Şimdi Ara

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.760
Cevap
63
Favori
243.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onur4008

Son 5 gün subat celbine gitmek isteyen için :) facebook grubunda 131 üye var bilgi listesinde de 68 kişi doğru yazmış. Demek ki baya az kişi askere gidecek :) geçen seneki 354 grup ta baktığımızda bu zamanlarda 600 kişilermiş. Hepimize geçmiş mi olsun diyelim bilemedim...

bu yüzden yedek subaylık çıkacak diye çok korkuyorum inşallah herkesin gönlüne göre olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fransua01

quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

Ayın 19unda bozdurdum tecili bende gidiyorum şubatta

15 Kasım' da sonra başvurduğun için 20 Mart' a, 2. gruba kalabilirsin.

Askerlik şubesinde ki komutan ile daha önce konuşmuştuk ayın 30u son ama sen 20'sine kadar basvurunu bitir ilk grup ile gidersin 20sinden sonrakiler 2.gruba düşüyor demişti. Başvurumu yaptığım gün karşılaştık yine ilk grub gidersin dedi ama bilmiyorum. Umarım en kısa zamanda giderim.

Bana da 15' i son dediler belki fazla başvuru yok diye sana tahmini " 20' sine kadar başvur 1. grup gidersin " demişlerdir. Kısmet artık.

İnşallah şubat da giderim hemen gidelim de bitsin aradan çıksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yedek subay adayı olarak şubatta gidiyorum bende.
  • Başvuru sayısı azken yedek subay çıkmazsa çok kötü olur benim için.
  • bende ayın 11'inde başvurdum şubatta inş. tertip oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzporti

quote:

Son 5 gün subat celbine gitmek isteyen için :) facebook grubunda 131 üye var bilgi listesinde de 68 kişi doğru yazmış. Demek ki baya az kişi askere gidecek :) geçen seneki 354 grup ta baktığımızda bu zamanlarda 600 kişilermiş. Hepimize geçmiş mi olsun diyelim bilemedim...

bu yüzden yedek subaylık çıkacak diye çok korkuyorum inşallah herkesin gönlüne göre olur

Gönlüne göre olur inşallah kardeşim.
    Bende yd subay istiyorum :) herkezin kendine göre planı var iste hepimizin hakkında hayırlı olur sonuçlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş celp dönemlerine göre tertip listesi bana da az geldi. Başvurular bitsin bu hafta daha da netleşir herhalde.
  • Yüksek lisanstan bıkıp bu dönem kayıt yaptırmadığım için ben de aranızdayım.
    Bugün kağıt geldi, sevk tehirim sonunda iptal edildiği için okul tarafından, şubat 2015 celbinde sevke tabi durumdaymışım.
    1 aralık-31 aralık arasında işlemler için bekliyorlarmış şubeye, hadi hayırlısı.
    Ben kendim tecilimi iptal ettirmediğim için 1 Aralıktan önce de şubeye gitmeli miyim? Mektup 14 kasımda gönderilmiş yani tecilim o tarihten önce iptal olmuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Tecili bozdum arkadaşlar. Ben de geliyorum

Aynı birliğe düşersek yaktim çıranı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Ben de ayni sekilde dusunmustum de bana yilbasina kadar tecil ettirmem gerektigi soylendi, kafam da orda karisti. Yani tecil yaptirmam gerekiyorsa demek ki islem yaptirmazsam askere gitmem gerekiyor diye de dusundum. O zaman tecil icin gitmezsem de bi sikinti olmaz mi acaba?

Tecil için mutlaka gitmen gerekiyor. Aynı uyarıyı arkadaşıma da yaptım gitti tecil ettirdi. Yarın bir gün tatile otele gidersin anında kapında polis belirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Yüksek lisanstan bıkıp bu dönem kayıt yaptırmadığım için ben de aranızdayım.
    Bugün kağıt geldi, sevk tehirim sonunda iptal edildiği için okul tarafından, şubat 2015 celbinde sevke tabi durumdaymışım.
    1 aralık-31 aralık arasında işlemler için bekliyorlarmış şubeye, hadi hayırlısı.
    Ben kendim tecilimi iptal ettirmediğim için 1 Aralıktan önce de şubeye gitmeli miyim? Mektup 14 kasımda gönderilmiş yani tecilim o tarihten önce iptal olmuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

1 Aralık' tan sonra gidersen Mayıs' a yaz dönemine kalırsın. Çok sıcaklarda askerlik yaparsın. Kasım bitmeden gidersen Şubat ya da Mart' ta gidersin. Geç başvuracağın için daha ihtimal 2. grup Mart' a kalırsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Yüksek lisanstan bıkıp bu dönem kayıt yaptırmadığım için ben de aranızdayım.

1 Aralık' tan sonra gidersen Mayıs' a yaz dönemine kalırsın. Çok sıcaklarda askerlik yaparsın. Kasım bitmeden gidersen Şubat ya da Mart' ta gidersin. Geç başvuracağın için daha ihtimal 2. grup Mart' a kalırsın.

Sayımıza bakılırsa sanırım ikinci grup çok şanşlılarımıza çıkaçak :)

• onur4008 O kullanıcısına yanıt
    Başvuru az diye düşünüyoruz. Öyleyse 2. grup giden de az olur. Zaten istemiyorum 2. grup. 1. grup gidip izin almazsak 20 Temmuz civar bitirecez inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Tecili bozdum arkadaşlar. Ben de geliyorum

Aynı birliğe düşersek yaktim çıranı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam Herkese, 357.dönem de Askere gidiyorum ve önemli bulduğum bilgilerin paylaşıldığı bir site hazırlıyorum. Burada devreler buluşup daha rahat organize olabilmeleri umulur.bir site hazırladım. Umarım yararlanırsınızwww.askerimben.com
  • Kaldı 2 ay.
  • quote:

Başvuru az diye düşünüyoruz. Öyleyse 2. grup giden de az olur. Zaten istemiyorum 2. grup. 1. grup gidip izin almazsak 20 Temmuz civar bitirecez inşallah.

Tahminim o yönde gördüğüm kadarıyla, 2 grup az olur bence de :) yazın ortasında gelir hemen bi tatil sonra hayat mücadelesi kaldığı yerden devam :)

• Selam. 356.Dönem meslekçi yedek subay olarak acemiliği Polatlı Ankara Topçu ve Füze Okul Komutanlığında yaptım.
    1 ay Kara Harp Okulu Çankaya/Ankara görev yaptım. Şuan 4.Kolordu Komutanlığında görev yapmaktayım. Buralara çıkan olursa bilgi vermeye çalışırım. Daha baya vaktiniz var ama göz atmak isterseniz blog da askerlikle ilgili bazı yazılar yazmıştım inceleyebilirsiniz.

http://sinansenturk3.blogspot.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seanone07 -- 25 Kasım 2014; 22:13:28 >
  • quote:

quote:

Tahminim o yönde gördüğüm kadarıyla, 2 grup az olur bence de :) yazın ortasında gelir hemen bi tatil sonra hayat mücadelesi kaldığı yerden devam :)

Aynen benim plan da bu yönde :) Şubat hariç İlkbahar ve Yaz şeklinde geçer askerlik, havalar yönünden biraz rahat oluruz.
  • ben de gidip bozdurdum tecilimi bugün. iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.