Şimdi Ara

Peugeot 308 1.2 PureTech EAT6 Nihayet Geldi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
7
Favori
34.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Model bazında da liste buldum bir tane

2014 ilk yarı Avrupa satışlarında tüm modeller arasındaki sıralama;

#19 : Peugeot 308
    #26 : Seat Leon

http://bestsellingcarsblog.com/2014/08/05/europe-first-half-2014-audi-a3-now-above-skoda-ocatvia-at-9/

Ayrıca adet bazında;

Peugeot 308 : 77,437 adet
    Seat Leon : 69,695 adet

http://left-lane.com/european-car-sales-data/peugeot/peugeot-308/

http://left-lane.com/european-car-sales-data/seat/seat-leon/

Marka bazında Peugeot Seat'ı silkelemiş dedim, "Peugeot'nun model gamı Seat ile bir mi?" dendi.

Buyrun model bazında da 308 Leon'u salamuraya yatırmış

Edit: 208 ve Ibiza'yı hiç yazmadım. 208 resmen kurban niyetine kesmiş Ibiza'yı

Kapağı begendin mi

begenmiş ki sesi cikmiyor dün mineral yağla dsg tamir ediyordu

• Asena Güven A kullanıcısına yanıt
    Araç gerçekten alınabilecek bir araç. Motor teknolojisi çok yeni ve verimli bir motor. 1.2 lt olduğundan vergisi az, az yakıyor, büyük ihtimalle çokda sessizdir.

Kullanılan otomatik vites şanzımanı BMW'lerde kullanılan ile ayn teknoloji deniyor, ork konvertorlü olduğu için DSG'ler gibi problem çıkartma ihtimali çok daha düşük ve yakıt sarfiyatı az. Ben haftasonu aracı inceledim (test sürüşü yapma imkanım olmadı) aracın içi ve malzeme kaliteside gerçekten güzel duruyordu.
  • valla ben Peugeot'nun avukatı değillim size gözünüz kapalı alın diyecek. ben yalnızca motor ve şanzımanı hakkında yorum yaptım. Fiyatları web sitesinde mevcut.
  • ne güldüm ya konuyu okurken

öncelikle 308 dışarıdan güzel görünüyor, konsol hoşuma gitmedi, teknik değerler kağıt üzerinde güzel paratikte nasıl olur denemek lazım..
    kısaca güzel araç olmuş pejo güzel gelişmeler gösteriyor.. belki birgün pejo alabilirim ama henüz değil

ama tutupta 308 ile leonun satış rakamları kıyaslanmış.. züğürt tesellisi.. leon dediğimiz araç golf alamayan almak istemeyenlerin tercih ettiği golf türevi bi araçtır.
    308in satış rakamlarını golf ile kıyaslayacaksın.. 208inde ibiza ile kıyaslayacaksın.. ki ozaman salamuranın babasını görürsün..

• Ben de buna güldüm işte

Söz konusu arkadaş gelip de "Leon 308'den her anlamda iyidir" diyor. Ağzımızı açınca da satış verilerini örnek gösteriyor hemen. "Madem 308 Leon'dan iyi neden satamıyor?" şeklinde bir yaklaşımla.

Avrupa satışlarında 308'in Leon'dan çok sattığını söyleyince de biz komik oluyoruz öyle mi?

İşinize gelen yerleri ne güzel cımbızla çekiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben de buna güldüm işte

Söz konusu arkadaş gelip de "Leon 308'den her anlamda iyidir" diyor. Ağzımızı açınca da satış verilerini örnek gösteriyor hemen. "Madem 308 Leon'dan iyi neden satamıyor?" şeklinde bir yaklaşımla.

Avrupa satışlarında 308'in Leon'dan çok sattığını söyleyince de biz komik oluyoruz öyle mi?

