Şimdi Ara

Ne yaparsam yapayım bu istek [ders çalısma]gelmiyor bir türlü ):

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite 2.sınıfım ne yaparsam yapayım bir türlü ders çalisamiyorum saglikciyim ve sınıfta ki herkes inek gibi durmadan çalışırken ben kitap acmiyorum.Ha diyebilirsiniz boşver ama çan olduğu için olmuyor görseniz 80-90 çan mı olur ama bizde oluyor :-(
    Simdi sizden bana öyle boyle değil feci şekilde ders çalışma isteği getirecek öneriler istiyorum
    Siz kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendine bir nescafe al, böyle hoş bi bilim kurgu film,dizi veya belgesel izle. Gaza gelip ders çalışma isteğin uyanabilir Şahsen Doctor Who izleyip haftalarca fiziğe sardığımı bilirim
  • Bende çalışamiyorum sıkıntı
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostInTheShell

Kendine bir nescafe al, böyle hoş bi bilim kurgu film,dizi veya belgesel izle. Gaza gelip ders çalışma isteğin uyanabilir Şahsen Doctor Who izleyip haftalarca fiziğe sardığımı bilirim

Denedim ama vicdan azabı duymakdan izledigime odaklanamiyorum ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelbirhikaye -- 19 Ekim 2014; 15:45:54 >
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Ne olacak bu halimiz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: güzelbirhikaye

Ne olacak bu halimiz :(

Gün gelicek okul biticek
  • Bende de var bu sorun hiç ders çalışma isteği gelmiyor banada.
  • etrafdaki bütün şeyleri kaldır telefonda laptop vs odada sadece ders kitapların olsun sonunda oturmaktan sıkılıp bali ders çalışayım diyeceksin.Denendi çalışıyor
  • daha önce böyle bir alışkanlığınız olmadığı için böyle oluyor zamanla alışacaksınız alışma evresinde kendinizi fazla kasıp sabahtan akşama kadar ders yapacam demeyin duruma göre bir iki saat çalışın strese gerek yok zaten stres yaparsanız hiçbir şeye odaklanamazsınız yarım saat çalışın biraz mola verin şu konu şu gün bitsin şu konu bu gün bitsin gibisinden programlar yapmayın ama o gün için bir hedefiniz olsun mesela bu gün 100 soru çözeceğim ve o gün içinde hedefinizi bitirmeye çalışın tahmininizden erken biterse kendinizi ödüllendirin ama dediğim gibi yarım saat ders (bu süre size kalmış) biraz mola yapmayı unutmayın sonuçta bizler insanız robot değil dinlenmeye ihtiyacımız var
  • quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

daha önce böyle bir alışkanlığınız olmadığı için böyle oluyor zamanla alışacaksınız alışma evresinde kendinizi fazla kasıp sabahtan akşama kadar ders yapacam demeyin duruma göre bir iki saat çalışın strese gerek yok zaten stres yaparsanız hiçbir şeye odaklanamazsınız yarım saat çalışın biraz mola verin şu konu şu gün bitsin şu konu bu gün bitsin gibisinden programlar yapmayın ama o gün için bir hedefiniz olsun mesela bu gün 100 soru çözeceğim ve o gün içinde hedefinizi bitirmeye çalışın tahmininizden erken biterse kendinizi ödüllendirin ama dediğim gibi yarım saat ders (bu süre size kalmış) biraz mola yapmayı unutmayın sonuçta bizler insanız robot değil dinlenmeye ihtiyacımız var

Çok haklisiniz hep alışkanlık olmadığı için son ana bıraktığımız için boyle oluyor sınav zamanı yaklaşınca da paçalar tutusuyor tabi :-(
    bu haftayı atlatayim calisicagim günde 1 saat yada 2 saat olmadı yarim saat ama bir bilgim olsun ama velakin bu haftaki 14 kredilik dersimin vizesi için ne yapabilirim hicbir fikrim yok

• Ben 8.sınıf à gidiyorum hiçbir insana ders çalışma isteği gelmez oturup çalışacaksın zaten 10 dk sonra motive olursun sıkıldığın zaman ara sonra devam

• güzelbirhikaye G kullanıcısına yanıt
    Aynı durum dostum ,mühendislik benimki kıytırık bir okulda olunca ders çalışmamak için bütün şartlar elverişli oluyor,bazen şeytan diyor bırak okulu yeniden hazırlan hem temelin olur adam gibi ama o yürekte yok açıkçası boşlukta gibiyim bu ara valla sonumuz hayrolsun kafam çoook karışık bu ara.Senin bölüm neydi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhn0654 kullanıcısına yanıt
    Kıytırık okul+ kıytırık bolum birde benim ki hemşirelik bolum
    Bende o şeytan çok geliyor ama cesaretim yok ;(

Valla dostum istanbul/ankarada iyi bir bölümde okumak içimde kaldı her gün aklımda diyebilirim,sınav zamanı çok az çalıştım ve verimsiz çalıştım çünkü aklım başımda değildi o zaman dershaneye gidip 1 ders durup kaçan amele bir insandım ,nedense kendime güveniyorum ygs/lysye köpek gibi çalışacağıma inanıyorum ,okul bittikten sonra hevesim geçmezse ki geçecek gibi durmuyor tekrardan hazırlanma gibi bir düşüncem var.İşte insan zamanında anlamıyor çalışması gerektiğini gerçi çalışan çalışıyor zamanında olay benim öküzlüğüm ,tembelliğim,iradesizliğim kendime çok kızıyorum bu konuda

Al benden de o kadar
    Ben İstanbuldayım ama okul kotu bolum kotu artik söylemeye utanıyorum zaten İstanbul da kotu olan yokki hepsi en iyiler ben girdiğim her ortamda okul adindan bölümden dolayı başkalarının yanında eziliyorum :-(
    Benimde tekrar hazırlanma düşüncem var açıkçası yoksa hayat boyu bu olay içimde kalacak :-(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelbirhikaye -- 23 Ekim 2014; 22:55:59 >
    Dostum düşüncelerimiz aynı , buna bir çözüm bulalım eminim yaşamımın her anında aklımda olucak,yavaştan anneme dedim böyle böyle bitince yeni bir bölüm düşünüyorum falan ,okududuğum yerden nefret ediyorum, yarıda bırakmam ama bitince gireyim dedim ,sonuna kadar arkandayız dedi sağolsun ama aileme yük olurum diye utanıyorum artık, kpss falanda var, yüksek lisans düşüncem var ama alttan dersler çok olunca gözümü korkutuyor en temizi yeni bir bölüm okumak gibi ama kararsızım hala o kadar çok olasılık varki düşünmekten saçlarım dökülecek nerdeyse.

Çözüm bulma açısından iyi soylediniz ama benim ailem destekleyemez su anda benim hemşirelik seçme amacım buydu zaten bitirip para kazanıp istediğim eğitimi almak :(
    Bu derslerle yuksek lisans falan yapılmaz ya

• bir şeyi yapmak için onu yapmayı istememiz gerekmediğini hatırlatmayı boynuma borç bilirim:
    bir şeyi yapmak için onu yapmayı istemek zorunda değiliz.

Hakkımızda hayırlısı olsun dostum.Allah umarım bir kapıda bize açar.

• bende 2 ye gectim bu sene hiç çalışasım gelmiyor moralsizim yorgunum umarım kısa sürede düzelirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.