Şimdi Ara

HARWARD HR-ND 7920 oto teyp fan sesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
33.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar & burada yorum yapan üstadlar,
    üç gün önce internetten HARWARD HR-ND 7920 marka bir teyp aldım. Teybin malzeme kalitesi, fonksiyonları gayet başarılı,
    fakat acaip bir ses geliyor, bu sabah taktırdığım yere götürdüm kontrol ettiler yok dediler bu fan sesi, ama bu kadar olmaz ki !
    buzdolabı bu kadar ses çıkartmıyor evde.
    Bu konu hakkında bilgisi görgüsü olan var mıdır? bu normal midir?
    Fanı iptal etsem bir zararı olur mu?
    daha alalı bir hafta olmadı, geri iade edebilir miyim?

• Merhaba Sevgili Arkadaşım.

Bende uzun süre bu teyibi alıp almamak arasında kalmıştım ve bir türlü kullanan bir kişiyle konuşamamam sonucu bu hevesimi ertelemiştim..

Tahminime göre bir miktar fan sesi olabilir ama öyle rahatsız edici boyutlarda olmamalı..

Ayrıca yerine getirebilirsen senden bir ricam olacak.. Ben ve benim gibi bu cihazı almayı düşünenler için bir tanıtım videosu çekebilir misin?

Araç üzerinde duruşu için cihazın yolcu koltuğundan ve üst kısmdan görünüşünüde içeren Ana Ekranını, Mp3 Çalma Ekranı, Radyo Ekranı, Video Ekranı, Bluetooth Ekranı, Tv Ekranı ve Navigasyon Ekranını da gösteren bir Video çekebilirsen çok makbule geçer.. Hem böylece Fan Sesini de kayıt altına alıp, ne tür bir sorunla karşılaştığını bizlere sunmuş olursun, hem de menülerini ve özelliklerini göstereceğini bir video ile almayı düşünen bütün arkadaşları aydınlatmış olursun..

Örnek Bir Video:

• AnGets A kullanıcısına yanıt
    yaryn ak?am (20.10.2014)yüklemeye çaly?aca?ym, video beceremesem de resimlerle açyklamaya çaly?yrym.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UFO123

yaryn ak?am (20.10.2014)yüklemeye çaly?aca?ym, video beceremesem de resimlerle açyklamaya çaly?yrym.

Paylaşımlarını bekliyor olacağım..

HD bir video da kaydedebilirsen deyme keyfimize..
  • HARWARD HR-ND 7920 marka oto teybi, HYUNDAI GETZ üzerinde tanıtmaya çalıştım.

Genel izlenimlerim:
    teybin malzeme kalitesi orta seviyenin biraz üzerinde,
    piano black dedikleri parlak siyah renkli kaplama var, göze hoş görünüyor. Fakat tozları hemen üzerine de çekiyor.
    Ekranı 7" gayet yeterli.
    Teypde aradığım hemen bütün özellkiler mevcut:
    - Blutooth fonksiyonu ile cep telefonunuzu bir kez tanımlıyorsunuz, sonra oldukça kolay handsfree özelliği devreye giriyor, gelen çağrıları aracın hoparlörlerinden duyuyor, teybin üzerindeki mikrofon sayesinde telefonunuza dokunmadan yanıt verebiliyorsunuz. ( daha önce navitech marka görüntülü teyp te sorun yaşamıştım, telefon çağrısı gelince sistem kilitleniyordu, bunda böyle bir durumla karşılaşmadım)
    -Televizyon özeeliği mevcut, bulunduğunuz bölgedeki yayının kalitesine göre çekebilir, alıcısı o kadar kuvvetli değil, yada benim taktırdığım anten iyi değildi, ben verim alamadım.
    -DVD okuyucusu başarılı, divx filmler denedim okuyor ve takılmadan oynatıyor.
    -USB fazla kullanmadım, sadece müzik denedim sıkıntı olmadı.
    -ekran kalitesi orta seviyede, ışıklı ortamlarda görünürlüğü azalıyor.
    -Dokunmatiği yeterli, görevini yerine getiriyor, bir iphone-5 kadar hassas değil elbet ama yeterli.
    -Navigasyon güzel çalışıyor, güncel bir yazılımla geliyor.
    -Geri görüş kamerası taktırdım, görüntü gayet yeterli.
    - Kızak sistemi ilede sorun çıkartmaz ise başarılı görünüyor, dikine olarak üç kademesi var, yani ekrana açı verebiliyor. Kontağı kapatınca otomatik kızak içeri çekiliyor. Teybin ekranının en son nasıl bıraktıysanız (açık bıraktıysanız kontağı açınca açılıyor ekran)
    - ekran kapalı ise, telefon gelince ve geri vitese takınca otomatik olarak açılıyor.
    -Ekran kafası ayrılıyor, bana tam olarak yerine oturmuyor gibi geldi, hafif yanda kalıyor (milimden daha küçük, belki ben biraz hassasım)
    -Teypte hiç sevmediğim fan denilen nesne. El kadar teypte ne fanı olacaksa! Evdeki buzdolabından biraz daha az gürültü çıkartıyor. Video da da hissediliyor, teybi kapatınca insanın üstünden yük kalkmış gibi sessizlik oluyor. ama araç giderken bu fazla farkedilmiyor. Daha önce fanlı teyp görmüş arkadaşlar görüşünü bildirirse memnun olurum.
    Bir sorusu olan varsa, herhangi bir özelliğini test etmemi isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

