Şimdi Ara

TTNet Adil Kullanım Kotasında Upload

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TTNet adil kullanım kotasında yapılan upload'u saymıyordu. bu hala geçerli midir?

epey upload yapmışım bu ay, hızım 3mbit'e sınırlanmış. download'um kotamdan çok düşük.

çağrı merkezi arıza kaydı açtı, yarın bakmaya gelecekler de, bana sanki 3mbit'e düşürmüşler gibi geldi, pek arızalık bir durum yok gibi.

Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazar mısınız.

• teknik ekip geldi. normalde upload adil kullanım kotasını etkilemez ama yüksek upload miktarı yüzünden 3mbit'e düşürülmiş olabilir dendi.

şu anda upload miktarım 138gb.
  • Sözleşmede yazmiyorsa isterseniz 1 tb upload yapın hizinizi dusuremezler. Btk,ya şikayet edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben her ay rahat 80 - 100 GB upload yapıyorum, hiç bu yüzden AKN'ye girmedim. Ablamın evinde ise 2 Mbps ile 215 küsur upload yapmıştım yine de AKN'ye girmedi. Yani öyle çok upload yapmışsın sözleşmede yazmasada ben indiriyorum gibi bişey olamaz. BTK'ya şikayet edin.. Ayrıca hız testi yapın upload hızı kaç çıkıyor?
  • Upload dan dolayı 3Mbit e düşmemesi lazım...

Bu yazıları okuyunca aklıma yeni bir haksızlık geldi..

AKN li ADSL lerde upload 800Kbit, AKN siz ADSL lerde upload 1Mbit (1024kBit) .. Yani %22 kırpıyorlar.. Burada da haksızlık söz konusu.. Çünkü;

VDSL/Hiper/Fiber lerde ister AKN li olsun ister AKN isz olsun upload 2Mbit dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 19 Ekim 2014; 12:00:50 >
  • az önce şikayet kaydı oluşturdum.

bakalım yarın akşama kadar çözemezlerse BTK'ya bir email yazacağım.
  • 1 veya 2 mbit hızlarla nasıl 200 gb upload yapıyorsunuz hayret ettim.

• Dün hızımı 24mbit'e geri almışlar. Sorun çözülmüş oldu.

• techturch T kullanıcısına yanıt
    Neden? Zor bir şey değil ki.

• ölü gibi upload ediyor ve hatta trafik çok artiyor ben bu pc den upload ediyorsam öbür pc ler ölü gibi giriyor internete
    birde adil kullanım kotası varsa off ulan offf :/
  • mert_1638 kullanıcısına yanıt
    Pc lere Cfosspeed kurun.. Tarifiği düzene sokacaktır. biraz performans olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.