Şimdi Ara

Superonline ADSL Hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar apartmana kadar gelen hız 17mbit. Ancak evde 13mbit görebiliyorum. Bu hızı maksimuma taşıyabilmek için apartman a döşemek için hangi kabloyu önerirsiniz?

• Modem arayüzündeki adsl hat değerlerini koy speedtest te pek takma.
  • Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 1191
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 17476
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16381

modemim huawei 522e

10 yıldır aynı kabloları kullanıyorum. bi yerlerinde oksitlenme yapmıştır diye düşünüyorum. ayrıca bazen internette kopuyor. en kaliteli koyabileceğim kablo ne var ?
  • rampy kullanıcısına yanıt
    cat 7 kablo en kalitelisi 1gbit internet destekliyor lakin ek yapmadan ve kabloyu fazla dolandrımadan kısa tutman lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: exileteam

cat 7 kablo en kalitelisi 1gbit internet destekliyor lakin ek yapmadan ve kabloyu fazla dolandrımadan kısa tutman lazım

peki bu cat7 kablo rj11 sokete bağlanabiliyor mu?
    hayır ama ucunu kesip 1cm bakır kablo bağlarsanız çalışır

not pek tavsiye etmiyorum kesilmelere yol açabilir tavsiyem modemin wan portunu kullanmanız yoksa yeni modem almanız lazım yada tekrardan bakır kablo çektirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exileteam -- 19 Ekim 2014; 18:53:56 >
  • quote:

hayır ama ucunu kesip 1cm bakır kablo bağlarsanız çalışır

not pek tavsiye etmiyorum kesilmelere yol açabilir tavsiyem modemin wan portunu kullanmanız yoksa yeni modem almanız lazım yada tekrardan bakır kablo çektirin

superonline adsl kullanıyorum bu modemi kullanmaktan başka çarem yok. Modem de wan portu malesef yok. Hızımı arttırmak için ne yapmamı önerirsiniz?
    modem marka modelini yazarsanız daha kesin bir çözüm üretebiliriz.
  • quote:

modem marka modelini yazarsanız daha kesin bir çözüm üretebiliriz.

Huawei HG522e
    İnternetim superonline ADSL limitsiz 16mbit
    Speedtest hızım 12.5mbit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rampy -- 19 Ekim 2014; 19:11:45 >
  • modemin marka modeli googleye yazınca bir şey çıkmıyor. bu da ilginç tabi çok yok bu modemden.
    dediğim gibi cat 7 kablo çekcen ucuna 1cm bakır kablo ekliycek rj11 takacan çalışcak
  • quote:

dediğim gibi cat 7 kablo çekcen ucuna 1cm bakır kablo ekliycek rj11 takacan çalışcak

peki şöyle yapsam. bakır kabloyu bağlıyacağım kabloları direk rj11 e çaksam stabil çalışmaz mı?
    valla daha önce denemedim çalışabilir ama dahada kötü olabirlde en iyisi

buna benzer splitterlar oluyor bir ucu ethernet girişi diğer iki ucu bakır kablo onlardan alıp kesintisiz kullanabilirsinhttp://www.n11.com/d-link-over-ethernet-splitter-P23778421/?cid=604001_el-shp-bilgisayar&prod_id=23778421&gclid=CPXQkNi6usECFfHKtAodXhwAgA
  • Exile kardeş uçmuş yine...

Öncelikle modeme 16 mbit tanımlanmış. Kablosuz bağlandığınızi da varsayarsak hızınız gayet normal. Fakat ulaşılabilir hıza yani 17 mbite çok yakin bir hız verildiği için bağlantıyı sınırda kullanıyorsunuz bu yuzden de arada kopuyor.

Cat7 almanıza hic gerek yok. Kablo cok uzun degilse Cat5 ile de gigabit baglanirsiniz. Kaldı ki burada 16 mbitten bahsediyoruz. Cat7 ye para dökeceğinize en kaliteli cat5 ya da cat 6 kabloyu alırsınız. Tabii sorun kabloda ise...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igorparker -- 20 Ekim 2014; 8:32:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    uçmuş derken öncelikle cat 5 cat 6 alana kadar 1 kere alcak sonucta cat 7 alınır ikinci olarak hat değerleri beni ilgilendirmez bana kablo değiştirmekle ilgili yardım istedi ayrıca zaten aynı şey olcak sonuçta yine splitter veya 1cm bakır kablo ile ek yapması gerekecek modemde wan girişi yok

ayrıca rampy kardeşim en kaliteli kabloyu istemiş sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exileteam -- 20 Ekim 2014; 9:45:16 >
  • exileteam E kullanıcısına yanıt
    Pratikte cat7'nin faydasını görmeyecek. Dediğim gibi cat5e de yeterli olacaktır. Bir tavsiye verirken mevcut durumu gözetmek lazım, yani hat değerleri önemli oluyor bu durumda :) adam gigabit abonesi olsa haklısın diyeceğim ama...

Bakır kablo ile ek yapılmasına ne gerek var onu da anlamadım. Kablonun içinden bir çift tel seçip ucuna jak çakılacak. Cat7 de bakır kablo sonuçta. Neden ek yapıyoruz? Modemde wan girişi olsa ne olacak? Standart dsl kullanmıyor mu arkadaş? Wan girişi dsl'de kullanılmıyor ki?
    wan girişi dsl olarakta kullanılıyor bilginize ileriye dönük olarak düşünürseniz ilerde faydası olacaktır cat7 kablonun ama tabi kullanıcıya kalmış valla ben tüm müşterilerime cat7 kablo tavsiye ediyorum modem olarakta asus dsl n66u wan girişine takıyorum 8mbps adsl wan girişnden çalışıyor
    Wan portu teknik olarak kullanılabilir aslında doğru diyorsunuz fakat ben Türkiye'de bildiğiniz adsl/vdsl'in wan'dan verildiğini görmedim. Her neyse önemli olan bu değil. Cat 7'nin gereksiz olması :) Araba isteyen birine "Ferrari al, en iyisi o" demek gibi bir şey. Gelecekte de faydası olmayacak zira dediğim gibi kısa mesafede cat5 ile de gigabit bağlantı kurarsınız. Ben evde kullanıyorum mesela. Tam fiyatını bilmiyorum ama muhtemelen cat5'in iki katına falan satılıyordur herhalde cat 7. Bulmak da ayrı mesele.

Bu arada hala neden cat tip kablonun ucuna bakır ek yapılması gerektiğini anlamadım.
    modeme bağlancak kısmına wan portu olmayan modemlere biz cat 7 kablounun ucuna 1cm bakır kablo bağlıyoruzki dsl rj11 girişine uygun olsun diye ama farklı yöntem uygulayanlarda var mesele hem telefon hem internet kullananlar spiletter ile ayırıp kullanıyorlar ayrıca cat 5 kablo metresi 3tl cat 6 4,5tl cat 7 6,5tl bizdeki fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exileteam -- 20 Ekim 2014; 13:19:52 >
    Hala bakır kabloyla neden ek yapıp güzelim cat kabloyu bozduğunuzu anlamadım. Direk cat'in içindeki herhangi bir çift telin ucuna rj11 jak çakıp kullanabilirsiniz.

Öte yandan gördüğünüz gibi cat7yi cat5'in 2 katından pahalı satıyorsunuz. Onu da geçtim, bana genel olarak fiyat çok yüksek geldi. Ne marka kablo satıyorsunuz? Ben saf bakır Hes marka cat6 utp kablo almıştım 305 metre. Sizin fiyattan hesaplarsak 1.300.- TL küsür yapıyor ki ben bunun neredeyse 1/4'üne aldım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.