görüntülü link nasıl ekleniyor bilemiyorum, ama iki youtube linki ekliyorum umarım çalışır.

http://www.youtube.com/watch?v=AoPL_q0HGGc&feature=youtu.be
    http://www.youtube.com/watch?v=nJgsVcTpk3Y&feature=youtu.be

•  HARWARD HR-ND 7920 oto teyp fan sesi...

• quote:

HARWARD HR-ND 7920 marka oto teybi, HYUNDAI GETZ üzerinde tanıtmaya çalıştım.

Genel izlenimlerim:
    teybin malzeme kalitesi orta seviyenin biraz üzerinde,
    piano black dedikleri parlak siyah renkli kaplama var, göze hoş görünüyor. Fakat tozları hemen üzerine de çekiyor.
    Ekranı 7" gayet yeterli.
    Teypde aradığım hemen bütün özellkiler mevcut:
    - Blutooth fonksiyonu ile cep telefonunuzu bir kez tanımlıyorsunuz, sonra oldukça kolay handsfree özelliği devreye giriyor, gelen çağrıları aracın hoparlörlerinden duyuyor, teybin üzerindeki mikrofon sayesinde telefonunuza dokunmadan yanıt verebiliyorsunuz. ( daha önce navitech marka görüntülü teyp te sorun yaşamıştım, telefon çağrısı gelince sistem kilitleniyordu, bunda böyle bir durumla karşılaşmadım)
    -Televizyon özeeliği mevcut, bulunduğunuz bölgedeki yayının kalitesine göre çekebilir, alıcısı o kadar kuvvetli değil, yada benim taktırdığım anten iyi değildi, ben verim alamadım.
    -DVD okuyucusu başarılı, divx filmler denedim okuyor ve takılmadan oynatıyor.
    -USB fazla kullanmadım, sadece müzik denedim sıkıntı olmadı.
    -ekran kalitesi orta seviyede, ışıklı ortamlarda görünürlüğü azalıyor.
    -Dokunmatiği yeterli, görevini yerine getiriyor, bir iphone-5 kadar hassas değil elbet ama yeterli.
    -Navigasyon güzel çalışıyor, güncel bir yazılımla geliyor.
    -Geri görüş kamerası taktırdım, görüntü gayet yeterli.
    - Kızak sistemi ilede sorun çıkartmaz ise başarılı görünüyor, dikine olarak üç kademesi var, yani ekrana açı verebiliyor. Kontağı kapatınca otomatik kızak içeri çekiliyor. Teybin ekranının en son nasıl bıraktıysanız (açık bıraktıysanız kontağı açınca açılıyor ekran)
    - ekran kapalı ise, telefon gelince ve geri vitese takınca otomatik olarak açılıyor.
    -Ekran kafası ayrılıyor, bana tam olarak yerine oturmuyor gibi geldi, hafif yanda kalıyor (milimden daha küçük, belki ben biraz hassasım)
    -Teypte hiç sevmediğim fan denilen nesne. El kadar teypte ne fanı olacaksa! Evdeki buzdolabından biraz daha az gürültü çıkartıyor. Video da da hissediliyor, teybi kapatınca insanın üstünden yük kalkmış gibi sessizlik oluyor. ama araç giderken bu fazla farkedilmiyor. Daha önce fanlı teyp görmüş arkadaşlar görüşünü bildirirse memnun olurum.
    Bir sorusu olan varsa, herhangi bir özelliğini test etmemi isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

görüntülü link nasıl ekleniyor bilemiyorum, ama iki youtube linki ekliyorum umarım çalışır.

