileri v.s çok kaliteli 320d'de malum motordan ötürü hem tüketim olarak hem performans olarak çok keyifli olacaktır.

Ülkemiz malum sebeplerle çok karıştı şu zamanda en mantıklısı parayı elde tutmak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macera arama derim

• 320ied leri 125 binden veriyorlar diye biliyorum. Tabi donanımlarla değişebilir. Yılbaşından önce satmamanızı tavsiye ederim.

• bence iç ve dış tasarım olarak c serisi çok daha güzel .

+40 bin tl verilecek özelliği yok 2. el 320d alsanız mantıklı olurdu ama bu şartlar da fazlasıyla gereksiz duruyor .

S60 T4 R-Design Benzin 1596 cc 180 hp Powershift 114.690 tl pazarlıkla 110 bin tl ye inerler daha mantıklı buluyorum .
  • Daha sağlam ve uzun ömürlü bir otomobilden, daha sorunlu ve daha hızlı yıpranan bir araca daha fazla para ödeyerek geçmek istemek.. Biraz ilginç bir tez. Mercedes'ten geriye adım atmak yerine o fiyat farkına değecek daha iyi bir araç olan E serisine geçmek daha güzel olurdu sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Daha sağlam ve uzun ömürlü bir otomobilden, daha sorunlu ve daha hızlı yıpranan bir araca daha fazla para ödeyerek geçmek istemek.. Biraz ilginç bir tez. Mercedes'ten geriye adım atmak yerine o fiyat farkına değecek daha iyi bir araç olan E serisine geçmek daha güzel olurdu sanki..

Sorunlu bir araç derken ne kastediyosun benim f30 aracım var cidden merak ettim aracın sorununu. İnsanları yanıltma bilmediğin konular hakkında f30 tüm motor seçenekleriyle nokta hatasız bir araçtır. Bende yeni kasa c180e geçmek istiyorum ama tek sebebi daha yeni olması

• Kızmayın BMW yi uzun yıllar kullanırsanız (kazasız belasız inşallah) ne demek istediğimi anlarsınız ''mutlaka''.. Merak etmeyin bu platformda kimsenin kimseyi yanıltmaya (aklı başında biri için konuşuyorum) ihtiyacı yok.

BMW dizayn anlamında güzeldir ancak uzun süre kullanımda Mercedes ile aralarındaki dayanıklılık farklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Kronik sorunları (elektronik ve direksiyon sistemi ile turbolardaki arızalar başta olmak üzere) genel anlamda yıllar ilerledikçe bir Mercedes karşısında boynunu bükmeye başlar. Bunlar yılların gösterdiği tecrübelerdir. Bakınız 5-10-15 yaşında bir BMW ile aynı yaşlardaki bir Mercedes arasındaki sorunsalları araştırın görebilirsiniz.
  • Yerinizde olsam 520i alırım. Baz donanımı gayet dolu. 1-2 opsiyon ekleyin ve 160.000TL civarina 5 serisine geçin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni C serisi eskiye oranla daha hafif yapısıyla daha direkt bir sürüş sunuyor, bu açıdan 3 serisine hiç olmadığı kadar benzer bir keyif sunuyor, yerinde olsam C serisini tercih ederdim ayrıca 3 serisi yakında makyajlanacak.

• bence hata olur kardes ayni sinif arabaya o para verilirmi cam gibi araban dururken:)

• İki araba arasında masraf etmeye değecek bir fark yok , 156 lık mersodan geçilecekse daha performanslı bir araca geçilmeli 225 lik Audi Quatro gibi mesala yada 184 lük BMW 320d gibi.....
  • dün akşam test aracı bendeydi. herhalde yaklaşık 100 km kullanmışımdır. Hanım almıştı aracı onun işi uzak, o benden daha çok kullandı.

Artıları:

+ motoru daha güçlü
    + daha önemlisi şanzımanı çok iyi, motorlu çok uyumlu. çok tepkili. çok hızlı vites değiştiriyor. Maalesef 7gtronic+ bu kadar tepkili değil. (ama bu kötü demek de değil)
    + benim AMG araçtan daha iyi süspansiyonları
    + arka diz mesafesi bariz iyi.
    + direksiyon çok net ve anında tepki veriyor.

Eksileri:

- farları ILS'den sonra berbat. Gece otoban testimde bu kadar fark olmasını beklemiyordum ancak art arda iki araçla aynı güzargahda sürdüm resmen gece ile gündüz kadar fark var. ILS'in bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum. Resmen mükemmel aydınlatıyor. BMW ile hiçbirşey göremiyorum sandım.
    - ön park sensörünün olmaması komik. Sonradan deldirmek de istemem tamponu.
    - sunroof'un perdesi manuel ve panoramik değil.
    - BMW'nin direksiyonu sportif açıdan iyi ama bana nedense konforlu gelmiyor.
    - Bu tamamen piskolojik olabilir ama bana Mercedes'in malzemeleri daha kaliteli olmasa bile zamana karşı daha iyi duracakmış hissi veriyor.
    - "ALbum art" resimlerinin gözükmesi daha yeni plus paketlere eklenen paketle gelmesi komik! gerçi benim düşündüğüm araçta var ama yine de komik geliyor.

Hala kararsızım

• 2012 model olup da nasıl GÜNCEL oluyor, onu anlamadım ben bak...

• Ben olsam niyetlenmezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

2012 model olup da nasıl GÜNCEL oluyor, onu anlamadım ben bak...

motor için söylemek istemiştim. Yanlış yazmışım. düzelttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

quote:

Orijinalden alıntı: Febr

2012 model olup da nasıl GÜNCEL oluyor, onu anlamadım ben bak...

motor için söylemek istemiştim. Yanlış yazmışım. düzelttim.

• Ben de ayni durumdayim. Yeni c180 yerine e 180 daha avantajli duruyor bence

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.