Şimdi Ara

Sorun var Çözüm yok !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum. Ben 2 senedir TTnet kullandım 1 senedirde Süperonline.Öyle bir şikayetim var ki kimse çözemedi, çözeceğinede inanmıyorum pek çünkü 3 sene oldu.

Hat değerlerimi birazdan aşağıda belirticem ama öncelik olarak çözüm odaklı yaklaşımımı belirtiyim.

3 Modem değişimi ( Farklı Markalar )
    3 Farklı işletim sistemi üzerinde test (Mac,Windows,Android)

İnternet üzerindeki değişim = 0

Değerlerim aşağıda buyrun..

ADSL Hızı(Kb/s): 8191 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 22804 1189
    SNR Sınırı (dB): 28.6 19.4
    Hat Zayıflaması(dB): 17.0 6.8
    Güç (dB): 16.7 12.3

Hat değerleri şaşırtıcı değilmi?

Alınan hız= 0,50MBit 1Mbit en fazla 2 gördüm oda çok nadir.

Belirtmek isterim evimiz müstakil, yani kutudan gelen kablo direk splinterdan modeme gidiyor.

Direk olarak modeme bağladım (soracak olan arkadaşlar için yazıyım)

Kutu uzaklığı 100-120 metre arası rahatça görebiliyorum.

Yaklaşık olarak 40 50 kere şikayette bulundum.Bilgisayarınız bozuk, modem değiştirin, yukardaki evler hiç giremiyor bu yine iyi gibisinden komik çözümler aldım ekipten. Her ay para verip google gibi siteye bile 7 8 saniyede giren bir internet ile başım belada. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin herkezin başına gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura77 -- 18 Ekim 2014; 13:26:11 >

• Hattınıza 8 mbps hız tanımlanmış, hatta 20 mbps destekler. Sanırım sizin port sorununuz var, türk telekom müdürlüğüne gidip sorununuzu anlattınız mı.
  • Port değişiminde bulundular evet. 1 Kere ttnet ekibi 1 kere 1 süperonline ekibi port değişimi yaptı.
  • yardım edebilcek kimse yokmu arkadaşlar?
  • up
  • bu sorunun çözümü mahalledeki bütün türk telekom kutularını yakmak. gelsinler adam gibi döşesinler yoksa düzelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam en sonunda dediğinizi yapıcam artık, en azından bir çözüm üretmiş oluruz..
  • telefon kablolarına 220 elektırk baglaa tum kabloları yakk gelsin yapsınlar yeniden
  • ahahah kutudan eve gelen kabloları tekrar çekebilcek ekip türk telekom mu peki
  • Şuan süperonline den hizmet alıyorsanız sol tarafından kablo çekilir :) çünkü sol son kullanıcıya hizmet veriyor türktelekom ise ona altyapı veriyor :)
    Fiber kullanıyorsanız o zaman değişir, sol biraz daha etken oluyor.
    Sizin internet hızınız 8Mb standart paket olarak tanımlı sanırım. Hattın desteklediği hız olarak görülen 22 ise bağlı olduğunuz kutudan alabileceğiniz max hız limitidir ama o hıza ulaştığınızda sürekli kopmalar ve paket kayıpları yaşarsınız. Muhtemelen aldığınız hizmet dediğim gibi 8M ancak hattınız o hızda buluşmadığından dolayı 2 veya 4 M olarak hız limiti koyulmuştur ki düşmeler en aza indirgensin diye :)
    Bol hızlı internetler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.