http://www.youtube.com/watch?v=AoPL_q0HGGc&feature=youtu.be
    http://www.youtube.com/watch?v=nJgsVcTpk3Y&feature=youtu.be

İncelemen için teşekkür ederim arkadaşım..

Orjinal Teybine göre Kolonlardan Gelen Seste bir değişim mevcut mu peki dostum?

önceki teybim Navitech NX-145R idi. Kolonlar sıradan olmakla birlikte Harward ın sesi öncekine göre daha iyi ve net diyebilirim.
    Navitech ten de memnundum ama ekranı sorunlu çıktı, ara sıra anlamadığım nedenlerden dolayı donup kalıyordu dokunmatik ekran çalışmıyordu.
    Servise gönderdim dün geldi, denemedim henüz.
    harward teybin blutooth özelliği daha iyi çalışıyor, bir haftadır hiç bir sorun çıkarmadı, gelen giden çağrılarda donma yaşamadım, anında kolonlara yansıyor sesi, mikrofonu da iyi.
    kayıt biraz fazla kötü oldu ama azda olsa bilgi verir :)
  • quote:

önceki teybim Navitech NX-145R idi. Kolonlar sıradan olmakla birlikte Harward ın sesi öncekine göre daha iyi ve net diyebilirim.
    Navitech ten de memnundum ama ekranı sorunlu çıktı, ara sıra anlamadığım nedenlerden dolayı donup kalıyordu dokunmatik ekran çalışmıyordu.
    Servise gönderdim dün geldi, denemedim henüz.
    harward teybin blutooth özelliği daha iyi çalışıyor, bir haftadır hiç bir sorun çıkarmadı, gelen giden çağrılarda donma yaşamadım, anında kolonlara yansıyor sesi, mikrofonu da iyi.
    kayıt biraz fazla kötü oldu ama azda olsa bilgi verir :)

Navitech in cihazını bende bir ara almayı düşünmüştüm ama sonra vazgeçmiştim.. Kullanan kişinin Bluetooth bağlantısını hersefer yeniden yaptığını, bir türlü cihazın teli otomatik görmemesi üzerine soğumuştum..

Ayrıca 2 parça halinde yüklediğin Videoları birleştirip, sitede direk izlenecek şekilde yayınlıyorum..

• Ha birde Fan Sesi için söyleyecek sözüm var.. Senin ürününden çıkan ses sanki normal değil gibi.. Ben indash cihazları araştırırken,
    Xetec in Din-1238 adlı ürününün videosunu izlemiştim, onda seninkine benzer bir ses yoktu..istersen sende izle..

http://www.izlesene.com/video/xetec-din-1238/7518720
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Ha birde Fan Sesi için söyleyecek sözüm var.. Senin ürününden çıkan ses sanki normal değil gibi.. Ben indash cihazları araştırırken,
    Xetec in Din-1238 adlı ürününün videosunu izlemiştim, onda seninkine benzer bir ses yoktu..istersen sende izle..

çok teşekkürler hocam bilgilendirmen için. Cihazların ismi değişse de senin bulduğun videodaki cihaz benim teyple birebir aynı, ufak tefek özellik ekliyorlar adı değişiyor. tamamı PRC, sadece ihtiyaca göre dizayn ediyorlar, yazılımını yapıyorlar, hemen piyasaya sürüyorlar, öyle uzun uzun test etmeler, denemeler vs olmuyor, işte biz test ediyoruz adamların ürünlerini, ondan böyle ucuz. yoksa bu özellikleri olan markalı bir ürünü 2,5 -3 bin liradan aşağı vermezler. Biz istiyoruz hem müzik çalsın, hem fil oynatsın, dvd den de oynatsın, usb den de oynatsın, divx de olsun, mkv de göstersin, televizyonu da olsun, navigasyonu da olsun, yakında internete de girsin yolda aklımıza bi şey geldi mi danışırız deriz onu da yaparlar adamlar :)
    teybin burada servisini bulup gidip adamlara bir gösterecdeğim, belki onların benzer bi kaç cihaz görmüştür bi fikir söyleyebilirler. tekrar teşekkürler ilgine.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Ha birde Fan Sesi için söyleyecek sözüm var.. Senin ürününden çıkan ses sanki normal değil gibi.. Ben indash cihazları araştırırken,

