Şimdi Ara

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.760
Cevap
63
Favori
243.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.ydsshop.com/pinfo.asp?pid=111

@abmux
  • quote:

Orijinalden alıntı: bibbi

acaba 2.celp gidenler son günlerde tecil bozduranlar mı ? bildikleriniz neler beyler bu konu hakkında ?

Tamamen şans. Ben ilk başvuru yapanlardan biriydim. 2. grupla gittim.
  • Son 39 gün falan görünce moralim bozuluyor zaman nasıl bu kadar çabuk geçiyoor :)
  • 38 :)
  • kkralmusti K kullanıcısına yanıt
    selamlar

Ben de şubat celbinde gideceğim, kısa dönem diye başvurdum. hayırlısı neyse o çıksın.

Şu 1. grup ya da 2. grup muhabbeti ne zaman belli oluyor? dahası 2. grup martın sonlarına doğru, arada uzun 1,5 ay var neredeyse... insanı zora sokan bir durum. o konuda daha fazla bilginiz var mı?
  • Askerlik şubesini aradım sınıflandırmaya göre dedi bir ve iki grubun,hay böyle işin,ya çoçma bir sistem ya yaklaşık 1 yılımız gidiyor kısa dönem bile olsam
  • Geç olsun güç olmasın Hayırlısı olsun Allah herkesin gönlüne göre versin.
  • 23 ocakta nezaman gıdecegın 1 ve 2. grup seklınde
    1.grup 2-5 subat
    2.subat 16-18 mart
  • Sınıflandırma işi sıkıntılı gerçekten. Ona göre çalıştığımız yerden çıkış almamız lazım. İstifa mı edeceğiz yoksa ücretsiz izin mi oda muamma gerçi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kamudayım askerlık suresınce ucretsız ızın
  • Kamu öyle özel sektör öyle değil malesef.

• Winters kullanıcısına yanıt
    Beyler listeye nerdeyse hergün bakıyorum hala 100 küsür kişiyiz geçen şubat döneminde enz 4 katımız listeye kayıt olmuş şunun şurasında 1 ay var neyin ne olacağına biz hakket bu kadar az mıyız?Birde haberlerde gördüm bedelli başvurları çokmuş millet sıra var diye laf ediyo.Yedek subay olmak isteyen biri olarak bunlar bizi etkiler mi? ALLAH'ım her tertibimin gönlüne göre versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maksutalan -- 16 Aralık 2014; 1:50:09 >
  • Asal ın kendi web sitesinde diyor ki ; Madde 3 - (Değişik : 12/11/1980 - 2338/1 md.)
    a) Her celp yılından evvel müteakip yıl Silahlı Kuvvetlerin subay sınıflarına göre yedek subay ihtiyacı Genelkurmay Başkanlığının teklifi üzerine Milli Savunma Bakanlığınca tespit edilir.
    b) Dört yıl ve daha fazla süreli fakülte, akademi, yüksekokul ve enstitüler ile Milli Eğitim Bakanlığınca bunların dengi olduğu kabul edilen yurt dışı öğrenim kurumu mezunu olup da Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre askerliğe elverişli olanlar arasından, Silahlı Kuvvetlerin ihtiyacı kadar yedek subay adayı ( c ) ve ( d) bendleri esaslarına göre ayrılır.
    c) Yükümlüler, Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaç duyduğu yedek subay miktarından fazla ise;
    1. İstekliler, yükümlülüklerini erbaş - er olarak yerine getirebilirler.
    2. (Değişik:25/7/1999-4414/1 md.) İsteklilerin ayrılmasından sonra kalan yükümlüler ihtiyaçtan fazla ise, Silâhlı Kuvvetlerin ihtiyacı bunların arasından seçilerek saptanır.
    Seçilmedikleri için ihtiyaç fazlası olanlar, yükümlülüklerini erbaş veya er olarak yerine getirirler.
    3. İsteklilerin ayrılmasından sonra, kalan yükümlü miktarı, Silahlı Kuvvetlerin yedek subay ihtiyacını karşılamadığı takdirde; erbaş-er olarak hizmet yapmak isteyenler arasından seçimle yedek subay ihtiyacı karşılanır.
    Seçimin şekli ve yapılma esasları ile celp usulleri, bu konulara ilişkin olarak çıkarılacak yönetmelikte saptanır.
    d) Silâhlı Kuvvetlerin ihtiyacı olan meslek ve vasıfları haiz olanların mevcudu ihtiyaçtan az olduğu takdirde; bunlar hakkında (c) bendi hükmü uygulanmaz ve seçime de tabi tutulmadan yedek subay adayı olarak ayrılırlar.

Gönüllü olarak yedek subay olmak isteyenlere öncelik taniniyor. Ama fazla gönüllü varsa eleme yapiliyor.

