Şimdi Ara

Tarayıcı Yakınlaştırması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tarayıcının yakınlaştırma özelliğini kullanıp uzaklaştırınca şekil, %100'deki halini kaybediyor. Nasıl düzeltebilirim acaba? Bunu öğrenirsem benim için çok büyük bir öğrenim olacak.

Tarayıcı Yakınlaştırması

Tarayıcı Yakınlaştırması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan2080 -- 17 Ekim 2014; 9:26:13 >

• mobil uyumlu web siteler üzerinde çalışıp araştırmanız gerekiyor
  • background: url(images/bg.jpg) no-repeat center center fixed; 
    -webkit-background-size: cover;
    -moz-background-size: cover;
    -o-background-size: cover;
    background-size: cover;

kodunu kullanırsan body'de yada html (arka plan resmini hangi tag e tanımladıysan) tag inde sorun çözülecektir bence
  • ApeXiRubbEr kullanıcısına yanıt
    valla olmadı ya
  • bunu sitenin background için kullanıyosun değil mi ? Her boyutta resmin tamamı görünsün diyorsan verdiğim kod, başkada yok zaten.
    şöyle diyeyim o zaman. en arkada bir slider var, header'ı da absolute ile yukarı çıkardım bu header'ın background'u. daha nasıl anlatayım ki bilemedim şimdi .s el alem nasıl yapıyor ya ben anlamıyorum ya ben salağım ya da onlar çok profesyonel

edit: arkadaki slider kendini hiç bozmadan büyüyüp küçülebiliyor ya aynen öyle bişey olmasını istiyorum ama kodunu bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan2080 -- 18 Ekim 2014; 11:03:47 >
  • header ı absolute ile yukarı kaldırmana gerek yok, slider içinse responsive sliderlar var onları kullanman lazım. Sitenin body kısmında slider olacak anladığım kadarı ile, bu silderin üstünde itemler ve tag ler yer alıcak doğrumudur ? Eğer buysa çok zor değil yardımcı olurum.

edit: örnek site anemon otel gibi bir şey mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 18 Ekim 2014; 15:04:22 >
    header'ı yukarı kaldırdım çünkü arkaplanı şeffaf. slider zaten responsive ve body kısmında. slider'ın üstünde -içinde değil- sol tarafta görünen logo ve linklerin bulunduğu kısım olacak. başka hiç bir şey yok.
  • header a absolute verme, slider a absolute ver, sonda wrapper yda container olarak tanımladığın ortalama div tagine z-index:1 olmazsa slider div'ine z-index-1 dener misin. Herşey sliderin üstünde kalıcak arkada slider haraket edicek ama site sabit kalacak. Responsive ise slider her ekranda aynı görünecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.