çok teşekkürler hocam bilgilendirmen için. Cihazların ismi değişse de senin bulduğun videodaki cihaz benim teyple birebir aynı, ufak tefek özellik ekliyorlar adı değişiyor. tamamı PRC, sadece ihtiyaca göre dizayn ediyorlar, yazılımını yapıyorlar, hemen piyasaya sürüyorlar, öyle uzun uzun test etmeler, denemeler vs olmuyor, işte biz test ediyoruz adamların ürünlerini, ondan böyle ucuz. yoksa bu özellikleri olan markalı bir ürünü 2,5 -3 bin liradan aşağı vermezler. Biz istiyoruz hem müzik çalsın, hem fil oynatsın, dvd den de oynatsın, usb den de oynatsın, divx de olsun, mkv de göstersin, televizyonu da olsun, navigasyonu da olsun, yakında internete de girsin yolda aklımıza bi şey geldi mi danışırız deriz onu da yaparlar adamlar :)
    teybin burada servisini bulup gidip adamlara bir gösterecdeğim, belki onların benzer bi kaç cihaz görmüştür bi fikir söyleyebilirler. tekrar teşekkürler ilgine.

Ne yaptın arkadaşım, teyiple ilgili sorununu çözebildin mi?

Ha birde USB den veya SD Kart tan Müzik Çalma ve Video Oynatma Ekranlarını da gösterebilirsen çok sevinirim.. Çünkü bu menülerde
    ağır çalışma veya özensizlik olabiliyor.. Mesela üst mesajda verdiğim Xetec Karttan MP3 çalma ve Video oynatma kısımları çok basit
    ve kalitesiz yapılmış..

maalesef uğrayamadım servise. şu anda görüntü yok ama yarın çekip yüklemeye çalışırım. ekran görüntüsü söylediğiniz gibi çok basit. radyo ekranında istediğiniz frekansı giremiyorsunuz, sola sağa kaydırabiliyorsunuz, o da hızlı geçmiyor, beşer beşer geçiyor, bazı gariplikleri var. USB den müzik ekranı çok çok sade, koca ekranı hiç verimli kullanmamışlar, bom boş! geçişler kolay değil. sadece temel işlevleri yerine getiriyor.
    bunlardan başka bir sorunla karşılşamadım şükür, navigasyon oldukça başarılı, sorun çıkartmadı, telefon hands free modunda takıntısız gayet net çalışıyor. özetle ana görevlerini yerine getiriyor, işe yarıyor.
  • USB den müzik ekranı:

• Merhaba ,incelemeniz icin cok tesekkur ederim,bende son zamanlarda bu iki model üzerinde karar vermeye calisiyordum kafamdaki soru isaretlerini giderdiniz faydalı oldu yalnız anliyamadigim birsey var firma acisindan. urunu okadar arastirdim sadece satan 1-2 yer bulabildim bayilerin telefonlarına falan hiç ulaşamadım gizlimi tutuluyor acaba bilmiyorum, gpsli olmayan 7910 modeli cogu yerde var 7920 yok,sakincasi yoksa siz nereden aldiniz kaca aldiniz?bence reis destek forumuna uye olup bu fan gurultu olayini sorabilirsiniz ayrica ön panel sokulup eve goturulebiliyor degilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhorse

Merhaba ,incelemeniz icin cok tesekkur ederim,bende son zamanlarda bu iki model üzerinde karar vermeye calisiyordum kafamdaki soru isaretlerini giderdiniz faydalı oldu yalnız anliyamadigim birsey var firma acisindan. urunu okadar arastirdim sadece satan 1-2 yer bulabildim bayilerin telefonlarına falan hiç ulaşamadım gizlimi tutuluyor acaba bilmiyorum, gpsli olmayan 7910 modeli cogu yerde var 7920 yok,sakincasi yoksa siz nereden aldiniz kaca aldiniz?bence reis destek forumuna uye olup bu fan gurultu olayini sorabilirsiniz ayrica ön panel sokulup eve goturulebiliyor degilmi?