Ayni durum kisa donem er yapmak isteyenler icinde gecerli. Eğer yedek subay sayisini karsilayacak yeterli gonullu yoksa gonulsuzlerin arasindanda yedek subay cikabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RexWolker

Maddiyat konusunu kafama takmıyorum fakat gitmeyince vicdanen rahat değilim, sizlere karşı borçlu hissediyorum. Gidince de babalık duygularını yasayamayacağım. İkinci grup çıkarsa izin kullanmadan doğumdan iki buçuk ay sonra dönmüş olacağım.

10 gün doğum iznin var, normal izin hakkından düşmüyor. Yasal hakkın,çocuğunun doğum belgesini getirsen de olur. Birlik komutanına söylersen seni doğumdan önce de gönderir.Engelleme gibi bir durum kesinlikle yok. Doğum izninin son gününde de şubeye git sevk al 10 gün de öyle rapor al istersen 5 gün daha uzatırsın. Çocuğum var yeni doğdu deyince kimse rapor vermemezlikte yapmaz. kısaca 25 gün cocugunun yanında kalabilirsin hem de askerliğin uzamadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abmux

quote:

Orijinalden alıntı: kısadonemm

357. dönem dedeniz olarak yazıyorum : Astek çıkma olasılıgı tamamen şans burada cok konusma gececek hıcbırseye ınanmayın. 2. kısım komando ben hayır demiştim komando bırlıgı cıktı ısparta acem birliği o da şans soylenen hıcbırseye ınanmayın 3. konu komandoların jandarmaların pıyadelerın aynı şshribırakınaynı sehırde farklı bolukte bıle askerlıklerı farklı gecer aynı bolukteı adam yazıcı olur masa başında oturur sen 12 saat nobet tuttarsın kıbrısta mesela askerlık hıkayelerını de boş geçin tek düşünmenız gereken dusecegınız yere gore malzeme almanız içliktir vs vs dir kendınıze gore bı lıste yapın gıdın alın bısey almayın dıyene ınanmayın herkezın ıhtıyacı farklıdır evet hersey ıcerıde var ama 2 saat kuyrukta beklersen var yoksa o 2 saatı sen dınlenerek gecırırsın bısey sorarsanız buralardayım.

sayın dedeciğim :) Benim en çok aklıma takılan bot işi var.Ben giderken kendimle askeriye botuna benzer yds nin botlarından birini alsam gitsem sıkıntı olurmu?
    Temsil-i misal

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimages.ticiz.com%2F1388499_w640_h640_yds_bot.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fticiz.com%2Fp651506-asker-botupolis-botuyds.html&h=471&w=640&tbnid=IiIt6L7QcefB_M%3A&zoom=1&docid=5eJWBoUXf-BIEM&ei=PLqNVJqUDoL0UqOFgIgP&tbm=isch&ved=0CCsQMygQMBA&iact=rc&uact=3&dur=499&page=1&start=0&ndsp=18

Yoksa bot daha uzun mu olmalı ,bir ölçüsü varmıdır?Ayak sağlığı önemli!

Bot sakın alma para verme.Acemilikte izin vermezler, usta birliğinde izin verirlerse al derler. Acemiliğin ilk 15 gününden sonra zaten ayakların alışıyor. Boşuna para vermene gerek yok. İyi bir tabanlık alın ve numarasını iyi seçin hiç sıkıntı çekmezsiniz.(İnanılmaz sorunlu bir ayağım var yazlık bot sıkıntı yaratmadı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Maksutalan

Beyler listeye nerdeyse hergün bakıyorum hala 100 küsür kişiyiz geçen şubat döneminde enz 4 katımız listeye kayıt olmuş şunun şurasında 1 ay var neyin ne olacağına biz hakket bu kadar az mıyız?Birde haberlerde gördüm bedelli başvurları çokmuş millet sıra var diye laf ediyo.Yedek subay olmak isteyen biri olarak bunlar bizi etkiler mi? ALLAH'ım her tertibimin gönlüne göre versin

Tabiki etkiler. Bedelli askerlik yapmak isteyenlerin cogu onlisans ve lisans mezunu, onlisanslar yedek subay olamayacagina gore lisans mezunlarida bircok nedenden dolayi bedelli yapacaklari icin, bu donem lisans mezunu asker sayisi az olacak. Ve kasim ayinda tsk asker sayisini acikladi. Toplamda 8 bine yakin yedek subay varmis yani ortalama her celp donemine 2 bin yedek subay alinmis. Insallah bende yedek subay olmayi istiyorum maddi imkansizliktan dolayi ama ins. bedelli askerlik mevzusundan yedek subay olma ihtimalini yuksek buluyorum.

• 2bın guzel rakam aslında ısletme mezunu olarak cıkma sansım %3 ıken ssımdı %15
    oalarak goruyorum sans artık az kaldı gorecez 23 ocakta
  • forumdan bı haber kaç kısı var kardes o olcu olmaz
  • aynen dogrudur ...
    bekleyelm gorelım kardes
  • Eee kaldi 37😄😄😄

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.