Bukadar fanlığa gerek yok. bahsettiğiniz kişi de zaten seatla pejonun ürün yelpazesini bir tutamayız demiş..

mesela bakın bende leon sahibiyim. aldığımda benim istediğim donanımda golf 85binken leon 68 idi.. gittim leon aldım.
    o anki ekonomim el verseydi golf alırdım.
    bunu anlatmak istiyorum. leon 308'den iyidir demiyorum. kötüdür de demiyorum. çünkü 308 kullanmadım.

dsg leon kullanıyorum aracımı bidahaki değiştirme sebebim D sınıfına geçmek için olacak, memnunum yani..
    bundan önceki aracımda kia ceed idi ondan önceki focus 2 ondan önceki de fiat punto.. bi fanboy durumum yok..

wag grubunda golf olmasın sadece leon olsun ozaman alın rakamlara bakın bakalım 308 ile leon ne oluyor..
    ama şuan tutupta leon ile 308 satış rakamı kıyaslamak, kıyaslanmasını istemek saçmalığın daniskasıdır.

• E tamam işte. Ben zaten satış adetleriyle ilgilenmediğimi belki bin defa yazdım.

Ama adam geliyor her fırsatta model farketmeksizin Peugeot'yu mesnetsiz bir şekilde eleştiriyor. "Seat her anlamda Peugeot'dan açık ara iyidir" diyor. Laf anlatmaya çalışınca da "O zaman neden 308 satmıyor?" muhabbetine geliyor iş.

E ben de sıkıldım artık Seat ve Peugeot'nun satış verilerini koydum. İtiraz edince eyvallah diyip sadece 308 ve Leon'un satış verilerini koydum.

Ben bunu kafama göre değil yani, konuşma her seferinde satışlara çekildiği için yaptım.

Neden insanı önce buna itip sonra sonucu görünce başka yerlere çekiyorsunuz onu anlamadım. Kaldı ki madem satış kıyası yapılacak neden Leon ile 308 kıyaslanmıyor?

Bu dediğiniz aslında "308, Leon'un değil Golf'ün kalemi" demeye geliyor. E satışlarda bunu savunuyorsunuz ama model kıyası yaparken "Leon 308'i yer" demeye geliyorsunuz.

Anlamadım ben bu işi, bi karar verin de o yoldan gidelim.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Diğer vatandaşın dediklerini bana malediyorsunuz.. ben o bunu yer şu bunu bitirir demedim ki...
    demem de zaten bu araçların çapı ne ki? c sınıfı sıradan arabalar hepsi. al birini vur ötekine..
    güzel ülkemin vergi sistemi ve süper ekonomisinden dolayı oluşan döviz fiyatlarıyla 70binlere geldiği için bize çok değerli geliyorlar malesef..

Konuya gelirsek ben "308, leonun değil golfün kalemi" de demiyorum.. kaleminden ziyade "rakibi" demeliyiz..
    çünkü fiyatları leonla değilde golfle aynı.. çünkü tanıtımında pejo yetkilileri golften daha iyi bir araba yaptıklarını idda ettiler..

şimdi biri çıksa samsung galaxy s5 ile iphone 5s'in değilde iphone 5c'nin satış rakamlarını kıyaslasa mantıklı olur mu? olmaz..

bizde leon ile 308'in rakamlarını kıyaslayamayız bu leona haksızlık olur. çünkü onun özbeöz bir abisi var. 308 ise tek çocuk.

bunu anlatmaya çalışıyorum.. arçlar için şu üstündür bu geridir o bunu parçalar demiyorum..
    doğru kıyaslama yapabilirsek zaten tüketicinin tercihleri sonuçları gösteriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Shellci

quote:

Ben de buna güldüm işte

Bukadar fanlığa gerek yok. bahsettiğiniz kişi de zaten seatla pejonun ürün yelpazesini bir tutamayız demiş..

mesela bakın bende leon sahibiyim. aldığımda benim istediğim donanımda golf 85binken leon 68 idi.. gittim leon aldım.
    o anki ekonomim el verseydi golf alırdım.
    bunu anlatmak istiyorum. leon 308'den iyidir demiyorum. kötüdür de demiyorum. çünkü 308 kullanmadım.

dsg leon kullanıyorum aracımı bidahaki değiştirme sebebim D sınıfına geçmek için olacak, memnunum yani..
    bundan önceki aracımda kia ceed idi ondan önceki focus 2 ondan önceki de fiat punto.. bi fanboy durumum yok..

wag grubunda golf olmasın sadece leon olsun ozaman alın rakamlara bakın bakalım 308 ile leon ne oluyor..
    ama şuan tutupta leon ile 308 satış rakamı kıyaslamak, kıyaslanmasını istemek saçmalığın daniskasıdır.

