Şimdi Ara

rdm ve meslekci hakkinda bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben 2 yillik myo mezunuyum ileri derecede donanim ve giris seciyesinde yazilim bilgim var(adres defteri vs gbi programlar web yada uygulama farketmez yazabiliyorum). Askerligim bilecike cikti. 9. Jandarma alayi. Karakol eri. Soylemeye cekiniyorum ama gecmiste bagimlilik tedavisi gordum ve muayneye etimesguta gonderildim. Orada tank soforu ve komando olamaz karari verildi. Simdi sizce ben ne yapmaliyim gidince komutanla konusup beni rdm ye vermeyin hersey gecmiste kaldi orda piskolojim bozulur vs diye konusmali miyim(ise yarar mi bilmiyorum) yoksa meslekci olarak secilir miyim? 2 yillik bilgisayar bolumu mezunuyum bide bandoculuk vatmis secmeler oluyormus katilabilir miyim beni aydinlatin lutttfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acikcasi rdm bolugune dusup bi suru piskopatla benim givi gecmisi olan insanlarla olmak istemiyorum geri donme riskim cok yuksek. Ve rdm de olup tum pis isleri yapip insanlarin bana pislikmisim gibi bakmalarinida istemiyorum. Ote yandan cok agir egitim de gormek istemiyorum. Bilgisayar donanim veya yazilim bilgimden ve okulumdan dolayi meslekci secilme sansim var midir???

• Üzüldüm adına dostum, eğer öyle bir yere düşersen tekrar sıkıntı ve stresten başlama ihtimalin olabilir ki hele etrafında ki insanlar kullandıkça tekrar deneyebilirsin. Umarım hakkında hayırlısı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w115

Üzüldüm adına dostum, eğer öyle bir yere düşersen tekrar sıkıntı ve stresten başlama ihtimalin olabilir ki hele etrafında ki insanlar kullandıkça tekrar deneyebilirsin. Umarım hakkında hayırlısı olur.

eyw saolasin peki askerdeki durumum ne olur sence bilgon tecruben var mi??

• Bende kasımda gideceğim askere :)
  • Rdm olursan bolukte takilirsin bolukte her isi sen yaparsin saga sola gobderirler nobet yazarlar ust devre oldun mu rahatlarsin anca

• quote:

Orijinalden alıntı: mustipasa33

Acikcasi rdm bolugune dusup bi suru piskopatla benim givi gecmisi olan insanlarla olmak istemiyorum geri donme riskim cok yuksek. Ve rdm de olup tum pis isleri yapip insanlarin bana pislikmisim gibi bakmalarinida istemiyorum. Ote yandan cok agir egitim de gormek istemiyorum. Bilgisayar donanim veya yazilim bilgimden ve okulumdan dolayi meslekci secilme sansim var midir???

Eğer psikolojik olarak sorunun devam ediyorsa rdm ye devam etmelisin.Bana pislik gözüyle falan bakarlar diye düşünme.Sadece sana kaytarmak istediğin için sürekli rdm ye gidiyorsun diye düşünürler o kadar.Sana girişte bir kağıt verecekler psikolojik sorunun olup olmadığına dair.eğer sorunun varsa yaz ona , eğer yoksa yazma.Acemi birliğinde değil ancak usta birliğinde yazıcı yada santrale geçersin.okumuş insan sayısı askerde düşük olduğundan dolayı okuyan adamı havada kapıyorlar.Helede biraz gözün açıksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: OkyanusTasarım

quote:

Orijinalden alıntı: mustipasa33

Acikcasi rdm bolugune dusup bi suru piskopatla benim givi gecmisi olan insanlarla olmak istemiyorum geri donme riskim cok yuksek. Ve rdm de olup tum pis isleri yapip insanlarin bana pislikmisim gibi bakmalarinida istemiyorum. Ote yandan cok agir egitim de gormek istemiyorum. Bilgisayar donanim veya yazilim bilgimden ve okulumdan dolayi meslekci secilme sansim var midir???

Eğer psikolojik olarak sorunun devam ediyorsa rdm ye devam etmelisin.Bana pislik gözüyle falan bakarlar diye düşünme.Sadece sana kaytarmak istediğin için sürekli rdm ye gidiyorsun diye düşünürler o kadar.Sana girişte bir kağıt verecekler psikolojik sorunun olup olmadığına dair.eğer sorunun varsa yaz ona , eğer yoksa yazma.Acemi birliğinde değil ancak usta birliğinde yazıcı yada santrale geçersin.okumuş insan sayısı askerde düşük olduğundan dolayı okuyan adamı havada kapıyorlar.Helede biraz gözün açıksa.

Eyw. Saaoool bilgi icin buraya teelefon sokkkulabilior mu

• Bide son olark ne goturmeliyim sofuk memleket cft eldiven felan okumustum. Orada tam neler veriyorlar.??? Ve neler gotureyim????

• Acemi birliğine götürme ama usta birliğine telefon sokarsın.Askeriye iç çamaşırından kamuglajına botundan havluna kadar herşeyi veriyor ama eline geçtiğini veriyor.Yani aldıklarının hiçbiri bedenine olmayacak.Sadece botta istediğin numarayı alacaksın.Yıkama sorunun olacağı için kesinlikle bolca çorap ve iç çamaşırı,traş seti,bot boyası,diş fırçan ve macununu götür.Eldiven kışla içindende temin edersin.Bizde ne kadar soğukta olsa takmak yasaktı mesela acemilikte , asker üşümezmiş mantığa bak :)
  • Up (elki baska bilgisi olan birileri cikar)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.