Şimdi Ara

Clucth çarkı nasıl çalışır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung ml1610 yazıcımın pick up roller ini kendim değişeyim dedim ve yazıcıyı arka tarafdan açtım. Roller i taktım her şeyi internetteki videoya göre yaptım sonuç roller dönmüyor. Sanırım rollerin dönmesine sebep olan kenardaki clucth çarkı dönmüyor. Bu çarkın mantığını anlayamadım. Bitişik iki çark ve bazı bölgeleri dişsiz alttaki dönen diğer çarkta sorun yok clucth ı biraz çeviriyor ama dişsiz bölgeye gelince yalama gibi birşey oluyor. Çarkın altında yer alan bir tur attıktan sonra çarkın durmasına sebep olan metal parça mıknatıslı sanırım onda sıkıntı yok geriye çekiliyor ama yazıcıyı kaç kere söküp takmama rağmen gene dönmüyor. Yardım eden olursa sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoksull -- 17 Ekim 2014; 14:04:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba,

clutch denen parça araçlardaki baskı balata gibi çalışır.aslında bir tür selenoiddir.
    rollerın dönmesi gerektiği anda devreye girer ve rollera hareket veren dişli motor yada belt ile rollerı kilitler

parça arızalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 19 Ekim 2014; 8:57:15 >
  • Teşekkürler. Sorun çözüldü. Clucth çarkının içindeki yay çıkmış sonradan farkına vardım. Bu yayı takınca çok şükür dönmeye başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.