ben n11.com dan aldım. zaten baktığın zaman hemen hemen iki yada üç firma var, değişik internete sitelerinde on / yirmi lira eksik yada fazla bir fiyata listelemişler. ben 690 TL almıştım, atateknoloji idi sanırım.
    Firma bakımından bu tür ürünlerde hiç bir destek arama. Ben bulunduğum ilde iki ay önce eski araç teybimi götürdüm, kitapcığında iki tane servis adresi vardı, bir tanesine götürdüm, bin dereden su getirmeye çalıştılar, yok biz bunlara bakmıyoruz, bunlardan bir şey zaten kazanmıyoruz, biz sadece kargoyla gönderiyoruz, istersem ben de gönderebilirmişim vs.vs... kardeşim babanızın hayrına mı yapıyorsunuz bu işi? niye adam sizin adınızı yazmış kitapçığa?.. tık yok o zaman...
    Arkadaşım bu tür ürünler alacaksan, şansına güveneceksin, ya tutarsa diye. Ya da biraz daha paraya kıyıp, Pioner, Sony, JVC gibi ürünler alacaksın, o zaman servisa vs sorun olmaz. Fakat bu yazdığım üründeki bütün özellikler tek başına da başka hiç bir cihazda yok.
    zaman sıkıntım nedeni ile bir türlü servise götüremedim ses problemini göstermek için.
    Ön kapak çıkıyor evet, basit bir kapak yapmışlar.
    Başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım, iyi günler.

• Merhaba,yanitiniz icin cok tesekkur ederim,gercekten 7920 deki ozellikler digerlerinde yok jvc de benzer ozellikler var ama fiyatı iki kati civarinda, tamam zevk icin alinir ama aracima teyp calmak icin girmelerini istemem o yuzdende almayi dusunmem,sizinde belirttiginiz gibi biraz sansa kaliyor ne yazikki gereken destegi gostermeyen firmalara geregi kadar kanuni yaptirim yok yasada olsa bile uygulamada calistirilmiyor iyiki DH,sikayet var gibi siteler son kullaniciya destek oluyor,simkart girisli sadece navigasyon cihazi ve tablet olan urunler var, 300 TL civarinda,sabit olmayacak sok tak olacak ayrica geri gorus kamerasinida istiyorum o yuzden ben bu urun uzerinde duruyorum, kusura bakmayin foruma giremedigim icin henuz yanitlayabildim,iyi gunler.
  • bende bugün aldım ankarada bir mağzadan, bende eve gelince farkettim. rahatsız edicidi denebilecek düzeyde bir fan sesi var. mağzaya sordum normal dedi , hepsinde varmış. ama bana pek mantıklı gelmedi. sanmıyorum kimse böyle kullanmaz. hocam siz sorunu çözdünüz mü?
  • metro03 kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşım,
    hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın.
    Ben hala fırsat bulup gidemedim servise maalesef. Fakat gitsem bile sanırım size söyledikleri gibi cevap verirler.
    Ben fanı komple iptal etmeyi düşünüyorum aslında, double din oto teypleri var onlarda bile yok fan. Bir teybe ne gerek ki fan? en fazla ısınan yeri ekranı , o da zaten fandan yararlanmıyor. Koca koca televizyonlar var evde, tabletler var, cep tlf ları var, hiç birinde fan yok.
    zaten cihazın arkasında bir de ekstradan alüminyum soğutucu ızgaralar var. Bence fan tamamen bir fantezi, iş olsun diye koymuşlar. İlk fırsatta iptal ettirmeyi deneyeceğim, tabi fana bağlı bir sistem kurmamışlarsa (iptal ederim otomatikman DVD çalar devre dışı kalır belki??)
  • trafik ve motor gürültüsünde pek farkedilmiyor ama kontajı kapatınca baya yüksek ses geliyor. acelem olunca ayak üstü sormuştum. tekrar gidince detaylı sorayım iptal edilirmi v.s diye.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.