Leon ile 308 in satış adetlerini kiyaslayan biz değiliz ki, bunu yapmaya çalışan kapağını alıp gitti zaten.

• Böyle diyorsunuz da ben o arkadaşa "308'in asıl rakibi Golf'dür" desem burada kıyamet kopardı.

Neyse temel konularda aynı düşünüyoruz. Satış verilerinin hiçbir şey ispat etmediğini de aynen savunuyorum. Markaların pazarlama beceriksizliklerini işin mühendislik kısmına mal etmemek lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmeral

ey peugeot duy beni,istediğin kadar beygiri tork u arttır,o sorunlu dandik,geçmeyen şanzmanı nı değiştirmediğin sürece,o arabaları satamazssın,hele o fiyatlara hiç satamzssın,tip güzel ama arabalar boş..

Peugeot duydu sizi :) şanzıman da yeni.

inanmayın siz şanzman aynı,alanlar yine şikayetçi vitesler sert,geçmiyor diyorlar.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 turbo manuel var mı Türkiye ye gelecek mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel değerler, güzel araba...
  • quote:

quote:

quote:

ey peugeot duy beni,istediğin kadar beygiri tork u arttır,o sorunlu dandik,geçmeyen şanzmanı nı değiştirmediğin sürece,o arabaları satamazssın,hele o fiyatlara hiç satamzssın,tip güzel ama arabalar boş..

inanmayın siz şanzman aynı,alanlar yine şikayetçi vitesler sert,geçmiyor diyorlar.

Dostum Aisin'in geliştirdiği yeni şanzımanın satışı geçtiğimiz günlerde başladı. Ne ara aldı millet, ne ara kullandı, ne ara şikayetçi oldular da duydunuz?

Sizin bahsettiğiniz eski otomatikleştirilmiş manuel, Auto6r (ETG, MCP diye de anılır) şanzıman, eski kasa dizel 308'lerde kullanıldı, vites geçişlerini hissettirdiği için konforu açısından eleştirildi, bunun dışında bakımı masrafsız ve sorunsuz bir şanzımandır... Benzinli THP motorlu 308'lerde ise tam otomatik BVA şanzıman vardı, konforu yerinde idi fakat onun da tüketimi fazlaydı.

Hadi onu da geçtim, otomatik şanzımanda vitesin sert olması, geçmemesi de nedir?

Bilip bilmeden şu kadar emin yazmayın yahu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 22 Ekim 2014; 13:26:01 >

• rst78 kullanıcısına yanıt
    Bu şanzıman C4 Picasso 1.6 dizele gelir mi hocam?

Ya da 1.2 THP + AET6 kombinasyonu C4 Picasso'ya gelir mi?

İki seçenek de olur.

• Mantıken gelmesi lazım, aynı platformu kullanan araçlar.

Sen o kısımları daha iyi takip ediyorsun, ben bilemem

Ama vitesler geçmiyormuş diyollaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 22 Ekim 2014; 13:16:54 >
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    Vitesler geçmez zaten ya, kaputunda aslan olan arabaya 8-ZF de koysan silkeler

Sıkıntı amblemde yani

Adamlar 6 ileri Aisin getirdi, millet hala ETG'lerde takıldı kaldı. Peugeot'nun yapması gereken bu şanzıman ve motoru hızlıca model gamına dağıtmak.

• quote:

quote:

quote:

Sallama tahtasına dönmüş bu başlık.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Foruma PSA'cı ithalatı yapmak lazım. Bir avuç insan olarak yetişemiyoruz

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.